Recenze Huawei Ascend G600: krok bokem, kupředu nikoliv
Ascend G600 bychom mohli nazvat nástupcem Ascend G300. Je dražší, je větší, je rychlejší, je sebevědomější. V dnešní recenzi se dozvíte, jak se Huawei podařilo zaútočit na další část trhu. Vítejte ve střední třídě.
Když jsem v květnu tohoto roku recenzoval Huawei Ascend G300, podařilo se tehdy výrobci trefit pomyslný hřebíček přesně na hlavičku. Kolem částky 5.000,- nabídl zákazníkům ve své třídě velký 4” displej s rozlišením 800 x 480 px, 1 GHz procesor a slušně zpracované tělo. V třídě low-endů se jednalo o menší přízrak a Ascend G300 způsobil ostatním výrobcům vrásky na čele. Skvěle se totiž prodával a argumenty hovořily pro něj. I čtenost naší recenze se okamžitě po vydání dostala mezi špičku a i dnes, tedy půl roku po vydání, patří tato recenze mezi nejvyhledávanější.
Nyní se Huawei vrací a servíruje nám novinku s názvem Ascend G600. Už dle označení bychom mohli soudit, že se jedná o nástupce G300. Huawei mezitím ale nabyl sebevědomí a bez ostychu nám nabízí G600 za částku atakující hranici 8.000,- Jestli má šanci telefon za tyto peníze prodat, si řekneme v dnešní recenzi.
Ascend G600 se v současnosti řadí do pomyslné střední třídy. Výbava přístroje zahrnuje dvoujádrový procesor Snapdragon S4 Play na frekvenci 1,2 GHz, který je vyroben 45nm technologií. Procesoru sekunduje grafický akcelerátor Adreno 203 na frekvenci 350 MHz. Operační paměť, která zastřešuje tento tandem, má kapacitu 768 MB, vnitřní paměť přístroje dosahuje papírové velikosti 4 GB. Uživatel má ale přístupný pouze 1 GB. G600 si rozumí s paměťovou kartou až do kapacity 32 GB, tedy microSDHC. Displej má úhlopříčku 4,5” a rozlišení 540 x 960 px, čímž dosahuje hustoty 245 DPI.
Základní parametry – Huawei Ascend G600
Rozměry | 134 x 68 x 10,5 mm |
---|---|
Hmotnost | 145 g |
Displej | dotykový (kapacitní, multi-touch), IPS LCD, rozlišení qHD (540 x 960 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4,5“ |
Procesor a paměť | dvoujádrový 1,2 GHz procesor, grafika Adreno 203 768 MB RAM, vnitřní paměť 4 GB + paměťové karty microSD (až 32 GB) |
Operační systém | Android 4.0 Ice Cream Sandwich |
Fotoaparát | 8 Mpx (3264 x 2448 px), autofocus, LED blesk |
Obsah balení | krátký návod, adaptér k nabíječce, datový USB kabel |
Cena a dostupnost | 7 700 Kč, listopad 2012 |
První dojmy: komentovaný videopohled
Design a konstrukce: Stylově a levně zároveň
Vzhledově na mě působí Ascend G600 rozporuplně. Z přední strany telefon zcela odpovídá své cenovce, skleněný a hezky působící překryt celé přední části působí velmi dobře, tak jako hezky graficky zpracované senzory pod displejem. Zde nikoho přístroj nenechá na pochybách, že se nejedná o model za pár korun. Naproti tomu, záda přístroje by zasloužila od výrobce větší pozornost. Pojďme se na G600 ale podívat postupně.
Přední straně zcela dominuje displej o úhlopříčce 4,5”. Nad ním je, kromě loga výrobce a reproduktoru, též čočka kamerky pro videohovory, senzor okolního osvětlení a přiblížení. Výrobce se senzory ani nijak nesnaží schovávat, naopak je dává na obdiv. Svůj díl na tom má testovaná bílá barva přístroje. Nehledě na to, že osobně mi to nijak nevadí. Pod displejem se nachází trojice senzorových kláves ve složení zpět, domů a kontextová nabídka. U těchto senzorů se ještě zastavím. V bílé variantě totiž není osvětlený pouze daný piktogram, ale taktéž mírně jeho okolí. Jako kdyby se světlo rozlévalo okolo, přesně ve tvaru daného senzoru. Ať to je vedlejší efekt, nebo úmysl, vypadá to výborně a přístroji to dodá další kousek luxusu.
Okolo celé přední strany se obepíná kovový rámeček, který dodává telefonu punc vyšší ceny. Jinak jsou ale strany plastové. Levý bok obsahuje pouze microUSB konektor, pravý bok hostí kolébku hlasitosti a klávesu na uspání přístroje. Na horní hraně se nachází zdířka pro 3,5 mm Jack sluchátek. Spodní hrana obsahuje pouze mikrofon.
Záda telefonu na sobě kromě loga výrobce nesou taktéž čočku 8 Mpx fotoaparátu. Senzor je navíc tzv. BSI (Backside Illumination). Čip je tedy podsvícený, díky tomu by měl produkovat méně šumu ve špatných světelných podmínkách. Fotoaparát disponuje samozřejmě autofocusem a dvojitým LED bleskem. Nad čočkou fotoaparátu se nachází ještě mikrofon pro potlačení okolního šumu při telefonování. Na spodní straně zad se nachází dva reproduktory, které se chlubí logem DTS. I když jsou dva, tak jelikož jsou bohužel příliš blízko sebe, na nějaký stereo efekt můžete rovnou zapomenout.
Bohužel, tak jak jsem uvedl, že Huawei G600 z přední strany má až určitý punc luxusu, zadní strana tento pocit opět vrací tvrdě na zem. Záda jsou vyrobena z levného tenkého plastu, který rozhodně nepůsobí kvalitně. Věřím, že něco vydrží, co se týká odolnosti, mě dojem z Ascend G600 ale vždy spolehlivě zkazila. Když už výrobce chce za přístroj osm tisíc, mohl by materiálům věnovat více pozornosti.
Baterie a výdrž: Nezdá se, ale není vůbec špatný
Ascend G600 obsahuje baterii o kapacitě 1.930 mAh, navíc je vyrobena Li-Pol technologií. Díky tomu je baterie lehčí při stejné kapacitě, než by byla, kdyby byla vyrobená technologií Li-Ion. Při plném provozu, kdy telefon z nabíječky sundám ráno kolem sedmé a poté jej nijak nešetřím, jsem tedy nonstop online (3G / Wi-Fi), mám nastavenou neustálou synchronizaci jak emailů, tak Google+, Gtalku, počasí apod., často volám, cestou do práce a z práce si na mobilu čtu na internetu a poslouchám hudbu, tak při takovémto zatížení mi G600 bez jediného problému vydržel celý den a na nabíječku jej bylo nutné dát až třeba k půlnoci.
Pokud jsem navíc telefon vytěžoval méně, neměl problém atakovat dva dny plného provozu (zde jsem ale již vypínal data a Wi-Fi). S takovouto výdrží jsem se u smartphonu setkal málokdy a zde tedy musím Ascend G600 pochválit. Plného nabití dosáhne Ascend G600 za 2:27 hod., přičemž během prvních třiceti minut se dostane na 24% kapacity akumulátoru.
Displej a ovládání: Nemá se za co stydět
Displej je u Ascend G600 je vyroben IPS technologií a dosahuje qHD rozlišení 540 x 960 pixelů. Na danou úhlopříčku to sice není mnoho, na druhou stranu, displej vůbec nezobrazuje špatně. Při běžném použití budete pixely hledat opravdu lupou a pokud je najdete, tak jenom proto, že se budete opravdu hodně snažit a budete hledat chybu za každou cenu.
Displej má velmi slušné pozorovací úhly a barvy mírně invertují pouze při pohledu z horní strany, navíc ve velmi ostrém úhlu. Jinak je displej barevně stálý, bílá je opravdu bílá. Černá sice nedosahuje hloubky s jakou jí dokážou vykreslit Super AMOLED displeje, většinou si to ale nebudete uvědomovat. Svítivost displeje je též velmi slušná, i na přímém slunečním světle šel relativně dobře přečíst. Navíc, čidlo okolního osvětlení většinou odvádí dobrou práci. Pouze občas se nechá zmást třeba stínem vaší postavy a dělá neplechu. Boční klávesy reaguji bez jediného problému, mají příjemný a jistý stisk a jsou výborně umístěné. Senzorové klávesy pod displejem od modelu Ascend G300 ušly veliký krok kupředu a reagují většinou bez problémů. Občas se mi přesto stalo, že jsem musel stisknout některou z nich dvakrát. Označil bych to ale za výjimku.
Prostředí telefonu: Umírněný Huawei
U prostředí Ascend G300 jsem si stěžoval na menší odladěnost a určitou pomalost. U G600 jsem zcela taky spokojen nebyl. Oproti firemnímu bratříčkovi, Ascend P1, má stále co dohánět. A nejenom vůči jemu. Prostředí není zcela plynulé, byť tak na oko může působit. Pokud vezmete po používání G600 do ruky P1, pochopíte, jak velký rozdíl to je.
Na druhou stranu, výrobce nabízí možnost zvolit si ze tří témat. Buď “Vánek”, kdy se styl ikon podobá Ascend G300. Ikony jsou tedy zaoblené, pastelově barevné a toto téma budou většinou volit asi ženy, případně hraví jedinci. Druhé téma, “Rozbřesk”, obsahuje naopak ikony s ostrými rohy, méně jásavé, barevně umírněnější, řekl bych až vážně pojaté. Ideální pro práci, pro jedince, kteří dávají přednost firemní eleganci. A konečně, třetí téma, které se jmenuje “Android” nám ukáže ICS 4.0.4, který v telefonu je nainstalován, graficky v ryzí podobě. Už jenom skutečností, že si mohu zvolit vzhledově čistý Android, u mě Ascend G600 zabodoval. Na pastelové ikonky mě neužije a díky tomu, že mi výrobce dává přímo v základu možnost volby, dovolí většímu sžití s přístrojem.
Samotné prostředí přístroje je poplatné firemní strategii. Tedy, zámek obrazovky je stále stejný, s obrovským rozcestníkem uprostřed, který nás dokáže přímo odkázat na zmeškané hovory, do zpráv, zapnout fotoaparát či odemknout telefon. Nevýhoda tohoto řešení je zaplácnutí tímto zámkem ⅔ obrazovky s tím, že o zbylou třetinu se postarají hodiny s datem, případně hudební přehrávač. Vypadá to hezky, ale fotku své milované polovičky si pod to budete dávat těžko.
Ploch je k dispozici maximálně 7, minimálně 1. Libovolnou z nich si lze nastavit jako domovskou, kam nás následně odešle zmáčknutí senzoru pro návrat na domovskou obrazovku. Počet ikon na jedné ploše je 4×4 s tím, že pod notifikační lištou je natvrdo umístěné vyhledávání Google. Notifikační lišta naštěstí nese rychlé přepínače, byť bez možnosti změny. Najdeme zde Wi-Fi, Bluetooth, GPS, data a zámek rotace displeje. Menu aplikací je beze změny oproti čistému Androidu, obsahuje tedy mřížku 4×5, která nám dovolí rolovat seznamem programů horizontálně. Jakmile se dostaneme na konec, okamžitě seznam aplikací nahradí seznam widgetů. Pokud vynechám svůj pocit, že pohyb po plochách není zcela plynulý, hodnotím rozhraní Ascend G600 pozitivně.
Telefonní seznam a zprávy: Žádné experimenty
Zde se Huawei nepouštěl do žádných zlepšováků a uživateli servíruje čistou podobu Androidu. Telefonní seznam tedy kromě klasického seznamu kontaktů dokáže pohybem zleva doprava zobrazit skupiny, samozřejmě včetně těch, které jsou propojené s vaším Google účtem. Pohybem zprava doleva se zobrazí seznam oblíbených kontaktů, následovaný často používanými kontakty. Pohyb po telefonním seznamu je zcela plynulý a lze v něm vyhledávat pomocí lupy, která je šikovně umístěná ve spodní části displeje, případně pomocí lišty s abecedou. Hledání pomocí lupy prohledává nejenom jméno či příjmení, ale taktéž jméno společnosti, či poznámky. Číselník naproti tomu dokáže prohledávat pouze jméno a příjmení, navíc ale ukazuje, již před vyťukáním čísla, nejpoužívanější kontakty. Lze si též zobrazit výpis hovoru, který lze následně filtrovat dle požadavků, ať má zobrazit všechny hovory, případně jenom odchozí, nebo třeba zmeškané.
SMS zprávy se třídí do konverzací, které lze celé mazat, případně pouze vybrané zprávy v nich. V konverzacích můžete vyhledávat, následně jsou vám zobrazeny výsledky, které jsou vybrané ze všech zpráv. Příjemce lze volit přímo ze seznamu, včetně více kontaktů najednou, případně lze kontakt, kterému chcete psát, zobrazit pouhým psaním jeho jména, telefon si jej najde sám. Přístroj u jednotlivých zpráv dokáže zobrazovat doručenky a u všech vláken zobrazuje obrázky daných osob, pokud je máte s obrázkem uložené v adresáři. Huawei se rozhodl tedy nic nevylepšovat, ale tím pádem ani nic nezkazit. Práce s adresářem a zprávami je díky tomu intuitivní a bezproblémová, byť některé vychytávky konkurentů můžou chybět.
Hudební a videopřehrávač: Nic světoborného
Hudební přehrávače naleznete v G600 rovnou dva. Přehrávač jménem Hudba+, což je přehrávač přímo od Huawei, a Hudba Play, tedy originální přehrávač pro Android přímo od Googlu. Hudba+ působí méně přehledným dojmem, jednotlivé listy s interprety, alby apod., musíte totiž přepínat v úzké liště nahoře a přehrávač nereaguje na pohyb do stran. Graficky se naopak jedná o povedený kousek, při přehrávání vidíte obal alba, za ním se místo ekvalizéru rozsvěcují a zhasínají “LED diody”. Přehrávač to hezky oživuje.
Zvukový výstup nepatří k nejhlasitějším, na druhou stranu, přednes je čistý, basy patří spíše k slabším. Celkově se jedná o relativně vyvážený zvuk. Přehrávač ale stejně, jako v případě Alcatel One Touch 810, v rámci výběru alba seřadí všechny skladby abecedně! Proč? Proč výrobce uživateli řadí písně jinak, než jsou na albu? Při použití Hudby Play jsem se sice dočkal méně jásavého přehrávače, který působí více usedle, na druhou stranu, umožňuje pohyb prstem do stran mezi alby, umělci, stylem hudby apod. Ovládání je tedy více intuitivní. Ale hlavně. Skladby nechá tak, jak jsou dané na albu. Nemíchá je (pokud ho o to nepožádáte) a vše je seřazené tak, jak má být.
Videopřehrávač je pouze integrovaný v galerii, nečekejte od něj tedy žádné výkony. Obyčejný AVI soubor přehraje, na MKV je ale již krátký. Po instalaci MX Playeru z Google Play je ale G600 schopný přehrávat i videa v HD rozlišení. Hodně ale bude záležet na datovém toku. Objemnější videa se již trhají. S Oceanic Life v 1080p s 40Mbps si G600 již neporadil. I když bylo video uložené na rychlé kartě, obraz byl trhaný, zvuk vynechával a každou chvíli docházelo k výpadkům. Pro běžné přehrávání je ale G600 vhodný.
Přístroj samozřejmě obsahuje též GPS čip, který rovnou po zakoupení dokáže spolupracovat s Google mapami. Offline předinstalovanou navigaci zde tedy nečekejte. Citlivost na signál je velmi dobrá, neměl jsem problém ani při jízdě ve středu města, s vysokými budovami podél silnice. Navíc, mám vůz s atermickým sklem, takže každá navigace u mě má podstatně stížené podmínky. I s tímto se ale G600 popral bez problémů.
Fotoaparát a video: Upřímně? Velké zklamání.
Samotný fotoaparát nepůsobí u Ascend G600, papírově, vůbec špatně. Vše má ale dvě strany mince a výrobce se zde bohužel nevyhnul zcela zásadním problémům. Ale postupně. Samotná aplikace působí přehledně a v základním nastavení umožňuje volit možnost snímání mezi klasickým, nebo třeba HDR, aplikovat různé barevné filtry, či vyvážit bílou barvu, která ne vždy funguje korektně. V pokročilém nastavení lze volit scénické režimy, od automatiky, přes portrét, akci, divadlo, noční scenérie apod. Lze zde nastavovat časovač, mřížku v náhledu, značku GPS v EXIF informacích apod. Jenže, k čemu vám tohle všechno je, když to výrobce zazdí nesmysly.
Předně, fotoaparát VŽDY!, tedy i při vypnutém zvuku, při ostření vydá dva velmi hlasité a velmi nepříjemné zvuky. Klasickému dvojitému a hlasitému pípnutí, že má zaostřeno, totiž předchází zcela nesmyslný a velmi obtěžující zvuk ostření. Ano, čtete správně. Mobilní telefon si zvukově hraje na to, že mechanicky posouvá v optice jednotlivé členy a hlavně, že to je slyšet. A to velmi, velmi hodně slyšet. K čemu vám je potom scénický mód “divadlo”, když v momentě, kdy v divadle zkusíte vytvořit fotografii, vyrušíte minimálně několik řad okolo sebe? Nikdy by mě třeba nenapadlo vyfotit tímto telefonem spící dítě. Nerad bych ho vzbudil šokem ze zvuku fotoaparátu Ascend G600. Navíc, k výše jmenovaným dvěma zvukům si přidejte ještě hlasité “cvaknutí” mechanické závěrky (která v mobilu samozřejmě není) a dílo je dokonáno. Můj Olympus PEN, který mechanickou závěrku má, přitom dělá daleko menší rámus.
Fotit tedy s G600 někde na ulici, budiž. Fotit s ním v uzavřené společnosti, nepříjemné. Fotit s ním v místech, kde má být ticho, nemyslitelné. Kvalita fotografií je též velmi rozporuplná. Mobil má hezkou drobnokresbu, hlavně při focení objektů zblízka. U objektů více vzdálené od objektivu tato schopnost dost klesá. Noční snímky jsou plné šumu, ostré hrany objektů nesou stopy po softwarovém vyhlazení snímku a mají rozpadlou kresbu. Pro vytvoření pomalých momentek je ale dostačující. Proč pomalých? Pokud prstem „tapnete“ na displej, abyste si vybrali místo kam má přístroj zaostřit, čekejte časovou prodlevu zhruba 1 – 2 vteřiny. Poté, pokud stisknete spoušť, časové prodlení se ve stejné délce opakuje. Pokud pouze stisknete spoušť bez vybrání bodu zaostření, fotoaparát zvládne většinou vše maximálně do 3 vteřin. Výsledek? Pro focení malých dětí, domácích mazlíčků, sportů, rychlých záběrů, či akcí “dělej, vyfoť to…” je G600 mobil zcela nevhodný.
Co se týká videa, připravil mi G600 menší šok. Při pokusu kouknout do nastavení rozlišení, jsem viděl dvě položky: “VGA (640×840)” a MMS (176×144)”. Nejdříve jsem si říkal, že se jedná o nastavení přední kamerky pro videohovory, ale realita byla krapet jinde. G600 sice umí u přední kamerky používat tyto dvě rozlišení, ale u zadní je používá taktéž. Žádné jiné zde navíc ale nehledejte. Ascend G600 tedy natáčí video maximálně v rozlišení 480p. A aby toho nebylo málo, světelné zdroje velmi přepaluje, a pokud se k nějakému světlu přiblížíte více, mobil většinou přepne do jakéhosi růžového režimu, a k normálním barvám se již nevrátí. Při natáčení máte možnost si přisvítit pomocí diody, ve videu vám toto ale bude platné pouze u objektů maximálně metr od vás. Dále dioda, v rámci videa, nepomůže.
Nastavení se u videa zmenšilo na pouhé nastavení bílé a na značku GPS u jednotlivých záběrů. Toť vše. Suma sumárum, u G600 najdete fotoaparát, který má dobrou kresbu u objektů zblízka, obstojně fotí zbytek, patlá vše co je daleko, dělá rámus jak parta nevychovaných dětí, je velmi pomalý a HD video je pro něj neznámý pojem s tím, že se vám sem tam pokusí nasadit růžové brýle. Doslova. Za mě veliké zklamání, u přístroje za bezmála osm tisíc korun.
Zkušební fotografie pořízené telefonem Huawei Ascend G600
Organizační a datové funkce: Nic neobvyklého
Kalendář je v Ascend G600 zcela základní, který má každý čistý Android. V rámci jednotlivých dnů v měsíčním náhledu tedy zobrazuje sloupec vyplněný různými barvami, které odpovídají jednotlivým kalendářům, dle toho, jak moc vyplňují daný den. Při týdenním zobrazení, které nabízí pouze sedmi hodinovou časovou osu, se ale dočkáte pouze chaosu. Pokud máte na daný den jednu schůzku, je v barevně odlišeném sloupci i název dané schůzky. Pokud jich ale máte dvě a více, vidíte pouze barevné sloupce. Bez popisu. Bez možnosti si kliknutím na tyto osy zobrazit agendu. Sloupce dokážou být natolik úzké, že je nedokážete s jistotou trefit. A tudíž ani zjistit, co se za kterým skrývá. Denní náhled funguje identicky, pouze díky plnému využití displeje se do sloupců schůzek vejde i popis. Agenda je bezproblémová a přehledná.
Úkolovník v telefonu nenajdete a je tedy potřeba jej stáhnout z Google Play. Poznámkový blok sice přítomný je, ale bez jakékoli možnosti synchronizace do cloudu. A riskovat, že přijdete o telefon, z jakéhokoli důvodu, a tím pádem i o poznámky, se asi moc lidem chtít nebude. Opět tedy nezbývá než sáhnout do Google Play. Z hlediska dat přístroj zvládá klasickou sestavu GSM, GPRS, WCDMA, EDGE a HSPA. Wi-Fi umí b/g/n, Wi-Fi Direct či vytvořit mobilní Wi-Fi hotspot. Bluetooth je integrováno ve verzi 3.0. G600 dále podporuje DLNA, pro které má připravenou aplikaci od výrobce a taktéž disponuje MHL-HDMI výstupem.
Výkon: Spíše rozporuplný
G600, jak jsem předeslal na začátku recenze, disponuje procesorem Snapdragon S4 Play a grafickým akcelerátorem Adreno 203. U procesoru se jedná o osekanou verzi plnohodnotné S4. V AnTuTu benchmarku dosahuje skóre 6679, kdy CPU část činí 2667 a GPU 2268. Výkon je tedy zhruba na úrovni starého LG Optimus 2X. Při testování ve hrách jsem dopadl takto:
Angry Birds: Star Wars – Zcela plynulé, hratelné bez problémů.
Asphalt 6: Adrenaline – Není kompatibilní.
Dead Trigger – Špatné překreslování textur a jejich výpadky, kresba duchů na hranách.
Minecraft – Zcela plynulé, bez problémů, včetně nastavení na Fancy Graphics.
N.O.V.A. 2 – Není kompatibilní.
Modern Combat 3: Fallen Nation – Není kompatibilní.
Reckless Racing – Zcela plynulé, hratelné bez problémů.
Shadowgun – Lze spustit, ale hra má obrovské lagy v ovládání. Samotný engine plynulý.
Sprinkle – Zcela plynulé, hratelné bez problémů.
Where Is My Water? – Zcela plynulé, hratelné bez problémů.
Papírově vypadá po stránce výkonu Ascend G600 dobře, a při běžném používání má výkonu dostatek, ale jakmile si budete chtít na mobilu zahrát nějakou tu hru, zapomeňte v tomto případu na opravdu kvalitní 3D tituly. Ascend G600 je s nimi buď nekompatibilní a Google Play je rovnou nezobrazí, případně je spustí, ale dočkáte se pouze problémů. Pro hraní méně náročných her, ve smyslu výkonu, je ale zcela vyhovující.
Závěr recenze Huawei Ascend G600
Na G600 jsem se těšil, přeci jenom G300 získala ve své kategorii velmi dobré jméno a některé neduhy mu případný majitel rád odpustil. Stále to byl totiž low-end. O to více překvapující je skutečnost, že se Ascend G600 v některých ohledech nejenom nikam neposunul, ale, a to je už špatné, občas přináší i horší řešení než jeho předchůdce. V čem se ale posunul směrem nahoru, byla cenovka. Tedy nemilá kombinace. Při koupi Ascend G600 získáte tím pádem telefon se slušným displejem a příjemným ovládáním, bohužel se špatným fotoaparátem a určitou nekompatibilitou s herními tituly.
Jako pracovní telefon pro člověka, který s mobilem nechce fotit, se Ascend G600 určitě hodí. Telefon na stole ostudu neudělá, ba naopak, a nevyhovující aplikace, jako třeba kalendář, se dají jednoduše nahradit lepší alternativou. Pro mladé lidi, kteří telefonem ale rádi točí videa, fotí, hrají na něm hry apod., bych Huawei Ascend G600 nedoporučil. Těch nedodělků a kompromisů v této kategorii přináší na můj vkus až moc a ve stejné cenové třídě je určitě lepší volbou třeba LG Optimus L9.Teď už nezbývá než doufat, že se výrobce pokusí alespoň některé neduhy napravit pomocí SW updatů.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |