Recenze Honor Magic 6 Lite – Česko má nový bestseller

  • Honor přivádí na trh nový model střední třídy
  • Magic 6 Lite má v rukávu mnoho trumfů
  • Mezi ně patří výbava i originální design
Otestovali jsme Honor Magic 6 Lite

Otestovali jsme Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Historie Honoru je poměrně zajímavá. Na trh vstoupil před deseti lety, kdy patřil pod velkou značku Huawei. Po trablech značky Huawei s USA se ale Honor trhnul a v roce 2019 začal psát vlastní historii s jednoduchou a účinnou filozofií. Telefony značky jsou originální a ve své cenové relaci nabízí vždy kvalitní komponenty. No a přesně takový se snaží být i Honor Magic 6 Lite, který jsme v redakci otestovali.

Honor Magic 6 Lite: specifikace

Konstrukce plast, 163,6 × 75,5 × 8 mm, 185 g
Displej 6,78″, AMOLED, 120 Hz, 2652 × 1200px, poměr stran 20:9, jemnost 429 PPI
Operační systém Android 13 + Magic OS 7.2
Čipset 8jádrový, 2,2 GHz, Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1
Paměť 8 GB RAM, úložiště 256 GB
Fotoaparát tři objektivy (108 Mpx hlavní, 5 Mpx ultra široký, 2 Mpx makro), clona f/1.8 + f/2.2 + f/2.4, PDAF, HDR, LED blesk; selfie 16 Mpx, clona f/2.5
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie Dual SIM, Bluetooth 5.1, NFC, Wi-Fi 6, GPS, USB-C 2.0, čtečka otisků prstů v displeji
Baterie 5 300 mAh, rychlonabíjení 35 W
Cena a dostupnost 9 790 Kč, 15. ledna 2024

Honor Magic 6 Lite recenze – Neotřelý design

Honor je jedním z výrobců, který se nebojí do světa smartphonů přinášet nové designové prvky. Novinka Honor Magic 6 Lite se nese v tomto duchu a zákazníkovi se pokouší přinést originální vzhled. Jako první se ale zastavíme u samotné konstrukce.

Pro výrobu zvolili konstruktéři plast. Displej i záda jsou zahnuty směrem k rámu a evokují pocit, že v rukou máte opravdu tenké zařízení. Úprava stran je lesklá, což ale neplatí pro horní a spodní stranu. Ty výrobce zarovnal a matně upravil. Celkově se ale telefon v ruce nedrží jinak extra pohodlněji.

Honor Magic 6 Lite v ruce

Honor Magic 6 Lite v ruce | foto: vlastní

Optimálně jsou ale rozmístěny ovládací prvky. Při používání smartphonu máte na dosah pravého palce kolébku hlasitosti i zamykací tlačítko. Bez přehmatu skvěle obsloužíte i spolehlivou čtečku otisků prstů v displeji. Zvuk linoucí se ze spodní strany je obstojný, avšak při maximální hlasitosti postrádá kvalitu. Vedle reproduktoru je umístěn USB-C port a šuplík pro SIM kartu.

Dominantou zadní strany je masivní, avšak jen lehce vystupující modul fotoaparátu. Honor zvolil kruhový design s několika estetickými prvky. Dalo by se říci, že modul se skládá ze dvou kruhů. Vnější je lemován stylovou vroubkovanou zlatou úpravou. Umístěny zde jsou tři fotoaparáty, dva po stranách a jeden nahoře. Vespod je umístěn LED blesk. Vnitřní kruh je taktéž lemován zlatým proužkem.

Displej s nádechem vyšší třídy

Displej Honoru Magic 6 Lite je na svou kategorii nadprůměrný. Zákazníkovi se dostane do rukou 6,78palcový AMOLED panel s vysokým rozlišením 2 652 × 1 200 pixelů. Díky tomu je jemnost panelu více než dostačující. Majitele potěší i skvěle fungující automatická regulace jasu. Je rychlá a vždy dokonale odhadne potřebnou svítivost, která se dokáže vyšplhat až na 1 200 nitů. I při přímém slunečním svitu není žádný problém s čitelností.

Kvalita posléze odpovídá požadavkům AMOLED displeje. Vévodí syté barvy, jenž ve spojení s barevným MagicOS dokonale vyzní. Samozřejmě ale nechybí podrobná úprava barev. Telefon dokonce sám dokáže pracovat s rozlišením obrazovky. Za každé situace je podívaná na nejlepší možné úrovni.

Displej má průstřel

Displej má průstřel | foto: vlastní

Rychlost bez klopýtnutí

Plusové body displej získává i za svou svižnost. Honor ve své novince nabízí displej se 120Hz obnovovací frekvencí. Díky tomu telefon působí svěže a průchod systémem je jedna radost. Buďto můžete jet na 120 Hz neustále, využít jen 60 Hz nebo ovládání nechat na telefonu. V tomto případě smartphone reguluje rychlost na základě potřeby, díky čemuž je displej neustále plynulý a zároveň je šetřena baterie.

Svěží systém se spoustou barev

Honor svou novinku Magic 6 Lite posílá na trh s Androidem 13, jenž je překryt grafickou nadstavbou MagicOS 7.2. Systém absolutně překrývá Android a na vše jde po svém. Po prvním spuštění telefonu operační systém zaujme především svou nápadnou podobou EMUI od Huawei. MagicOS je na první pohled lehce nepřehledný a působí lehce „přeplácaně“. Po pár dnech se ale budete cítit jako doma. Skvělému pocitu razantně napomůže především zvládnutá optimalizace.

Barvičky všude, kam se podíváš

Barvičky všude, kam se podíváš | foto: vlastní

Ovládání MagicOS zajišťují moderní gesta nebo stará známá softwarová tlačítka. Notifikační centrum zobrazíte tahem z levé horní části směrem dolů. Z pravé půlky se dostanete do takzvaného řídícího centra, které si můžete upravit dle obrazu svého. Skvělou vychytávkou je přepínání mezi těmito obrazovkami. Nemusíte lištu vždy stáhnout zpět a otevřít druhou, stačí v horní části přejet prstem ze strany na stranu. Aplikace smartphonu jsou následně rozmístěny po domovské obrazovce. Systém od Honoru nepoužívá klasické menu zobrazení.

Spousta kouzelných možností

Systém MagicOS má v sobě ukryt spoustu užitečných, ale i pár zbytečných funkcí. Zaměříme se ale především na ty využitelnější. Absolutně nejpoužívanější se v mých rukou stalo gesto na zamknuté obrazovce. Tahem ze pod směrem nahoru se zobrazí rychlé ovládání svítilny, kalkulačky nebo časovače.

Hojně jsem využil i postranní lištu s populárními aplikacemi. Po provedení gesta pro krok zpět a následného podržení prstu na displeji se zobrazí boční lišta s oblíbenými aplikacemi. K těm tak máte přístup napříč systémem. Praktické jsou třeba i poznámky – otevřete si například recept v internetovém prohlížeči, na kraj displeje poznámky a můžete si ho opsat.

A možností má MagicOS mnohem více. V rychlosti se dá zmínit i Magický text, který z fotografie vytáhne text a vy ho můžete překopírovat například do poznámek. Jen pozor, text musí být jasně zřetelný. Ne vždy si telefon se slovy poradí. Zmínit musím i funkci „Vždy na displeji“ – tu jistě dobře znáte. Ve zkratce i na zhasnutém displeji vidíte čas, procento baterie nebo ikonky aplikací s příchozím upozorněním.

Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Chytré YOYO a zvládnuté notifikace

Ve svých smartphonech Honor využívá chytrého asistenta YOYO. Na domovské obrazovce na základě strojového učení ukazuje aplikace, které byste v danou dobu mohli potřebovat. Chce to ale čas, navrhování není nejlepší a za zhruba dva týdny se telefon ne vždy trefil do mých potřeb.

A co notifikace? Always-On jsem již zmínil. Honor ale má i jiné prostředky. Základním prvkem je zvuk. Při příchozí notifikaci je i možnost rozsvícení displeje. S notifikacemi se dá pracovat i na zamknuté obrazovce, například zprávy seskupit. Nejpoužitelnější je ale dozajista skrytí obsahu – na zamknutém displeji zprávu nepřečtete, musíte nejprve zadat heslo nebo ukázat svůj obličej.

Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Výkonu je tak akorát

Honor v minulosti mnohokrát dokázal, že do telefonu s omezeným rozpočtem dokáže vložit solidní vnitřnosti. Tak je tomu i u novinky Magic 6 Lite. Zde byl nasazen procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 ve spolupráci s 8 GB RAM. Pro lepší chod systému navíc vývojáři využili virtuální rozšíření RAM o 8 GB.

Základní úkony díky tomu telefon zvládá špičkově. Načítání aplikací je rychlé, stejně jako přepínání mezi nimi. Pokud jich tedy nemáte v jeden moment otevřeno příliš, v tu chvíli se systém dokáže lehce zapotit. Vypnutí nepotřebných aplikací ale dokáže rychle pomoci.

Podíváme-li se na výkon herní optikou, tak telefon s ústupky zvládne jakoukoliv hru. Náročnější tituly potřebují malinko ubrat na detailech. Na druhou stranu potěší skvělý odvod tepla a ani po delším hraním se telefon nepříjemně nezahřeje. Telefon jsme taktéž prohnali benchmarkem AnTuTu, kde si novinka odnesla solidní skóre 461 230 bodů.

 

Maratonec ve výdrži

Pod plastovými zády Honoru Magic 6 Lite je přítomna nadstandardní 5 300mAh baterie. Za takovou kapacitu by se nemusela stydět ani mnohonásobně dražší konkurence. Čísla ale nejsou vše a Honor musí ukázat, jak s velkou baterií dokáže pracovat. Jak se tedy výdrž povedla? Fantasticky! Telefon s vámi i při náročném používání, kdy například hodně hrajete hry nebo fotíte, vydrží den a půl. Při šetrnějším využití se dostanete lehce přes dva dny.

Baterie telefonu Honor Magic 6 Lite

Baterie telefonu Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Co obstará fotografie?

Honor Magic 6 Lite nese na zádech tři fotoaparáty. Hlavní snímač dostal skvělé rozlišení 108Mpx se světelností f/1.8. Senzor v základu samozřejmě nefotí v maximálním rozlišení a využívá technologii spojování pixelů. Telefon fotí na 27Mpx rozlišení a fotky skládá do sebe. Druhý 5Mpx senzor je ultraširoký a chlubí se 120° záběrem. Poslední člen party slouží pro detailní fotografie a má 2Mpx rozlišení. Opomenout samozřejmě nesmíme ani 16Mpx přední snímač.

  • Primární snímač: 108 Mpx, f/1.8. 1/1.67″, PDAF
  • Ultra-širokoúhlý objektiv: 5 Mpx, f/2.2, 120°
  • Macro senzor: 2Mpx, f/2.4
  • Selfie kamerka: 16 Mpx, f/2.5
Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Hlavní senzor umí kouzlit

Jako první se zaměříme na hlavní 108Mpx fotoaparát. Snímač za dobrých světelných podmínek podá kvalitní výsledky. Jsou krásně barevné, detailní a ostrost je na skvělé úrovni po celé ploše fotografie. Spolehlivě pracuje i umělá inteligence, která dokáže barvy dostat na tu nejlepší úroveň. S ubývajícím světlem jde kvalita dolů. Pokles to ale není velký a snímky jsou stále obstojné. Nechybí detaily a šum je minimální. Snímkům značně pomůže noční režim, díky kterému do fotky dostanete více světla.

Díky vysokému rozlišení funguje i trojnásobný hybridní zoom. Za optimálních podmínek jsou fotky ostré a mají spoustu detailů. Výrazněji ale fotky pokulhávají v noci, kdy se barvy slévají a chybí ostrost. Šum je taktéž patrný.

Zbytek jen do počtu

Zbylé dva snímače si tolik chvály neodnesou. Ultraširoký senzor se hodí pro focení jen při dobrém světle. I přesto ale snímek nenabídne příliš detailů. Lehce se objevuje i deformace na bocích snímku, na to pozor – v noci jde kvalita výrazně dolů. Šum je masivní a o detailech nemůže být řeč. Zamrzí i absence automatického ostření.

A co makro? Zde platí prakticky to samé. Při kvalitních podmínkách jsou snímky chvalitebné. Na vzdálenost zhruba 5 centimetrů dokážete zachytit detailní snímek se vcelku obstojnými barvami. V noci či interiérových prostorech je kvalita ucházející. Opomenout samozřejmě nesmíme ani selfie fotoaparát. Na svou třídu je nadstandardní. Věrohodně zachytí barvy, skvěle pracuje s odlesky a selfie snímky vypadají opravdu parádně.

Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Očekávané video

Nový Honor podporuje maximální rozlišení 4K při 30 fps. Nechybí ale i jiné možnosti rozlišení. Ve všech případech je video krásně stabilní a barevně sjednocené. Rychle funguje i přeostření. Navíc potěší i řada vychytávek – například redukce šumu okolí, díky čemuž je váš hlas lépe slyšet. Ocenit můžete i natáčení přední a zadní kamerou v jeden moment. Díky tomu vzniknou opravdu originální záběry.

Za zmínku stojí i optimalizace velikosti videa. Honor dokáže zmenšit velikost videa při zachování kvality až o 35 %. Jen pozor, takové video nepodporují všechna zařízení. Pakliže ale sledujete svá videa převážně na telefonu, funkce se rozhodně vyplatí. Pro příklad uvedu dvouminutové video ve 4K, které klasicky zabírá 755 MB. S efektivním natáčením je velikost 566 MB.

Jednoduchá aplikace

Aplikace pro focení od Honoru je velice intuitivní. Ve spodní liště přepínáte mezi klasickými režimy pro focení, natáčení a podobně. V horní části naopak ovládáte například umělou inteligenci nebo barevné filtry. Malým neduhem je rychlost uzávěrky. Tu a tam se stane, že fotoaparát po stisku ikony pro focení ihned scénu nezachytí a zabere mu to vteřinku navíc. Ve výsledku je ale aplikace dobře optimalizovaná a pohodlnému focení nic nebrání.

Jak fotí Honor Magic 6 Lite?

Ukázka: klasické fotografie

Ukázka: makro fotografie

Ukázka: ultra široké fotografie

Ukázka: 3× hybridní zoom

Ukázka: noční fotografie

Závěr recenze Honor Magic 6 Lite

Žhavá novinka Honor Magic 6 Lite má v rukávu několik zajímavých es. Možná tím největším je design telefonu. Sice se nese v asijském stylu, nicméně Honor přidal například originálně vzhlížející modul fotoaparátu, jenž telefonu dodává potřebného ducha. Majitelé ocení i dobře optimalizovaný systém nebo dostatek výkonu. Velkým trumfem je baterie se skvělou výdrží.

Telefon má ale i některé neduhy. Například fotoaparáty nejsou zrovna nejlepší, tedy až na hlavní senzor. Zbylé dva snímače jsou spíše do počtu. Pro řadu lidí se může stát překážkou i MagicOS. Ve výsledku nám Honor naservíroval povedený telefon, který dokáže ve své cenové relaci zdatně konkurovat. Například modelům jako je Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ (recenze) nebo Motorola Edge 40 (recenze).

