Recenze Xiaomi Mi 5s Plus: jediný krůček od dokonalosti

Přední čínský výrobce se nám v letošním roce utrhl ze řetězu a konečně zase přichází s novinkami jako na běžícím pásu. A je to jedině dobře, zákazník má díky tomu možnost koupit si během roku kdykoliv takové zařízení, které bude patřit jasně mezi špičku. Nicméně i nejnovějšímu Xiaomi Mi 5s Plus stále k dokonalosti chybí udělat ještě poslední krůček.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

První letošní topmodel od čínského Xiaomi, vlajkový model Mi 5 (recenze), navázal na starší model Mi 4 (recenze) po dlouhých více než 20 měsících. To bylo pro fanoušky výrobce opravdu velmi dlouhé čekání. Mezi čínskými značkami, z nichž některé dokáží během jediného roku představit klidně i pětici různých modelů téhož telefonu, byla pozměněná strategie od Xiaomi hodně nepochopitelná. Ale zdá se, že jsou tu opět lepší časy, kdy výrobce uvede několik vlajkových modelů během jediného roku.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Nejnovější špičkové modely Mi 5s & Mi 5s Plus dorazily po zhruba 7 měsících od představení sesterských modelů Mi 5 & Mi 5 Pro, liší se přitom možná více, než byste čekali. Ojedinělý kovovo-skleněný (respektive kovovo-keramický) design nahradilo odolnější celokovové tělo, ve výbavě najdeme lepší čtečky otisků prstů, výkonnější procesor nebo rovnou nejnovější systém MIUI 8. U dnes testovaného modelu Mi 5s Plus pak ještě oproti klasickému Mi 5s oceníme větší 5,7″ displej, duální fotoaparát či až 6 GB RAM.

Xiaomi Mi 5s Plus: specifikace

Konstrukce celokovové tělo, 155 x 78 x 7,95 mm, 168 g
Displej 5,7″, IPS LCD, 1920 x 1080 px, jemnost 386 ppi
Operační systém MIUI 8 (postavené na Androidu 6.0 Marshmallow)
Procesor 4 jádrový, 2,15 GHz, Qualcomm Snapdragon 821
Paměť 4/6 GB RAM, 64/128 GB úložiště (UFS 2.0), nemá microSD slot
Fotoaparát duální (2x 13 Mpx snímač Sony), 2x LED blesk, f/2.0 + přední 4 Mpx
LTE 1800, 2100, 2600 MHz (chybí 800 a 900 MHz)
Technologie Bluetooth 4.2, USB-C, NFC, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 3800 mAh, rychlonabíjení
Cena a dostupnost v přepočtu od 8 200 Kč, 29. září 2016

Za poskytnutí produktu do redakce děkujeme e-shopu XM.cz.


Design a zpracování: phabletový skvost

Samotný vzhled telefonu není třeba dlouho rozebírat. Xiaomi v letošním roce ukazuje, že umí vyrobit opravdové skvosty, ať už použije sklo a kov (u modelů Mi 5) nebo nyní čistě jen kov (u modelů Mi 5s). Celkově vynikající dojem přitom dělá nejen použitý luxusní materiál, ale také třeba výborné využití čelní strany obrazovkou (která má jen minimální rámečky, navíc ovládací tlačítka jsou senzorová a umístěná tedy mimo displej), moderní zakřivené krycí sklo nebo také ultratenké tělo s po stranách mírně zahnutými zády pro lepší úchop.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Přesto není Xiaomi Mi 5s Plus stoprocentně bezchybný. Během používání mi u něj vadila překvapivě až příliš kluzká záda, což mělo za následek občasné vyklouzávání telefonu z ruky a pocit držet takový přístroj v ruce nebyl opravdu moc příjemný. U jiných celokovových telefonů mi přitom různé úpravy zadní strany tolik nevadily, takže o to víc jsem byl překvapený. Při dalším srovnání s první ligou může chybět zvýšená voděodolnost či prachuvzdornost, které iPhone 7 (recenze) nebo Galaxy S7 (recenze) přinášejí.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Některé maličkosti má však phablet čínského původu dovedené přímo k dokonalosti. Tak například nejnovější ultrasonická čtečka otisků prstů umístěná na zádech – je nejen přesnější, ale také bezpečnější a spolehlivější; nebo pak moderní oboustranné USB typu C, které se pomalu stává nepsaným standardem nových smartphonů; či Infraport pro dálkové ovládání elektroniky, například televize nebo i jiných zařízení. A třeba 3,5 mm sluchátkový konektor naštěstí (zatím) nechybí.

Displej, prostředí a baterie: velký, rychlý a vytrvalý

Už samotné kategorické zařazení mezi phablety napovídá, že má Xiaomi Mi 5s Plus větší displej nebo že se od něj očekává delší výdrž. A skutečně tomu tak je. Obrazovka s úhlopříčkou 5,7″ patří k tomu většímu, co na evropském trhu seženete. Pozadu není ani Full HD rozlišení, které s jemností 386 ppi plně dostačuje (pokud nehodláte zařízení využívat pro virtuální realitu, jedině tam přijde vhod vyšší QHD panel). Barvy a čitelnost displeje nejsou nejlepší, nicméně bez přímého srovnání žádný větší nedostatek nejspíše neobjevíte. Až při pohledu na specifikace jsem zjistil, že například čitelnost je překvapivě o 50 nitů nižší (550 nitů) než u prvních letošních modelů Mi 5s a Mi 5s Pro. Zajímavé, ale prakticky vlastně bezvýznamné.

Xiaomi Mi 5s Plus se jako jeden z prvních modelů výrobce chlubí nejnovější nadstavbou MIUI 8, kterou má telefon již z továrny předinstalovanou. Staví na loňském Androidu 6.0 Marshmallow (což je ale stejně skoro jedno, protože nadstavba výrobce systém mění do takové míry, že ani nepoznáte o jakou verzi Androidu jde) a nejspíše můžeme v příštím roce očekávat aktualizaci na novější Android 7.0, který přinese pár příjemných funkcí navíc – možná režim Multi-window pro rozdělení obrazovky na dvě části a nezávislé spuštění a používání dvou aplikací (na velkém displeji by se to opravdu hodilo) nebo prodloužení výdrže baterie (také by se hodilo, ale o tom až za chvíli).

 

Současný operační systém aktuálně nejvybavenějšího telefonu od Xiaomi využívá služeb podle mnohým měření údajně nejvýkonnějšího procesoru Qualcomm Snapdragon 821, který doplňuje v nejvybavenější konfiguraci dokonce neuvěřitelných 6 GB RAM paměti. Na test jsem měl nižší 4 GB variantu, která byla při běžném používání bleskurychlá, a to natolik, že ani nepoznáte žádný rozdíl mezi jinými vlajkovými modely od konkurence. Vše zkrátka šlape jako švýcarské hodinky. Brutální výkon tak dokážou ocenit maximálně až hráči graficky náročnějších her, nebo naprostí geekové, kteří chtějí v různých benchmarkových testech dosáhnout na co nejlepší výsledky.

 

Prostředí MIUI 8 přináší několik změn, například u notifikační oblasti (kterou stále můžete stáhnout dolů swipe gestem po kterékoliv z ploch), kde na jedné obrazovce najdete nejen rychlé přepínače (Wi-Fi, Bluetooth a další), ale také všechny notifikace. Navíc podbarvení notifikačního centra se mění podle počasí, což je také celkem zajímavé. V nastavení nicméně nechybí možnost notifikační centrum rozdělit na dvě záložky a používat jako u předchozího MIUI 7. Z dalších vychytávek můžu vyzdvihnout třeba tzv. duální aplikace, kdy systém dokáže u některých aplikací vytvořit jejich kopie (takže pak můžete používat například zároveň dva účty na Facebooku apod.), nebo jednoruční režim, který zmenší funkční část obrazovky na 3,5″, 4,0″ nebo 4,5″ oblast).

 

O výdrž phabletu se stará baterie s kapacitou 3800 mAh, což možná není nejvíce, na druhou stranu zařízení je velmi tenké a dobře se drží v ruce, nejde o žádného cvalíka. Podle nastavení výkonu a samozřejmě také podle využívání různých aplikací se dostanete minimálně na jednodenní výdrž, většinou jsem Mi 5s Plus dobíjel během druhého dne, respektive už v jeho průběhu. Výrobce by tedy ještě mohl zapracovat na nepatrném zlepšení, možná Android 7.0 po aktualizaci telefonu pomůže. Nicméně praktické je už teď rychlonabíjení Quick Charge 3.0, se kterým smartphone plně nabijete za necelé dvě hodiny.

Fotoaparát: jen další experiment

Čínské Xiaomi letos v létě přišlo se svým prvním smartphonem vybaveným duálním fotoaparátem. Model Redmi Pro (recenze) však druhý snímač využíval pouze k hrátkám s hloubkou ostrosti, nikoliv pro zlepšení kvality snímků. O to se snaží až vlajkový model Mi 5s Plus, který po vzoru čínského Huawei a jeho vlajkového modelu P9 (recenze) přináší jeden barevný a druhý monochromatický fotografický senzor. Jenže u Xiaomi použili rok staré snímače a konkurenceschopné nejsou ani další parametry, takže bohužel o nejlepší fotomobil na trhu zdaleka nejde.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Konkrétně Xiaomi Mi 5s Plus disponuje dvojicí 13 Mpx snímačů Sony IMX258, které v loňském roce přinesl třeba odlehčený model Mi 4c (recenze) spadající do střední třídy. O to víc je pak nepochopitelné, proč výrobce nesáhl po nejnovějším snímači Sony IMX378, který má klasický model Mi 5s (samozřejmě by musel sáhnout rovnou po dvou kusech, neboť rozlišení nového senzoru je 12 Mpx). A Xiaomi svůj druhý pokus o vyrobení kvalitního fotomobilu zazdilo také dalšími parametry – například absencí optické stabilizace obrazu, chybějícím laserovým autofocusem či objektivem s nijak úžasnou světelností f/2.0.

Jak fotí Xiaomi Mi 5s Plus

Nicméně nejvybavenější Xiaomi s duálním fotoaparátem fotí o něco lépe, než jeho starší modely se stejným snímačem, ale pouze jedním. Přidání druhého senzoru tedy novince rozhodně prospělo, ačkoliv ne tolik, kolik by si asi mnozí přáli. Phablet Mi 5s Plus nemá snímky příliš ostré, při focení za horšího osvětlení je okamžitě vidět vyšší hladina šumu, snad jen barevné podání není nijak zvlášť špatné. Tedy na to, že konkurencí telefonu je iPhone 7, Galaxy S7 a další špičkové telefony. S nimi Xiaomi stále ztrácí, naopak s jinou méně známou čínskou konkurencí, nebo obecně levnějšími telefony, je na tom novinka ještě celkem dobře.

Zhodnocení

Phablet Xiaomi Mi 5s Plus je prvotřídní kousek, ovšem stále jen hlavně pro domovskou Čínu. Zákazníci z Evropy totiž musejí i u nejnovějších vlajkových modelů překvapivě a hlavně nepochopitelně oželet podporu klíčových pásem LTE mobilního připojení (zatím se to povedlo jen ve dvou případech, u Redmi 3S a Redmi Note 3), bez čehož výrobce těžko způsobí na starém kontinentě nějaký větší poprask. Konkurence se tak může i nadále v duchu smát…

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Nicméně nebýt absence LTE připojení (rozumějte klíčových pásem pro používání u operátorů na evropském trhu), výrobce by se klidně mohl rovnat s těmi nejlepšími. Jeho vlajkové modely jsou totiž levnější, takže dokáží být zajímavou cenovou alternativou, třeba k iPhonu nebo Samsungům. Nezbývá než doufat, že to u Xiaomi konečně pochopí a u jejich příští vlajkové lodě nebude LTE znamenat “Leda Tak EDGE”, ale skutečně “Long Term Evolution”, tedy vysokorychlostní mobilní připojení k internetu.

Pokud jde o srovnání modelů Mi 5s a Mi 5s Plus, dá se zjednodušeně říci, že větší model dává smysl snad jedině z důvodu většího displeje. Jinak jeho “bonusové” funkce vlastně ani moc neoceníte – 6 GB RAM skutečně nepotřebujete, duální fotoaparát má ve výsledku o něco slabší výsledky (protože dva starší snímače jsou méně než jeden zbrusu nový) a větší baterie v tomto případě neslibuje nijak zvlášť delší výdrž baterie.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
 kvalitní prémiové tělo  chybí LTE frekvence
 velký displej
 duální fotoaparát
 odladěné prostředí

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze Xiaomi Mi 5s Plus: jediný krůček od dokonalosti

Přední čínský výrobce se nám v letošním roce utrhl ze řetězu a konečně zase přichází s novinkami jako na běžícím pásu. A je to jedině dobře, zákazník má díky tomu možnost koupit si během roku kdykoliv takové zařízení, které bude patřit jasně mezi špičku. Nicméně i nejnovějšímu Xiaomi Mi 5s Plus stále k dokonalosti chybí udělat ještě poslední krůček.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

První letošní topmodel od čínského Xiaomi, vlajkový model Mi 5 (recenze), navázal na starší model Mi 4 (recenze) po dlouhých více než 20 měsících. To bylo pro fanoušky výrobce opravdu velmi dlouhé čekání. Mezi čínskými značkami, z nichž některé dokáží během jediného roku představit klidně i pětici různých modelů téhož telefonu, byla pozměněná strategie od Xiaomi hodně nepochopitelná. Ale zdá se, že jsou tu opět lepší časy, kdy výrobce uvede několik vlajkových modelů během jediného roku.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Nejnovější špičkové modely Mi 5s & Mi 5s Plus dorazily po zhruba 7 měsících od představení sesterských modelů Mi 5 & Mi 5 Pro, liší se přitom možná více, než byste čekali. Ojedinělý kovovo-skleněný (respektive kovovo-keramický) design nahradilo odolnější celokovové tělo, ve výbavě najdeme lepší čtečky otisků prstů, výkonnější procesor nebo rovnou nejnovější systém MIUI 8. U dnes testovaného modelu Mi 5s Plus pak ještě oproti klasickému Mi 5s oceníme větší 5,7″ displej, duální fotoaparát či až 6 GB RAM.

Xiaomi Mi 5s Plus: specifikace

Konstrukce celokovové tělo, 155 x 78 x 7,95 mm, 168 g
Displej 5,7″, IPS LCD, 1920 x 1080 px, jemnost 386 ppi
Operační systém MIUI 8 (postavené na Androidu 6.0 Marshmallow)
Procesor 4 jádrový, 2,15 GHz, Qualcomm Snapdragon 821
Paměť 4/6 GB RAM, 64/128 GB úložiště (UFS 2.0), nemá microSD slot
Fotoaparát duální (2x 13 Mpx snímač Sony), 2x LED blesk, f/2.0 + přední 4 Mpx
LTE 1800, 2100, 2600 MHz (chybí 800 a 900 MHz)
Technologie Bluetooth 4.2, USB-C, NFC, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 3800 mAh, rychlonabíjení
Cena a dostupnost v přepočtu od 8 200 Kč, 29. září 2016

Za poskytnutí produktu do redakce děkujeme e-shopu XM.cz.


Design a zpracování: phabletový skvost

Samotný vzhled telefonu není třeba dlouho rozebírat. Xiaomi v letošním roce ukazuje, že umí vyrobit opravdové skvosty, ať už použije sklo a kov (u modelů Mi 5) nebo nyní čistě jen kov (u modelů Mi 5s). Celkově vynikající dojem přitom dělá nejen použitý luxusní materiál, ale také třeba výborné využití čelní strany obrazovkou (která má jen minimální rámečky, navíc ovládací tlačítka jsou senzorová a umístěná tedy mimo displej), moderní zakřivené krycí sklo nebo také ultratenké tělo s po stranách mírně zahnutými zády pro lepší úchop.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Přesto není Xiaomi Mi 5s Plus stoprocentně bezchybný. Během používání mi u něj vadila překvapivě až příliš kluzká záda, což mělo za následek občasné vyklouzávání telefonu z ruky a pocit držet takový přístroj v ruce nebyl opravdu moc příjemný. U jiných celokovových telefonů mi přitom různé úpravy zadní strany tolik nevadily, takže o to víc jsem byl překvapený. Při dalším srovnání s první ligou může chybět zvýšená voděodolnost či prachuvzdornost, které iPhone 7 (recenze) nebo Galaxy S7 (recenze) přinášejí.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Některé maličkosti má však phablet čínského původu dovedené přímo k dokonalosti. Tak například nejnovější ultrasonická čtečka otisků prstů umístěná na zádech – je nejen přesnější, ale také bezpečnější a spolehlivější; nebo pak moderní oboustranné USB typu C, které se pomalu stává nepsaným standardem nových smartphonů; či Infraport pro dálkové ovládání elektroniky, například televize nebo i jiných zařízení. A třeba 3,5 mm sluchátkový konektor naštěstí (zatím) nechybí.

Displej, prostředí a baterie: velký, rychlý a vytrvalý

Už samotné kategorické zařazení mezi phablety napovídá, že má Xiaomi Mi 5s Plus větší displej nebo že se od něj očekává delší výdrž. A skutečně tomu tak je. Obrazovka s úhlopříčkou 5,7″ patří k tomu většímu, co na evropském trhu seženete. Pozadu není ani Full HD rozlišení, které s jemností 386 ppi plně dostačuje (pokud nehodláte zařízení využívat pro virtuální realitu, jedině tam přijde vhod vyšší QHD panel). Barvy a čitelnost displeje nejsou nejlepší, nicméně bez přímého srovnání žádný větší nedostatek nejspíše neobjevíte. Až při pohledu na specifikace jsem zjistil, že například čitelnost je překvapivě o 50 nitů nižší (550 nitů) než u prvních letošních modelů Mi 5s a Mi 5s Pro. Zajímavé, ale prakticky vlastně bezvýznamné.

Xiaomi Mi 5s Plus se jako jeden z prvních modelů výrobce chlubí nejnovější nadstavbou MIUI 8, kterou má telefon již z továrny předinstalovanou. Staví na loňském Androidu 6.0 Marshmallow (což je ale stejně skoro jedno, protože nadstavba výrobce systém mění do takové míry, že ani nepoznáte o jakou verzi Androidu jde) a nejspíše můžeme v příštím roce očekávat aktualizaci na novější Android 7.0, který přinese pár příjemných funkcí navíc – možná režim Multi-window pro rozdělení obrazovky na dvě části a nezávislé spuštění a používání dvou aplikací (na velkém displeji by se to opravdu hodilo) nebo prodloužení výdrže baterie (také by se hodilo, ale o tom až za chvíli).

 

Současný operační systém aktuálně nejvybavenějšího telefonu od Xiaomi využívá služeb podle mnohým měření údajně nejvýkonnějšího procesoru Qualcomm Snapdragon 821, který doplňuje v nejvybavenější konfiguraci dokonce neuvěřitelných 6 GB RAM paměti. Na test jsem měl nižší 4 GB variantu, která byla při běžném používání bleskurychlá, a to natolik, že ani nepoznáte žádný rozdíl mezi jinými vlajkovými modely od konkurence. Vše zkrátka šlape jako švýcarské hodinky. Brutální výkon tak dokážou ocenit maximálně až hráči graficky náročnějších her, nebo naprostí geekové, kteří chtějí v různých benchmarkových testech dosáhnout na co nejlepší výsledky.

 

Prostředí MIUI 8 přináší několik změn, například u notifikační oblasti (kterou stále můžete stáhnout dolů swipe gestem po kterékoliv z ploch), kde na jedné obrazovce najdete nejen rychlé přepínače (Wi-Fi, Bluetooth a další), ale také všechny notifikace. Navíc podbarvení notifikačního centra se mění podle počasí, což je také celkem zajímavé. V nastavení nicméně nechybí možnost notifikační centrum rozdělit na dvě záložky a používat jako u předchozího MIUI 7. Z dalších vychytávek můžu vyzdvihnout třeba tzv. duální aplikace, kdy systém dokáže u některých aplikací vytvořit jejich kopie (takže pak můžete používat například zároveň dva účty na Facebooku apod.), nebo jednoruční režim, který zmenší funkční část obrazovky na 3,5″, 4,0″ nebo 4,5″ oblast).

 

O výdrž phabletu se stará baterie s kapacitou 3800 mAh, což možná není nejvíce, na druhou stranu zařízení je velmi tenké a dobře se drží v ruce, nejde o žádného cvalíka. Podle nastavení výkonu a samozřejmě také podle využívání různých aplikací se dostanete minimálně na jednodenní výdrž, většinou jsem Mi 5s Plus dobíjel během druhého dne, respektive už v jeho průběhu. Výrobce by tedy ještě mohl zapracovat na nepatrném zlepšení, možná Android 7.0 po aktualizaci telefonu pomůže. Nicméně praktické je už teď rychlonabíjení Quick Charge 3.0, se kterým smartphone plně nabijete za necelé dvě hodiny.

Fotoaparát: jen další experiment

Čínské Xiaomi letos v létě přišlo se svým prvním smartphonem vybaveným duálním fotoaparátem. Model Redmi Pro (recenze) však druhý snímač využíval pouze k hrátkám s hloubkou ostrosti, nikoliv pro zlepšení kvality snímků. O to se snaží až vlajkový model Mi 5s Plus, který po vzoru čínského Huawei a jeho vlajkového modelu P9 (recenze) přináší jeden barevný a druhý monochromatický fotografický senzor. Jenže u Xiaomi použili rok staré snímače a konkurenceschopné nejsou ani další parametry, takže bohužel o nejlepší fotomobil na trhu zdaleka nejde.

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Konkrétně Xiaomi Mi 5s Plus disponuje dvojicí 13 Mpx snímačů Sony IMX258, které v loňském roce přinesl třeba odlehčený model Mi 4c (recenze) spadající do střední třídy. O to víc je pak nepochopitelné, proč výrobce nesáhl po nejnovějším snímači Sony IMX378, který má klasický model Mi 5s (samozřejmě by musel sáhnout rovnou po dvou kusech, neboť rozlišení nového senzoru je 12 Mpx). A Xiaomi svůj druhý pokus o vyrobení kvalitního fotomobilu zazdilo také dalšími parametry – například absencí optické stabilizace obrazu, chybějícím laserovým autofocusem či objektivem s nijak úžasnou světelností f/2.0.

Jak fotí Xiaomi Mi 5s Plus

Nicméně nejvybavenější Xiaomi s duálním fotoaparátem fotí o něco lépe, než jeho starší modely se stejným snímačem, ale pouze jedním. Přidání druhého senzoru tedy novince rozhodně prospělo, ačkoliv ne tolik, kolik by si asi mnozí přáli. Phablet Mi 5s Plus nemá snímky příliš ostré, při focení za horšího osvětlení je okamžitě vidět vyšší hladina šumu, snad jen barevné podání není nijak zvlášť špatné. Tedy na to, že konkurencí telefonu je iPhone 7, Galaxy S7 a další špičkové telefony. S nimi Xiaomi stále ztrácí, naopak s jinou méně známou čínskou konkurencí, nebo obecně levnějšími telefony, je na tom novinka ještě celkem dobře.

Zhodnocení

Phablet Xiaomi Mi 5s Plus je prvotřídní kousek, ovšem stále jen hlavně pro domovskou Čínu. Zákazníci z Evropy totiž musejí i u nejnovějších vlajkových modelů překvapivě a hlavně nepochopitelně oželet podporu klíčových pásem LTE mobilního připojení (zatím se to povedlo jen ve dvou případech, u Redmi 3S a Redmi Note 3), bez čehož výrobce těžko způsobí na starém kontinentě nějaký větší poprask. Konkurence se tak může i nadále v duchu smát…

Xiaomi Mi 5s Plus recenze

Nicméně nebýt absence LTE připojení (rozumějte klíčových pásem pro používání u operátorů na evropském trhu), výrobce by se klidně mohl rovnat s těmi nejlepšími. Jeho vlajkové modely jsou totiž levnější, takže dokáží být zajímavou cenovou alternativou, třeba k iPhonu nebo Samsungům. Nezbývá než doufat, že to u Xiaomi konečně pochopí a u jejich příští vlajkové lodě nebude LTE znamenat “Leda Tak EDGE”, ale skutečně “Long Term Evolution”, tedy vysokorychlostní mobilní připojení k internetu.

Pokud jde o srovnání modelů Mi 5s a Mi 5s Plus, dá se zjednodušeně říci, že větší model dává smysl snad jedině z důvodu většího displeje. Jinak jeho “bonusové” funkce vlastně ani moc neoceníte – 6 GB RAM skutečně nepotřebujete, duální fotoaparát má ve výsledku o něco slabší výsledky (protože dva starší snímače jsou méně než jeden zbrusu nový) a větší baterie v tomto případě neslibuje nijak zvlášť delší výdrž baterie.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
 kvalitní prémiové tělo  chybí LTE frekvence
 velký displej
 duální fotoaparát
 odladěné prostředí

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."