Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

HTC je ve velkých potížích, doplatí na to zřejmě i ČR

  |  13 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Společnost HTC zažívá nejhorší období za posledních 10 let. A nevypadá to, že by se měla situace konečně zlepšit, ba naopak. Špatná situace se dokonce citelně dotkne i více než tisíce pracovních míst v České republice.

Tip: 2015: rok mobilní nudy. Zavedené výrobce už brzy zadupe Čína

V letošním roce firma HTC zaznamenala již 60 % propad u svých akcií, čímž došlo ke snížení tržní hodnoty firmy pod úroveň finančního obnosu, kterým firma aktuálně disponuje. To prakticky znamená, že jsou nyní její součásti, jako je značka, továrny a další budovy apod., zcela bezcenné. Jediné, co má tedy u HTC hodnotu, je cash. Akvizice by měla aktuálně hodnotu jen zhruba 1,5 miliardy dolarů.

Pokud někdo čeká konečně zlepšení, patří mezi překvapivé optimisty. Analytici a odborníci totiž tchajwanské firmě spíše nepředpovídají světlé zítřky. V levnější čínské konkurenci a zároveň velmi těžké situaci mezi dražšími produkty od Applu a Samsungu vidí zlepšení jen velmi bledě.

A to se bohužel týká také České republiky, ve které chtělo HTC letos v létě otevřít nové servisní centrum. Více než 1000 pracovních míst však nejspíše skončí tak rychle, jak celý projekt v lednu začal. Tak uvidíme, jestli se HTC rozhodne alespoň pro úspornější variantu nebo celý projekt zruší úplně.

Proč je HTC v tak špatné finanční situaci? Podle mnohých si za to může výrobce sám, neboť nenaslouchá svým zákazníkům, co chtějí, a snaží se být vlastně něčím, čím není.

ČLÁNKY:

Diskuze

13
Komentujte

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MKjardalokoHarloJokeer Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jeza
Jeza

Jen ať klesá třeba
Těm debilum dojde že za 23k a za 20k si nikdo HTC nekoupí a už vůbec ne něco co nemá žádné změny oproti loňské verzi.

hoper
hoper

přesně tak, Jeza to dobře popsal…..

Harlo
Harlo

A ja doplnim, ze takto padne aj Sony, lebo kreteni v Sony si myslia, ze staci vydavat kazdy rok alebo pol rok to iste s vyssou cenovkou a roky nezmeneny dizan. Nebudu mi chybat, kto sa nepouci tomu tak treba.

ST
ST

Opravdu mě to nepřekvapuje. Problém HTC je, dnes hlavně v ceně. Opravdu nejsou Apple a ani Samsung, aby si mohli účtovat přemrštěné ceny za své přístroje. Snad se chytnou za nos a nabídnou zákazníkům slušný poměr ceny a výkonu. Nemluvě o tom, že skoro každý jejich model měl nějakou tu chybku. Např. chybějící slot na paměťovou kartu. Opravdu dnes není moc důvodů proč si HTC kupovat…

Michal
Michal

HTC je totiž víc než Apple, nebo Samsung. V době kdy Samsung telefony nad 10k prodávat nešli, protože nic neuměli a iphone tu ještě nebyl HTC účtovalo za svoje stroje klidně 20k, protože oni už smartphony měli. Takže jestli by někdo měl mít právo si říkat horentní sumy, je to právě HTC. Žel bohu se snažili drtit líbivou cestou vysokých prodejů a opustili svou prémiovost, kterou těžko znovu hledat..

Jeza
Jeza

Akorát se pleteš Apple
Byl první co přišel jako smartphone ne HTC .

Jokeer
Jokeer

Ano, už jsem viděl několik článků na toto téma, není třeba se v tom pořád rýpat. HTC asi nechce snížit cenu, protože považuje svoji značku za tu, která má úroveň, podobně jako Apple a protože se toho pořád drží, nezbývá nám nic jiného než se pohodlně usadit a sledovat jak postupně HTC umírá. Je jen jedna cesta jak se zachránit, pokud nasadí HTC nízké ceny, třeba jen o trochu vyšší než Xiaomi, tak myslím, že mají vyhráno :)

loko
loko

HTC je vážně škoda. Asi ale už opravdu není jiný směr než bankrot a fúze. Ukázkový příklad, kdy se nepodařilo sbalit kufry starému vedení společnosti a tím pádem nepřišly tolik potřebné změny..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Facebook chce zavádět automatický překlad angličtiny a španělštiny v aplikaci Messenger. O tento překlad se bude starat AI, která bude aktivní…

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

DNES  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Představte si, že si koupíte telefon, který je prost jakýchkoliv otvorů, vstupů a podobně. Vypadá to, že k něčemu takovému Apple…

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Systém rozpoznávání tváří se stává čím dál tím populárnějším. Nejen mezi smartphony, ale už si hledá cestu i do tabletů. Xiaomi…

Mobilní zobrazení