Allegro
Allegro

Recenze Amazfit GTR: levné chytré hodinky nebo drahý sportovní náramek?

Xiaomi na trhu chytrých nositelností rozhodně nestrádá a nemalý podíl na tom, že se firmě daří, má zejména série Mi Band. Náramky se pyšní hlavně velmi nízkou cenou a slušným poměrem výkonu. Umí však tato čínská firma dělat i dražší a větší chytré hodinky?

Za zapůjčení děkujeme e-shopu XM.cz, u kterého hodinky zakoupíte.

Sportovní nebo elegantní?

Po vybalení z balení, ve kterém se kromě návodu a nabíječky nic jiného neskrývá, jsem hodinky nechal nabít a celé jsem si je prohlédl. Do redakce nám doputovala tmavá 47mm varianta, jejíž tělo je vyvedeno z hliníku a musím uznat, že hodinky samotné vzhledem rozhodně neurazí. Velikost je na pánskou ruku ideální, dámy pravděpodobně sáhnou po 42mm variantě.

Hůře na tom je však pásek. Amazfit GTR dorazily s hnědým řemínkem, který se hodinkám z nějakého důvodu snažil ubrat na sportovním vzhledu a pokoušel se tvářit jako elegantní kožený pásek. Pochopitelně je vyrobený z obyčejné gumy a kožená (jestli vůbec) je pouze část, která jde po nasazení vidět, takže na ruce nepůsobí tak příjemně, jak vypadá. Díky jeho vzhledu bych se na druhou stranu ale nestyděl vyjít s hodinkami na pracovní schůzku či společenskou akci. Koneckonců si ale bez problémů můžete pořídit jiný řemínek z bohatého výběru, takže zde body strhávat nebudeme.


Na první chvíli mě nejvíce překvapila váha celého zařízení. Ta podle specifikací činí 40 gramů a na ruce díky tomu působí velice příjemně a hodně rychle si na časostroj zvyknete. Hodinky navíc nejsou nijak výjimečně tlusté, takže i to jim přidává mých sympatií. Na pravé straně od okruží se navíc nachází dvě funkční tlačítka, jejichž význam si vysvětlíme později. Zatím jen prozradím, že jejich stisk je velmi příjemně vyvážený s odpovídající odezvou. Celé tělo je voděodolné, takže si užijete i trackování aktivit jako například plavání.

Výborný displej, úžasná výdrž a trestuhodné UI

Displej je 1,39palcový a řekl bych že pro potřeby chytrých hodinek naprosto dostačující; rastr je velmi jemný. Opravdu mě navíc potěšilo, když jsem zjistil, že je zde použita technologie AMOLED, takže barvy, pozorovací úhly a čitelnost na slunci je úchvatná. Co navíc, prostředí se snaží protlačovat černou barvu a nejspíš i to pomáhá výdrži na jedno nabití, u níž se výrobce chlubí až 74denní výdrží! To je pochopitelně výdrž udávaná při používání pouze funkce hodinek (tudíž pro zjišťování času) a na tuto hodnotu se nejspíš ani nedostanete. Při běžném používání, občasném sportování a čtení notifikací ale není vůbec žádný problém dostat se až na 20 dní na jedno nabití, což je však taky velmi úchvatná hodnota.

Amazfit GTR přišly již s 50% nabitím a vybít hodinky během pár dní testování je nadlidský výkon. Dobíjení probíhá pomocí magnetické nabíječky, která funguje na principu dvou pinů a magnetu, jenž si již sám najde vhodnou pozici pro jejich zasazení; podobně jako například u konkurence Apple Watch.

Párování s telefonem probíhá pomocí Bluetooth, které je zde ve verzi 5.0 a musím uznat, že dosah je úctyhodný. I když jsem měl mobil na druhé straně domu, hodinky mi zobrazovaly notifikace či příchozí volání bez problému. Občas se mi vzdálenost povedlo prodloužit až přes patro. Dále se v hodinkách sice nachází čip NFC, ten je ale pro Česko zamknutý a lze jej využít pouze v Číně pro tamní platební systém AliPay. Podpora Google Pay či jiného systému by nebyla vůbec na škodu.

Co se týká prostředí, tak zde jsem byl mírně zklamán. V hodinkách se nenachází WearOS, nýbrž Amazfit OS, který hodinky velmi omezuje. I když pominu to, že jsou všechny animace sekané, tak se mi ovládání zdálo velmi zmatečné a objevilo se zde i pár zdvojených funkcí. Ovládání probíhá pomocí dvou tlačítek na pravém boku hodinek. Jedno slouží k odemykání a návratu na hlavní obrazovku (kterou je váš ciferník), občas ale zastává funkci tlačítka zpět, takže málokdy víte, co přesně se po stisknutí stane.

Někdy je tedy nutno zmáčknout tlačítko dvakrát (zpět a domů). Spodní tlačítko je jednoúčelové a spustí (pozor – pouze z hlavní obrazovky) vámi zvolenou zkratku. Já jsem tam měl nastavený přechod na notifikace, lze však vybírat mezi mnoha možnostmi, což chválím. Pokud často ztrácíte mobil, můžete si na tlačítko nastavit funkci „hledat mobil”, který začne zvonit, pokud je v dosahu Bluetooth. Dále je možno volit mezi zkratkami pro počasí, budík, kompas, časovač a mnoha dalšími. Ostatní ovládání probíhá pomocí gest na displeji, která hodinky rozeznávají docela věrohodně.

Párování probíhá skrz aplikaci Amazfit, která je dostupná pro oba vládnoucí operační systémy. Po prvním spárování vám naskočí aktualizace na nejnovější firmware, což zabere přibližně 10 minut. Dále již párování probíhá po zapnutí aplikace během několika vteřin. V aplikaci dále lze zapínat aktivity, k nimž se dostaneme později. Mimo jiné tu vidíte vaši aktivitu v posledních dnech, takže kroky či nedávné sportování máte v aplikaci hned na hlavní stránce. Dále se zde nachází informace o vašem spánku a srdeční aktivitě.

Nastavení hodinek je poměrně bohaté, můžete zde například vypínat či zapínat notifikace z jednotlivých aplikací, upravovat budíky (což lze i přímo z hodinek) nebo třeba vypínat rozsvěcování hodinek při zvednutí zápěstí. To je v základu nastaveno na citlivé, ale je zde i možnost zvolit si méně citlivé rozeznávání. Tuto možnost chválím, stejně jako možnost tuto funkci automaticky vypínat podle času.

Upravovat můžete i vzhled hlavní obrazovky, tedy ciferníků, a na výběr je mezi čtyřiceti různými vzhledy od elegantních až po růžový motiv s kočičkou. Zde bych měl ale nemalou výtku. Stahování designu trvá téměř dvě minuty a během toho nelze hodinky používat. To by tak moc nevadilo, jako spíše to, že do hodinek lze uložit pouze jeden motiv navíc, který se po nainstalování jiného přepíše. Vždy máte na výběr „pouze” mezi třemi vzhledy, z nichž dva jsou dané výrobcem.

Monitoring sportu na úrovni Mi Bandu.

Ačkoliv se to nemusí zdát, tak velkým konkurentem těchto hodinek bude možná trochu kanibalisticky Xiaomi Mi Band 4. Jakmile si tohle uvědomíte, tak na to nelze přestat myslet. Mi Band 4 nabídne opravdu valnou většinu funkcí a to pouze za čtvrteční cenu. Jediné důvody k pořízení Amazfit GTR, které jsem našel, jsou rozhodně vzhled, který se správným řemínkem a ciferníkem nemusí působit tak sportovně, nýbrž elegantně a podpora GPS, díky které nemusíte na výběhy tahat telefon. Tímto můj výčet výhod oproti MiBandu 4 končí, avšak to neznamená, že Amazfit GTR jsou špatné!

Své poslání zvládají na výbornou. Navíc se u chytrých hodinek pohybujeme v poměrně nízké cenové kategorii, takže i na to musíme brát zřetel. Na hodinkách máte na výběr mezi 13 různými aktivitami, mezi nimiž nechybí ani turistika nebo cviky v posilovně. Testování hodinek mě po dlouhé době donutilo jít si zaběhat a musím uznat, že statistiky, které hodinky jak v průběhu tak i na konci běhu podávají jsou velmi podrobné.

V průběhu aktivity vám při zvednutí zápěstí podají informaci o vašem aktuálním tempu, srdečním tepu, uběhlé vzdálenosti a času. Při posunutí gestem nahoru se pak dostanete ke zprůměrovaným informacím, posunutí prstu doprava vám následně ukáže datum, čas a stav baterie. Za zmínku stojí funkce průběžného hlídání srdečního tepu, která neustále kontroluje váš tlukot srdce. Pokaždé když zvednete zápěstí tak máte aktuální informaci.

Trochu mě zamrzelo, že při aktivním trackování nelze s hodinkami nic jiného dělat a návrat na domovskou obrazovku je možný až po vypnutí workoutu. Záhy jsem si ale uvědomil, že vlastně ani normálně s nimi toho moc neuděláte. Co mi však při trackování chybělo byla možnost přesunout se na přepínání písniček, a ačkoliv většina moderních sluchátek tuto funkci mají zabudovanou, tak zde není důvod, aby to hodinky při zapnutém workoutu neuměly. Právě tam mi to totiž dává největší smysl.

Do hodinek si nelze instalovat jiné aplikace, tudíž nečekejte zde výběr messengerů, jiných sportovních aktivit nebo aplikace pro zdraví od třetích stran. Na jednu stranu je to škoda, avšak musíme neustále myslet na poměrně nízkou cenu a stejně tak i dlouhou výdrž baterie, na kterou by externí aplikace mohly mít velký vliv. Co se týká notifikací, tak ty na Amazfit GTR chodí spolehlivě a upozorní na sebe zavibrováním. U základních aplikací, jako Facebook Messenger, Instagram nebo Twitter zobrazí i ikonku (díky jemnému displeji je vcelku malá a nezabírá tolik místa), u méně známých aplikací však ikonu nahradí modrý čtverec s nápisem „App”.

Nutné je taky upozornit na absenci podpory českých znaků (!), za které se vydávají pouze otazníky. To by se ještě pochopit dalo, ale že se nezobrazí ani emotikony, to už je trochu nezvyk. To je však výčet nedostatků, které mohou být spraveny jedinou aktualizací a ne poprvé jsme svědky toho, že Xiaomi produkt ze začátku není softwarově dokonalý. Čeština do hodinek sice potvrzena nebyla, ale je dost možné, že ji tam časem bude možno dostat neoficiální cestou, jak je tomu u některých Xiaomi produktů zvykem.

Na notifikace nelze nijak odpovídat, jelikož žádné klávesnice ani diktování textu se zde nenachází. Jediné co tedy s notifikacemi lze dělat je mazat je. Ocenil bych alespoň možnost je otevřít v telefonu, ale to zas taková překážka není. Amazfit GTR upozorňují i na příchozí hovory, které můžete buď položit nebo i vzít. Je ale nutné mít u sebe telefon, protože s hodinkami nelze telefonovat.

Další funkcí, která potěší uživatele Android telefonů, je možnost nastavit si hodinky jako důvěryhodné zařízení. V praxi to znamená, že pokud budou hodinky v blízkosti telefonu, tak po vás nebude vyžadována jiná autorizace, abyste se do telefonu dostali. Pokud se ale od mobilu vzdálíte, telefon se zamkne. Je to šikovná funkce, která dokáže ušetřit hodně času, ale pokud máte ve zvyku si hodinky často sundávat, tak bych tuto funkci doporučil vynechat.

Jako dražší Mi Band

Jsou tedy Amazfit GTR levné chytré hodinky nebo drahý sportovní doplněk? Záleží hlavně na vašem úhlu pohledu. Pro mě osobně by pořizování těchto hodinek smysl nemělo a kdyby mi šlo o stejné funkce, tak si pořídím několikanásobně levnější náramek Mi Band 4 od stejného výrobce. Dokážu si ale představit zákazníka, na kterého toto zařízení cílí. Někdo, kdo by chtěl chytré hodinky, co dobře vypadají s bezkonkurenční výdrží na jedno nabití a zároveň za ně nechce zaplatit více než za svůj telefon. Vždyť Amazfit GTR stojí necelých 5 tisíc korun.

Za cenu okolo 4 tisíc korun bych však možná zvážil poohlédnout se za nějakým doplňkem z dílny Garmin, které jsou sice čistě sportovní, avšak nabízejí možnost plateb přes NFC pomocí služby Garmin Pay, kterou podporuje několik českých bank. Pro někoho by i tohle mohl být rozhodující fakt. Amazfit GTR tedy rozhodně nejsou špatné hodinky a těch několik věcí, které umí, umí na výbornou. Konkurence je však už kolikrát trochu dál a záleží jestli vám jde pouze o sportovní funkce nebo i o vzhled a větší displej.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
rozměry zařízení  nevyužitý potenciál NFC plateb
 cena nemožnost instalovat aplikace
výdrž na jedno nabití matoucí prostředí
 úžasný displej absence podpory českých znaků
 funkce zaměřující se na zdraví

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."
Allegro

Recenze Amazfit GTR: levné chytré hodinky nebo drahý sportovní náramek?

Xiaomi na trhu chytrých nositelností rozhodně nestrádá a nemalý podíl na tom, že se firmě daří, má zejména série Mi Band. Náramky se pyšní hlavně velmi nízkou cenou a slušným poměrem výkonu. Umí však tato čínská firma dělat i dražší a větší chytré hodinky?

Za zapůjčení děkujeme e-shopu XM.cz, u kterého hodinky zakoupíte.

Sportovní nebo elegantní?

Po vybalení z balení, ve kterém se kromě návodu a nabíječky nic jiného neskrývá, jsem hodinky nechal nabít a celé jsem si je prohlédl. Do redakce nám doputovala tmavá 47mm varianta, jejíž tělo je vyvedeno z hliníku a musím uznat, že hodinky samotné vzhledem rozhodně neurazí. Velikost je na pánskou ruku ideální, dámy pravděpodobně sáhnou po 42mm variantě.

Hůře na tom je však pásek. Amazfit GTR dorazily s hnědým řemínkem, který se hodinkám z nějakého důvodu snažil ubrat na sportovním vzhledu a pokoušel se tvářit jako elegantní kožený pásek. Pochopitelně je vyrobený z obyčejné gumy a kožená (jestli vůbec) je pouze část, která jde po nasazení vidět, takže na ruce nepůsobí tak příjemně, jak vypadá. Díky jeho vzhledu bych se na druhou stranu ale nestyděl vyjít s hodinkami na pracovní schůzku či společenskou akci. Koneckonců si ale bez problémů můžete pořídit jiný řemínek z bohatého výběru, takže zde body strhávat nebudeme.


Na první chvíli mě nejvíce překvapila váha celého zařízení. Ta podle specifikací činí 40 gramů a na ruce díky tomu působí velice příjemně a hodně rychle si na časostroj zvyknete. Hodinky navíc nejsou nijak výjimečně tlusté, takže i to jim přidává mých sympatií. Na pravé straně od okruží se navíc nachází dvě funkční tlačítka, jejichž význam si vysvětlíme později. Zatím jen prozradím, že jejich stisk je velmi příjemně vyvážený s odpovídající odezvou. Celé tělo je voděodolné, takže si užijete i trackování aktivit jako například plavání.

Výborný displej, úžasná výdrž a trestuhodné UI

Displej je 1,39palcový a řekl bych že pro potřeby chytrých hodinek naprosto dostačující; rastr je velmi jemný. Opravdu mě navíc potěšilo, když jsem zjistil, že je zde použita technologie AMOLED, takže barvy, pozorovací úhly a čitelnost na slunci je úchvatná. Co navíc, prostředí se snaží protlačovat černou barvu a nejspíš i to pomáhá výdrži na jedno nabití, u níž se výrobce chlubí až 74denní výdrží! To je pochopitelně výdrž udávaná při používání pouze funkce hodinek (tudíž pro zjišťování času) a na tuto hodnotu se nejspíš ani nedostanete. Při běžném používání, občasném sportování a čtení notifikací ale není vůbec žádný problém dostat se až na 20 dní na jedno nabití, což je však taky velmi úchvatná hodnota.

Amazfit GTR přišly již s 50% nabitím a vybít hodinky během pár dní testování je nadlidský výkon. Dobíjení probíhá pomocí magnetické nabíječky, která funguje na principu dvou pinů a magnetu, jenž si již sám najde vhodnou pozici pro jejich zasazení; podobně jako například u konkurence Apple Watch.

Párování s telefonem probíhá pomocí Bluetooth, které je zde ve verzi 5.0 a musím uznat, že dosah je úctyhodný. I když jsem měl mobil na druhé straně domu, hodinky mi zobrazovaly notifikace či příchozí volání bez problému. Občas se mi vzdálenost povedlo prodloužit až přes patro. Dále se v hodinkách sice nachází čip NFC, ten je ale pro Česko zamknutý a lze jej využít pouze v Číně pro tamní platební systém AliPay. Podpora Google Pay či jiného systému by nebyla vůbec na škodu.

Co se týká prostředí, tak zde jsem byl mírně zklamán. V hodinkách se nenachází WearOS, nýbrž Amazfit OS, který hodinky velmi omezuje. I když pominu to, že jsou všechny animace sekané, tak se mi ovládání zdálo velmi zmatečné a objevilo se zde i pár zdvojených funkcí. Ovládání probíhá pomocí dvou tlačítek na pravém boku hodinek. Jedno slouží k odemykání a návratu na hlavní obrazovku (kterou je váš ciferník), občas ale zastává funkci tlačítka zpět, takže málokdy víte, co přesně se po stisknutí stane.

Někdy je tedy nutno zmáčknout tlačítko dvakrát (zpět a domů). Spodní tlačítko je jednoúčelové a spustí (pozor – pouze z hlavní obrazovky) vámi zvolenou zkratku. Já jsem tam měl nastavený přechod na notifikace, lze však vybírat mezi mnoha možnostmi, což chválím. Pokud často ztrácíte mobil, můžete si na tlačítko nastavit funkci „hledat mobil”, který začne zvonit, pokud je v dosahu Bluetooth. Dále je možno volit mezi zkratkami pro počasí, budík, kompas, časovač a mnoha dalšími. Ostatní ovládání probíhá pomocí gest na displeji, která hodinky rozeznávají docela věrohodně.

Párování probíhá skrz aplikaci Amazfit, která je dostupná pro oba vládnoucí operační systémy. Po prvním spárování vám naskočí aktualizace na nejnovější firmware, což zabere přibližně 10 minut. Dále již párování probíhá po zapnutí aplikace během několika vteřin. V aplikaci dále lze zapínat aktivity, k nimž se dostaneme později. Mimo jiné tu vidíte vaši aktivitu v posledních dnech, takže kroky či nedávné sportování máte v aplikaci hned na hlavní stránce. Dále se zde nachází informace o vašem spánku a srdeční aktivitě.

Nastavení hodinek je poměrně bohaté, můžete zde například vypínat či zapínat notifikace z jednotlivých aplikací, upravovat budíky (což lze i přímo z hodinek) nebo třeba vypínat rozsvěcování hodinek při zvednutí zápěstí. To je v základu nastaveno na citlivé, ale je zde i možnost zvolit si méně citlivé rozeznávání. Tuto možnost chválím, stejně jako možnost tuto funkci automaticky vypínat podle času.

Upravovat můžete i vzhled hlavní obrazovky, tedy ciferníků, a na výběr je mezi čtyřiceti různými vzhledy od elegantních až po růžový motiv s kočičkou. Zde bych měl ale nemalou výtku. Stahování designu trvá téměř dvě minuty a během toho nelze hodinky používat. To by tak moc nevadilo, jako spíše to, že do hodinek lze uložit pouze jeden motiv navíc, který se po nainstalování jiného přepíše. Vždy máte na výběr „pouze” mezi třemi vzhledy, z nichž dva jsou dané výrobcem.

Monitoring sportu na úrovni Mi Bandu.

Ačkoliv se to nemusí zdát, tak velkým konkurentem těchto hodinek bude možná trochu kanibalisticky Xiaomi Mi Band 4. Jakmile si tohle uvědomíte, tak na to nelze přestat myslet. Mi Band 4 nabídne opravdu valnou většinu funkcí a to pouze za čtvrteční cenu. Jediné důvody k pořízení Amazfit GTR, které jsem našel, jsou rozhodně vzhled, který se správným řemínkem a ciferníkem nemusí působit tak sportovně, nýbrž elegantně a podpora GPS, díky které nemusíte na výběhy tahat telefon. Tímto můj výčet výhod oproti MiBandu 4 končí, avšak to neznamená, že Amazfit GTR jsou špatné!

Své poslání zvládají na výbornou. Navíc se u chytrých hodinek pohybujeme v poměrně nízké cenové kategorii, takže i na to musíme brát zřetel. Na hodinkách máte na výběr mezi 13 různými aktivitami, mezi nimiž nechybí ani turistika nebo cviky v posilovně. Testování hodinek mě po dlouhé době donutilo jít si zaběhat a musím uznat, že statistiky, které hodinky jak v průběhu tak i na konci běhu podávají jsou velmi podrobné.

V průběhu aktivity vám při zvednutí zápěstí podají informaci o vašem aktuálním tempu, srdečním tepu, uběhlé vzdálenosti a času. Při posunutí gestem nahoru se pak dostanete ke zprůměrovaným informacím, posunutí prstu doprava vám následně ukáže datum, čas a stav baterie. Za zmínku stojí funkce průběžného hlídání srdečního tepu, která neustále kontroluje váš tlukot srdce. Pokaždé když zvednete zápěstí tak máte aktuální informaci.

Trochu mě zamrzelo, že při aktivním trackování nelze s hodinkami nic jiného dělat a návrat na domovskou obrazovku je možný až po vypnutí workoutu. Záhy jsem si ale uvědomil, že vlastně ani normálně s nimi toho moc neuděláte. Co mi však při trackování chybělo byla možnost přesunout se na přepínání písniček, a ačkoliv většina moderních sluchátek tuto funkci mají zabudovanou, tak zde není důvod, aby to hodinky při zapnutém workoutu neuměly. Právě tam mi to totiž dává největší smysl.

Do hodinek si nelze instalovat jiné aplikace, tudíž nečekejte zde výběr messengerů, jiných sportovních aktivit nebo aplikace pro zdraví od třetích stran. Na jednu stranu je to škoda, avšak musíme neustále myslet na poměrně nízkou cenu a stejně tak i dlouhou výdrž baterie, na kterou by externí aplikace mohly mít velký vliv. Co se týká notifikací, tak ty na Amazfit GTR chodí spolehlivě a upozorní na sebe zavibrováním. U základních aplikací, jako Facebook Messenger, Instagram nebo Twitter zobrazí i ikonku (díky jemnému displeji je vcelku malá a nezabírá tolik místa), u méně známých aplikací však ikonu nahradí modrý čtverec s nápisem „App”.

Nutné je taky upozornit na absenci podpory českých znaků (!), za které se vydávají pouze otazníky. To by se ještě pochopit dalo, ale že se nezobrazí ani emotikony, to už je trochu nezvyk. To je však výčet nedostatků, které mohou být spraveny jedinou aktualizací a ne poprvé jsme svědky toho, že Xiaomi produkt ze začátku není softwarově dokonalý. Čeština do hodinek sice potvrzena nebyla, ale je dost možné, že ji tam časem bude možno dostat neoficiální cestou, jak je tomu u některých Xiaomi produktů zvykem.

Na notifikace nelze nijak odpovídat, jelikož žádné klávesnice ani diktování textu se zde nenachází. Jediné co tedy s notifikacemi lze dělat je mazat je. Ocenil bych alespoň možnost je otevřít v telefonu, ale to zas taková překážka není. Amazfit GTR upozorňují i na příchozí hovory, které můžete buď položit nebo i vzít. Je ale nutné mít u sebe telefon, protože s hodinkami nelze telefonovat.

Další funkcí, která potěší uživatele Android telefonů, je možnost nastavit si hodinky jako důvěryhodné zařízení. V praxi to znamená, že pokud budou hodinky v blízkosti telefonu, tak po vás nebude vyžadována jiná autorizace, abyste se do telefonu dostali. Pokud se ale od mobilu vzdálíte, telefon se zamkne. Je to šikovná funkce, která dokáže ušetřit hodně času, ale pokud máte ve zvyku si hodinky často sundávat, tak bych tuto funkci doporučil vynechat.

Jako dražší Mi Band

Jsou tedy Amazfit GTR levné chytré hodinky nebo drahý sportovní doplněk? Záleží hlavně na vašem úhlu pohledu. Pro mě osobně by pořizování těchto hodinek smysl nemělo a kdyby mi šlo o stejné funkce, tak si pořídím několikanásobně levnější náramek Mi Band 4 od stejného výrobce. Dokážu si ale představit zákazníka, na kterého toto zařízení cílí. Někdo, kdo by chtěl chytré hodinky, co dobře vypadají s bezkonkurenční výdrží na jedno nabití a zároveň za ně nechce zaplatit více než za svůj telefon. Vždyť Amazfit GTR stojí necelých 5 tisíc korun.

Za cenu okolo 4 tisíc korun bych však možná zvážil poohlédnout se za nějakým doplňkem z dílny Garmin, které jsou sice čistě sportovní, avšak nabízejí možnost plateb přes NFC pomocí služby Garmin Pay, kterou podporuje několik českých bank. Pro někoho by i tohle mohl být rozhodující fakt. Amazfit GTR tedy rozhodně nejsou špatné hodinky a těch několik věcí, které umí, umí na výbornou. Konkurence je však už kolikrát trochu dál a záleží jestli vám jde pouze o sportovní funkce nebo i o vzhled a větší displej.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
rozměry zařízení  nevyužitý potenciál NFC plateb
 cena nemožnost instalovat aplikace
výdrž na jedno nabití matoucí prostředí
 úžasný displej absence podpory českých znaků
 funkce zaměřující se na zdraví

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."