Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iOS 7.1 je venku: Vylepší nejen iPhony a iPady, ale i Ferrari

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Nejnovější verze operačního systému iOS 7.1 je konečně finální. Od včerejšího dne si ji každý může stáhnout a vylepšit si nejen iPhone či iPad, ale i svoje Ferrari.

Nová verze iOS 7.1 sice postoupila téměř o jednu celou desetinku, přesto na první pohled nepostřehnete mnoho změn. Tedy pokud nejste majitelem nejstaršího z podporovaných zařízení – iPhonu 4, na kterém Apple dokázal výrazně zrychlit odezvu a reakce. iOS 7.1 je kromě toho ke stažení i pro postarší iPad 2 a novější, koneckonců stejně jako samotné iOS 7. U jiných modelů však lepší optimalizace není tak znatelná, jako právě u iPhonu 4, kde si po přechodu na iOS 7 stěžovalo hodně uživatelů.

Doslova viditelné jsou ale některé nové a pozměněné grafické prvky a animace. Jde zejména o možnost zapnout si tvary tlačítek (pak máte text pro například krok zpět ve tvaru klasického tlačítka), dále nechat si ztmavit barvy tlačítek (křiklavé barvy například pro vrácení se o krok zpět jsou pak tmavší), možnost ztlumení bílého bodu či nové grafické přechody při swipování mezi záložkami v notifikační obrazovce nebo odpružený doraz při vytažení spodního ovládacího centra.

  

Výrazné jsou nové možnosti, a to u hlasové asistentky Siri, která nově umí naslouchat při podržení stisknutého home buttonu během řeči a následně jeho uvolněním při skončení dojde ihned k rozpoznání (je to rychlejší než automatické rozpoznání konce řeči). U všech iOS zařízení je pak velkým přínosem vylepšený měsíční náhled v kalendáři, která zobrazí v jedné části celý měsíc a ve spodní části pak dané události podle vybraného dne.

  

Pro nejnovější iPhone 5S přináší update iOS 7.1 vylepšené rozpoznávání otisků prstů v rámci TouchID a také automatické rozpoznání scény, kdy je už třeba lepší použít HDR režim (a telefon jej pak sám použije). O vylepšení kvality fotek slovo ze strany Applu nepadlo.

Pro update iOS 7.1 je také důležitý nový režim CarPlay, který umožňuje připojit iPhone k automobilům a využít pak vozidlo téměř jako jednu velkou pojízdnou dokovací stanici.

Aktualizace na iOS 7.1 je dostupná ke stažení přes iTunes i bezdrátově přímo z telefonu přes Wi-Fi.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení