Mobilizujeme.cz

LG Optimus Vu – netradiční tabletofon předurčený pro korejce (MWC 2012)

  |  komentovat  |  autor:

Netradiční zařízení, kombinující tablet a telefon v jedno. Přesně tak by se dal ve zkratce charakterizovat LG Optimus Vu, který se svým zaměřením a funkcemi snaží konkurovat především Samsungu Galaxy Note. Souboj s ním však svede pouze na jihokorejském trhu, pro který je Optimus Vu výhradně určen.

Již před několika dny jsme vás prostřednictvím článku informovali o oficiálním představení tabletofonu LG Optimus Vu. Ten širokou veřejnost zaujme hned několika zajímavostmi. Tou největší bude jistě bezesporu velmi netradiční displej. Ten má úhlopříčku 5″ při poměru stran 4:3. Tomu odpovídá také rozlišení, které má hodnotu 1024 x 768 px  (XGA). Samotný LCD panel je vyroben technologií IPS, což mu zajistí dobré pozorovací úhly i věrnost barev. Přestože se jedná o displej vyrobený kapacitní technologií, reagovat bude také na speciální stylus uschovaný v těle přístroje.

Rozměrům displeje musela být samozřejmě přizpůsobena i velikost samotného zařízení. Ty čítají hodnoty 139,6 x 90,4 x 8,5 mm při hmotnosti 168 gramů i s baterií, která má kapacitu 2 080 mAh. Baterie s poměrně velikou kapacitou by měla zajistit dostatek energie pro dvoujádrový procesor Qualcomm MSM8660 Snapdragon, taktovaný na frekvenci 1,5 GHz. Na své si přijdou také hráči díky grafickému čipu Adreno 220, který zajistí plynulost i náročnějších grafických aplikací. Doplňovat je bude dnes již obvyklých 1GB paměti RAM.

TIP: podívejte se na živé představení tabletofonu z Barcelony.

Tabletofon není ochuzen ani o bohatou multimediální stránku. Té dominuje 8 Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a LED bleskem, který zvládne pořizovat záznam o rozlišení HD 1080p při 30 snímcích za sekundu. Na přední straně zařízení navíc nalezneme i druhý snímač, tentokrát s rozlišením 1,3 Mpx. Veškerý multimediální obsah bude možné uložit na vestavěnou paměť o velikosti 32 GB. Zajímavou doplňkovou funkcí je přítomnost digitálního TV tuneru včetně výsuvné antény.

 

S okolním světem bude možné Optimus Vu propojit pomocí mnoha různých způsobů. Od modulu Wi-Fi (podporující funkce Wi-Fi Direct, DLNA i Wi-Fi hotspot), Bluetooth 3.0, NFC, A-GPS, HSPA a LTE, až po microUSB či HDMI konektor. Nabídka konektivity je tedy více než dostačující a zahrnuje prakticky veškeré moderní technologie. O chod veškerého hardwaru se postará operační systém Android ve verzi 2.3 s typickou grafickou nadstavbou přímo od LG. Sama společnost přislíbila brzkou aktualizaci na nejnovější verzi 4.0 Ice Cream Sandwich, přesné datum však neprozradili.

Zařízení jako celek vypadá velice zajímavě a jedná se o velmi bohatě vybavené multimediální zařízení, které navíc bude využívat výhod stylusu. O to více zamrzí fakt, že se s Optimusem Vu pravděpodobně na tuzemském trhu nesetkáme. Je primárně určen pro jihokorejské zákazníky a o jeho expanzi na světové trhy zatím nepadla jediná zmínka.

ČLÁNKY:, ,
První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Huawei Maimang 6: slušně vybavený exot se čtyřmi fotoaparáty

Huawei Maimang 6: slušně vybavený exot se čtyřmi fotoaparáty

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínskému výrobci se v několika posledních měsících mimořádně daří, když v prodeji dokonce předstihl už i Apple. Nyní nám Huawei představuje nový…

Mobilní zobrazení