Honor se před pár lety vrátil na globální trhy, a to když se oprostil od sankcemi zmítaného Huawei. Postupem času si vybudoval své zašlé pozice a vrátil se na pozici populárního výrobce, který nabízí stylové telefony s výbornými specifikacemi. Řada Magic představuje to nejlepší, co Honor nabízí a my jsme otestovali jeho nejnovější vlajku, model Magic 6 Pro.
Konstrukce | kov + sklo / kůže, 162,5 × 75,8 × 8,9 mm, 225 g, zvýšená odolnost IP68 |
---|---|
Displej | 6,8″, AMOLED LTPO, 1 – 120 Hz, 2800 × 1280 px, poměr stran 19.5:9, jemnost 453 PPI |
Operační systém | Android 14 + Magic UI 8.0 |
Čipset | 8jádrový, 3,3 GHz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Paměť | 12 / 16 GB RAM (LPDDR5X), 256 / 512 GB / 1 TB úložiště (UFS 4.0), bez MicroSD slotu |
Fotoaparát | tři snímače (50 Mpx hlavní + 50 Mpx ultra-širokoúhlý 122° + 180 Mpx periskopický teleobjektiv), clona f/f/1.4-f/2.0 + f/2.0 + f/2.6, OIS, PDAF, laserové ostření duální LED blesk, 2,5× optický zoom, 100× digitální zoom, LED blesk; přední 50 Mpx, clona f/2.0 + 3D hloubkový fotoaparát |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | 5G, Dual SIM, Bluetooth 5,3, Wi-Fi 7, GPS, USB-C, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře, stereo reproduktor, satelitní komunikaci |
Baterie | 5 600 mAh, rychlonabíjení 80 W, bezdrátové nabíjení 66 W |
Cena a dostupnost | od 30 990 Kč, únor 2024 |
Honor už před nedávnem naznačil, že má v plánu prodejní balení svých telefonů pokrátit o nabíjecí adaptér. To nakousla povedená skládačka Magic V2, kterou jsme testovali před nedávnem a nyní to potvrdila vlajka Magic 6 Pro. Krabička, ve které telefon dostanete, je tak velmi malá a ukrývá jen telefon, nezbytnou literaturu, špendlík na otevření SIM slotu a oboustranný USB-C kabel.
Nabíjecí adaptér se nekoná a schází také základní ochranný kryt, což je, zvláště u čínských výrobců, populární součást výbavy. Bohužel, Honor najel na ekologickou vlnu.
Design nového Honoru Magic 6 Pro se točí v první řadě kolem fotoaparátu na zádech, který je jeho dominantním prvkem. Oproti loňsku tento prvek ještě výrazně narostl a zabírá takřka celou polovinu (ano, polovinu) zad telefonu. Z šasi pochopitelně dost vystupuje, ale o jeho spodní hranu lze zapřít při držení prst, takže ergonomie tím nijak zásadně netrpí. A díky tomu, jak je fotomodul velký, tak se telefon při položení na stůl nikterak nekolébá. Samotná platforma s fotoaparátem je kruhová a doplňuje ji dekorační zdobení po obvodu.
Toto orámování je, na rozdíl od fotomodulu, lesklé a hezky kontrastuje s matným povrchem zad, která jsou ošetřena odolným sklem. K dispozici jsme měli černou verzi, jež je velmi elegantní a působí opravdu stylovým dojmem, no v prodeji je ještě zelená varianta se zády oděnými do umělé kůže a ozdobný rámeček okolo fotomodulu je v tomto případě zlatý. Pokud máte rádi extravagantní telefony, zelená verze pro vás bude to pravé, ale za mě působí tato varianta až moc výrazně, snad až nevkusně a svou nenucenou elegancí mě rozhodně zaujala spíše černá verze.
Konstrukce vsází na klasiku v podobě hliníkového rámečku a skla vpředu i vzadu, což znamená, že Honor, na rozdíl od Applu, Samsungu a Xiaomi, nenasadil titan. Vadí to ale nějak? Ve finále vůbec, protože Magic 6 Pro z hliníku je o pár gramů lehčí než titanová Galaxy S24 Ultra od Samsungu, váží plus mínus stejně jako Xiaomi 14 Ultra s tím, že má větší displej a je pouze o pár gramů těžší než iPhone 15 Pro Max s menším displejem. Titan tedy můžete s klidným srdcem oželet. Konstrukce je špičková, telefon je velmi pevný, tuhý a neschází ani zvýšená odolnost dle krytí IP68.
Celkově je Honor Magic 6 Pro velký a těžký telefon, což ale platí pro všechny špičkové vlajky a v tomto směru novinka od Honoru nijak nevybočuje. Záda jsou po bocích zaoblena a rámeček je tak lehce zkosený, což přispívá poměrně příjemnému, jistému úchopu a ergonomie je celkově v pořádku. Jen počítejte s tím, že displej jednou rukou neobsáhnete (pokud tedy nejste hráč NBA s rukama jako lopaty) a budete muset ručkovat. Boční tlačítka jsou dobře přístupná, ale čtečka otisků v displeji je možná až moc dole a uvítal bych ji klidně o pár centimetrů výš.
Čelní stranu Honoru Magic 6 Pro zabírá displej s úhlopříčkou 6,8 palce, který je velmi, velmi decentně zaoblený po všech čtyřech stranách. To vytváří efekt jako by byl panel takřka bez rámečků a ty jsou opravdu velmi tenké, jedny z nejtenčích v mobilní branži vůbec. Honor vsadil na panel typu OLED, takže očekávejte líbivé, velmi syté barvy a výrazné tóny. Pokud by to na vás bylo snad moc, teplotu barev je možné upravit dle svých preferencí a telefon dokonce umí automaticky upravovat teplotu podle okolního osvětlení.
A upravit je možné také rozlišení, a to ve třech režimech – vysoké (2800 × 1280 pixelůl), standardní (2450 × 1120 pixelů) a nízké (2100 × 960 pixelů). Režim Chytré rozlišení pak automaticky snižuje rozlišení a napomáhá tak šetřit energii. Co se obnovovací frekvence týče, tak Magic 6 Pro je vybaven LTPO panelem a to znamená, že displej umí dynamicky přizpůsobit frekvenci právě zobrazovanému obsahu pro lepší plynulost a úsporu energie (1 – 120 Hz). Jinak lze zafixovat frekvenci na hodnotách 120 či 60 Hz.
Za zmínku pak rozhodně stojí i pulzně-šířková modulace o hodnotě 4320 Hz, což znamená stmívání bez blikání a velkou úlevu očím. V kombinaci s Cirkadiánním režimem, který upravuje teplotu barev obrazovky na základě rytmu vašeho těla, si můžete být jistí, že váš zrak bude jako v bavlnce. No a pak je tu jas, který se může v určitých, konkrétních případech (HDR obsah) vyšplhat až na rekordních 5000 nitů. Při klasickém použití, kdy se o regulaci jasu stará automatika, se jeho maximum zastaví na hodnotě 1600 nitů a jedná se tedy jeden z nejjasnějších panelů na trhu.
Znamená to naprosto precizní čitelnost za jakýchkoliv podmínek, i na přímém slunci a v tomto směru patří zde použitý displej opravdu na špičku. Mimo to podporuje také všechny hlavní dnešní standardy, tedy HDR10+ i Dolby Vision a v otázce panelu si tedy rozhodně není na co stěžovat.
Z krabice běží Honor Magic 6 Pro na systému MagicOS 8, který je postaven na Androidu 14. MagicOS je typicky čínská nadstavba, která je velmi komplexní a až po okraj napěchována všemožnými nastaveními a personalizací. Pokud tyto věci vyhledáváte, budete rozhodně nadšeni, ale méně nadšeni budete z nevyžádaných aplikací, tedy bloatwaru. Je ho sice o něco méně než vloni, ale pořád ho systém obsahuje a u vlajkového telefonu za bratru 30 tisíc korun by se tohle dít nemělo. Víceméně všechno jde odinstalovat, ale lépe by se rozhodně žilo bez něj.
Co jsem ocenil je fakt, že se systém konečně naučil stáhnout horní roletku potažením odkudkoliv z displeje, což až doposud trestuhodně neuměl. Vzhledem k velikosti panelu to budete rozhodně využívat. Co už mě ale moc nepotěšilo, je přítomnost Řídícího centra, která se evidentně inspirovalo u iOS. To vyvoláte potažením na pravé straně displeje a jedná se o souhrn tlačítek pro rychlé aktivování běžných funkcí, jako je hotspot, svítilna, režim Letadlo a podobně. V tomto centru můžete upravovat také jas displeje či hlasitost.
Když budete chtít použít tradiční lištu s notifikacemi, musíte potáhnout na levé straně displeje a mezi oběma těmito prvky lze swipováním plynule přecházet. Řídící centrum jako takové je docela fajn, ale bohužel nejde vypnout a osobně bych preferoval tradičnější rozvržení v podobě rychlých přepínačů a notifikační lišty v jednom. Honor se každopádně vybral tímto směrem a oba prvky od sebe oddělil, což není nutně špatně, ale ne každému to bude vyhovovat a možnost volby by potěšila. Systém je jinak velmi praktický a nabízí tolik vychytávek, na kolik si jen vzpomenete.
Umí provozovat dvě aplikace na rozpůlené obrazovce, miniaplikace, nabízí přehršel gest, a to jak klasických, tak vzdušných a má i AOD, tedy Always-on displej. U něj si můžete vybrat, zda se zobrazí pouze malá část s notifikacemi, což je taková klasika, nebo celý displej, ale s minimálním jasem. Velmi zajímavou funkcí je pak novinka Magic Portal, která vám usnadní práci s textem i obrázky, respektive s jejich sdílením a dalším užitím. Pomocí této funkce můžete vybraný obsah přetáhnout přímo do vybrané aplikace a rychle s ním pracovat.
Jak to funguje? Tak například když chcete sdílet například fotografii z WhatsAppu, tak stačí, když na ní podržíte prst, dokud se „neodlepí“ od obrazovky a poté ji jen přesunete na pravou či levou stranu displeje. Zobrazí se vám aplikace, které s ní můžou pracovat, takže ji lze přímo z WhatsAppu poslat přes email, použít vyhledávání Google Lens, poslat přes Messenger nebo ji dokonce vložit na Facebook či přidat do reelu na Instagramu. Podobně to funguje, i když uděláte snímek obrazovky, který můžete díky Portalu ihned takřka okamžitě.
Portal dobře funguje také v kombinaci s textem, například v rámci internetového prohlížeče. Stačí označit text, který vás zaujal, opět na něm podržet prst a můžete ho vložit rovnou do mailu, na Facebook, nebo třeba do aplikace Poznámky. Pokud se jedná například o název města, ulice či oblasti, klidně ho můžete vložit přímo do Google Map a ty vám rovnou ukážou trasu. Magic Portal je zkrátka příjemný pomocník, který je v reálném světě docela použitelný. Špatně nevypadá ani softwarová podpora v podobě 4 velkých systémových aktualizací a 5 let bezpečnostních záplat.
Systém trochu připomíná, díky Řídícímu centru, jablečný iOS a inspiraci tímto systémem, respektive produkty Applu, najdeme i jinde. Například v duální selfie kamerce, která je umístěna v rozměrném, podlouhlém výřezu a která nabízí funkčnost ne nepodobnou, jako u dynamického výřezu Applu. Když například aktivujete časovač, ukáže vám odpočet, umí zobrazit i příchozí hovory, přehrávání hudby či videí na pozadí. Nějaké vyloženě extra funkce nenabízí, ale to by se mohlo s nadcházejícími aktualizacemi změnit.
O pohon Magicu 6 Pro se stará čipset Snapdragon 8 Gen 3, což je vlajkový procesor od Qualcommu a aktuálně nejvýkonnější čipová sada v rámci telefonů s Androidem. Jedná se o vskutku potentní kousek křemíku a můžete se těšit na opravdu bezkonkurenční výkon postačující k plynulému rozhýbání i těch nejnáročnějších her a aplikací. To potvrzuje i výsledek v syntetických benchmarcích, konkrétněji v AnTuTu, kde telefon dosáhl na skóre přesahující 1,7 milionu bodů. Zmínit musím i chlazení, které je poměrně účinné a funkční.
Ano, telefon ve vysoké zátěži topí a ne úplně málo, ale nikdy ne tak, aby bylo nutné ho odložit, například při delších herních maratonech, z rukou a nechat ho trochu zchladnout. Špatná pak není ani stabilita v zátěžových testech, která se pohybovala okolo 65 % a vysoký výkon jde ruku v ruce s rychlou operační pamětí. Její kapacita je 12 GB RAM, jedná se o typ LPDDR5X a telefon ji navíc podporuje další porcí virtuální paměti o velikosti 7 GB RAM. Vnitřní úložiště nabízí velikost 512 GB a rozšíření pomocí paměťové karty není možné.
Pokud je pro vás výdrž jedním z rohodujících faktorů při koupi nového telefonu, Honor Magic 6 Pro je vlajka přesně pro vás. V jejím nitru se nachází moderní, křemíkovo-uhlíková baterie, kterou doplňuje vestavěný čip E1 Power Enhanced a systém chytrého řízení spotřeby. To v reálném světě znamená, že se dá bez větších problémů dostat na dva dny bez nabíjení a s trochou snahy se přehoupnete i přes tuto magickou hranici. Telefon je možné poslat na nabíječku i po dnu provozu, ale to ho budete muset opravu ždímat a takříkajíc ho nepustit z rukou.
Nabíjení je rozhodně nadprůměrné v případě drátového a špičkové v případě toho bezdrátového, jež se pyšní výkonem 66 W. Drátové nabízí výkon 80 W a s originálním adaptérem zvládne nabít baterii na 100 % za zhruba ¾ hodinky, což je solidní výsledek. S neoriginální nabíječkou, klidně i vyššího výkonu než je maximum telefonu, ale počítejte s výrazně vyšší, klidně i jednou tak dlouhou dobou potřebnou k plnému nabití. Jak jsem již zmínil, originální adaptér v balení není, ale na našem trhu je naštěstí k dispozici (SuperCharge Power Adapter) a stojí necelých 900 korun.
Rozhodně se jedná o investici, která se vyplatí, protože bez něj z nabíjení prostě nikdy nevymáčknete maximum a dobrou zprávou je i to, že spolu s adaptérem dostanete i kabel. Ptáte se proč, když je kabel součástí balení telefonu? Inu proto, že kabel v balení má na obou stranách USB-C koncovku, no nabíjecí adaptér disponuje USB-A výstupem, takže kabel obsažení v prodejní krabičce je s oficiálním adaptérem od Honoru nepoužitelný. Každopádně ho můžete použít například k transferu dat do počítače, ale vypadá to, že v Honoru levá ruka neví, co dělá pravá.
Vrcholné modely z řady Magic patří odjakživa mezi nejlepší fotomobily a dobrou zprávou určitě je, že letos tomu není jinak. Honor, na rozdíl od většiny konkurente, nevsází na palcové fotočipy nebo spojení se známými jmény, jako jsou například Zeiss či Leica. To ale ve finále vůbec ničemu nevadí, protože fotoaparát je jednoduše excelentní a dobře si poradí takřka s jakoukoliv situací. Jeho hlavní zbraní je pak periskopický teleobjektiv s nezvykle vysokým rozlišením 180 Mpx, který zprostředkovává jedno z nejlepších přiblížení v segmentu.
Faktem je, že periskopický teleobjektiv ve svém nitru ukrývá snímač Samsung Isocell S5KHP3, jež má nativní rozlišení 200 Mpx a Honor ho uměle snížil na 180 Mpx. Pokud ovšem budete fotografovat v režimu plného rozlišení, dočkáte se u něj právě 200Mpx fotografií. Nejedná se o typický fotočip pro periskopický teleobjektiv, ale pravdou je, že funguje na výbornou a umí nabídnout jedno z nejlepších přiblížení v segmentu. Přímo v aplikaci fotoaparátu se nachází přepínač na 2,5× a 5× zoom.
První je optický zoom a výsledná kvalita fotografií je vskutku excelentní. Snímky jsou bohaté na detaily, mají jen minimum šumu a jsou příkladně ostré. Druhé, 5násobné přiblížení již není optické, ale bezztrátové, no kvalitativně jsou pořád výborné a rozhodně patří mezi nejlepší v branži. Ještě 10násobné přiblížení je velmi, velmi kvalitní a do této hodnoty se Honor Magic 6 Pro může kvalitou fotografií směle rovnat Samsungu Galaxy S24 Ultra, který je považován za telefon s nejlepším zoomem současnosti.
Maximem, co teleobjektiv zvládne, je 100× digitální zoom, nicméně u něj jsou již patrné dramatické softwarové zásahy a výrazný post-procesing. V tomto směru nabízí vlajka z dílen Samsung přece jen o řád lepší výsledky. A co hlavní fotoaparát? Ten je, bez pochyb, výborný a jeho hlavní zbraní je výtečná světelnost f/1.4, což znamená, že zvládne zachytit spoustu světa a produkuje kvalitní fotografie i v horších světelných podmínkách. V těch lepší se pak dočkáte jedněch z nejlepších snímků v segmentu, s příkladnou ostrostí, vysokou porcí detailů a minimem šumu.
Podání barev je poměrně věrné, ale fotoaparát přece jen některé odstíny, například červenou, saturuje o něco více, nicméně pouze tak, aby byly fotografie na první pohled líbivější. Chválím příkladně rychlé a přesné ostření, stejně jako účinnou optickou stabilizaci, která vynikne hlavně u již zmíněného teleobjektivu. Tam funguje opravdu na jedničku s hvězdičkou a pomůže vám udržet i vyšší úroveň přiblížení. Trochu ve stínu těchto dvou objektivů se krčí ultra-širokoúhlý fotoaparát, jež má rozlišení 50 Mpx a produkuje také velmi kvalitní fotografie.
Pyšní se velmi širokým závěrem 122˚, snímky jsou ostré, detailní a s velmi nízkou úrovní šumu. Pochválím také kvalitní marko snímky s vysokou porcí detailů a noční fotografie, jež jsou výtečné. Hlavní fotoaparát umí pobrat opravdu hodně světla, takže rozdíl mezi standardním režimem a dedikovaným nočním režimem je minimální. V obou případech se dočkáte až překvapivě dobře proklesných snímků se slušnou porcí detailů. Obdobně dobře si v horších světelných podmínkách vede také teleobjektiv a nejnižší kvalitu nočních snímků pak nabízí ultra-širokoúhlý objektiv.
Honor Magic 6 Pro vyniká také co se portrétních fotografií týče. Umí velmi dobře oddělit objekt zájmu od pozadí, a to včetně maličkých záhybů a prvků, které lehce přesahují jeho hlavní obrys. Rozostření pozadí je pochopitelně možné regulovat a portrétní snímky lze pořizovat i s 2,5násobným a 5násobným přiblížením, kdy se o ně postará teleobjektiv. Výsledky jsou opět výborné a bez připomínek. Fotoaparát pak obsahuje i několik specialit, jako je například variabilní clona, nebo technologie AI snímání pohybu.
V profesionálním režimu Pro je možné upravit si světelnost clony, a to v bodech f/1.4 a f/2.0, což znamená, že si u fotografií můžete regulovat rozostření pozadí. Funguje to dobře a to ostatně platí i o funkcí AI snímaní pohybu. Ta poslouží v případě, kdy chcete ostře zachytit nějaký rychle se pohybující objekt, například při sportu. Tato funkce využívá celých 8 milionů vzorků pohybu, které pokrývají 10 typů sportovních kategorií a díky ní dokážete automaticky zachytit více vzrušujících sportovních momentů.
Aktivuje se přímo v aplikaci fotoaparátu, v levém spodním rohu, ale je možné nechat ji aktivní na automatický režim, kdy ji fotoaparát použije v případě potřeby. A co selfie kamerka? Ta je duální, kombinuje 50Mpx fotoaprát s 3D ToF senzorem a výsledky jsou jedny z nejlepších napříč celým mobilním světem. Selfíčka jsou hezky detailní, s přirozením zbarvením kůže a jen minimálním šumem. K dispozici je i portrétní režim, různé filtry, možnost upravit si tón kůže a selfie kamerka je navíc doplněna o automatické ostření.
Co se videí týče, tak Honor Magic 6 Pro zvládá maximálně 4K záznamy při 60 snímcích za vteřinu (fps) a 4K videa umí i selfie kamerka, a to při 30 fps. Možnost záznamu v 8K rozlišení bohužel schází, což většina konkurentů nabízí, ale na druhou stranu se jedná o tak minoritní prvek, že to nijak zásadně nevadí. Kvalitativně jsou na tom videa výborně, nabízí výtečnou ostrost, jsou krásně plynulá a plná detailů. Optická stabilizace v kombinaci s elektronickou fungují opravdu výborně a odvádí za všech podmínek skvělou práci.
Pokud jste měli obavy, že kouzlo řady Magic již vyprchalo, tak můžete zůstat klidní. Nový Magic 6 Pro je skvělá vlajka, která potěší i ty nejnáročnější uživatele a patří mezi nejlepší telefony dneška. Ústupků je opravdu minimum a kromě konstrukce s krytím IP68 zaujme tento kousek také špičkovým displejem, vysokým výkonem a celkově skvělou hardwarovou výbavou. Mimo to všechno se může Magic 6 Pro pochlubit nejlepší výdrží v segmentu, rychlým drátovým nabíjením a bezdrátovým, které disponuje nadprůměrným výkonem 66 W.
Takřka absolutorium si zaslouží i fotoaparát s unikátním, 180Mpx teleobjektivem, který je nesmírně praktický a odvádí skvělou práci. Celkově je fotoaparát opět jeden z nejlepších v segmentu, a to včetně vymazlené selfie kamerky. Co se nedostatků týče, tak těch sice moc není, ale něco se přece jen našlo. Prodejní balení neobsahuje nabíjecí adaptér, operační systém MagicOS obsahuje spoustu bloatwaru a fotoaparát nenabízí 8K záznamy. Zmínit musím i vysokou cenu, jež se, pokud jste telefon nestihli koupit za zaváděcí cenu, pohybuje nad hranicí 30 tisíc korun (30 990 korun).
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
špičkové zpracování a zvýšená odolnost IP68 | balení bez nabíjecího adaptéru |
opravdu parádní displej s vysokým jasem | systém s bloatwarem |
po všech směrech špičkový fotoaparát | vyšší cena |
vysoký výkon | absence 8K videa |
výdrž + rychlé drátové i bezdrátové nabíjení |
Honor se před pár lety vrátil na globální trhy, a to když se oprostil od sankcemi zmítaného Huawei. Postupem času si vybudoval své zašlé pozice a vrátil se na pozici populárního výrobce, který nabízí stylové telefony s výbornými specifikacemi. Řada Magic představuje to nejlepší, co Honor nabízí a my jsme otestovali jeho nejnovější vlajku, model Magic 6 Pro.
Konstrukce | kov + sklo / kůže, 162,5 × 75,8 × 8,9 mm, 225 g, zvýšená odolnost IP68 |
---|---|
Displej | 6,8″, AMOLED LTPO, 1 – 120 Hz, 2800 × 1280 px, poměr stran 19.5:9, jemnost 453 PPI |
Operační systém | Android 14 + Magic UI 8.0 |
Čipset | 8jádrový, 3,3 GHz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Paměť | 12 / 16 GB RAM (LPDDR5X), 256 / 512 GB / 1 TB úložiště (UFS 4.0), bez MicroSD slotu |
Fotoaparát | tři snímače (50 Mpx hlavní + 50 Mpx ultra-širokoúhlý 122° + 180 Mpx periskopický teleobjektiv), clona f/f/1.4-f/2.0 + f/2.0 + f/2.6, OIS, PDAF, laserové ostření duální LED blesk, 2,5× optický zoom, 100× digitální zoom, LED blesk; přední 50 Mpx, clona f/2.0 + 3D hloubkový fotoaparát |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | 5G, Dual SIM, Bluetooth 5,3, Wi-Fi 7, GPS, USB-C, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře, stereo reproduktor, satelitní komunikaci |
Baterie | 5 600 mAh, rychlonabíjení 80 W, bezdrátové nabíjení 66 W |
Cena a dostupnost | od 30 990 Kč, únor 2024 |
Honor už před nedávnem naznačil, že má v plánu prodejní balení svých telefonů pokrátit o nabíjecí adaptér. To nakousla povedená skládačka Magic V2, kterou jsme testovali před nedávnem a nyní to potvrdila vlajka Magic 6 Pro. Krabička, ve které telefon dostanete, je tak velmi malá a ukrývá jen telefon, nezbytnou literaturu, špendlík na otevření SIM slotu a oboustranný USB-C kabel.
Nabíjecí adaptér se nekoná a schází také základní ochranný kryt, což je, zvláště u čínských výrobců, populární součást výbavy. Bohužel, Honor najel na ekologickou vlnu.
Design nového Honoru Magic 6 Pro se točí v první řadě kolem fotoaparátu na zádech, který je jeho dominantním prvkem. Oproti loňsku tento prvek ještě výrazně narostl a zabírá takřka celou polovinu (ano, polovinu) zad telefonu. Z šasi pochopitelně dost vystupuje, ale o jeho spodní hranu lze zapřít při držení prst, takže ergonomie tím nijak zásadně netrpí. A díky tomu, jak je fotomodul velký, tak se telefon při položení na stůl nikterak nekolébá. Samotná platforma s fotoaparátem je kruhová a doplňuje ji dekorační zdobení po obvodu.
Toto orámování je, na rozdíl od fotomodulu, lesklé a hezky kontrastuje s matným povrchem zad, která jsou ošetřena odolným sklem. K dispozici jsme měli černou verzi, jež je velmi elegantní a působí opravdu stylovým dojmem, no v prodeji je ještě zelená varianta se zády oděnými do umělé kůže a ozdobný rámeček okolo fotomodulu je v tomto případě zlatý. Pokud máte rádi extravagantní telefony, zelená verze pro vás bude to pravé, ale za mě působí tato varianta až moc výrazně, snad až nevkusně a svou nenucenou elegancí mě rozhodně zaujala spíše černá verze.
Konstrukce vsází na klasiku v podobě hliníkového rámečku a skla vpředu i vzadu, což znamená, že Honor, na rozdíl od Applu, Samsungu a Xiaomi, nenasadil titan. Vadí to ale nějak? Ve finále vůbec, protože Magic 6 Pro z hliníku je o pár gramů lehčí než titanová Galaxy S24 Ultra od Samsungu, váží plus mínus stejně jako Xiaomi 14 Ultra s tím, že má větší displej a je pouze o pár gramů těžší než iPhone 15 Pro Max s menším displejem. Titan tedy můžete s klidným srdcem oželet. Konstrukce je špičková, telefon je velmi pevný, tuhý a neschází ani zvýšená odolnost dle krytí IP68.
Celkově je Honor Magic 6 Pro velký a těžký telefon, což ale platí pro všechny špičkové vlajky a v tomto směru novinka od Honoru nijak nevybočuje. Záda jsou po bocích zaoblena a rámeček je tak lehce zkosený, což přispívá poměrně příjemnému, jistému úchopu a ergonomie je celkově v pořádku. Jen počítejte s tím, že displej jednou rukou neobsáhnete (pokud tedy nejste hráč NBA s rukama jako lopaty) a budete muset ručkovat. Boční tlačítka jsou dobře přístupná, ale čtečka otisků v displeji je možná až moc dole a uvítal bych ji klidně o pár centimetrů výš.
Čelní stranu Honoru Magic 6 Pro zabírá displej s úhlopříčkou 6,8 palce, který je velmi, velmi decentně zaoblený po všech čtyřech stranách. To vytváří efekt jako by byl panel takřka bez rámečků a ty jsou opravdu velmi tenké, jedny z nejtenčích v mobilní branži vůbec. Honor vsadil na panel typu OLED, takže očekávejte líbivé, velmi syté barvy a výrazné tóny. Pokud by to na vás bylo snad moc, teplotu barev je možné upravit dle svých preferencí a telefon dokonce umí automaticky upravovat teplotu podle okolního osvětlení.
A upravit je možné také rozlišení, a to ve třech režimech – vysoké (2800 × 1280 pixelůl), standardní (2450 × 1120 pixelů) a nízké (2100 × 960 pixelů). Režim Chytré rozlišení pak automaticky snižuje rozlišení a napomáhá tak šetřit energii. Co se obnovovací frekvence týče, tak Magic 6 Pro je vybaven LTPO panelem a to znamená, že displej umí dynamicky přizpůsobit frekvenci právě zobrazovanému obsahu pro lepší plynulost a úsporu energie (1 – 120 Hz). Jinak lze zafixovat frekvenci na hodnotách 120 či 60 Hz.
Za zmínku pak rozhodně stojí i pulzně-šířková modulace o hodnotě 4320 Hz, což znamená stmívání bez blikání a velkou úlevu očím. V kombinaci s Cirkadiánním režimem, který upravuje teplotu barev obrazovky na základě rytmu vašeho těla, si můžete být jistí, že váš zrak bude jako v bavlnce. No a pak je tu jas, který se může v určitých, konkrétních případech (HDR obsah) vyšplhat až na rekordních 5000 nitů. Při klasickém použití, kdy se o regulaci jasu stará automatika, se jeho maximum zastaví na hodnotě 1600 nitů a jedná se tedy jeden z nejjasnějších panelů na trhu.
Znamená to naprosto precizní čitelnost za jakýchkoliv podmínek, i na přímém slunci a v tomto směru patří zde použitý displej opravdu na špičku. Mimo to podporuje také všechny hlavní dnešní standardy, tedy HDR10+ i Dolby Vision a v otázce panelu si tedy rozhodně není na co stěžovat.
Z krabice běží Honor Magic 6 Pro na systému MagicOS 8, který je postaven na Androidu 14. MagicOS je typicky čínská nadstavba, která je velmi komplexní a až po okraj napěchována všemožnými nastaveními a personalizací. Pokud tyto věci vyhledáváte, budete rozhodně nadšeni, ale méně nadšeni budete z nevyžádaných aplikací, tedy bloatwaru. Je ho sice o něco méně než vloni, ale pořád ho systém obsahuje a u vlajkového telefonu za bratru 30 tisíc korun by se tohle dít nemělo. Víceméně všechno jde odinstalovat, ale lépe by se rozhodně žilo bez něj.
Co jsem ocenil je fakt, že se systém konečně naučil stáhnout horní roletku potažením odkudkoliv z displeje, což až doposud trestuhodně neuměl. Vzhledem k velikosti panelu to budete rozhodně využívat. Co už mě ale moc nepotěšilo, je přítomnost Řídícího centra, která se evidentně inspirovalo u iOS. To vyvoláte potažením na pravé straně displeje a jedná se o souhrn tlačítek pro rychlé aktivování běžných funkcí, jako je hotspot, svítilna, režim Letadlo a podobně. V tomto centru můžete upravovat také jas displeje či hlasitost.
Když budete chtít použít tradiční lištu s notifikacemi, musíte potáhnout na levé straně displeje a mezi oběma těmito prvky lze swipováním plynule přecházet. Řídící centrum jako takové je docela fajn, ale bohužel nejde vypnout a osobně bych preferoval tradičnější rozvržení v podobě rychlých přepínačů a notifikační lišty v jednom. Honor se každopádně vybral tímto směrem a oba prvky od sebe oddělil, což není nutně špatně, ale ne každému to bude vyhovovat a možnost volby by potěšila. Systém je jinak velmi praktický a nabízí tolik vychytávek, na kolik si jen vzpomenete.
Umí provozovat dvě aplikace na rozpůlené obrazovce, miniaplikace, nabízí přehršel gest, a to jak klasických, tak vzdušných a má i AOD, tedy Always-on displej. U něj si můžete vybrat, zda se zobrazí pouze malá část s notifikacemi, což je taková klasika, nebo celý displej, ale s minimálním jasem. Velmi zajímavou funkcí je pak novinka Magic Portal, která vám usnadní práci s textem i obrázky, respektive s jejich sdílením a dalším užitím. Pomocí této funkce můžete vybraný obsah přetáhnout přímo do vybrané aplikace a rychle s ním pracovat.
Jak to funguje? Tak například když chcete sdílet například fotografii z WhatsAppu, tak stačí, když na ní podržíte prst, dokud se „neodlepí“ od obrazovky a poté ji jen přesunete na pravou či levou stranu displeje. Zobrazí se vám aplikace, které s ní můžou pracovat, takže ji lze přímo z WhatsAppu poslat přes email, použít vyhledávání Google Lens, poslat přes Messenger nebo ji dokonce vložit na Facebook či přidat do reelu na Instagramu. Podobně to funguje, i když uděláte snímek obrazovky, který můžete díky Portalu ihned takřka okamžitě.
Portal dobře funguje také v kombinaci s textem, například v rámci internetového prohlížeče. Stačí označit text, který vás zaujal, opět na něm podržet prst a můžete ho vložit rovnou do mailu, na Facebook, nebo třeba do aplikace Poznámky. Pokud se jedná například o název města, ulice či oblasti, klidně ho můžete vložit přímo do Google Map a ty vám rovnou ukážou trasu. Magic Portal je zkrátka příjemný pomocník, který je v reálném světě docela použitelný. Špatně nevypadá ani softwarová podpora v podobě 4 velkých systémových aktualizací a 5 let bezpečnostních záplat.
Systém trochu připomíná, díky Řídícímu centru, jablečný iOS a inspiraci tímto systémem, respektive produkty Applu, najdeme i jinde. Například v duální selfie kamerce, která je umístěna v rozměrném, podlouhlém výřezu a která nabízí funkčnost ne nepodobnou, jako u dynamického výřezu Applu. Když například aktivujete časovač, ukáže vám odpočet, umí zobrazit i příchozí hovory, přehrávání hudby či videí na pozadí. Nějaké vyloženě extra funkce nenabízí, ale to by se mohlo s nadcházejícími aktualizacemi změnit.
O pohon Magicu 6 Pro se stará čipset Snapdragon 8 Gen 3, což je vlajkový procesor od Qualcommu a aktuálně nejvýkonnější čipová sada v rámci telefonů s Androidem. Jedná se o vskutku potentní kousek křemíku a můžete se těšit na opravdu bezkonkurenční výkon postačující k plynulému rozhýbání i těch nejnáročnějších her a aplikací. To potvrzuje i výsledek v syntetických benchmarcích, konkrétněji v AnTuTu, kde telefon dosáhl na skóre přesahující 1,7 milionu bodů. Zmínit musím i chlazení, které je poměrně účinné a funkční.
Ano, telefon ve vysoké zátěži topí a ne úplně málo, ale nikdy ne tak, aby bylo nutné ho odložit, například při delších herních maratonech, z rukou a nechat ho trochu zchladnout. Špatná pak není ani stabilita v zátěžových testech, která se pohybovala okolo 65 % a vysoký výkon jde ruku v ruce s rychlou operační pamětí. Její kapacita je 12 GB RAM, jedná se o typ LPDDR5X a telefon ji navíc podporuje další porcí virtuální paměti o velikosti 7 GB RAM. Vnitřní úložiště nabízí velikost 512 GB a rozšíření pomocí paměťové karty není možné.
Pokud je pro vás výdrž jedním z rohodujících faktorů při koupi nového telefonu, Honor Magic 6 Pro je vlajka přesně pro vás. V jejím nitru se nachází moderní, křemíkovo-uhlíková baterie, kterou doplňuje vestavěný čip E1 Power Enhanced a systém chytrého řízení spotřeby. To v reálném světě znamená, že se dá bez větších problémů dostat na dva dny bez nabíjení a s trochou snahy se přehoupnete i přes tuto magickou hranici. Telefon je možné poslat na nabíječku i po dnu provozu, ale to ho budete muset opravu ždímat a takříkajíc ho nepustit z rukou.
Nabíjení je rozhodně nadprůměrné v případě drátového a špičkové v případě toho bezdrátového, jež se pyšní výkonem 66 W. Drátové nabízí výkon 80 W a s originálním adaptérem zvládne nabít baterii na 100 % za zhruba ¾ hodinky, což je solidní výsledek. S neoriginální nabíječkou, klidně i vyššího výkonu než je maximum telefonu, ale počítejte s výrazně vyšší, klidně i jednou tak dlouhou dobou potřebnou k plnému nabití. Jak jsem již zmínil, originální adaptér v balení není, ale na našem trhu je naštěstí k dispozici (SuperCharge Power Adapter) a stojí necelých 900 korun.
Rozhodně se jedná o investici, která se vyplatí, protože bez něj z nabíjení prostě nikdy nevymáčknete maximum a dobrou zprávou je i to, že spolu s adaptérem dostanete i kabel. Ptáte se proč, když je kabel součástí balení telefonu? Inu proto, že kabel v balení má na obou stranách USB-C koncovku, no nabíjecí adaptér disponuje USB-A výstupem, takže kabel obsažení v prodejní krabičce je s oficiálním adaptérem od Honoru nepoužitelný. Každopádně ho můžete použít například k transferu dat do počítače, ale vypadá to, že v Honoru levá ruka neví, co dělá pravá.
Vrcholné modely z řady Magic patří odjakživa mezi nejlepší fotomobily a dobrou zprávou určitě je, že letos tomu není jinak. Honor, na rozdíl od většiny konkurente, nevsází na palcové fotočipy nebo spojení se známými jmény, jako jsou například Zeiss či Leica. To ale ve finále vůbec ničemu nevadí, protože fotoaparát je jednoduše excelentní a dobře si poradí takřka s jakoukoliv situací. Jeho hlavní zbraní je pak periskopický teleobjektiv s nezvykle vysokým rozlišením 180 Mpx, který zprostředkovává jedno z nejlepších přiblížení v segmentu.
Faktem je, že periskopický teleobjektiv ve svém nitru ukrývá snímač Samsung Isocell S5KHP3, jež má nativní rozlišení 200 Mpx a Honor ho uměle snížil na 180 Mpx. Pokud ovšem budete fotografovat v režimu plného rozlišení, dočkáte se u něj právě 200Mpx fotografií. Nejedná se o typický fotočip pro periskopický teleobjektiv, ale pravdou je, že funguje na výbornou a umí nabídnout jedno z nejlepších přiblížení v segmentu. Přímo v aplikaci fotoaparátu se nachází přepínač na 2,5× a 5× zoom.
První je optický zoom a výsledná kvalita fotografií je vskutku excelentní. Snímky jsou bohaté na detaily, mají jen minimum šumu a jsou příkladně ostré. Druhé, 5násobné přiblížení již není optické, ale bezztrátové, no kvalitativně jsou pořád výborné a rozhodně patří mezi nejlepší v branži. Ještě 10násobné přiblížení je velmi, velmi kvalitní a do této hodnoty se Honor Magic 6 Pro může kvalitou fotografií směle rovnat Samsungu Galaxy S24 Ultra, který je považován za telefon s nejlepším zoomem současnosti.
Maximem, co teleobjektiv zvládne, je 100× digitální zoom, nicméně u něj jsou již patrné dramatické softwarové zásahy a výrazný post-procesing. V tomto směru nabízí vlajka z dílen Samsung přece jen o řád lepší výsledky. A co hlavní fotoaparát? Ten je, bez pochyb, výborný a jeho hlavní zbraní je výtečná světelnost f/1.4, což znamená, že zvládne zachytit spoustu světa a produkuje kvalitní fotografie i v horších světelných podmínkách. V těch lepší se pak dočkáte jedněch z nejlepších snímků v segmentu, s příkladnou ostrostí, vysokou porcí detailů a minimem šumu.
Podání barev je poměrně věrné, ale fotoaparát přece jen některé odstíny, například červenou, saturuje o něco více, nicméně pouze tak, aby byly fotografie na první pohled líbivější. Chválím příkladně rychlé a přesné ostření, stejně jako účinnou optickou stabilizaci, která vynikne hlavně u již zmíněného teleobjektivu. Tam funguje opravdu na jedničku s hvězdičkou a pomůže vám udržet i vyšší úroveň přiblížení. Trochu ve stínu těchto dvou objektivů se krčí ultra-širokoúhlý fotoaparát, jež má rozlišení 50 Mpx a produkuje také velmi kvalitní fotografie.
Pyšní se velmi širokým závěrem 122˚, snímky jsou ostré, detailní a s velmi nízkou úrovní šumu. Pochválím také kvalitní marko snímky s vysokou porcí detailů a noční fotografie, jež jsou výtečné. Hlavní fotoaparát umí pobrat opravdu hodně světla, takže rozdíl mezi standardním režimem a dedikovaným nočním režimem je minimální. V obou případech se dočkáte až překvapivě dobře proklesných snímků se slušnou porcí detailů. Obdobně dobře si v horších světelných podmínkách vede také teleobjektiv a nejnižší kvalitu nočních snímků pak nabízí ultra-širokoúhlý objektiv.
Honor Magic 6 Pro vyniká také co se portrétních fotografií týče. Umí velmi dobře oddělit objekt zájmu od pozadí, a to včetně maličkých záhybů a prvků, které lehce přesahují jeho hlavní obrys. Rozostření pozadí je pochopitelně možné regulovat a portrétní snímky lze pořizovat i s 2,5násobným a 5násobným přiblížením, kdy se o ně postará teleobjektiv. Výsledky jsou opět výborné a bez připomínek. Fotoaparát pak obsahuje i několik specialit, jako je například variabilní clona, nebo technologie AI snímání pohybu.
V profesionálním režimu Pro je možné upravit si světelnost clony, a to v bodech f/1.4 a f/2.0, což znamená, že si u fotografií můžete regulovat rozostření pozadí. Funguje to dobře a to ostatně platí i o funkcí AI snímaní pohybu. Ta poslouží v případě, kdy chcete ostře zachytit nějaký rychle se pohybující objekt, například při sportu. Tato funkce využívá celých 8 milionů vzorků pohybu, které pokrývají 10 typů sportovních kategorií a díky ní dokážete automaticky zachytit více vzrušujících sportovních momentů.
Aktivuje se přímo v aplikaci fotoaparátu, v levém spodním rohu, ale je možné nechat ji aktivní na automatický režim, kdy ji fotoaparát použije v případě potřeby. A co selfie kamerka? Ta je duální, kombinuje 50Mpx fotoaprát s 3D ToF senzorem a výsledky jsou jedny z nejlepších napříč celým mobilním světem. Selfíčka jsou hezky detailní, s přirozením zbarvením kůže a jen minimálním šumem. K dispozici je i portrétní režim, různé filtry, možnost upravit si tón kůže a selfie kamerka je navíc doplněna o automatické ostření.
Co se videí týče, tak Honor Magic 6 Pro zvládá maximálně 4K záznamy při 60 snímcích za vteřinu (fps) a 4K videa umí i selfie kamerka, a to při 30 fps. Možnost záznamu v 8K rozlišení bohužel schází, což většina konkurentů nabízí, ale na druhou stranu se jedná o tak minoritní prvek, že to nijak zásadně nevadí. Kvalitativně jsou na tom videa výborně, nabízí výtečnou ostrost, jsou krásně plynulá a plná detailů. Optická stabilizace v kombinaci s elektronickou fungují opravdu výborně a odvádí za všech podmínek skvělou práci.
Pokud jste měli obavy, že kouzlo řady Magic již vyprchalo, tak můžete zůstat klidní. Nový Magic 6 Pro je skvělá vlajka, která potěší i ty nejnáročnější uživatele a patří mezi nejlepší telefony dneška. Ústupků je opravdu minimum a kromě konstrukce s krytím IP68 zaujme tento kousek také špičkovým displejem, vysokým výkonem a celkově skvělou hardwarovou výbavou. Mimo to všechno se může Magic 6 Pro pochlubit nejlepší výdrží v segmentu, rychlým drátovým nabíjením a bezdrátovým, které disponuje nadprůměrným výkonem 66 W.
Takřka absolutorium si zaslouží i fotoaparát s unikátním, 180Mpx teleobjektivem, který je nesmírně praktický a odvádí skvělou práci. Celkově je fotoaparát opět jeden z nejlepších v segmentu, a to včetně vymazlené selfie kamerky. Co se nedostatků týče, tak těch sice moc není, ale něco se přece jen našlo. Prodejní balení neobsahuje nabíjecí adaptér, operační systém MagicOS obsahuje spoustu bloatwaru a fotoaparát nenabízí 8K záznamy. Zmínit musím i vysokou cenu, jež se, pokud jste telefon nestihli koupit za zaváděcí cenu, pohybuje nad hranicí 30 tisíc korun (30 990 korun).
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
špičkové zpracování a zvýšená odolnost IP68 | balení bez nabíjecího adaptéru |
opravdu parádní displej s vysokým jasem | systém s bloatwarem |
po všech směrech špičkový fotoaparát | vyšší cena |
vysoký výkon | absence 8K videa |
výdrž + rychlé drátové i bezdrátové nabíjení |