Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

HTC Flyer – recenze opelichaného okřídlence

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

HTC Flyer je 7“ tablet s Androidem, který se snaží v záplavě ostatních tabletů zaujmout vylepšeným prostředím Sense, 1,5 GHz procesorem či magickým perem. Recenze ukáže, zdali to na konkurenci stačí.

HTC představilo svůj první tablet – HTC Flyer, na únorovém kongresu MWC 2011 v Barceloně. Mezi novináři to však taková bomba, jak se čekalo, nakonec nebyla. Tablet totiž se svojí výbavou jako je Android 2.3 Gingerbread či jednojádrový procesor spadal spíše do loňské generace tabletů. Ostatní výrobci přišli již s tablety vybavenými tabletovou verzí Androidu 3.0 Honeycomb a dvoujádrovými procesory. Než jsme tablet dostali do redakce, mysleli jsme si to také. Jenže HTC Flyer má přeci jenom něco do sebe. Zmíněné nedostatky dohání jiným způsobem. Přečtěte si recenzi a dozvíte se více.


HTC Flyer – oficiální fotografie

V prodeji jsou podobně jako u jiných tabletů konkurence dvě verze tabletu HTC Flyer. Chudší verze nese název HTC Flyer 16 GB a jak je ze samotného názvu vidět, přístroj nabízí vnitřní paměť o velikosti 16 GB. Na internet se připojíte pouze přes Wi-Fi, datový modul schází. Za to vybavenější verze HTC Flyer 32 GB disponuje vnitřní pamětí 32 GB a pro připojení na internet lze využít jak Wi-Fi, tak i mobilní 3G data. Nutno však upozornit, že tablet i s modulem pro SIM kartu zvládá jen mobilní data a posílání SMS přes sítě operátora, uskutečnit klasický GSM hovor nelze.


HTC Flyer – oficiální lifestylové fotografie

Základní parametry – HTC Flyer

Rozměry195 x 122 x 13,2 mm
Hmotnost420 g
Displejdotykový (kapacitní, multi-touch), LCD, rozlišení 1024 x 600 px, 16 milionů barev, úhlopříčka 7“
Procesor a paměť1,5 GHz procesor Qualcomm Snapdragon
1 GB RAM, 32 GB vnitřní paměť a microSD karty až 32 GB
Operační systémAndroid 2.3 Gingerbread + Sense 2.1 pro tablety
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1952 px), autofocus, nahrávání 720p videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset, datový USB kabel, paměťová karta microSD 2 GB, ochranné pouzdro
Cena a dostupnostverze s Wi-Fi (13 000 Kč), verze s Wi-Fi + 3G (16 000 Kč)
květen 2011

Krátké postřehy z testování HTC Flyer:

Co se nám líbilo: kvalitní hliníková část konstrukce, pěkná a svižná grafická nadstavba Sense 2.1 pro tablety, pokročilý správce spuštěných aplikací včetně možnosti ukončení jednotlivých běžících aplikací, stereo reproduktory, široká podpora video formátů včetně DivX a XviD, poměrně dlouhá výdrž na jedno nabití, dodávané ochranné pouzdro v balení

Co se nám nelíbilo: pouze plastové ochranné části na zadní straně, Android 2.3 primárně určený pro telefony logicky u tabletu vhodně nevyužívá větší displej, v Česku zatím nejsou dostupné služby HTC Watch (sledování videí) a OnLive (hraní her), stylus má omezené schopnosti (nelze jej využít pro ovládání tabletu a tablet neumí rozeznávat psaný text)

Obsah balení: ochranné pouzdro se hodí

V balení výrobce dodává standardně návod, nabíječku, USB kabel, stereo headset s průměrnými peckovými sluchátky a nechybí ani paměťová karta microSD s kapacitou 2 GB. Příjemným překvapením je pak ochranné pouzdro, které ochrání tablet před škrábanci. Bohužel v našem balení určeném pouze pro testovací účely pouzdro scházelo, takže jsme jej nemohli vyzkoušet. Dále HTC dodává speciální stylus označovaný jako Magic Pen. O něm však více až v kapitole s ovládáním tabletu. Za zmínku pak rozhodně ještě stojí trochu modifikovaný microUSB konektor, jak u nabíječky, tak i USB kabelu. Ale není třeba obav z nekompatibility s běžným microUSB konektorem, do portu na Flyeru pasují kabely s microUSB i jiných výrobců.


V našem novinářském vzorku bohužel scházelo pozdro a headset

Vzhled a konstrukce: hliníkový obrněnec s dvojicí Achillových pat

HTC Flyer patří se svými rozměry 195 x 122 x 13,2 milimetrů a hmotností 420 gramů mezi menší a lehčí tablety na trhu. Dokonce se vejde například do náprsní kapsy od saka či kožené bundy, což může být pro někoho, řekněme například pro novináře, politiky či manažery, celkem podstatná věc. Není pak potřeba s sebou neustále nosit speciální tašku či baťoh. Každému ale vyhovuje něco jiného, někdo může na druhou stranu preferovat velikost displeje před kompaktností. Záleží tedy na osobních preferencích.

Konstrukční zpracování Flyeru je rozporuplné. Tělo je sice vyrobeno z jednoho kusu hliníku, což přispívá k celistvosti tabletu, ovšem v horní a spodní části zadní strany jsou umělohmotné kryty, které dobrý dojem z hliníku kazí. Kryty povrzávají při promáčknutí a ani dostatečně nepasují na místo. Mezi plastovými kryty a hliníkovou částí je značná mezera. Když se ale nad celým tímto řešením zamyslíme, musíme si uvědomit, že přes plasty lépe projde signál, než přes hliníkovou konstrukci, což bude zřejmě hlavní důvod tohoto řešení. Mínus tedy od nás výrobce za konstrukční zpracování nedostane.

Pojďme si nyní přiblížit jednotlivé prvky na tabletu. Na přední straně jasně dominuje 7“ dotykový displej. Pokud se budeme dívat na HTC Flyer v režimu na výšku, tak najdeme nad displejem logo výrobce, v pravé části vedle displeje kamerku pro videohovory, senzor vzdálenosti a světelné čidlo.


Senzorové klávesy na levém boku a pravá strana se senzorem vzdálenosti, světelným čidlem a kamerkou

Na levé straně od displeje a stejně tak i pod displejem se nachází trojice androidích kláves a klávesa pro funkce dotykového pera Magic Pen. Pokud držíte tablet v režimu na výšku, jsou aktivovaná senzorová tlačítka pod displejem, když tablet překlopíte na šířku, automaticky se aktivují tlačítka, která jsou v levé části vedle displeje (a opět jsou tedy při aktuálním držení tabletu pod displejem). Vždy fungují jen tlačítka, která odpovídají aktuální poloze přístroje, takže nemůžete při klasickém držení tabletu v obou rukách ani omylem stisknout ta nepravá tlačítka.

Na pravém boku Flyeru najdeme klávesy pro regulaci hlasitosti, na horním boku je k dispozici vypínací tlačítko (slouží také pro vypnutí displeje a uzamčení tabletu) a port pro 3,5 mm konektor Jack se sluchátky. Na spodním boku je umístěn pouze trochu modifikovaný port microUSB, do kterého však můžete připojit i běžný microUSB kabel pro přenos dat i pro dobíjení tabletu. Zadní strana pak přináší pouze logo výrobce, stereo reproduktory a vystouplý objektiv fotoaparátu, u kterého jsem se předem obával možného poškrábání, ovšem po 3 týdnech byl stále v pořádku i přes hrubší zacházení.

Displej a ovládání: venku si příliš neškrtnete

Tablety mají zatím všeobecně jednu velkou slabinu, a tou je čitelnost displeje na venkovním světle. Výjimkou není ani tablet Flyer od HTC. I přes velmi dobré technické parametry displeje – rozlišení 1024 x 600 px na úhlopříčce 7“ a 16 milionů barev, je displej oproti některým dnešním smartphonům pozadu díky technologii TFT. Při přímém pohledu na venkovním světle se dá displej ještě přečíst, ale při mírném naklopení jeho čitelnost rapidně klesá. Není to chyba pouze Flyeru, ale obecně všech tabletů bez rozdílu, a dokud nedorazí technologie Super AMOLED od Samsungu či Nova od LG, budou tablety v tomto směru stále pozadu.

Za běžných podmínek, kdy na displej nesvítí přímé venkovní světlo, si můžeme u displeje Flyeru všimnout dostatečné jemnosti a přirozeného podání barev. Úroveň jasu je uvnitř budov dostatečná již na 50% hodnotě, popřípadě můžete nechat nastavování jasu na světelném senzoru. Displej používá kapacitní dotykovou technologii a nechybí ani multi-touch gesta pro zoomování například ve webovém prohlížeči či při prohlížení fotek.


Stylus má v sobě jednu AAA baterii, díky které funguje dvojice tlačítek na stylusu

HTC k tabletu dodává speciální dotykové pero zvané Magic Pen. Tento stylus umožňuje pohodlné kreslení obrázků či zapisování poznámek. Stačí se dotknout displeje, čímž pořídíte screenshot aktuální obrazovky, a začít cokoliv kreslit či zaškrtávat. Kde toho využít? Například pořídit snímek webové stránky a na něm si něco vyznačit nebo při práci s PDF dokumentem se může tato funkce také dobře hodit. Stylus umožňuje díky dvojici tlačítek vedle obyčejného čmárání a psaní poznámek také zvýrazňování textu a mazání textu.


Práce s dotykovým perem Magic Pen

HTC Flyer je také vybaven oblíbeným klientem Evernote, který slouží pro tvorbu a synchronizaci poznámek mezi různými zařízeními. Jednoduše si něco zapíšete na tabletu, a když přijdete ke svému PC, uvidíte tu samou poznámku, se kterou můžete navíc dále pracovat. Jedna podstatná funkce však zatím schází – schopnost pro rozeznávání psaného textu. Stylus je tak spíše jen pro zaškrtávání a kreslení, než pro psaní, což je velká škoda. Další nepříjemností je také fakt, že se stylusem nelze ovládat prostředí tabletu, dokonce nemůžete stylusem klepnout ani na tlačítko pro uložení poznámky, musíte vždy použít prst.

Baterie a výdrž: velmi dobré výsledky

Baterie typu Li-Ion s kapacitou 4000 mAh je v tabletu HTC Flyer umístěna napevno a nelze ji tak jednoduše vyjmout. Podle oficiálních měření výrobce baterie udrží tablet v pohotovostním režimu až 1470 hodin, což dělá zhruba 2 měsíce. Realita je však jako vždy jiná. Při našem běžném používání bylo potřeba tablet nabíjet přibližně po 3 či 4 dnech, pokud jsme ovšem nepoužívali mobilní data. Při využívání mobilních dat výdrž rapidně klesla klidně i na jeden den při plném vytížení. To je ale taková spodní hranice. Běžně se můžete spolehnout na takové 2 až 3 dny rozumného používání mobilních dat a mimo jiné také například Wi-Fi a GPS, které jsou tradičně největšími žrouty.

Prostředí telefonu: ještě „starý“ Android 2.3, ovšem s nadstavbou Sense

Jednou ze dvou největších výtek při představení tabletu bylo, že je HTC Flyer vybaven ještě „starou“ netabletovou verzí Androidu 2.3 Gingerbread. Ostatní nové tablety konkurence mají totiž již tabletový Android 3.0 Honeycomb. Výrobce ovšem ještě před uvedením Androidu 3.0 usilovně pracoval na grafické nadstavbě Sense a zkrátka nechtěl, aby přišla v niveč. Rozhodl se tedy, že Flyer dorazí na trh ještě s Androidem 2.3, a k tomu přislíbil, že do konce roku 2011 uvolní žádanou aktualizaci na Android 3.0 Honeycomb. Přesné datum vydání bohužel stále není známo.

Druhá výtka pak směřovala k procesoru. HTC použilo ještě jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon, i když konkurence již má dvoujádra. Popravdě to ale není takový nedostatek, jelikož Android v současné verzi zatím nedokáže naplno využít dvě jádra a kdy se první taková verze systému objeví, je zatím nejasné. Aby tento papírový nedostatek výrobce kompenzoval, rozhodl se použít vyšší takt procesoru, a to hned 1,5 GHz. Rychlostí ani spotřebou se však oproti 1 GHz procesorům příliš neliší. Flyer má dále k dispozici 1 GB RAM, která je pro čistý běh i vyššího počtu spuštěných aplikací zcela dostatečná. Pro multimediální či pracovní soubory je připravena vnitřní paměť 32 GB, kterou lze navíc ještě rozšířit pomocí paměťových karet microSD až o 32 GB.

Grafická nadstavba Sense se HTC skutečně povedla. Operační systém Android ve verzi 2.3 určené pro telefony vylepšuje téměř ve všech směrech, aby byl systém dobře použitelný také na tabletu. Odemykací obrazovka je ve stylu nejnovější verze Sense z telefonů, kdy stačí kolečko posunout do prázdného prostoru či přesunout naopak některou z přednastavených ikonek do zmíněného kolečka a tím rovnou spustit danou aplikaci. Úvodních obrazovek je celkem 8 a další nelze přidávat, stejně tak nelze současné odebírat. Obrazovky jsou v pěkném 3D režimu, který vynikne při každém posunu z jedné obrazovky na druhou či rovnou na úvodní obrazovce v režimu na šířku displeje.

Reakce tabletu jsou po aktualizaci na nejnovější verzi firmwaru (2.00.405.3) svižné a k mírnému zaseknutí dojde jen velmi sporadicky, pokud je spuštěno příliš velké množství aplikací či pokud zrovna stahujete příliš aplikací zároveň. Tím se dostáváme ke správci úloh, který přehledně zobrazuje právě spuštěné aplikace a jejich paměťovou náročnost. Každou z jednotlivých aplikací můžete stiskem křížku ukončit či jedním tlačítkem ukončit všechny aplikace najednou.

Multimediální výbava: hudba, video, hry a navigace

Tablet HTC Flyer je skvěle vybavený multimediální přístroj. Výbava čítá hudební a video přehrávač, službu HTC Watch (zatím však není pro ČR plně dostupná), hry z Android Marketu, další službu od HTC – OnLive (hraní her, opět není zatím dostupná pro ČR) či plnohodnotnou GPS navigaci od Googlu.

Začněme hudebním přehrávačem. Podporované jsou nejrozšířenější audio formáty MP3, AAC+, WAV a WMA, které přehrávač přehledně třídí do sekcí: interpreti, alba, žánry, skladatelé a všechny žánry. Nechybí ani sekce s playlisty a zakoupenou hudbou. U právě přehrávané skladby se zobrazí obrázek alba, pokud je k dispozici. Pro lepší prožitek z poslechu hudby je HTC Flyer vybaven zvučnou technologií Dolby Mobile a zvukovým vylepšením SRS, které je nutné v nastavení aktivovat. Prakticky však rozdíl oproti jiným tabletům nepoznáte ani při poslechu přes sluchátka, ani přes reproduktor, ačkoliv se jedná hned o dvojici stereo reproduktorů. Dodávaná sluchátka s 3,5 mm konektorem Jack kvalitou příliš nenadchnou, přes Jack však lze jednoduše připojit takřka jakákoliv jiná. V nastavení nechybí ekvalizér s přednastavenými režimy. Co ale naopak chybí a zřejmě moc lidí nebude mrzet, je FM rádio.

Přehrávání videa na Flyeru rozhodně patří mezi jeho silné stránky. Vestavěný video přehrávač podporuje řadu formátů: DivX, XviD, MP4, H.263, H.264 a WMV, což u konkurence ne vždy platí. Ovšem i přesto jsme se setkali s některými filmy, které přehrávač nepřehrál. Naštěstí není problém zavítat na Android Market a stáhnout si některý z kvalitnějších bezplatných video přehrávačů, které chybějící podporu kodeků doplní. Doporučuji například MoboPlayer, který s přehledem zvládá i přehrávání titulků včetně české diakritiky. Filmy či seriály z počítače s příponou AVI či jinými si stačí jednoduše zkopírovat třeba na velkou vnitřní 32 GB paměť tabletu a rovnou spustit, bez otravného převádění. Pokud titulky v PC převedete do kódování například UTF-16 apod. a nazvete stejně jako film, pak vám je přehrávač MoboPlayer automaticky u daného videa přehraje.

Multimediální výbava Flyeru pokračuje také dvojicí nových služeb, které ovšem v Česku zatím nejsou dostupné. Jedná se o službu HTC Watch pro sledování videí (zatím lze shlédnout jen některé ukázky) a službu OnLive pro hraní her (ta dokonce není vůbec v tabletu dostupná). Je škoda, že na nás výrobci stále zapomínají. Obě služby by tabletu k lepším prodejním číslům rozhodně pomohly. Nezbývá, než si na spuštění obou služeb ještě počkat. Na co ale naopak nemusí český majitel smartphonu či tabletu čekat, je plnohodnotná GPS navigace od Googlu. Česko se začátkem června 2011 zařadilo k předním zemím jako je USA, Velká Británie a další, ve kterých mohou uživatelé zdarma využívat plnohodnotnou GPS navigaci zabudovanou v Google Mapách. K dispozici je jak auto, tak i pěší a cyklistická navigace. U Flyeru nechybí ani A-GPS či digitální kompas.

Fotoaparát: jen do počtu

Fotoaparát u HTC Flyeru příliš nenadchne. Papírová výbava je sice poměrně slušná: 5 Mpx (2592 x 1952 px), autofocus, detekce obličeje či nahrávání 720p videa, ale praktické výsledky ukazují, že je zde fotoaparát spíše jen do počtu. Ze zkušebních snímků je znatelný vyšší šum a také mlha, naopak docela pěkně fotí tablet makro snímky. K dispozici je také přední kamerka s rozlišením 1,3 Mpx, kterou lze použít jak pro focení (připravena je i aplikace Snapbooth pro vtipné deformace obličeje), tak i pro videohovory například přes Skype. Video pak Flyer zvládá pořizovat v rozlišení 1280 x 720 px s 30 snímky za sekundu ve formátu 3GP.

Zkušební fotografie – HTC Flyer:

Organizace a data: zprávy ano, hovory ne

HTC Flyer má ve své vybavenější 32 GB verzi k dispozici datový 3G modul a slot pro SIM kartu. S tabletem si přesto nezavoláte přes klasické GSM sítě, využít lze jen například Skype či VoIP klienty. Naopak tablet umí posílat SMS zprávy na běžná telefonní čísla. Editor zpráv je v režimu na výšku totožný s běžným editorem z Androidu, po překlopení na šířku se však editor lépe uspořádá a v levé části tak vidíte kontakty a v pravé části pak jednotlivé konverzace. Klávesnice je pouze v režimu plnohodnotné QWERTY. Vylepšení doznal také emailový klient, který lépe hospodaří s místem v režimu na šířku. Přednastavit si můžete hned několik účtů a nastavit si rozsáhlé možnosti. Z organizační výbavy nechybí budík, stopky, časovač, kalendář, kalkulačka, poznámky, diktafon, Polaris Office (pro zobrazení kancelářských dokumentů Word, Excel či obyčejný text) a PDF Viewer. Další aplikace si můžete stáhnout z Android Marketu.

Datová výbava je jednou z dvojice změn mezi nabízenými dvěma verzemi tabletu. Kromě rozdílné vnitřní paměti totiž verze s nižší pamětí postrádá slot pro SIM kartu, a tedy neumožňuje připojení k internetu přes mobilní data. Naše testovaná vyšší verze pak 3G modul přináší. K dispozici jsou data GPRS, EDGE, 3G a HSPA (HSDPA až 14,4 Mb/s a HSUPA až 5,76 Mb/s). Pro připojení na internet je dále u obou verzí Flyeru připraveno Wi-Fi (802.11 b/g/n). Nechybí ani Wi-Fi tethering pro sdílení internetu přes Wi-Fi. Internetový prohlížeč patří k těm nejlepším, podporuje multi-touch gesta pro zoomování, umí pracovat s více aktivními záložkami současně a díky podpoře Adobe Flash 10.1 a HTML5 nemá problém s takřka žádným webovým obsahem. Datová výbava jinak ještě zahrnuje Bluetooth 3.0 s profilem A2DP pro bezdrátový poslech hudby a USB 2.0 (microUSB).

Závěr recenze HTC Flyer

Společnosti HTC se první tablet s názvem HTC Flyer celkem povedl. Nemá sice marketingové nálepky Android 3.0 a dvoujádrový procesor, ale díky zdařilé grafické nadstavbě Sense 2.1 pro tablety vylepšující netabletový Android 2.3 a procesoru s vyšším taktem 1,5 GHz je velmi dobře použitelný. V praktické rovině jsou nedostatky tabletu zhruba stejné, jako u konkurence, tedy displej hůře čitelný na venkovním světle, méně kvalitní konstrukce díky částečnému použití plastů a horší fotoaparát. K tomu Flyer přidává ještě své menší osobité nedostatky jako je omezená funkčnost stylusu, se kterým nelze ovládat prostředí a postrádá také rozeznávání psaného textu, či nedostupnost obou nových služeb HTC Watch a HTC OnLive pro Českou republiku.

I přes pár nedostatků patří HTC Flyer stále k tomu lepšímu, co lze v současné době na trhu sehnat. Vedle pohledné grafické nastavby v 3D a svižným reakcím se nám líbila bohatá organizační výbava, v případě testované vybavěnější verze tabletu také kompletní datová výbava včetně Wi-Fi a mobilních dat HSPA, a nebo také multimediální výbava s kvalitní hudebním a video přehrávačem či plnohodnotnou GPS navigací od Googlu. Do konce letošního roku má pak HTC uvolnit slibovanou aktualizaci na Android 3.0 Honeycomb, která je určená přímo pro tablety. Výrobce však musí nejprve zapracovat na grafické nadstavbě Sense, což rozhodně uvolnění aktualizace o něco protáhne.

Výrobce si svého prvního tabletu velmi cení, jeho úvodní cenu nasadil poměrně dost vysoko – za hůře vybavenou 16 GB verzi bez 3G modulu chce kolem 13 tisíc korun a za vybavenější 32 GB verzi s 3G modulem dokonce 16 tisíc korun, což je i více, než za nejlevnější verzi jablečného iPadu. Někteří zájemci si proto na Flyer raději pár měsíců počkají, než zlevní, popřípade si již tablet zakoupili v zahajovací akci za 9 999 korun. Pokud tablet zlevní brzy, mohl by se klidně ještě stát populárním.

Aktuální cena HTC Flyer 32GB v českých e-shopech:
(Zdroj: Heureka.cz, )

7″ dotykový displej příliš vysoká cena
hliníkové tělo chybí rozeznávání písma
Sense 2.1 s 3D efekty
1,5 GHz procesor, 1 GB RAM
rychlá data HSPA a Wi-Fi
multimediální výbava
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
jimLukášJirkablue.sunadis002 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
joch
joch

Jsem velice zklamán tímto modelem! Protože mám iPad 2 a to je nejlepší tablet na světě!

adis002
adis002

ano, ne každý má iPad 2 a ne každému vyhovuje :)

joch
joch

ten, kdo nemá iPad 2 není člověk!!

Jirka
Jirka

Váš názor je primitivní… A bohužel jeden z mnoha svého druhu. Jak tohle vůbec můžete říct? Docela mě mrzí, že 49% zastává Apple, 49% ostatní výrobce a zbylé 2% jsou objektivní. Určitě iPad 2 má něco do sebe, HTC Flyer také, nemluvě o Galaxy Tab. Každému holt vyhovuje něco jiného, nemůžete říct, že kdo nemá iPad 2 není člověk. Prosím, jděte se se svým názorem zahrabat…

blue.sun
blue.sun

A co je ten, kdo ho ani nechce? :-D

Lukáš
Lukáš

Měl jsem Ipad2 prodal jsem ho kvůli potřebě peněz a nyní jsem dostal tento HTC flyer. I pad 2 je prostě jablko nicméně HTC flyer má lepší prezentační a poznámkové možnosti. A vůči ipad2 má ostatní funkce nejméně podobné. Ipad2 už prostě nijak zvlášť nevyčnívá jedná se pouze o ukousnté Jablko.Thc dotahuje.

jim
jim

ipad bych chtěl ale s androidem…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

S herními telefony se v poslední době roztrhl pytel. Popravdě jsem ze začátku trošku pochyboval o smyslu této kategorie,…

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Analytici firmy ESET varovali veřejnost před nebezpečnou mobilní aplikací pro nahrávání hovorů QRecorder, kterou si můžete stáhnout i na…

První Samsungy se čtečkou v displeji budou Galaxy P30 a P30+

První Samsungy se čtečkou v displeji budou Galaxy P30 a P30+

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Samsung Galaxy S10 připomíná desáté výročí vlajkové řady smartphonů jihokorejského výrobce. Takže byste asi čekali, že půjde o první…

Mobilní zobrazení