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
originální design levnější materiály
výdrž baterie fotoaparát (vyjma hlavního senzoru)
optimalizované MagicOS balení
cena

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze Honor Magic 6 Lite – Česko má nový bestseller

  • Honor přivádí na trh nový model střední třídy
  • Magic 6 Lite má v rukávu mnoho trumfů
  • Mezi ně patří výbava i originální design
Otestovali jsme Honor Magic 6 Lite

Otestovali jsme Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Historie Honoru je poměrně zajímavá. Na trh vstoupil před deseti lety, kdy patřil pod velkou značku Huawei. Po trablech značky Huawei s USA se ale Honor trhnul a v roce 2019 začal psát vlastní historii s jednoduchou a účinnou filozofií. Telefony značky jsou originální a ve své cenové relaci nabízí vždy kvalitní komponenty. No a přesně takový se snaží být i Honor Magic 6 Lite, který jsme v redakci otestovali.

Honor Magic 6 Lite: specifikace

Konstrukce plast, 163,6 × 75,5 × 8 mm, 185 g
Displej 6,78″, AMOLED, 120 Hz, 2652 × 1200px, poměr stran 20:9, jemnost 429 PPI
Operační systém Android 13 + Magic OS 7.2
Čipset 8jádrový, 2,2 GHz, Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1
Paměť 8 GB RAM, úložiště 256 GB
Fotoaparát tři objektivy (108 Mpx hlavní, 5 Mpx ultra široký, 2 Mpx makro), clona f/1.8 + f/2.2 + f/2.4, PDAF, HDR, LED blesk; selfie 16 Mpx, clona f/2.5
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie Dual SIM, Bluetooth 5.1, NFC, Wi-Fi 6, GPS, USB-C 2.0, čtečka otisků prstů v displeji
Baterie 5 300 mAh, rychlonabíjení 35 W
Cena a dostupnost 9 790 Kč, 15. ledna 2024

Honor Magic 6 Lite recenze – Neotřelý design

Honor je jedním z výrobců, který se nebojí do světa smartphonů přinášet nové designové prvky. Novinka Honor Magic 6 Lite se nese v tomto duchu a zákazníkovi se pokouší přinést originální vzhled. Jako první se ale zastavíme u samotné konstrukce.

Pro výrobu zvolili konstruktéři plast. Displej i záda jsou zahnuty směrem k rámu a evokují pocit, že v rukou máte opravdu tenké zařízení. Úprava stran je lesklá, což ale neplatí pro horní a spodní stranu. Ty výrobce zarovnal a matně upravil. Celkově se ale telefon v ruce nedrží jinak extra pohodlněji.

Honor Magic 6 Lite v ruce

Honor Magic 6 Lite v ruce | foto: vlastní

Optimálně jsou ale rozmístěny ovládací prvky. Při používání smartphonu máte na dosah pravého palce kolébku hlasitosti i zamykací tlačítko. Bez přehmatu skvěle obsloužíte i spolehlivou čtečku otisků prstů v displeji. Zvuk linoucí se ze spodní strany je obstojný, avšak při maximální hlasitosti postrádá kvalitu. Vedle reproduktoru je umístěn USB-C port a šuplík pro SIM kartu.

Dominantou zadní strany je masivní, avšak jen lehce vystupující modul fotoaparátu. Honor zvolil kruhový design s několika estetickými prvky. Dalo by se říci, že modul se skládá ze dvou kruhů. Vnější je lemován stylovou vroubkovanou zlatou úpravou. Umístěny zde jsou tři fotoaparáty, dva po stranách a jeden nahoře. Vespod je umístěn LED blesk. Vnitřní kruh je taktéž lemován zlatým proužkem.

Displej s nádechem vyšší třídy

Displej Honoru Magic 6 Lite je na svou kategorii nadprůměrný. Zákazníkovi se dostane do rukou 6,78palcový AMOLED panel s vysokým rozlišením 2 652 × 1 200 pixelů. Díky tomu je jemnost panelu více než dostačující. Majitele potěší i skvěle fungující automatická regulace jasu. Je rychlá a vždy dokonale odhadne potřebnou svítivost, která se dokáže vyšplhat až na 1 200 nitů. I při přímém slunečním svitu není žádný problém s čitelností.

Kvalita posléze odpovídá požadavkům AMOLED displeje. Vévodí syté barvy, jenž ve spojení s barevným MagicOS dokonale vyzní. Samozřejmě ale nechybí podrobná úprava barev. Telefon dokonce sám dokáže pracovat s rozlišením obrazovky. Za každé situace je podívaná na nejlepší možné úrovni.

Displej má průstřel

Displej má průstřel | foto: vlastní

Rychlost bez klopýtnutí

Plusové body displej získává i za svou svižnost. Honor ve své novince nabízí displej se 120Hz obnovovací frekvencí. Díky tomu telefon působí svěže a průchod systémem je jedna radost. Buďto můžete jet na 120 Hz neustále, využít jen 60 Hz nebo ovládání nechat na telefonu. V tomto případě smartphone reguluje rychlost na základě potřeby, díky čemuž je displej neustále plynulý a zároveň je šetřena baterie.

Svěží systém se spoustou barev

Honor svou novinku Magic 6 Lite posílá na trh s Androidem 13, jenž je překryt grafickou nadstavbou MagicOS 7.2. Systém absolutně překrývá Android a na vše jde po svém. Po prvním spuštění telefonu operační systém zaujme především svou nápadnou podobou EMUI od Huawei. MagicOS je na první pohled lehce nepřehledný a působí lehce „přeplácaně“. Po pár dnech se ale budete cítit jako doma. Skvělému pocitu razantně napomůže především zvládnutá optimalizace.

Barvičky všude, kam se podíváš

Barvičky všude, kam se podíváš | foto: vlastní

Ovládání MagicOS zajišťují moderní gesta nebo stará známá softwarová tlačítka. Notifikační centrum zobrazíte tahem z levé horní části směrem dolů. Z pravé půlky se dostanete do takzvaného řídícího centra, které si můžete upravit dle obrazu svého. Skvělou vychytávkou je přepínání mezi těmito obrazovkami. Nemusíte lištu vždy stáhnout zpět a otevřít druhou, stačí v horní části přejet prstem ze strany na stranu. Aplikace smartphonu jsou následně rozmístěny po domovské obrazovce. Systém od Honoru nepoužívá klasické menu zobrazení.

Spousta kouzelných možností

Systém MagicOS má v sobě ukryt spoustu užitečných, ale i pár zbytečných funkcí. Zaměříme se ale především na ty využitelnější. Absolutně nejpoužívanější se v mých rukou stalo gesto na zamknuté obrazovce. Tahem ze pod směrem nahoru se zobrazí rychlé ovládání svítilny, kalkulačky nebo časovače.

Hojně jsem využil i postranní lištu s populárními aplikacemi. Po provedení gesta pro krok zpět a následného podržení prstu na displeji se zobrazí boční lišta s oblíbenými aplikacemi. K těm tak máte přístup napříč systémem. Praktické jsou třeba i poznámky – otevřete si například recept v internetovém prohlížeči, na kraj displeje poznámky a můžete si ho opsat.

A možností má MagicOS mnohem více. V rychlosti se dá zmínit i Magický text, který z fotografie vytáhne text a vy ho můžete překopírovat například do poznámek. Jen pozor, text musí být jasně zřetelný. Ne vždy si telefon se slovy poradí. Zmínit musím i funkci „Vždy na displeji“ – tu jistě dobře znáte. Ve zkratce i na zhasnutém displeji vidíte čas, procento baterie nebo ikonky aplikací s příchozím upozorněním.

Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Chytré YOYO a zvládnuté notifikace

Ve svých smartphonech Honor využívá chytrého asistenta YOYO. Na domovské obrazovce na základě strojového učení ukazuje aplikace, které byste v danou dobu mohli potřebovat. Chce to ale čas, navrhování není nejlepší a za zhruba dva týdny se telefon ne vždy trefil do mých potřeb.

A co notifikace? Always-On jsem již zmínil. Honor ale má i jiné prostředky. Základním prvkem je zvuk. Při příchozí notifikaci je i možnost rozsvícení displeje. S notifikacemi se dá pracovat i na zamknuté obrazovce, například zprávy seskupit. Nejpoužitelnější je ale dozajista skrytí obsahu – na zamknutém displeji zprávu nepřečtete, musíte nejprve zadat heslo nebo ukázat svůj obličej.

Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Výkonu je tak akorát

Honor v minulosti mnohokrát dokázal, že do telefonu s omezeným rozpočtem dokáže vložit solidní vnitřnosti. Tak je tomu i u novinky Magic 6 Lite. Zde byl nasazen procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 ve spolupráci s 8 GB RAM. Pro lepší chod systému navíc vývojáři využili virtuální rozšíření RAM o 8 GB.

Základní úkony díky tomu telefon zvládá špičkově. Načítání aplikací je rychlé, stejně jako přepínání mezi nimi. Pokud jich tedy nemáte v jeden moment otevřeno příliš, v tu chvíli se systém dokáže lehce zapotit. Vypnutí nepotřebných aplikací ale dokáže rychle pomoci.

Podíváme-li se na výkon herní optikou, tak telefon s ústupky zvládne jakoukoliv hru. Náročnější tituly potřebují malinko ubrat na detailech. Na druhou stranu potěší skvělý odvod tepla a ani po delším hraním se telefon nepříjemně nezahřeje. Telefon jsme taktéž prohnali benchmarkem AnTuTu, kde si novinka odnesla solidní skóre 461 230 bodů.

 

Maratonec ve výdrži

Pod plastovými zády Honoru Magic 6 Lite je přítomna nadstandardní 5 300mAh baterie. Za takovou kapacitu by se nemusela stydět ani mnohonásobně dražší konkurence. Čísla ale nejsou vše a Honor musí ukázat, jak s velkou baterií dokáže pracovat. Jak se tedy výdrž povedla? Fantasticky! Telefon s vámi i při náročném používání, kdy například hodně hrajete hry nebo fotíte, vydrží den a půl. Při šetrnějším využití se dostanete lehce přes dva dny.

Baterie telefonu Honor Magic 6 Lite

Baterie telefonu Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Co obstará fotografie?

Honor Magic 6 Lite nese na zádech tři fotoaparáty. Hlavní snímač dostal skvělé rozlišení 108Mpx se světelností f/1.8. Senzor v základu samozřejmě nefotí v maximálním rozlišení a využívá technologii spojování pixelů. Telefon fotí na 27Mpx rozlišení a fotky skládá do sebe. Druhý 5Mpx senzor je ultraširoký a chlubí se 120° záběrem. Poslední člen party slouží pro detailní fotografie a má 2Mpx rozlišení. Opomenout samozřejmě nesmíme ani 16Mpx přední snímač.

  • Primární snímač: 108 Mpx, f/1.8. 1/1.67″, PDAF
  • Ultra-širokoúhlý objektiv: 5 Mpx, f/2.2, 120°
  • Macro senzor: 2Mpx, f/2.4
  • Selfie kamerka: 16 Mpx, f/2.5
Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Hlavní senzor umí kouzlit

Jako první se zaměříme na hlavní 108Mpx fotoaparát. Snímač za dobrých světelných podmínek podá kvalitní výsledky. Jsou krásně barevné, detailní a ostrost je na skvělé úrovni po celé ploše fotografie. Spolehlivě pracuje i umělá inteligence, která dokáže barvy dostat na tu nejlepší úroveň. S ubývajícím světlem jde kvalita dolů. Pokles to ale není velký a snímky jsou stále obstojné. Nechybí detaily a šum je minimální. Snímkům značně pomůže noční režim, díky kterému do fotky dostanete více světla.

Díky vysokému rozlišení funguje i trojnásobný hybridní zoom. Za optimálních podmínek jsou fotky ostré a mají spoustu detailů. Výrazněji ale fotky pokulhávají v noci, kdy se barvy slévají a chybí ostrost. Šum je taktéž patrný.

Zbytek jen do počtu

Zbylé dva snímače si tolik chvály neodnesou. Ultraširoký senzor se hodí pro focení jen při dobrém světle. I přesto ale snímek nenabídne příliš detailů. Lehce se objevuje i deformace na bocích snímku, na to pozor – v noci jde kvalita výrazně dolů. Šum je masivní a o detailech nemůže být řeč. Zamrzí i absence automatického ostření.

A co makro? Zde platí prakticky to samé. Při kvalitních podmínkách jsou snímky chvalitebné. Na vzdálenost zhruba 5 centimetrů dokážete zachytit detailní snímek se vcelku obstojnými barvami. V noci či interiérových prostorech je kvalita ucházející. Opomenout samozřejmě nesmíme ani selfie fotoaparát. Na svou třídu je nadstandardní. Věrohodně zachytí barvy, skvěle pracuje s odlesky a selfie snímky vypadají opravdu parádně.

Honor Magic 6 Lite

Honor Magic 6 Lite | foto: vlastní

Očekávané video

Nový Honor podporuje maximální rozlišení 4K při 30 fps. Nechybí ale i jiné možnosti rozlišení. Ve všech případech je video krásně stabilní a barevně sjednocené. Rychle funguje i přeostření. Navíc potěší i řada vychytávek – například redukce šumu okolí, díky čemuž je váš hlas lépe slyšet. Ocenit můžete i natáčení přední a zadní kamerou v jeden moment. Díky tomu vzniknou opravdu originální záběry.

Za zmínku stojí i optimalizace velikosti videa. Honor dokáže zmenšit velikost videa při zachování kvality až o 35 %. Jen pozor, takové video nepodporují všechna zařízení. Pakliže ale sledujete svá videa převážně na telefonu, funkce se rozhodně vyplatí. Pro příklad uvedu dvouminutové video ve 4K, které klasicky zabírá 755 MB. S efektivním natáčením je velikost 566 MB.

Jednoduchá aplikace

Aplikace pro focení od Honoru je velice intuitivní. Ve spodní liště přepínáte mezi klasickými režimy pro focení, natáčení a podobně. V horní části naopak ovládáte například umělou inteligenci nebo barevné filtry. Malým neduhem je rychlost uzávěrky. Tu a tam se stane, že fotoaparát po stisku ikony pro focení ihned scénu nezachytí a zabere mu to vteřinku navíc. Ve výsledku je ale aplikace dobře optimalizovaná a pohodlnému focení nic nebrání.

Jak fotí Honor Magic 6 Lite?

Ukázka: klasické fotografie

Ukázka: makro fotografie

Ukázka: ultra široké fotografie

Ukázka: 3× hybridní zoom

Ukázka: noční fotografie

Závěr recenze Honor Magic 6 Lite

Žhavá novinka Honor Magic 6 Lite má v rukávu několik zajímavých es. Možná tím největším je design telefonu. Sice se nese v asijském stylu, nicméně Honor přidal například originálně vzhlížející modul fotoaparátu, jenž telefonu dodává potřebného ducha. Majitelé ocení i dobře optimalizovaný systém nebo dostatek výkonu. Velkým trumfem je baterie se skvělou výdrží.

Telefon má ale i některé neduhy. Například fotoaparáty nejsou zrovna nejlepší, tedy až na hlavní senzor. Zbylé dva snímače jsou spíše do počtu. Pro řadu lidí se může stát překážkou i MagicOS. Ve výsledku nám Honor naservíroval povedený telefon, který dokáže ve své cenové relaci zdatně konkurovat. Například modelům jako je Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ (recenze) nebo Motorola Edge 40 (recenze).

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
originální design levnější materiály
výdrž baterie fotoaparát (vyjma hlavního senzoru)
optimalizované MagicOS balení
cena

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."