Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Recenze Pebble Watch: chytré hodinky pro iPhone i Android

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Pebble Watch nejsou jen tak ledajaké hodinky. Díky svým funkcím jsou chytřejší, než kterékoliv běžné hodinky. Váš smartphone tak budete moci ve většině případů nechat klidným v kapse.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení, video, design
» Instalace mobilní aplikace, spárování, výdrž, funkce, závěr

Chytré hodinky někteří pasují po smartphonech na další velkou mobilní revoluci. A to si samozřejmě nechtějí nechat ujít žádné velké ryby, mají je tak v přípravách společnosti jako Apple, Samsung, Sony a další. Co se od nich čeká? Dokonalé propojení s vaším smartphonem a zjednodušení některých zažitých principů. Nejen pro zkontrolování aktuálního času, ale i přečtení nové zprávy, emailu, upomínky apod., se uživatel jen podívá na své zápěstí.

Některé společnosti už ale se svými výtvory vyšly na scénu, ať už první dvě generace hodinek Sony SmartWatch, Cookoo Watch či italské i’m Watch. A další možností jsou dnes recenzované Pebble Watch, které vyjdou o necelou tisícovku dráž než Cookoo Watch a jsou dvakrát tak drahé jako Sony SmartWatch první generace, konkrétně tedy vyjdou na 3 800 korun. Tahle trojice průkopníků je prozatím to jediné, co na českém trhu oficiálně zakoupíme. Pojďme se v naší recenzi podívat, co všechno poslední z trojice hodinek, Pebble Watch, dokážou.


Za zapůjčení produktu děkujeme obchodu Sunnysoft, kde si můžete Pebble Watch objednat.


Základní parametry – hodinky Pebble Watch

Displejnedotykový, e-papír (elektronický papír), rozlišení 144 x 168 px
Systémproprietární
PřipojeníBluetooth 2.1+ EDR a 4.0
NabíjeníUSB kabel s magnetickým konektorem
KompatibilitaiPhone 3GS, 4, 4S, 5 a iPod touch s iOS 5 a vyšším, Android 2.3 a vyšší
zatím nefunguje se systémy Blackberry, Symbian či Windows Phone
Cena a dostupnost3 800 Kč, červenec 2013

Obsah balení

V obyčejné, avšak nápadité, kartonové krabičce jako od bonboniéry najdeme spolu s hodinkami Pebble jen USB kabel pro nabíjení. Díky koncovce s magnety se sám krásně přichytí k hodinkám a v případě, že byste měli hodinky na ruce a rychle se zvedli, magnetické spojení se přeruší a vy tak neodhodíte například notebook, ke kterému byl kabel připojen. Chytré a účelné řešení.

Oficiální video od výrobce

Design a konstrukce: na půl cesty

Za projektem v podobě Kickstarteru nestojí žádný známý výrobce, ale parta lidí, která přišla s dobrým nápadem a dostala možnost jej díky finanční podpoře zrealizovat. Vzhled hodinek Pebble má už podle svého názvu (Pebble v překladu znamená oblázek) připomínat hladký zakulacený kamen, oblázek. Nehraje si na nějaké luxusnější řešení, ale nevypadá ani jako řešení hodinek, které si můžete vzduchovkou vystřelit na pouti. Hodně zde podle mě hraje roli barevná verze hodinek. Testovaná šedo-černá verze pro mě není tak atraktivní, jako čistě černá varianta. Někomu se pak může zalíbit i barevně odvážnější oranžové provedení. V prodeji by se měly objevit i bílá a červená verze.

  

Tělo Pebble hodinek je z plastu, na který navazuje gumový pásek se standardní šířkou 28mm, takže jej můžete vyměnit klidně za pásek jiný. Displej hodinek zabírá převážnou část přední strany, je krytý ochranným sklíčkem, které by mělo lépe odolat škrábancům a uchycování nečistot. A to se během testování v mém případě i potvrdilo. Navíc jsou hodinky odolné s normou 5 ATM, takže snesou namočení či opláchnutí (i spadnutí do bazénu apod.), ale nesmí se s nimi potápět či polít horkou vodou, jak uvádí výrobce na stránkách.

  

Displej má na pohled dostatečné rozlišení 144 x 168 px a využilo se energeticky úsporného černobílého displeje typu e-paper (elektronický papír), díky čemuž i bez podsvícení je dobře čitelný na venkovním slunečním osvětlení, v noci si pak můžeme zapnout i podsvícení (displej se podsvící i zatřesením ruky). Co je důležité, displej není dotykový, ale ovládá se pomocí postranních tlačítek. Všechna jsou mechanická a jejich stisk tak není úplně nejpohodlnější, musíme si hodinky chytit z protistrany a působit logicky protisilou. Na pravém boku máme tlačítka pro pohyb v menu a potvrzení uprostřed, popř. v některých aplikacích vidíme jejich pozměněnou funkčnost na displeji hodinek (např. hudební přehrávač). Na levém boku je klávesy pro vrácení se o krok zpět, a pro doplnění ještě zde najdeme port pro přichycení magnetického konektoru nabíječky.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení, video, design
» Instalace mobilní aplikace, spárování, výdrž, funkce, závěr

ČLÁNKY:, , , , ,
Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie…

Mobilní zobrazení