Mobilizujeme.cz

7 důvodů proč je Samsung Galaxy S6 lepší než konkurence

  |  17 komentářů  |  autor:

Přemýšlíte o koupi nového Samsungu Galaxy S6 či S6 Edge? Pak jsme pro vás připravili 7 největších důvodů, proč si právě tuto vlajkovou loď pořídit a dát ji šanci před dravou konkurencí.

A co takhle naopak? 8 důvodů proč je Samsung Galaxy S6 horší než konkurence

1) Prémiový design a unikátní Edge verze

Líbí se vám vzhled Galaxy S6? Ať už ano nebo ne, telefon každopádně patří do kategorie prémiový – výrobce konkrétně použil kovový rám po bocích telefonu a na zadní straně pak netradičně sklo, dohromady tyto materiály tvoří pocit luxusu. A pokud si právě říkáte, že konkurence vlastně nabízí také něco podobného (a ano, nabízí, zmínkou iPhone 6, HTC One M9, Huawei P8, Xiaomi Mi Note či Xperia Z4), tak v případě unikátního modelu S6 Edge už nikoliv – na obou stranách zahnutý displej je něco, co dnes zkrátka u žádného jiného telefonu nenajdeme.

2) Nejlepší displej

Super AMOLED displeje od Samsungu patří už řadu let na špičku, a tak s příchodem nových modelů S6 a S6 Edge vlastně výrobce překonává sám sebe. Podle měření DisplayMate se displeje pyšní nejpřirozenějším podáním barev, přičemž zůstává největší výhoda, kterou je syté podání a vysoce kontrastní černá, a dále jsou displeje i lépe čitelné na slunci. Rozdíl oproti například takovému iPhonu 6 sice není po celkové stránce výrazný, přesto ale rozdíl mezi nimi je. Oproti většině ostatních LCD displejů pak má displej Samsungu ještě víc navrch.

3) Špičkový a superrychlý fotoaparát

A Samsung už nějakou dobu vévodí také na poli fotoaparátů. Jeho Galaxy S6 a S6 Edge tak opět patří na špičku, a výborné jsou nejen výsledné fotografie, ale také funkce a možnosti fotoaparátu. Tak například rychlé spuštění přes dvojité stisknutí klávesy domů (kdy fotíte během vteřiny) nebo rychlé ostření i pořízení snímku. Pokud chcete aktuálně nejlepší fotomobil, máte jen málo dalších opravdových kandidátů.

Tip: Recenze Samsung Galaxy S6: Zpátky na vrchol

4) Rychlonabíjení a bezdrátové nabíjení

Když už dnešní smartphony vydrží jen sotva jeden den, je stále důležitější jejich nabíjení. A v tomto ohledu patří Galaxy S6 a S6 Edge na vrchol, když přinášejí nejen rychlonabíjení (za hodinu máte telefon dobitý na více než polovinu kapacity baterie), ale také možnost bezdrátového nabíjení – a to rovnou zabudovanou. Konkurence sice v některých případech obě možnosti také umožňuje, jenže ne vždy ve spojení s prémiovým designem, kovovým tělem či bez kompromisu v podobě přídavného krytu.

5) Výborná čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů se hodí, ať už vám vezme telefon kdokoliv, k jeho obsahu se bez vašeho prstu jen tak nedostane. Co je však v tomto případě podstatné, je zpracování a funkčnost čtečky – ze všech Androidů má Galaxy S6 provedení vůbec nejlepší. Stejně jako u iPhonu totiž stačí prst přiložit (a nikoliv přejíždět sem a tam) na tlačítko rovnou pod displejem (nikoliv nejprve probuzení telefonu a poté ještě prst přiložit složitěji na zadní stranu) a navíc je rozeznání bleskurychlé (ve většině případů).

6) Infraport pro ovládání TV

Funkce, kterou umí zatím jen pár smartphonů, může být celkem návyková. Místo dálkového ovladače vám totiž stačí pouhý telefon, který většinou máte kdykoliv okamžitě po ruce. Podmanit si pak můžete nespočet televizí, nejen tu svou domácí, ale třeba i v restauraci (ačkoliv to moc nedoporučujeme) či na návštěvě. Neříkáme, že je to něco unikátního, ale konkurence například v podobě iPhonu nic podobného nemá.

7) Všechny možné senzory

Už jsme si zvykli, že naše smartphony mají například senzor jasu pro automatickou regulaci podsvícení displeje, nebo takový akcelerometr, který automaticky obrací obrazovku podle toho, jak telefon držíme. Dnešní smartphony však mají senzoru podstatně více a naprostým přeborníkem je pak Galaxy S6. Ten totiž dokáže díky dalším senzorům měřit například srdeční tep, atmosférický tlak nebo dokonce i UV záření či kyslíkovou saturaci.

A co naopak? 8 důvodů proč je Samsung Galaxy S6 horší než konkurence

Máte další důvody, které by vás vedli k pořízení Samsungu Galaxy S6 či S6 Edge? Podělte se o ně s ostatními v diskuzi pod článkem!

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  9 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení