5 důvodů, proč byste si neměli koupit Samsung Galaxy S20

Jakub Fišer

Samsung to s novinkami Galaxy S20 vyhrál na plné čáře – jde o jedny z nejlepších smartphonů na trhu. Ale každý vítěz má i své mouchy a chyby. Jako první v České republice jsme měli tu možnost otestovat model Galaxy S20, pojďme tedy v sérii článků o pozitivech a negativech Galaxy S20 vypíchnout pět věcí, které nás u telefonu jednoznačně zklamaly.

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter

Nepřehlédněte: Recenze Samsung Galaxy S20: nekorunovaný král Androidu je zpět

Největší negativa Galaxy S20:

  • 120Hz displej je fajn, ale nekomunikuje s Quad HD+ rozlišením a navíc žere baterku
  • zvuk je spíše průměrný – stejně drahé přístroje umí hrát lépe
  • optický zoom není optický a 8K zatím(!) nedává smysl
  • skleněná konstrukce nevydrží moc pádů
  • cena by mohla být nižší (Galaxy S20 stojí víc než iPhone 11)

Technologie displeje

Displej u Galaxy S20 se Samsungu povedl, to je jasné. Má skvělé barvy, pozorovací úhly, rozlišení, prakticky nic mu nechybí. Dokonce má i 120Hz obnovovací frekvenci, což je skutečná technologická špička. I tady bychom si ale rádi rýpli. Proč Samsung nezvládl technologicky plynulost displeje tak, aby se kupříkladu dalo nastavit, v jakých aplikacích bude používán a v jakých ne?

O tom, že 120 Hz zkrátka nemůžete použít při rozlišení Quad HD+ ani nemusí být řeč, to se řešilo již mnohokrát. A v neposlední řadě je to, že 120Hz displej se dost značně podepisuje na výdrži baterie na jedno nabití. Zkrátka, když někde přidáte, musíte jinde ubrat.

Zvuk by mohl být lepší

Nejdříve přijde radost – Galaxy S20 má stereo reproduktory. Pak ale zklamání, hrají totiž jako průměr. A to od aspiranta na nejlepší telefon na trhu rozhodně nečekáte a ani nechcete čekat. Bohužel, jiné konkurenční smartphony (iPhone, Pixel) hrají lépe a tady má Samsung ještě rezervy. Naštěstí přibaluje celkem solidní sluchátka od AKG.

Fotoaparát

Optický zoom není optický

Kdo hledá, najde negativa i na něčem, co je zdánlivě nejlepší aspekt telefonu. Zklamalo nás především to, že Samsung mohutně propaguje teleobjektiv s optickým zoomem u Galaxy S20 a S20+, ale 64Mpx „teleobjektiv“ žádným optickým zoomem nedisponuje. Záběr pouze ořízne a těží z toho, že rozlišení je vysoké a fotka tak ztrácí ostrost jen minimálně. Ale stejně – tohle není optický zoom!

8K je nesmysl

Ostrá slova, myslíte? Tak dobře, kolik z vás má doma nebo alespoň v práci obrazovku s rozlišením 8K. Jestli 1 z 10, tak je to hodně. 8K je nádherná technologie, má ohromnou budoucnost, ale až za několik let, až se skoro přestanou prodávat HD a Full HD obrazovky a 4K bude absolutní standard. Zatím je 8K jen zajímavé lákadlo, které ale v praxi nevyužijete – to mimo jiné i kvůli tomu, že minutové video má zhruba 500 MB.

Čtěte také: 5 důvodů, proč byste si měli koupit Samsung Galaxy S20

Fešák, ale křehký

Telefon vypadá opravdu luxusně a krásně se i používá. Celou dobu testování jsme ale měli strach o jeho odolnost. Co když upadne na tvrdou zem? Záda jsou lehce zaoblená, stejně tak displej – ve finále má rámeček ani ne 3 milimetry.

Když se zřítí z rukou uživatele na beton, dlaždice nebo třeba jenom plovoucí podlahu, bude zřejmě po něm. A zdá se, že se dostáváme do doby, kdy ani kryt telefon neochrání, protože má tak zaoblený displej, že jednoduše není jak jej ochránit.

Cena

S přimhouřením oka je cena fajn – dostanete solidní smartphone s maximálním výkonem, dobrou ergonomií a prakticky tím nejlepším, co si umíte představit. Ale 23 tisíc korun je pořád celkem dost, přece jenom konkurence – třeba Xiaomi, ale i jiní – nabízí podobě solidní stroj, ale s cenou klidně skoro o polovinu nižší.

Samsung mohl cenovou situaci vyřešit jiným lákadlem, a sice, že k telefonu přibalí bezdrátová sluchátka Galaxy Buds+. Nestalo se, ty nabízí jen k S20+ či Ultra a to ještě musíte stihnout předobjednávku. Samsung jako by razil pravidlo „kdo má 15, má i 20 (nebo 23)“.

Sledujte nás v Google Zprávách

Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články