Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze chytrých hodinek Cookoo watch: kukačky na ruku pro 21. století

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Chcete jít s dobou a mít nejen chytrý telefon, ale třeba i takové chytré hodinky? Jedny poměrně zajímavé, ale i tak trochu zábavné, jsme v redakci otestovali.

Kapitoly článku:

» Úvod, obsah balení, design a konstrukce
» Instalace mobilní aplikace a spárování, upozornění na události, chytré funkce navrh
» Připojení a konektivita, výdrž, závěr recenze

Jmenují se Cookoo (čti „kuku“), jsou zabalené v malé ptačí budce a pokud byste s nimi potřebovali najít svůj ztracený telefon, spustí líbivé kukání. Ne nadarmo jsem je tedy nazval kukačkou na ruku pro 21. století, do kterého rozhodně svými funkcemi využitelnými při spojení se smartphonem patří. Nejsou to však chytré hodinky jako každé jiné. V čem se liší?

Nespočet chytrých hodinek má dnes na trhu dotykový displej a řadu funkcí. Hodinky Cookoo watch nemají dotykový displej a funkcí moc nenabídnou, za to ale nevypadají jako hodinky z cirkusu, naopak se s nimi člověk nemusí vůbec bát vyjít ven do společnosti, a přesto je s jejich současnými funkcemi občas docela i zábava. O tom ale více až v jednotlivých kapitolách této recenze.

Výrobce zatím začal s podporou zařízení od Applu, konkrétně iPhonu 5, iPhonu 4S, iPadu mini, iPadu 4. a 3. generace a poslední generací iPodu touch. Důvod? Bluetooth ve verzi 4.0, které nabízí mnohem nižší spotřebu než starší verze, je pro neustálé propojení chytrých hodinek s telefonem či tabletem ideální. A právě zmíněná zařízení mají Bluetooth 4.0. Další zařízení výrobce slibuje přidat na seznam, konkrétně mluví o zařízení s Androidem. Kdy to však konkrétně bude, zatím nevíme.

http://www.youtube.com/watch?v=jYgDAQVZLQo

Obsah balení: originalita se cení

Výrobce dodává hodinky Cookoo watch v malé ptačí budce. Je to skvělý nápad. Jestli vzpomínáte na staré kukačkové hodiny, ze kterých vylítala kukačka a zakukala, tyhle moderní hodinky na ruku se také dostanou na svět ze své budky. Výrobce díky těmto maličkostem rozhodně boduje. Budka je navíc v barvě vašich hodinek. Jediné, s čím jsem nebyl spokojen, bylo horší „vydolování“ hodinek z budky.

Co se týče obsahu balení, kromě chytrých hodinek Cookoo v něm najdeme ještě návod a příručky, další příslušenství nečekejte. Možná si řeknete, co nabíječka? Oproti jiným chytrým hodinkám však Cookoo watch nepotřebují dobíjet, najdeme v nich totiž standardní „hodinkovou“ baterii CR2032, kterou po vybití rovnou vyměníme za novou.

Design a konstrukce: tváří se jako každé jiné

Chytré hodinky, se kterými jsme se doposud setkali, většinou designem příliš nenadchly, působily levně a v žádném případě by člověk do nich neřekl, že stojí x tisíc. Hodinky Cookoo sice nejsou žádným luxusním kouskem ze Švýcarska, ale alespoň na pohled nezapadají mezi ostatní pokusy výrobců. Na výběr je hned z pětice barevných provedení, takže by si mohl vybrat jak nějaký sportovec k barvě svého oblečení, tak i někdo, kdo nechce na pestrobarevné odstíny na ruce příliš vábit. Já testoval bílé provedení a musím říct, že nepůsobily tak laciným dojmem, jako chytré hodinky jiných výrobců. Ale dobře vím, že co člověk, to názor, to jiný vkus.

Hodinky jsou z plastu, kotouč kolem sklíčka nad ciferníkem z kovu a pásek pak gumový. Lidé s menší rukou se nemusí bát, že by pro ně byly Cookoo hodinky příliš velké, jednak se dá pásek upravit skutečně i na dětskou menší ruku a dále pak tělo hodinek není žádných větších rozměrů. Zpracování hodinek je dobré, nenarazil jsem na žádné nedodělky a nepřesnosti. Navíc hodinky disponují certifikací 5 ATM, díky které vydrží nahodilé namočení v dřezu, při provozování sportu nebo namočení ve stojaté vodě. Koupat a potápět se však s nimi nesmí.

Odolnost proti vodě tedy výrobce proklamuje, o zvýšené odolnosti proti poškrábání či prachu se v dodávaném manuálu ale nezmiňuje. Raději bych tedy nepokoušel, zda jsou Cookoo watch vybaveny odolnějším sklíčkem proti poškrábání. Při běžném více než týdenním používání jsem na hodinkách žádné škrábnutí nenašel, takže pokud člověk nebude vyloženě „blbnout“, měly by hodinky běžné dny přežít.

Teď se podíváme na Cookoo hodinky blíže. Jak už jsem zmínil, pod sklíčkem je klasický analogový ciferník a pod ním pak digitální displej s modrým podsvícením, na kterém se zobrazují veškerá upozornění. Osobně se mi tahle kombinace zamlouvá více, než použití dotykového displeje bez analogového ciferníku, kdy pak na venkovním slunečním osvětlení zpravidla nic nepřečteme. A dokud se displeje do hodinek nenasadí s vyšším jasem, přijde mi tahle možnost rozumnější. Ale je jasné, že jde o to, jak Cookoo hodinky fungují – jen zobrazují zmeškané a nové události, nezobrazují na svém displeji přímo novou zprávu apod.

Když přejdeme na pravou stranu hodinek, všimneme si otočného kolečka pro nastavení správného času, modrého tlačítka MODE pro přepínání mezi režimy upozornění (pouze pípnutí, pouze vibrace, pípnutí a vibrace, či vypnuté upozornění) a klasického bílého tlačítka COMMAND pro naprogramovatelné funkce (v nastavení si vybereme, abychom s tímto tlačítkem fotili, provedli check-in na Facebooku, našli svůj telefon atd., a to při různě dlouhém stisknutí – krátké do 2 vteřin, střední 3-6 vteřin a dlouhé více než 6 vteřin).

Na levé straně hodinek Cookoo máme opět dvě tlačítka, obě bílá, z toho tlačítko LIGHT rozsvítí asi na 3 vteřiny displej s modrým podsvícením, aby byl při horších světelných podmínkách vidět, a druhé tlačítko CONNECT, s jehož pomocí můžeme hodinky vypínat či přepnout do synchronizačního režimu.

Kapitoly článku:

» Úvod, obsah balení, design a konstrukce
» Instalace mobilní aplikace a spárování, upozornění na události, chytré funkce navrh
» Připojení a konektivita, výdrž, závěr recenze

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jan KMabel Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mabel
Mabel

Enhancements with COOKOO App update (now submitted to Apple pending for approval & listing on the App Store) includes support for consecutive photo/video taking, full range of resolution opitns as on iOS, and back and front camera.

Mabel
Mabel

sorry i meant: includes consecutive support for photo / video taking, full range of resolution opitns as on iOS, and back and front camera.

Jan K
Jan K

Pecka, ty si jednou pořídím. I když s těmi svými http://www.brawat.cz/the-one/ se budu jen nerad loučit. The One umí taky moc dobré a kvlitní hodinky.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Potvrzeno: Huawei Mate 20 Pro skutečně přinese procesor Kirin 980

Potvrzeno: Huawei Mate 20 Pro skutečně přinese procesor Kirin 980

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Společnost oficiálně potvrdila přítomnost procesorové řady Kirin 980 v nadcházejícím Mate 20 Pro. Huawei se chystá na nasazení nové generace procesorů.…

Čínské ZTE prý již brzy představí model Axon 9

Čínské ZTE prý již brzy představí model Axon 9

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Je tomu již dva roky, co ZTE představilo model z řady Axon. Tehdejší Axon 7 lákal na špičkovou výbavu a…

Turci bojují proti USA hromadným ničením iPhonů

Turci bojují proti USA hromadným ničením iPhonů

VČERA  |  Daniel Fousek  |  6 komentářů

Vztahy Turecka s ostatními zeměmi jsou v poslední době nadmíru zajímavé. Když se do toho ještě přidá Donald Trump a USA po…

Mobilní zobrazení