Mobilizujeme.cz

Recenze Huawei Watch: nejhezčí chytré hodinky pro 21. století

  |  16 komentářů  |  autor:

Segment chytrých hodinek nám pomalu ukazuje, že už není jen pro fanoušky těch nejmodernějších technologií. Nové Huawei Watch lákají na hodně povedené provedení, které důmyslně kombinuje svět klasických „tikajících“ hodinek s těmi chytrými „dotykovými“. A jsou tak vlastně pro každého, kdo má chytrý telefon, ať už jde o Android nebo iPhone.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, vzhled, displej a ovládání
» 2. Notifikace, funkce, výdrž, zhodnocení

Je dost zajímavé sledovat, jakým směrem se chytré hodinky předních výrobců vydávají. Na rozdíl od dnešních smartphonů, které prakticky postrádají nějaké inovativní nápady, se totiž trh s chytrými hodinkami různými nápady a odlišnostmi jen hemží. Nové Huawei Watch do této pestré nabídky přispívají zejména luxusním pojetím, Apple Watch se zase mohou pochlubit Force Touch ovládáním pomocí síly doteku a třeba Samsung Gear S2 překvapí speciální otočnou lunetou. A teď aby si člověk vybral…

Design a zpracování: tak to má vypadat

Huawei na to jde od lesa. První a rozhodně největší dojem zřejmě na každého udělá samotný design a zpracování – vždyť hodinky jsou v dnešní době už spíše jen takovým módním doplňkem, když aktuální čas můžeme zjistit pomalu na každém rohu nebo doslova z „každé kapsy“. Stačí jen vytáhnout svůj smartphone. Ale komu by se chtělo, že? A co teprve, pokud vám denně chodí desítky notifikací. Hodinky jsou tedy jasnou technologickou evolucí a je evidentní, že by měly zároveň i hezky vypadat, když jsou téměř pořád tak „na očích“.

Huawei Watch krásně spojují tradiční pojetí hodinek s tím modernějším technologickým. Vše je ukryté v luxusním kovovém a voděodolném těle, které sice není zrovna nejtenčí, měří 11,3 mm (což je více, než tloušťka u většiny dnešních smartphonů), ale podstatnou část zaujímá baterie, takže to aspoň k něčemu je. Každopádně hodinky od Huawei vypadají elegantně a hodnotně, což je něco, co zatím u smartwach není moc zvykem. A nebýt „samovolně“ probouzejícího se displeje, rozdíl oproti klasickým hodinkám by snad někteří na dálku ani nepoznali. A to je obrovské plus.

Dílenské zpracování je na nejvyšší možné úrovni, hodinky nikde nevržou, neskřípou a ani nejsou na ruce nijak nepříjemné, i když jejich hmotnost v případě námi testované celokovové varianty už dosahuje 136 gramů, což nemusí být vhodné pro každého. Vždyť tolik dnes neváží ani některé lehčí telefony. Klasická varianta s koženým páskem ale váží jen asi 60 gramů, a to už je podstatně přijatelnější i pro dlouhodobější nošení. Další potíž však může nastat s velikostí pásku, naštěstí výrobce použil běžný 42mm pásek, takže případně s hodinkami jen stačí zajít do hodinářství.

Displej a ovládání: méně je někdy více

Základní ovládání u Huawei Watch probíhá jednoduše a intuitivně před kruhový 1,4″ dotykový displej s rozlišením 400 x 400 pixelů a jemností 286 ppi. Díky technologii AMOLED vidíte na hodinkách neustále aktuální čas, aniž byste je museli jakkoliv probouzet. A tak to má být – na rozdíl od konkurence, třeba Apple Watch. Po nějaké době neaktivity se ale hodinky automaticky „ztlumí“ a zredukují počet informací na displeji, aby snížily spotřebu energie – vidíte pak třeba jen čas a poslední notifikaci na úsporném tmavém pozadí, stále dobře čitelném.

Pro většinu ovládání použijete, jak už je u platformy Android Wear zvykem, dotyková swipe gesta. Jednotlivé informační karty můžete odshora dolů posuvným gestem prolistovávat, doprava karty zahazovat a doleva naopak procházet jejich možnosti, které jsou však většinou příliš omezené. Pro procházení karet pak také poslouží speciální gesto se švihnutím zápěstí, ovšem po praktické stránce tahle možnost není zrovna dvakrát ideální. Logika ovládání je jednoduchá, nevýhodou je však absence české lokalizace, budete se tak muset spolehnout třeba na svou angličtinu (ačkoliv třeba hlasové zadávání v češtině paradoxně funguje).

A posledním ovládacím prvek je tradiční hodinkářské dvoupolohové tlačítko, se kterým se vždy dostanete na obrazovku s časem a posléze s ním můžete hodinky „ztlumit“ do šetřícího režimu. Pro stejnou funkci pak také můžete využít svoji dlaň, stačí jen poctivě přikrýt celý displej, který následně zavibruje a spustí zmíněný šetřící režim. Možností ovládání je tedy spoustu, jako by snad výrobce zkoušel teprve zjistit, co budou uživatelé preferovat. Osobně mi tedy stačila jen swipe gesta a případně dlaň, nic víc. Takže další možnosti považuji za zbytečné.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, vzhled, displej a ovládání
» 2. Notifikace, funkce, výdrž, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , ,
Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  diskuze (0)

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

VČERA  |    |  8 komentářů

Se svými modely S8 a S8+ se Samsung trefil do černého. Prodejní čísla jsou lepší něž u předchozích modelů. Díky tomu se…

Mobilní zobrazení