Homosexuální aplikace v Číně nemají místo. Seznamka Grindr mizí z App Store

Tomáš Rajnoch
  • Seznamování je v dnešní stále složitější 
  • Velice nápomocné jsou však různé seznamovací aplikace
  • Online seznamky existují také pro LGBTQ komunitu, v Číně však nemají pochopení 
Grindr
Grindr

Komunita LGBTQ již není v dnešní době tak omezována, jako tomu bylo v předešlých letech. Seznámit se s protějškem je pak mnohdy nejednoduchým úkolem. Existují však různé aplikace, které lidi spojují. Asi nejznámější aplikací je pak Grindr, protějšek Tinderu, určený především pro LGBTQ komunitu. Jak to ale vypadá, tak v Číně pro ni není místo. Bloomberg totiž informuje o tom, že zmiňovaná aplikace byla smazána z App Storu.

Homosexuálové to mají v Číně těžké

Jak všichni víme, tak v Číně panuje poměrně velká cenzura a tamní vláda zkrátka razantně hlídá to, co se může objevit na internetu. Aktuálně si pak komunisti vyšlápli na aplikaci Grindr, která pomáhá v seznamování osob z LGBTQ komunity. Aplikaci údajně v Číně řadí mezi takzvaný závadný obsah, ke kterému patří také například jakákoliv forma filmů pro dospělé.

Čínská vláda pak tuto kategorii nazývá „závadným obsahem“. Apple tak aplikaci musel stáhnout ze svého App Storu. Jestli tak již učinil Google ve svém obchodě Play, zatím není známo. Ačkoliv homosexualita v Číně zakázána není, tak nezávislí pozorovatelé si všimli, že tamní vláda je neustále více netolerantní ke zmiňované komunitě a témata k tomu spojená stále více cenzuruje.

Zajímavým faktem může být také to, že až do roku 2020 vlastnila Grindr čínská společnost Beijing Kunlun Tech, která ji později prodala americké společnosti San Vicente Acquisition.


Doporučujeme: Sportovce na olympiádě ohrožuje i oficiální aplikace. Čína však na bezpečnost kašle


Cenzura
Cenzura

Před olympiádou přituhuje

Letošní rok se v Číně, konkrétně v Pekingu, konají zimní olympijské hry, které začínají již tento pátek. S přibývajícím časem se stále více objevují různé kontroverze. Vymazány tak byly například různé podcasty, které by mohly poškodit Čínu. Holandská výprava má pak na hry zakázáno přivést jakýkoliv smartphone, tablet či notebook z důvodu obav nizozemské vlády ze špionáže.

Mazání aplikací je běžné

Cenzura v Číně je opravdu tvrdá a zasahuje i ty největší společnosti. Minulý rok musela být z obchodů stažena aplikace Korán, což je hlavní náboženský text Islámu (toto náboženství Čína neumožňuje a příslušníky tvrdě perzekuuje, jako je to vidět v případě menšiny Ujgurů – pozn. redakce).

Dále například Microsoft musel nedávno stopnout sociální síť LinkedIn. Trable se nevyhnuly ani společnosti Epic Games, která musela z trhu stáhnout populární hru Fortnite. Zajímavostí také je, že v Číně stále funguje aplikace Blued (jde o sociální síť určenou pro LGBTQ komunitu – pozn. redakce). Dá se však očekávat, že Blued čeká stejný osud jako Grindr.


Autor článku

Tomáš Rajnoch - Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit.

Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.


Komentáře


Nejnovější články