Nová vlajková loď věčného vyzyvatele dominantního Samsungu je luxusní a konzervativní telefon, který nezapře svou třídu ani cenovku. Nabízí přiměřené množství inovací a pár unikátů. Co je mu to ale platné, když ho každý bude porovnávat se Samsungem Galaxy S8. A jak ukáže dnešní recenze, to je nerovný souboj.
Také já jsem se k recenzi „gé šestky“ dostal až po dvou týdnech strávených s „es osmičkou“. A už teď vím, že to byla chyba. Pro telefony totiž neplatí oblíbené hospodské pravidlo, které praví, že se startuje nejlepším a končí nejhorším vínem v nabídce. Ne snad, že by LG bylo špatným telefonem. Stejně jako však obdivujeme Mozarta a neznáme ani jednu kompozici jeho dvorního rivala Salieriho, tak se ani na LG G6 nebude vzpomínat jako na přelomový telefon. A to přesto, že se jedná o nejpovedenější přístroj od dob legendárního LG G3.
Konstrukce | sklo + kov, 149 x 72 x 7,9 mm, 163 g, voděodolnost |
---|---|
Displej | 5,7”, FullVision, 2880 x 1440 px, 564 ppi |
Operační systém | Android 7.0 Nougat + LG UX 6.0 |
Procesor | 4 jádrový, 2,15 GHz, Qualcomm Snapdragon 821 |
Paměť | 4 GB RAM, 32 GB úložiště, microSD karty (až 2 TB) |
Fotoaparát | duální: 13 Mpx, šikoroúhlý objektiv (f/2.4, 125°), standardní objektiv s OIS 2.0 (f/1.8, 71°) + přední 5 Mpx (f/2.2, 100°) |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | Bluetooth 4.2, NFC, USB-C, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů |
Baterie | 3300 mAh, rychlonabíjení |
Cena a dostupnost | 19 tisíc Kč, květen 2017 |
Produkt můžete zakoupit na Alza.cz.
Dobrá, samozřejmě, že G6 LG je. Jen to není takové LG, na jaké jsme byli léta zvyklí: bláznivé, nevypočitatelné a originální. Ta tam je modularita modelu G5. Pryč je zahnutost G4. G6 je konzervativní kovově-skleněný telefon s nepopiratelným šmrncem a luxusním nádechem. Do rukou se mi dostala stříbrná verze, která zaujme zejména ze zadní strany. Gorilla Glass 5 kryje imitaci broušeného titanu házejícího namodralá prasátka. Kolem dokola telefon obepíná hliníkový rámeček, ne nepodobný tomu, který jsme byli zvyklí vídat u starších Samsungů řady S ještě před nástupem zaoblených displejů.
Už tento můj pohled do minulosti ovšem předznamenává největší výtku směřující k designu G6. Není samozřejmě povinností nabídnout zaoblený displej a v LG se hodně snažili, aby jeho špičkový model splňoval veškerá současná designová kritéria. Zejména ve stříbrné verzi se to však podle mě ne zcela podařilo. Kontrast černého zhasnutého displeje a světlých rámečků sice krásně ukazuje, jak minimální prostor kolem obrazovky dokázalo LG podle posledního „bezrámečkového“ trendu vytvořit (displej zabírá bezmála 80 % čelní strany), zároveň ale tímto přiznáním uživatel přijde o moment překvapení, když se displej rozsvítí – v černé verzi, která displej schová, se jedná o nepopiratelný estetický zážitek. A protože v LG kapitulovali na jakékoli zaoblení (oblé jsou jen velmi efektně působící rohy displeje), telefon je i přes absolutně efektivní využití přední plochy příliš široký na to, aby se něm dalo pohodlně psát jednou rukou, nebo se vešel do menších univerzálních držáků. Nerad se opět odkazuji na Galaxy S8 (recenze), přesto se v tomto případě srovnání vyhnout nemůžu – domovský konkurent LG G6 nemá problém s naplněním kteréhokoli z výše uvedených kritérií.
Zbytek ergonomie však zůstává příkladným. Čtečka otisků prstů se nachází pro LG už tradičně na zádech pod dvěma čočkami fotoaparátu. Reaguje bleskurychle, přesto bych k ní dvě výhrady měl. Lepšímu ovládání telefonu by určitě prospěla implementace gest, kterými se dá u konkurence ovládat například stahování notifikační lišta. Pokud přecházíte z jiné značky telefonu, budete si u LG možná těžko zvykat na spojení funkce čtečky a vypínacího tlačítka. Osobně se mi často stávalo, že jsem se po iphonovském způsobu snažil telefon odemknout stiskem zmíněného knoflíku. Chyba lávky, pro odemknutí se stačí dotknout, stiskem se pak pouze zamyká.
LG patří k největším producentům displejů na světě a bylo by s podivem, kdyby zobrazovač G6 nepatřil k tomu nejlepšímu, co lze aktuálně pořídit. Parametry hovoří za vše: QHD 2880 x 1440 rozlišení na 5,8 palcích, roztažené do stále ještě nezvyklého širokoúhlého poměru stran 18:9, technologie IPS LCD a podpora standardu vysokého dynamického kontrastu Dolby Vision HDR – jakkoli je hledání obsahu pro tento displej vážně výzva.
Co to znamená v praxi: Na klasický IPS displej nabízí LG nadprůměrně živé barvy, zejména u předváděcích HDR videí. Viditelnost na přímém slunci je díky dostatečnému jasu kolem 600 nitů také zcela dostatečná, byť ji v případě mnou testovaného kusu trochu kazila z výroby nalepená fólie házející nepatřičné odlesky. Pokud však začnete displej porovnávat s AMOLED obrazovkou Samsungem Galaxy S8, nemůžete si nevšimnout výrazně nižšího kontrastu a také méně výrazného zobrazení černé.
Příliš se mi nezamlouvala ani absence jakéhokoli podrobnějšího nastavení zobrazení. Ocenil bych aspoň vyvážení bílé, které by odstranilo občas příliš řezavý nádech do modra. Škoda také nedopracovaného spořiče typu Always On Display. Opět musím srovnat se Samsungem: na jeho obrazovce jsou notifikace výrazně viditelnější a navíc interaktivní – stiskem se přenesete přímo do aplikace. To jsou vlastnosti, které musíte u LG oželet. A to zamrzí zejména z toho důvodu, že kvůli absenci notifikační diody jste na režim zobrazení notifikací na zamčené obrazovce zcela odkázáni. Podtrženo, sečteno – není to zlé, ale jinde to umějí i lépe.
Jakmile displej odemknete, nezdržíte se nejspíš přísnějšího hodnocení. Prostředí operačního systému totiž lépe zvládají téměř všude. Ten, kdo má s telefony LG dlouhodobou zkušenost, si nemůže nevšimnout, že design jejich grafické nadstavby nad aktuální „sedmičkovou“ verzí Androidu zůstává napříč generacemi v podstatě nezměněn. A začíná to být nemile znát na jeho funkčnosti. Jak si v dnešní době vůbec někdo může dovolit u tak velkého displeje zcela opomenout možnost zmenšení prostředí pro ovládání jednou rukou? Proč v LG zazdily příjemné schopnosti Androidu Nougat, jako je třeba možnost odinstalování aplikace přímo z obrazovky? Proč nelze v telefonu, který ve výchozím nastavení řadí všechny programy na domovské obrazovky, přesouvat jejich ikony hromadně? Řada výrobců už se poučila, u LG to snad nebude trvat dlouho.
Dobrých nápadů je tu totiž podobné množství jako trestuhodných zanedbání. Jako jeden z mála telefonů s Androidem nabízí LG G6 podrobné vyhledávání v celém telefonu – vstoupíte do něj potažením prstu po displeji, podobně jako u iPhonů. Zajímavě působí také „Koš aplikací“. Ten uchovává odinstalované programy ještě 24 hodin v prostoru „mezi životem a smrtí“, a vy si tak můžete rozmyslet, zda se aplikace nadobro zbavit, nebo ji obnovit v původním nezměněném nastavení. Ovšem pozor – na tyto vychytávky vůbec nemusíte narazit, a to v případě, že po prvotní aktivaci telefonu zvolíte špatný launcher. LG totiž v nastavení nabízí zvolit buď variantu se skrytým zásobníkem aplikací, anebo možnost se obejít bez něj a na revanš získat už výše zmíněné bonusy. Pro obě varianty však platí návyková možnost uspořádat si ovládací klávesy Androidu dle svého uvážení a přidat k nim navíc extra tlačítko pro stahování jinak těžko přístupné notifikační lišty. Velký potenciál by mohlo mít také vestavěné přepínání profilů za asistence polohových služeb. Ty vestavěné ovšem umožňují měnit tak málo náležitostí, že je pravděpodobně ani používat nebudete.
LG do své vlajkové lodi zabudovalo 3300 mAh akumulátor, což věstí nadprůměrné výsledky výdrže. Ty však zůstávají pouze na papíře. Když jsme začali srovnáním se Samsungem Galaxy S8, ani zde se mu nevyhneme – LG vydrží na jedno nabití o pár hodin déle – v praxi cca 16 hodin na jedno nabití se dvěma hodinami zapnuté obrazovky.
Ani v oblasti focení si nemá LG se Samsungem mnoho co vyčítat, tentokrát ovšem v pozitivním slova smyslu. Pokud jsem před pár dny hodnotil fotoaparát Galaxy S8 jako ten nejlepší na trhu, LG G6 se mu minimálně přibližuje. Protože v redakci Mobilizujeme.cz plánujeme obsáhlé srovnání fotografických schopností obou telefonů, proto zde jen stručně. Srovnání snesou oba dva telefony v neuvěřitelné rychlosti expozice i ve ztemnělých scénách. LG ovšem jak ve tmě, tak za světla zachytává menší množství detailů, což je znát zejména při snímání makrosnímků. Samsung lze navíc přiblížit na výrazně menší vzdálenost. Barvy LG působí přirozeněji, na druhou stranu mívá občas potíže při zaostřování.
Tento neduh se projevuje zejména při fotografování druhým objektivem, který umožňuje pořizovat neuvěřitelně široké, 120stupňové fotografie. V praxi si pod tím představte pro mě zatím u mobilu nevídanou zkušenost, kdy přijdete na pět metrů blízko k velkému činžáku a do záběru jej napasujete celý a ještě máte na displeji pár milimetrů rezervu. Tento způsob fotografování je neuvěřitelné návykový, už jen proto, že přepínání mezi objektivy probíhá pouhým stisknutím jednoho tlačítka ve zlomku sekundy. A co víc – ten samý efekt je dostupný také pro fotografování selfies. Na ty širokoúhlé s celou partou kamarádů si nejspíš teenageři snadno zvyknou.
Aplikace fotoaparátu patří celkově mezi ty nejpovedenější. Zaujala mě zejména možnost fotografovat ve čtvercovém formátu pro okamžitou publikaci na Instagram. V takovém případě tvoří hledáček foťáku jedna polovinu předlouhého displeje, zatímco v té druhé už je ihned k dispozici náhled snímku. Čtveřice naposledy vyfocených obrázků je vidět po levé straně i při fotografování v běžném formátu. Po expozici navíc telefon automaticky nabídne vámi nejpoužívanější sociální síť k okamžité publikaci.
Je velká škoda, že podobnou pozornost, jako fotoaparátu, nevěnovali v LG také audiovýkonům své vlajkové lodi. Pokud jsem u Samsungu hodnotil vnější reproduktor jako slabý, u LG musím ihned doporučit připojovat pro jakýkoli poslech hudby sluchátka a místo zvonění používat vibrace. Zvukový projev zkrátka není slyšet a v jakékoli jen trochu hlučnější místnosti nepočítejte s tím, že si přehrajete video s mluveným slovem. I ve sluchátkách se dočkáme na vlajkovou loď poměrně plochého projevu, který nelze ani jakkoli softwarově vylepšit.
Laskavý čtenář promine, že recenze znovuzrození luxusních telefonů u LG dopadla jako srovnávací test mezí ním a pravděpodobným budoucím hegemonem trhu s Androidy Samsungem Galaxy S8. Věřím tomu, že v LG věnovali hodně práce, aby napravili svou pošramocenou reputaci po nevydařené, rozvrzané modulární G5. Osud však tomu chtěl tak, že oba telefony přicházejí na český trh v podobnou dobu a reprezentují stejný segment trhu. LG z tohoto souboje nevychází nijak lichotivě a nepomohou mu ani dobře míněné nápady.
I přes hezký konzervativní design, originální foťák a nově i vodotěsné a prachuvzdorné tělo se jedná o telefon s loňským chipsetem Snapdragon 821 (což v praxi zas až tak nevadí, skóre v AnTuTu i tak dosahuje 156 000 bodů) a předloňským softwarem. Trh už je dál. Na druhou stranu: G6 nestojí ani 22 tisíc jako Galaxy S8, ani 20 tisíc, ale “pouhých” 19 tisíc korun. A to už může v rozhodování leckterého zákazníka sehrát významnou úlohu.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
kvalitní širokoúhlý fotoaparát | zastaralé pracovní prostředí |
asi nejkvalitnější IPS displej na trhu | průměrná výdrž baterie |
luxusní design |
Nová vlajková loď věčného vyzyvatele dominantního Samsungu je luxusní a konzervativní telefon, který nezapře svou třídu ani cenovku. Nabízí přiměřené množství inovací a pár unikátů. Co je mu to ale platné, když ho každý bude porovnávat se Samsungem Galaxy S8. A jak ukáže dnešní recenze, to je nerovný souboj.
