Mobilizujeme.cz

Recenze Honor 8 Pro: nejdražší z výhodných

  |  8 komentářů  |  autor:

Telefony divize značky Huawei se mohou chlubit oblibou mezi uživateli, co obětují věhlasné logo a volí raději co možná nejlepší poměr ceny a výkonu. Honor 8 Pro ovšem filosofii cenového podbízení částečně opouští a vydává se konkurovat phabletům zavedených značek. Dnešní recenze ukáže, zda se toho dá dosíci i bez slavného jména ve štítu.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Abych se vyhnul střetu zájmů, musím hned v úvodu učinit drobné přiznání: kdykoli se mě někdo z mých známých táže na nejvýhodnější nákup telefonu do deseti tisíc, odkážu ho bez rozmýšlení právě do vod, které opanoval Honor. To co odnož giganta Huawei započala modelem 6 zdokonalila v řadách 7 a 8. Vybavenější, odladěnejší a hezčí telefon v dané kategorii opravdu jen těžko seženete.

Konstituování řady Pro je v portfoliu čínské značky novinkou, která se snaží zaútočit na segment zákazníků žádajících po svých telefonech co možná největší úhlopříčky displeje. Spolu s obrazovkou ovšem povyrostla také cena a pár funkcí se naopak odporoučelo na věčnost. Koho tedy dokáže oslovit čínský bojovník z hliníku?

Honor 8 Pro: specifikace

Konstrukce celokovové tělo, 157 x 78 x 6,97 mm184 g
Displej 5,7″, IPS LCD, 2560 x 1440 px, 515 ppi
Operační systém Android 7.0 Nougat + EMUI 5.1
Procesor 8 jádrový, 2,4 GHz, Kirin 960
Paměť 6 GB RAM, 64 GB úložiště, microSD karty
Fotoaparát duální 12 Mpx, f/2.2, 2x LED blesk + přední 8 Mpx
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie dual SIM, Bluetooth 4.2, USB-C, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 4000 mAh, rychlonabíjení
Cena a dostupnost 16 000 Kč, květen 2017

Design a zpracování – na rozměry nedbejte

Odpověď je jednoduchá: Především ty, co jim nevadí větší rozměry telefonu. Stejně jako každý přístroj, který je a bude uveden po zrození Xiaomi Mi Mix (recenze) a zejména Samsungu Galaxy S8 (recenze) bude muset i Honor 8 Pro čelit všetečným dotazům na velikost rámečků kolem displeje a tím pádem i těla jako takového. V jedné ze zahraničních recenzích jsem se v narážce na tento fakt dočetl, že své rozměry nese Honor s hrdostí. Sám bych to spíše popsal jako životní nutnost. Huawei v tuto chvíli zahnuté displeje nepoužívá a ani v oblasti ztenčování rámečků nepatří mezi průkopníky. Honor 8 Pro je zkrátka velký asi tak, jak byste od telefonu s úhlopříčkou atakující šest palců čekali. Tedy dost. Pokud jste tedy někdy měli tu čest buď s už zmíněným top modelem Samsungu nebo LG G6 (recenze) (tedy telefony s moderně zeštíhleným designem a protaženou obrazovkou do poměru cca 18:8), přijde vám nový Honor nutně obtloustlý a příliš široký.

Ke cti čínské novinky je ovšem nutno přičíst fakt, že ještě před pár měsíci by podobné proporce každému přišly naprosto standardní, ne-li špičkové. Nemluvě o tom, že určitá míra obezity neubírá Honoru 8 Pro na eleganci. A to i přesto, že na rozdíl od svého menšího „nonPro“ bratříčka nespoléhá na líbivé zadní krycí sklo, ale setrvává u hliníkového krytu. Do jisté míry a s určitou dávkou fantazie tak může leckomu svým zaobleným designem připomenout iPhony šesté řady. Od nich ho ovšem odlišuje design zadní strany, mírné seříznutí přední hrany a dnes už málo vídaný plastový rámeček nejbližšího okolí displeje. U iPhonu se vám také nestane, že by ledabyle vysoustružená zdířka pro USB-C nabíječku řezala při držení v jedné ruce do prstu, u Honoru bohužel ano. A není to jediné mínus, které jasně prozrazuje, že do kategorie high-end ještě Honoru krůček schází. Oželet musíme například i jakoukoli vodotěsnost i prachuvzdornost.

Tím však výčet nevýhod končí. Čím třeba naopak iPhony Honoru konkurovat nemohou a nikdy ani nemohly, to je čtečka otisků prstů. U modelu 8 Pro se jako ostatně již tradičně nachází ve vertikální ose zad přístroje a její rychlost nesnese srovnání s žádným jiným telefonem. Stejně jako u ostatních modelů Honoru je dokonce možné posuny po jejím povrchu ovládat notifikační lištu, fotografovat nebo přijímat hovor. Z nepochopitelných důvodů nelze jejím prostřednictvím spouštět vybrané aplikace. Tato funkce zůstává vyhrazena „obyčejnému“ Honoru 8.

Na obvodu přístroje se nacházejí ještě dvě místa, která vyžadují zvláštní pozornost. Honor 8 Pro jako jeden z mála telefonů stále nabízí infraport umístěný na horní hraně. Pro uživatele, kteří telefon používají na ovládání domácí elektroniky užitečná věc – doba však už pokročila směrem k integrovaným řešením typu Apple Home a i výrobci telefonu od infraportu začínají postupně upouštět. Za zmínku rozhodně stojí i monofonní reproduktor vedle nabíjecí zdířky. Je sice výrazně středový a trochu nepříjemně uřvaný, ale pekelně hlasitý. Pokud máte někdy problémy zaznamenat vyzvánění, Honor 8 Pro by mohl být tou správnou volbou.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Samsung si odnesl prestižní ocenění za reklamu se pštrosem

Samsung si odnesl prestižní ocenění za reklamu se pštrosem

DNES  |    |  2 komentáře

Při prodeji smartphonů platí jasné pravidlo, reklama je základ. Její kvalita a zpracování by tak mělo být na…

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

VČERA  |    |  3 komentáře

Některé trhy, jako například globální prodej tabletů, upadají, některé jiné trhy ale touto dobou nabírají na síle. Takovým…

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

VČERA  |    |  39 komentářů

Zní to jako sci-fi z daleké budoucnosti, ale vědci prý dosáhli technologického průlomu, díky kterému bude možné mobilní…

Mobilní zobrazení