Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung už „aféra Note 7“ stála neuvěřitelných 26 miliard dolarů

  |  6 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Samsung měl skvělý rok, telefony Galaxy S7 (recenze) a S7 Edge (recenze) trhaly prodejní rekordy a celá firma vzkvétala. Do firmy proudily peníze od investorů a prognózy na zbytek roku vypadaly nad očekávání. Bohužel, kauza kolem Notu 7 firmu stála neuvěřitelných 26 miliard dolarů tržní hodnoty.

logosamsung

Tip: Samsung prý za problémy u Galaxy Notu 7 pořádně zaplatí

Podle poskytovatele finančních dat, společnosti Factset, se Samsungu snížila tržní hodnota o 26 miliard dolarů. Její akcie na korejské burze klesly o 6,9 %, včera se zastavila hodnota jedné akcie mírně nad 1 300 dolary. Za poslední měsíce se jedná o jednu z nejnižších hodnot.

Vzhledem k tomu, že Samsung vyexpedoval 2,5 miliónů zařízení, ještě než je začal zpátky svolávat, narostly obavy investorů o budoucnost společnosti. Pravděpodobně pro zmírnění jejich obav vedení firmy rozhodlo, že místopředseda Jay Y převezme pozici svého otce, jakožto ředitele společnosti.

Samsung stále očekává, že udrží vysoké prodeje svých high-end zařízení, včetně opraveného Galaxy Note 7. Přeci jen, většina médií uvedla, že Galaxy Note 7 je tím nejlepším telefonem, který kdy Samsung vyrobil. Pokud tedy lidé jihokorejské firmě uvěří, že bude jejich nejnovější phablet už bez výrobních závad.

V současné době je jen ve Spojených Státech evidováno více než 70 případů přehřívání Galaxy Note 7. Vláda dokonce do tohoto případu vstoupila a požádala lidi, aby svá zařízení přestali používat. Analytik Rod Enderle dokonce uvedl, že by Samsung mohl představit Note 8 v předstihu, aby předešel ještě větším ztrátám, kvůli nezájmu o Note 7.

Zdroj: Engadget

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Nick Cave
Nick Cave

ale to je úplně normální, že akcie stoupají a klesají v čase a prostoru :) samsung o nic nepřišel, jen spekulanti drží dražší akcie, které nakoupili před poklesem, navíc je do budoucna téměř jisté, že i na tomhle vydělají, pokud tedy na trhy nepřijde nějaká dlouhodobá hluboká krize

pavel
pavel

Jakože Samsung vydělá na něčem co posral? To asi ne..

Samson
Samson

Jedine, ze by vedeni shortovalo:-)) ale vazne, akcie se zase casem vrati na sve misto. Se podivejte na akcie Tesly, jak to tam obcas lita.
Tady je clanek pouze jen bulvarni, Samsung o nic neprisel, pouze klesla hodnota.

Martin
Martin

Tak to je vždy jednou je nahoře, pak dole, až se objeví S8E tak zase to poletí nahoru, nyní se to bude chvíli držet.

drx
drx

Presne tak, Samsung o nič neprišiel. Teraz je akurát tak vhodná chvíľka kúpiť ich Akcie pretože určite pôjdú späť hore a nebude to ani dlho trvať -možno max do vydania S8.
Apple takto tiež lieta hore dole a bohatí na tom len zarábajú a ja zas ništ kua.. :D

Martin
Martin
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení