Mobilizujeme.cz

Recenze Lenovo K6: obyčejný telefon pro obyčejné lidi

  |  8 komentářů  |  autor:

Kolikrát se divím, jak těmi nejoblíbenějšími telefony často bývají ty levnější kousky. Ono je pěkné chlubit se krytem z karbonu a QHD displejem, ale celá ta sranda něco stojí. Lenovo K6 naproti tomu vypadá jako šedá myš – ale co když právě to lidé chtějí? Více prozradí samotná recenze.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

V rodině mám pověst „toho přes IT“. Proto se mě chodí občas členové rodiny ptát, jaký mobil bych jim doporučil. Jejich požadavky jsou většinou velmi podobné: nízká cena, dobrý foťák a aby mobil hezky vypadal. Většinou to končí u nepříjemné odpovědi: „Přidej ještě dva tisíce a budeš mít skvělý telefon, co nebude za rok na dvě věci.“ Většinou neposlechnou a pak litují. Proč to říkám? Protože potřeby běžných smrtelníků se nepočítají v gigabytech, hertzech a pixelech. Takže i když se Lenovo K6 neškrábe na vrcholky benchmarků, šanci na startu má, jen jestli ji dokáže obhájit.

Lenovo K6: specifikace

Konstrukcecelokovové tělo, 142 x 70 x 8,2 mm, 140 g
Displej5,0″, IPS LCD, 1920 x 1080 px, jemnost 441 ppi
Operační systémAndroid 6.0 Marshmallow
Procesor8 jádrový, 1,5 GHz, Qualcomm Snapdragonu 430
Paměť2 GB RAM, 16 GB úložiště, microSD karty (až 128 GB)
Fotoaparát13 Mpx, LED blesk, HDR + přední 8 Mpx
LTE800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologiedual SIM, Bluetooth 4.1, microUSB, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie3000 mAh
Cena a dostupnost5 499 Kč s DPH, listopad 2016

Design a zpracování: dvě strany téže mince

Jako první se pokusím odpovědět na otázku vzhledu. Lenovo K6 je v mých očích tuctovka. Ale moderní tuctovka, stydět se za ni nebudete. Jen zkrátka vypadá jako dítě Huawei a HTC posledních generací. Nejvíc jí to sluší zezadu: matně šedý kov zadního krytu chladí v ruce a jen podle stříbrných předělů poznáte, že obě brady telefonu jsou z plastu. Jinak jednolitou metalízu ruší jen hlasitý reproduktor, logo výrobce, čtečka otisků (stačí přiložit prst a telefon se odemkne!), LED dioda a čočka fotoaparátu, všechny prvky zarovnané vůči podélné ose.

Lenovo K6 recenze

I boky zařízení zachovávají stejné, jednoduché a praktické rysy. Veškerá tlačítka ovládnete s čitelnou odezvou palcem – Lenovo je vměstnalo do horní poloviny hrany, takže se nemusíte bát, že byste při telefonování mobil upustili. Protější, levá strana pak schovává duální šuplíček na dvě SIM karty nebo paměťovku. Vespod už nenajdete nic, K6 zůstává věrné zvyklosti umístit všechny porty na jedno místo – 3,5 mm jack pro sluchátka je běžný, na USB-C Lenovo ještě nepřešlo a můžete tak využít celé klubko microUSB kabelů, které jste nasbírali s kdejakou elektronikou.

Lenovo K6 recenze

Bohužel přední strana je oproti zádům obyčejná. Rámečky nepatří mezi nejtenčí a na tvaru obdélníku se zahnutými rohy se přeci jen dá vymyslet víc. Mám na mysli detaily, jako vypouklá skla, zbroušení hran nebo aspoň textura schovaná pod povrchem. Lenovo ale nic takového neukazuje, jen krycí sklo, reproduktor, selfie kameru a senzorové navigační klávesy. Že je nemám rád je věc preferencí, ale podsvícení bude chybět všem – ve tmě totiž nemáte šanci poznat, jestli telefon nedržíte vzhůru nohama. Plus si u mě Lenovo připsalo použitím notifikační diody. Taková maličkost je praktická, funkční a cenu příliš nezvedne, na rozdíl od sekundárních displejů a podobných efektních vychytávek. Barvu jí nezměníte, ale to jste asi ani nečekali, že?

Lenovo K6 recenze

Po spršce drobných nedostatků musím zdůraznit významný benefit tohoto zařízení – preciznost zpracování a pevnost. Lenovo K6 se drží příjemně, z dlaně neklouže, tlačítka jsou tam, kde mají, telefon je pevný a nevrže, ani když ho zkusíte silou ohnout. Žádná vůle, žádný zvuk. V ceně pěti a půl tisíce byste podobnou kvalitu zpracování asi čekali, ale běžná taková důslednost rozhodně není.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

DNES  |    |  diskuze (1)

Přímo z Číny můžete každý den sehnat spoustu zlevněného zboží, ale s čím nyní přichází prodejce TomTop, je skoro až neskutečné. Obyčejnou…

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

DNES  |    |  diskuze (0)

Na český trh vstoupila nová značka Doogee, kterou jste si doposud mohli zakoupit jen od neoficiálních dovozců či přímo ze zahraničí. Nyní…

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

DNES  |    |  diskuze (1)

Minimálně po technologické stránce je nejzajímavějším telefonem od Doogee pro rok 2017 zbrusu nový vlajkový model Mix 2. Částečně sice upouští od…

Mobilní zobrazení