Také já jsem se k recenzi „gé šestky“ dostal až po dvou týdnech strávených s „es osmičkou“. A už teď vím, že to byla chyba. Pro telefony totiž neplatí oblíbené hospodské pravidlo, které praví, že se startuje nejlepším a končí nejhorším vínem v nabídce. Ne snad, že by LG bylo špatným telefonem. Stejně jako však obdivujeme Mozarta a neznáme ani jednu kompozici jeho dvorního rivala Salieriho, tak se ani na LG G6 nebude vzpomínat jako na přelomový telefon. A to přesto, že se jedná o nejpovedenější přístroj od dob legendárního LG G3.
Konstrukce | sklo + kov, 149 x 72 x 7,9 mm, 163 g, voděodolnost |
---|---|
Displej | 5,7”, FullVision, 2880 x 1440 px, 564 ppi |
Operační systém | Android 7.0 Nougat + LG UX 6.0 |
Procesor | 4 jádrový, 2,15 GHz, Qualcomm Snapdragon 821 |
Paměť | 4 GB RAM, 32 GB úložiště, microSD karty (až 2 TB) |
Fotoaparát | duální: 13 Mpx, šikoroúhlý objektiv (f/2.4, 125°), standardní objektiv s OIS 2.0 (f/1.8, 71°) + přední 5 Mpx (f/2.2, 100°) |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | Bluetooth 4.2, NFC, USB-C, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů |
Baterie | 3300 mAh, rychlonabíjení |
Cena a dostupnost | 19 tisíc Kč, květen 2017 |
Produkt můžete zakoupit na Alza.cz.
Dobrá, samozřejmě, že G6 LG je. Jen to není takové LG, na jaké jsme byli léta zvyklí: bláznivé, nevypočitatelné a originální. Ta tam je modularita modelu G5. Pryč je zahnutost G4. G6 je konzervativní kovově-skleněný telefon s nepopiratelným šmrncem a luxusním nádechem. Do rukou se mi dostala stříbrná verze, která zaujme zejména ze zadní strany. Gorilla Glass 5 kryje imitaci broušeného titanu házejícího namodralá prasátka. Kolem dokola telefon obepíná hliníkový rámeček, ne nepodobný tomu, který jsme byli zvyklí vídat u starších Samsungů řady S ještě před nástupem zaoblených displejů.
Už tento můj pohled do minulosti ovšem předznamenává největší výtku směřující k designu G6. Není samozřejmě povinností nabídnout zaoblený displej a v LG se hodně snažili, aby jeho špičkový model splňoval veškerá současná designová kritéria. Zejména ve stříbrné verzi se to však podle mě ne zcela podařilo. Kontrast černého zhasnutého displeje a světlých rámečků sice krásně ukazuje, jak minimální prostor kolem obrazovky dokázalo LG podle posledního „bezrámečkového“ trendu vytvořit (displej zabírá bezmála 80 % čelní strany), zároveň ale tímto přiznáním uživatel přijde o moment překvapení, když se displej rozsvítí – v černé verzi, která displej schová, se jedná o nepopiratelný estetický zážitek. A protože v LG kapitulovali na jakékoli zaoblení (oblé jsou jen velmi efektně působící rohy displeje), telefon je i přes absolutně efektivní využití přední plochy příliš široký na to, aby se něm dalo pohodlně psát jednou rukou, nebo se vešel do menších univerzálních držáků. Nerad se opět odkazuji na Galaxy S8 (recenze), přesto se v tomto případě srovnání vyhnout nemůžu – domovský konkurent LG G6 nemá problém s naplněním kteréhokoli z výše uvedených kritérií.
Zbytek ergonomie však zůstává příkladným. Čtečka otisků prstů se nachází pro LG už tradičně na zádech pod dvěma čočkami fotoaparátu. Reaguje bleskurychle, přesto bych k ní dvě výhrady měl. Lepšímu ovládání telefonu by určitě prospěla implementace gest, kterými se dá u konkurence ovládat například stahování notifikační lišta. Pokud přecházíte z jiné značky telefonu, budete si u LG možná těžko zvykat na spojení funkce čtečky a vypínacího tlačítka. Osobně se mi často stávalo, že jsem se po iphonovském způsobu snažil telefon odemknout stiskem zmíněného knoflíku. Chyba lávky, pro odemknutí se stačí dotknout, stiskem se pak pouze zamyká.
LG patří k největším producentům displejů na světě a bylo by s podivem, kdyby zobrazovač G6 nepatřil k tomu nejlepšímu, co lze aktuálně pořídit. Parametry hovoří za vše: QHD 2880 x 1440 rozlišení na 5,8 palcích, roztažené do stále ještě nezvyklého širokoúhlého poměru stran 18:9, technologie IPS LCD a podpora standardu vysokého dynamického kontrastu Dolby Vision HDR – jakkoli je hledání obsahu pro tento displej vážně výzva.
Co to znamená v praxi: Na klasický IPS displej nabízí LG nadprůměrně živé barvy, zejména u předváděcích HDR videí. Viditelnost na přímém slunci je díky dostatečnému jasu kolem 600 nitů také zcela dostatečná, byť ji v případě mnou testovaného kusu trochu kazila z výroby nalepená fólie házející nepatřičné odlesky. Pokud však začnete displej porovnávat s AMOLED obrazovkou Samsungem Galaxy S8, nemůžete si nevšimnout výrazně nižšího kontrastu a také méně výrazného zobrazení černé.
Příliš se mi nezamlouvala ani absence jakéhokoli podrobnějšího nastavení zobrazení. Ocenil bych aspoň vyvážení bílé, které by odstranilo občas příliš řezavý nádech do modra. Škoda také nedopracovaného spořiče typu Always On Display. Opět musím srovnat se Samsungem: na jeho obrazovce jsou notifikace výrazně viditelnější a navíc interaktivní – stiskem se přenesete přímo do aplikace. To jsou vlastnosti, které musíte u LG oželet. A to zamrzí zejména z toho důvodu, že kvůli absenci notifikační diody jste na režim zobrazení notifikací na zamčené obrazovce zcela odkázáni. Podtrženo, sečteno – není to zlé, ale jinde to umějí i lépe.
Jakmile displej odemknete, nezdržíte se nejspíš přísnějšího hodnocení. Prostředí operačního systému totiž lépe zvládají téměř všude. Ten, kdo má s telefony LG dlouhodobou zkušenost, si nemůže nevšimnout, že design jejich grafické nadstavby nad aktuální „sedmičkovou“ verzí Androidu zůstává napříč generacemi v podstatě nezměněn. A začíná to být nemile znát na jeho funkčnosti. Jak si v dnešní době vůbec někdo může dovolit u tak velkého displeje zcela opomenout možnost zmenšení prostředí pro ovládání jednou rukou? Proč v LG zazdily příjemné schopnosti Androidu Nougat, jako je třeba možnost odinstalování aplikace přímo z obrazovky? Proč nelze v telefonu, který ve výchozím nastavení řadí všechny programy na domovské obrazovky, přesouvat jejich ikony hromadně? Řada výrobců už se poučila, u LG to snad nebude trvat dlouho.
Dobrých nápadů je tu totiž podobné množství jako trestuhodných zanedbání. Jako jeden z mála telefonů s Androidem nabízí LG G6 podrobné vyhledávání v celém telefonu – vstoupíte do něj potažením prstu po displeji, podobně jako u iPhonů. Zajímavě působí také „Koš aplikací“. Ten uchovává odinstalované programy ještě 24 hodin v prostoru „mezi životem a smrtí“, a vy si tak můžete rozmyslet, zda se aplikace nadobro zbavit, nebo ji obnovit v původním nezměněném nastavení. Ovšem pozor – na tyto vychytávky vůbec nemusíte narazit, a to v případě, že po prvotní aktivaci telefonu zvolíte špatný launcher. LG totiž v nastavení nabízí zvolit buď variantu se skrytým zásobníkem aplikací, anebo možnost se obejít bez něj a na revanš získat už výše zmíněné bonusy. Pro obě varianty však platí návyková možnost uspořádat si ovládací klávesy Androidu dle svého uvážení a přidat k nim navíc extra tlačítko pro stahování jinak těžko přístupné notifikační lišty. Velký potenciál by mohlo mít také vestavěné přepínání profilů za asistence polohových služeb. Ty vestavěné ovšem umožňují měnit tak málo náležitostí, že je pravděpodobně ani používat nebudete.
LG do své vlajkové lodi zabudovalo 3300 mAh akumulátor, což věstí nadprůměrné výsledky výdrže. Ty však zůstávají pouze na papíře. Když jsme začali srovnáním se Samsungem Galaxy S8, ani zde se mu nevyhneme – LG vydrží na jedno nabití o pár hodin déle – v praxi cca 16 hodin na jedno nabití se dvěma hodinami zapnuté obrazovky.
Ani v oblasti focení si nemá LG se Samsungem mnoho co vyčítat, tentokrát ovšem v pozitivním slova smyslu. Pokud jsem před pár dny hodnotil fotoaparát Galaxy S8 jako ten nejlepší na trhu, LG G6 se mu minimálně přibližuje. Protože v redakci Mobilizujeme.cz plánujeme obsáhlé srovnání fotografických schopností obou telefonů, proto zde jen stručně. Srovnání snesou oba dva telefony v neuvěřitelné rychlosti expozice i ve ztemnělých scénách. LG ovšem jak ve tmě, tak za světla zachytává menší množství detailů, což je znát zejména při snímání makrosnímků. Samsung lze navíc přiblížit na výrazně menší vzdálenost. Barvy LG působí přirozeněji, na druhou stranu mívá občas potíže při zaostřování.
Tento neduh se projevuje zejména při fotografování druhým objektivem, který umožňuje pořizovat neuvěřitelně široké, 120stupňové fotografie. V praxi si pod tím představte pro mě zatím u mobilu nevídanou zkušenost, kdy přijdete na pět metrů blízko k velkému činžáku a do záběru jej napasujete celý a ještě máte na displeji pár milimetrů rezervu. Tento způsob fotografování je neuvěřitelné návykový, už jen proto, že přepínání mezi objektivy probíhá pouhým stisknutím jednoho tlačítka ve zlomku sekundy. A co víc – ten samý efekt je dostupný také pro fotografování selfies. Na ty širokoúhlé s celou partou kamarádů si nejspíš teenageři snadno zvyknou.
Aplikace fotoaparátu patří celkově mezi ty nejpovedenější. Zaujala mě zejména možnost fotografovat ve čtvercovém formátu pro okamžitou publikaci na Instagram. V takovém případě tvoří hledáček foťáku jedna polovinu předlouhého displeje, zatímco v té druhé už je ihned k dispozici náhled snímku. Čtveřice naposledy vyfocených obrázků je vidět po levé straně i při fotografování v běžném formátu. Po expozici navíc telefon automaticky nabídne vámi nejpoužívanější sociální síť k okamžité publikaci.
Je velká škoda, že podobnou pozornost, jako fotoaparátu, nevěnovali v LG také audiovýkonům své vlajkové lodi. Pokud jsem u Samsungu hodnotil vnější reproduktor jako slabý, u LG musím ihned doporučit připojovat pro jakýkoli poslech hudby sluchátka a místo zvonění používat vibrace. Zvukový projev zkrátka není slyšet a v jakékoli jen trochu hlučnější místnosti nepočítejte s tím, že si přehrajete video s mluveným slovem. I ve sluchátkách se dočkáme na vlajkovou loď poměrně plochého projevu, který nelze ani jakkoli softwarově vylepšit.
Laskavý čtenář promine, že recenze znovuzrození luxusních telefonů u LG dopadla jako srovnávací test mezí ním a pravděpodobným budoucím hegemonem trhu s Androidy Samsungem Galaxy S8. Věřím tomu, že v LG věnovali hodně práce, aby napravili svou pošramocenou reputaci po nevydařené, rozvrzané modulární G5. Osud však tomu chtěl tak, že oba telefony přicházejí na český trh v podobnou dobu a reprezentují stejný segment trhu. LG z tohoto souboje nevychází nijak lichotivě a nepomohou mu ani dobře míněné nápady.
I přes hezký konzervativní design, originální foťák a nově i vodotěsné a prachuvzdorné tělo se jedná o telefon s loňským chipsetem Snapdragon 821 (což v praxi zas až tak nevadí, skóre v AnTuTu i tak dosahuje 156 000 bodů) a předloňským softwarem. Trh už je dál. Na druhou stranu: G6 nestojí ani 22 tisíc jako Galaxy S8, ani 20 tisíc, ale “pouhých” 19 tisíc korun. A to už může v rozhodování leckterého zákazníka sehrát významnou úlohu.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
kvalitní širokoúhlý fotoaparát | zastaralé pracovní prostředí |
asi nejkvalitnější IPS displej na trhu | průměrná výdrž baterie |
luxusní design |