Bič na lichváře. Půjčku už dostanete i u Applu, a to úplně zadarmo
- Apple spustil v Americe očekávanou službu Pay Later
- Jablečný gigant se s ní vrhl na pole finančních půjček
- Služba umožní uživatelům půjčit si až 1 000 dolarů

Tato nová služba Applu nabízí přesně to, co se od ní, vzhledem k označení, očekává. Umožní půjčit si jejím prostřednictvím finanční prostředky a ty pak následně splatit dle stanovených podmínek. Služba Pay Later se v poslední době nacházela v testovacím stádiu a nyní tedy konečně vstupuje do ostrého provozu.
Apple Pay Later – Půjčte si až 1 000 dolarů
Minimální částku, kterou si uživatelé můžou přes službu Apple Pay Later půjčit, je 50 dolarů (1 100 korun) a maximální pak 1 000 dolarů (21 800 korun). Tyto peníze můžou uživatelé využít k nákupům u prodejců, jenž akceptují Apple Pay nebo pro nákupy v rámci Apple aplikací.
Žádost o půjčku se provádí prostřednictvím aplikace Wallet, kde je funkce Apple Pay Later integrovaná a uživatel tak bude moct sledovat a spravovat veškeré své půjčky na jednom místě. K dispozici je i zobrazení všech nadcházejících plateb v kalendáři a uživatel před splatností platby obdrží, prostřednictvím aplikace Wallet a e-mailu, upozornění a blížící se splátku.

Čtěte také: Apple Music Classical je ke stažení i v Česku. Co nová aplikace nabízí?
Jak je to se splácením?
Půjčka je jen jedna polovina celé služby a tou druhou je pochopitelně splácení. Uživatel musí své závazky splatit do šesti týdnů, a to v rámci čtyř splátek, přičemž dobrou zprávou je, že půjčky v rámci Apple Pay Later jsou aktuálně bez poplatků a úroků. To znamená, že co si uživatel půjčí, přesně to také vrátí a ani o cent víc.
Pro splácení se používá debetní karta z aplikace Wallet, přičemž kreditní karty nebudou, kvůli zabránění nabírání dalších dluhů, akceptovány. Platby přes Pay Later se autorizují prostřednictvím Face ID, Touch ID nebo nastaveného hesla a data týkající se historie půjček či transakcí Apple nesdílí s žádnou třetí stranou.
Prozatím jen v USA
Tato služba funguje aktuálně jen v USA, kde se k ní dostali prozatím pouze vybraní uživatelé. Apple ji bude postupně ve své domovině rozšiřovat a podmínkou je mít iPhone nebo iPad se systémem iOS 16.4 nebo iPadOS 16.4. Kdy tato služba dorazí do Evropy a zda se ukáže i v rámci České republiky, je prozatím bohužel neznámé.
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.