Mobilizujeme.cz

Samsung Star Hello Kitty – recenze telefonu s ženskou krásou

  |  24 komentářů  |  autor:

Samsung Star už má verzi i pro ženy, recenze telefonu Samsungu S5230 Star Hello Kitty je tu. Výbava i cena je shodná s běžnou verzí telefonu, rozdíl je pouze v krytech s motivy kočičky Hello Kitty a přidaných obrázcích na pozadí telefonu.

Samsung Star Hello Kitty do recenze zapůjčil oficiálním eShop Samsung.

TIP: Pro podrobné parametry Samsungu S5230 Star navštivte katalog mobilů.

Základní parametry Samsungu S5230 Star

Rozměry104 x 53 x 11,9 mm
Hmotnost92 g
DisplejTFT, rozlišení WQVGA (240 x 400 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 3“
Paměť50 MB + paměťové karty microSD až 16 GB
Operační systémprostředí TouchWiz 1.0
Fotoaparát3,2 Mpx (2048 x 1536 px), detekce úsměvu, nahrávání videa
Obsah balenínávod, CD-ROM se softwarem Samsung PC Studio, baterie, nabíječka, stereo headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel
Cena a dostupnost2 900 Kč, říjen 2010

Krátké postřehy z testování Samsungu Star Hello Kitty:

Co se nám líbilo: nápadité barevné provedení telefonu s motivy Hello Kitty, příjemnější povrch krytů, stejná cena jako u klasické verze telefonu, 10 obrázků na pozadí s motivy Hello Kitty

Co se nám nelíbilo: barevně nesladěné tlačítko fotoaparátu, stejně tak obsah balení

Graf ceny produktu Samsung S5230 Star poskytuje server Heureka.cz

Obsah balení:

Balení se plně shoduje s klasickou verzí telefonu, pouze je zde paradox v barvách – nabíječka je černá, datový USB kabel šedý a sluchátka bílá. Tak trochu to vypadá, jako by Samsung doslova sestavoval tohle balení s kusů, jak se hodí a jak jsou právě k dispozici. Nechybí ani návod a CD s programem PC Studio. Krabice nese motivy Hello Kitty a základní vlastnosti telefonu, vypsané na boku.

Co je nového u kočičí verze telefonu:

Abychom se nezabývali znovu všemi částmi recenze a nepsali dvakrát to samé, co už si můžete přečíst v recenzi běžné verze Samsung S5230 Star, rozhodli jsme se vypsat jen podstatné rozdíly. Ostatně, je jich jen pár a jde tu především o stylově zacílenou verzi telefonu.

Vzhled a konstrukce:

Samsung Star byl překrytován do stylu Hello Kitty, a to předním i zadním krytem. Oba kryty jsou vyhotoveny v sympatických barvách – přední kryt s růžovým rámováním a bílým okolím displeje, zadní bílý kryt s vyobrazením kočičky. Zaujal mě samotný povrch krytů, který je oproti klasické verzi telefonu poněkud matnější a příjemnější při držení v ruce. Boční tlačítka se přizpůsobila barevně bílému krytu, vyjma tlačítka fotoaparátu, které nelogicky zůstalo původní stříbrné. To se opravdu nepovedlo.

Barevný nádech s motivy Hello Kitty dodal telefonu ženskost, kterou klasická verze nemohla rozhodně nabídnout. O telefon si tedy řeknou především ženy a mladší uživatelé, pro které je nedílnou složkou mobilního telefonu výjimečný design. Ten Samsung S5230 Star Hello Kitty stoprocentně má.

Displej a ovládání:

Displej má úhlopříčku 3“ a rozlišení WQVGA (240 x 400 px). Změn se dočkala tlačítka pod ním, která jsou přeměněna do tažené růžové oceli, prostřední z nich nese opět motiv kočičky Hello Kitty. Nápis Samsung nad displejem byl vyměněn za Hello Kitty a výrobce přesunul ten svůj pod displej.

Prostředí telefonu:

Prostředí telefonu Samsung s nadstavbou TouchWiz 1.0 je nezměněno, pouze jsou přidány speciální pozadí na motivy Hello Kitty. Každá ze tří domovských obrazovek nese stejný motiv, na výběr je 10 pozadí nad rámec původních s motivy přírody. Telefon je ovšem neumožňuje volně šířit, bohužel.

Závěr recenze Samsungu Star Hello Kitty

Už vidím ty natěšené oči mladších uživatelek telefonů, které po zpozorování tohoto exkluzivního modelu začínají shánět finanční obnos a běží pro něj do obchodu. Nebo si ho ze všeho nejvíc budou přát k Vánocům. Samsung si je dobře vědom, že mu podobná verze telefonu zaručí kvalitní prodej ještě nějakou dobu a proto neváhal ani chvilku a na motivy Hello Kitty přistoupil. Pokud chcete své drahé polovičce udělat radost opravdu něčím výstředním, co naprosto přesně sedne do ženských rukou, pak verzi Hello Kitty telefonu Samsung Star lze vřele doporučit.

Samsung Star Hello Kitty můžete zakoupit v oficiálním eShopu Samsung.

ČLÁNKY:, , ,
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

DNES  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

DNES  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení