Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung pracuje na skládacím telefonu, LG na průhledném displeji

  |  3 komentáře  |  autor: Petr Moravec

V poslední době jsme svědky, jak se Samsung čím dál tím více snaží prosadit své zahnuté displeje. Stačí si vzpomenout třeba na Samsung Galaxy Note Edge nebo Samsung Galaxy S6 Edge. Korejský výrobce nyní oficiálně potvrdil, že by se rád posunul zase o krůček dále, ke skládatelným telefonům. Továrny již prý mají k dispozici dostatečnou technologii. Největší výhoda skládacího telefonu bude samozřejmě po rozložení přítomnost velkého displeje, který ale jinak bude ve složeném stavu velmi kompaktní. Ačkoliv to může znít futuristicky, prvních modelů bychom se měli dočkat už v příštím roce!

Vývoj nových flexibilních displejů by se dal rozdělit do čtyřech základních fází: ohnuté, zahnuté, skládatelné a rolovatelné. První dva typy jsou již realitou a můžeme se s nimi setkat. Třetího, skládacího typu, se tedy pravděpodobně dočkáme již velmi brzy a poslední, rolovatelný typ, slibuje displeje, které půjde jednoduše stočit do ruličky.

Dalším velkým výrobcem, který pracuje na flexibilních displejích, je LG. To ale není vše, podle posledních informací se společnost věnuje také displejům průhledným, které umožní větší využití rozšířené reality v nositelné elektronice typu Google Glass.

LG již má údajně i funkční prototyp, ale než ho bude umět produkovat v masovém měřítku, ještě dozajista uplyne nějaký čas.

S touto technologií již delší dobu experimentuje větší množství výrobců a tak už se s částečně průhlednými displeji můžeme setkat například u luxusních automobilů, které jsou vybaveny tzv. head-up displeji, nebo u ledniček, kde tak můžeme vidět co je uvnitř, aniž bychom je museli otevírat.

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Ascension
Ascension

http://blog.gsmarena.com/lg-g4-concept-looks-mighty-cool/ Nový concept a Hodně pěkný takhle by mohl vypadat ale je to jen concept uvidíme.

Marek
Marek

Pokiaľ viem, priehľadný display už existuje https://www.youtube.com/watch?v=RtyEcmstZ8A – koncert starsetu kde ho používajú už rok

Ascension
Ascension

Pruhledný displej existuje ano od LG :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení