Smartphone Redmi Note 11 je žhavou novinkou na českém trhu – právě dnes vstupuje na trh. Je jasné, že Redmi umí vstoupit na trh s novým smartphonem a zaujmout velké publikum. Aktuálně recenzovaný kousek se tak pokusí upoutat zákazníky, kteří od telefonu očekávají obstojné fotografické schopnosti nebo krásný svižný displej.
To však mnohdy nabízí i konkurence. Má tak Redmi Note 11 něco navíc, čím dokáže trumfnout konkurenci? To se dozvíte v právě začínající recenzi Mobilizujeme.cz!
Konstrukce | plast, 159,87 × 73,87 × 8,09 mm, 179 g, zvýšená odolnost IP53 |
---|---|
Displej | 6,43″, AMOLED, 90 Hz, 2400 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 409 PPI |
Operační systém | Android 11 + MIUI 12.5 |
Čipset | 8jádrový, 2,4 GHz, Qualcomm Snapdragon 680 |
Paměť | 4/6 GB RAM, 64/128 GB úložiště + MicroSD slot |
Fotoaparát | čtyři (50 Mpx hlavní + 8 Mpx ultra-širokoúhlý 118° + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka), clona f/1.8 + f/2.2 + 2× f/2.4, LED blesk, umělá inteligence; přední 13 Mpx , clona f/2.4 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | Dual SIM, Bluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, USB-C, čtečka otisků na boku, čtečka tváře, 3,5mm jack, stereo reproduktory, NFC |
Baterie | 5 000 mAh, rychlonabíjení 33 W |
Cena a dostupnost | od 5 299 Kč, únor 2022 |
Telefony řady Redmi Note 11 od Xiaomi zakoupíte na e-shopu Mobil Pohotovost!
Po vybalení telefonu z krabičky na mě vykoukl sympatický tmavě šedý kousek, jenž na první pohled zaujme svým ostrým designem. Hrany smartphonu jsou tedy víc rovné než zaoblené, což budí prémiový dojem. Plastová konstrukce však onen pocit lehce sráží zpět k zemi. Nemějte to však za zlé, zpracování je zde na špičkové úrovni a vše sedí dokonale. Nic nevrže či neřeže do dlaní. Záda mají matnou úpravu, díky čemuž zde neulpívají otisky prstů. Za následek to má ale to, že je telefon malinko kluzký v ruce.
Přesuneme-li se k jednotlivým stranám Redmi Note 11, tak to nejzajímavější se odehrává napravo, kde se nachází zamykací tlačítko a kolébka hlasitosti. Pokud jde o zamykací klávesu, tak ta obsahuje i senzor otisků prstů, jehož rychlost i spolehlivost je ukázková. Opačný bok v sobě ukrývá takzvaný trislot – dvě SIM karty a paměťová karta. Spodní část se stala domovinou USB-C konektoru, jenž podporuje nabíjení o rychlosti až 33W. Po své pravici hostí reproduktor.
Ten je mimo jiné doplněn dalším reproduktorem na horní straně. Máme tu tedy stereo reprodukci s nadprůměrnou kvalitou. Zvuk je krásně plný, nechybí basy ani výšky. Vše je navíc povedeně vyváženo i při nejvyšší hlasitosti. Pro zvuk zde slouží i 3,5mm jack na připojení drátových sluchátek. Jak je u Xiaomi zvykem, tak telefon vybavili ještě ke všemu i infraportem pro ovládání domácí elektroniky.
Krátce se zastavíme taktéž u přední strany, kde máme 6,43palcový displej s minimálními rámečky a průstřelem pro přední fotoaparát, také ovšem mini bradou. Na malou chvíli se ale ještě vrátíme k zádům. Ty totiž obsahují modul čtyřnásobného fotoaparátu, jehož hlavní dominantou je 50Mpx senzor, na který Redmi upozorňuje decentním nápisem. Samotný modul z těla lehce vystupuje. Naštěstí ne výrazně a telefon se tedy při položení na stůl nijak moc nekymácí.
Přední panel má u Redmi Note 11 úhlopříčku 6,43 palce a jedná se o displej technologie AMOLED. Při poměru stran 20:9 disponuje zobrazovač rozlišením 2400 × 1080 pixelů, což nám dává jemnost 409 bodů na palec. Z tohoto hlediska se tedy jedná o lehce nadprůměrný displej, jehož barvy jsou zde krásně vyvážené.
Je však pravda, že existují i lepší AMOLED displeje. Vzhledem k onomu podání barev bych tedy panel aktuální novinky přirovnal spíše k LCD typům. Je tedy škoda, že se Redmi nepodařilo naplno využít potenciál nasazeného displeje.
Kladné body aktuální novinka získává za obnovovací frekvenci. V dnešní době jsme si již zvykli, že zde máme 90Hz či 120Hz panely. Redmi Note 11 pak přináší onen 90Hz displej a jeho používání je tak opravdu příjemné. V cenové kategorii, ve které se Redmi nachází, se taktéž jedná o velký benefit modelu. Jen je škoda, že výrobce tuto funkci neprezentuje hned při prvním spuštění, kdy telefon běží na 60 Hz. Plynulejší obraz si tak musíte sami zapnout v nastavení.
Kde naopak telefon příliš neexceluje, je automatická regulace jasu. Ta nereaguje příliš rychle a na přímém slunci to často trvá, než na displeji něco uvidíte. Pokud si ale jas upravíte sami, tak s čitelností není nejmenší problém. Neduh automatické regulace pokračuje i v opačném spektru, tedy v noci. Automatika občas jas stáhne tak moc, že ani v přítmí není displej zrovna nejlépe čitelný.
Po vybalení z krabičky a po prokousání se úvodním nastavením vás v Redmi Note 11 přivítá dnes již starší Android 11 s novým MIUI 13. U grafické nadstavby od Xiaomi je nutné podotknout, že se jedná o masivnější software, který na čistém Androidu nenechá kámen na kameni.
Dalo by se také říci, že tu tak máme dva tábory. Jedni MIUI milují a jiní nesnáší. Důležité jsou však dva body. Za prvé – co vše telefon umí a za druhé – jestli to vše zvládá bez problému.
A začneme druhým bodem. Nadstavba je opravdu masivní, což si vyžaduje mnoho práce na optimalizaci. Vývojáři aktuálního systému pak udělali spoustu práce. Při běžném používání vše šlape na jedničku, animace se nesekají a stejně tak rozbíhání jednotlivých aplikací. Problémem může být více otevřených aplikací naráz, kdy si zkrátka multitasking vezme příliš kapacity RAM, načež se systém malinko zahltí a neběží ideálně. Tomu lze ale jednoduchým vypnutím nepoužívaných aplikací zabránit.
Co se týče vzhledu MIUI 13, tak inspirace je více než jasná. V Xiaomi zřejmě vzhlíží k Applu a jeho iOS. To lze vidět třeba v centru notifikací, které otevřete tahem z levé horní části displeje. Potáhnete-li z druhé strany, tak se zjeví ovládací přepínače, tedy jako v iOS.
MIUI je též slavné množstvím úprav. Poladit lze rozvržení přehledu otevřených aplikací. A to z přednastaveného vertikálního do vodorovného stylu. Zapnout si můžete také šuplík aplikací, nebo si jednotlivé aplikace nechat rozházené na domovských stránkách. Z dalších vychytávek stojí za vypíchnutí rozdělení obrazovky pro dvě souběžně běžící aplikace, druhý prostor pro dalšího uživatele telefonu, noční a tmavý mód nebo zjednodušený režim.
Špičkově zvládnuté má Redmi Note 11 upozornění na příchozí notifikace – konečně. Jejich nastavení je opravdu široké a kromě obstarožní LED diodky tu máme vše, na co si vzpomenete. Například Always-On displej, kdy na zhasnutém panelu svítí čas i příchozí zprávy, pouze ale jen 10 vteřin po ťuknutí na zobrazovač.
Při obdržené notifikaci se také mohou rozsvítit hrany displeje. Malý problém měly notifikace s aplikacemi jako je Messenger či WhatsApp. Ty na sebe často upozornily se zpožděním, či až při manuální aktualizaci aplikace. To však může být chyba appky a ne telefonu.
Na papíře to v případě testovaného telefonu vypadá velice obstojně. To znamená přítomnost procesoru Qualcomm Snapdragon 680 ve spolupráci se 4 GB RAM. Na bezproblémový chod MIUI 13 to v pohodě stačí. Při náročnějších úkonech by to však lehce pokulhává.
V benchmarku AnTuTu si pak smartphone vysloužil skóre zhruba 248 tisíc bodů, což je v této cenové relaci jakýmsi standardem. Čísla jsou pak sice pěkná, nicméně vám úplně nemusí prozradit, jak se Redmi Note 11 popere s náročnými hrami.
Tak například Shadow Fight 3 zvládá poměrně bez problému, ačkoliv načítání je opravdu zdlouhavé. Máme tu ale náročnější tituly jako je Call of Duty nebo Asphalt 9, které ani po snížení detailů neběží úplně nejlépe. Hry tedy telefon zvládá, jen se musíte spokojit s tím, že to nebude na maximální detaily a herní zážitek zkrátka nebude tak intenzivní.
Energii tomuto zařízení dodává 5 000mAh akumulátor, jenž v kombinaci s povedenou optimalizací systému dokáže majiteli vykouzlit úsměv na tváři. Při zapnutých 90 Hz a náročnějšímu využívání telefonu se v pohodě dostanete na den a půl.
Pokud se spokojíte s pomalejším 60Hz displejem, tak vás novinka odmění až dvěma dny na jedno nabití. To mimochodem probíhá rychlostí 33 W a na plnou kapacitu baterie se ze zhruba 20 % dostanete za hodinu a půl.
Ve stále levnějších smartphonech dnes nacházíme lepší a lepší fotoaparáty. Proto se i v Redmi rozhodli do svého nového modelu Note 11 nasadit to nejlepší, co jim napjatý rozpočet dovolí. Setkáváme se zde tedy rovnou se čtyřmi zadními fotoaparáty. Největší pozornost je samozřejmě upřena na hlavní senzor, jehož rozlišení je 50 Mpx a světelnost f/1.8.
Jeho výsledky jsou následně na poměrně vysoké úrovni. Za dobrých světelných podmínek jsou fotky krásně barevně vykresleny, šum téměř neexistuje a detaily jsou ostré i při přiblížení. Méně slavné to je ale po setmění, kdy jde kvalita rapidně dolů. Chybí detaily, barevná věrnost a šum je maximální. Příliš nepomáhá ani dedikovaný noční režim, který musíte manuálně zapnout.
Dále tu máme 8Mpx ultra-široký senzor, jenž fotí tak, jak byste od něj v této kategorii očekávali. To znamená, že při ideálních podmínkách jsou snímky naprosto v pořádku a jsou i barevně věrné. S ubývajícím světlem je to ale horší a snímky již nejsou tak prokreslené a detailní. Poslední dvojící je zde objektiv s 2× přiblížením a makro senzor. Ten dokáže vyfotit detailní fotografii i na zhruba 5 centimetrů, přičemž snímek vypadá opravdu dobře.
Opomenout bychom neměli ani video. To ale Redmi Note 11 zvládá pouze v rozlišení 1080p při 30 FPS. Video tedy není zrovna nejoptimálnější, nicméně na zachycení momentů to v pohodě stačí. Co se týče selfie fotoaparátu, tak 8Mpx kamerka poslouží především pro snímky na sociální sítě. Velké fotografické schopnosti opravdu nečekejte.
Za střídmou zmínku stojí také fotoaplikace, která by se dala jednoduše popsat tak, že neví, kde jí hlava stojí. Vše je tak nějak nešikovně uspořádáno a není tam, kde byste čekali. Tak například abyste fotili 50Mpx senzorem, tak musíte svajpnout do nabídky umístěné vpravo.
Zde mimo jiné aktivujete i noční režim. Pak tu ale máme makro, které nalezneme po otevření nabídky v pravé horní části, kde se mimo jiné nachází i ovládání umělé inteligence, jenž napomáhá lepším fotografiím. Dále se v této části nachází přepínání HDR, blesku ale i funkce Google Lens.
Novinka Redmi Note 11 má dozajista potenciál na to, aby se stala králem své kategorie kolem 5 tisíc korun. Rozhodně má taktéž na co navazovat, jelikož modely řady Redmi Note sklízí úspěchy již několik let. Tentokrát se tak výrobce rozhodl vsadit na svižný povedený displej, více než obstojnou baterii nebo vcelku solidní fotoaparáty.
Není to ale jen růžové, i zde najdeme několik negativních vlastností. Například fotografie ve večerních hodinách nejsou zrovna ideální. Po dechu pak telefon lapá při několika zapnutých aplikacích či při hraní náročných her.
Ve své kategorii se však jedná o silného hráče, který potrápí veškerou konkurenci. A o kom je vlastně řeč? Tak například takové Realme 9i, které bylo zrovna představeno a slibuje 6,6palcový 90Hz LCD displej, také čipset Snapdragon 680 a dokonce 6 GB RAM. Potěší také 5 000mAh baterií nebo zadním trojnásobným fotoaparátem v čele s 50Mpx senzorem.
Pakliže si nějaké dvě až pět stovek připlatíte, tak se můžete dostat na úroveň sesterského modelu Poco M4 Pro 5G. To, jak z názvu vyplývá, podporuje moderní 5G připojení. V telefonu dále nalezneme procesor MediaTek Dimensity 810 či duální fotoaparát: 50 + 8 Mpx. Samozřejmostí je rychlý 90Hz displej o úhlopříčce 6,6 palce nebo dostatečně velký 5 000mAh akumulátor.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
frekvence displeje | výkon při hrách |
zpracování | průměrné nabíjení |
systém | focení v noci |
focení ve dne | zobrazovač |
Smartphone Redmi Note 11 je žhavou novinkou na českém trhu – právě dnes vstupuje na trh. Je jasné, že Redmi umí vstoupit na trh s novým smartphonem a zaujmout velké publikum. Aktuálně recenzovaný kousek se tak pokusí upoutat zákazníky, kteří od telefonu očekávají obstojné fotografické schopnosti nebo krásný svižný displej.
To však mnohdy nabízí i konkurence. Má tak Redmi Note 11 něco navíc, čím dokáže trumfnout konkurenci? To se dozvíte v právě začínající recenzi Mobilizujeme.cz!
Konstrukce | plast, 159,87 × 73,87 × 8,09 mm, 179 g, zvýšená odolnost IP53 |
---|---|
Displej | 6,43″, AMOLED, 90 Hz, 2400 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 409 PPI |
Operační systém | Android 11 + MIUI 12.5 |
Čipset | 8jádrový, 2,4 GHz, Qualcomm Snapdragon 680 |
Paměť | 4/6 GB RAM, 64/128 GB úložiště + MicroSD slot |
Fotoaparát | čtyři (50 Mpx hlavní + 8 Mpx ultra-širokoúhlý 118° + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka), clona f/1.8 + f/2.2 + 2× f/2.4, LED blesk, umělá inteligence; přední 13 Mpx , clona f/2.4 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | Dual SIM, Bluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, USB-C, čtečka otisků na boku, čtečka tváře, 3,5mm jack, stereo reproduktory, NFC |
Baterie | 5 000 mAh, rychlonabíjení 33 W |
Cena a dostupnost | od 5 299 Kč, únor 2022 |
Telefony řady Redmi Note 11 od Xiaomi zakoupíte na e-shopu Mobil Pohotovost!
Po vybalení telefonu z krabičky na mě vykoukl sympatický tmavě šedý kousek, jenž na první pohled zaujme svým ostrým designem. Hrany smartphonu jsou tedy víc rovné než zaoblené, což budí prémiový dojem. Plastová konstrukce však onen pocit lehce sráží zpět k zemi. Nemějte to však za zlé, zpracování je zde na špičkové úrovni a vše sedí dokonale. Nic nevrže či neřeže do dlaní. Záda mají matnou úpravu, díky čemuž zde neulpívají otisky prstů. Za následek to má ale to, že je telefon malinko kluzký v ruce.
Přesuneme-li se k jednotlivým stranám Redmi Note 11, tak to nejzajímavější se odehrává napravo, kde se nachází zamykací tlačítko a kolébka hlasitosti. Pokud jde o zamykací klávesu, tak ta obsahuje i senzor otisků prstů, jehož rychlost i spolehlivost je ukázková. Opačný bok v sobě ukrývá takzvaný trislot – dvě SIM karty a paměťová karta. Spodní část se stala domovinou USB-C konektoru, jenž podporuje nabíjení o rychlosti až 33W. Po své pravici hostí reproduktor.
Ten je mimo jiné doplněn dalším reproduktorem na horní straně. Máme tu tedy stereo reprodukci s nadprůměrnou kvalitou. Zvuk je krásně plný, nechybí basy ani výšky. Vše je navíc povedeně vyváženo i při nejvyšší hlasitosti. Pro zvuk zde slouží i 3,5mm jack na připojení drátových sluchátek. Jak je u Xiaomi zvykem, tak telefon vybavili ještě ke všemu i infraportem pro ovládání domácí elektroniky.
Krátce se zastavíme taktéž u přední strany, kde máme 6,43palcový displej s minimálními rámečky a průstřelem pro přední fotoaparát, také ovšem mini bradou. Na malou chvíli se ale ještě vrátíme k zádům. Ty totiž obsahují modul čtyřnásobného fotoaparátu, jehož hlavní dominantou je 50Mpx senzor, na který Redmi upozorňuje decentním nápisem. Samotný modul z těla lehce vystupuje. Naštěstí ne výrazně a telefon se tedy při položení na stůl nijak moc nekymácí.
Přední panel má u Redmi Note 11 úhlopříčku 6,43 palce a jedná se o displej technologie AMOLED. Při poměru stran 20:9 disponuje zobrazovač rozlišením 2400 × 1080 pixelů, což nám dává jemnost 409 bodů na palec. Z tohoto hlediska se tedy jedná o lehce nadprůměrný displej, jehož barvy jsou zde krásně vyvážené.
Je však pravda, že existují i lepší AMOLED displeje. Vzhledem k onomu podání barev bych tedy panel aktuální novinky přirovnal spíše k LCD typům. Je tedy škoda, že se Redmi nepodařilo naplno využít potenciál nasazeného displeje.
Kladné body aktuální novinka získává za obnovovací frekvenci. V dnešní době jsme si již zvykli, že zde máme 90Hz či 120Hz panely. Redmi Note 11 pak přináší onen 90Hz displej a jeho používání je tak opravdu příjemné. V cenové kategorii, ve které se Redmi nachází, se taktéž jedná o velký benefit modelu. Jen je škoda, že výrobce tuto funkci neprezentuje hned při prvním spuštění, kdy telefon běží na 60 Hz. Plynulejší obraz si tak musíte sami zapnout v nastavení.
Kde naopak telefon příliš neexceluje, je automatická regulace jasu. Ta nereaguje příliš rychle a na přímém slunci to často trvá, než na displeji něco uvidíte. Pokud si ale jas upravíte sami, tak s čitelností není nejmenší problém. Neduh automatické regulace pokračuje i v opačném spektru, tedy v noci. Automatika občas jas stáhne tak moc, že ani v přítmí není displej zrovna nejlépe čitelný.
Po vybalení z krabičky a po prokousání se úvodním nastavením vás v Redmi Note 11 přivítá dnes již starší Android 11 s novým MIUI 13. U grafické nadstavby od Xiaomi je nutné podotknout, že se jedná o masivnější software, který na čistém Androidu nenechá kámen na kameni.
Dalo by se také říci, že tu tak máme dva tábory. Jedni MIUI milují a jiní nesnáší. Důležité jsou však dva body. Za prvé – co vše telefon umí a za druhé – jestli to vše zvládá bez problému.
A začneme druhým bodem. Nadstavba je opravdu masivní, což si vyžaduje mnoho práce na optimalizaci. Vývojáři aktuálního systému pak udělali spoustu práce. Při běžném používání vše šlape na jedničku, animace se nesekají a stejně tak rozbíhání jednotlivých aplikací. Problémem může být více otevřených aplikací naráz, kdy si zkrátka multitasking vezme příliš kapacity RAM, načež se systém malinko zahltí a neběží ideálně. Tomu lze ale jednoduchým vypnutím nepoužívaných aplikací zabránit.
Co se týče vzhledu MIUI 13, tak inspirace je více než jasná. V Xiaomi zřejmě vzhlíží k Applu a jeho iOS. To lze vidět třeba v centru notifikací, které otevřete tahem z levé horní části displeje. Potáhnete-li z druhé strany, tak se zjeví ovládací přepínače, tedy jako v iOS.
MIUI je též slavné množstvím úprav. Poladit lze rozvržení přehledu otevřených aplikací. A to z přednastaveného vertikálního do vodorovného stylu. Zapnout si můžete také šuplík aplikací, nebo si jednotlivé aplikace nechat rozházené na domovských stránkách. Z dalších vychytávek stojí za vypíchnutí rozdělení obrazovky pro dvě souběžně běžící aplikace, druhý prostor pro dalšího uživatele telefonu, noční a tmavý mód nebo zjednodušený režim.
Špičkově zvládnuté má Redmi Note 11 upozornění na příchozí notifikace – konečně. Jejich nastavení je opravdu široké a kromě obstarožní LED diodky tu máme vše, na co si vzpomenete. Například Always-On displej, kdy na zhasnutém panelu svítí čas i příchozí zprávy, pouze ale jen 10 vteřin po ťuknutí na zobrazovač.
Při obdržené notifikaci se také mohou rozsvítit hrany displeje. Malý problém měly notifikace s aplikacemi jako je Messenger či WhatsApp. Ty na sebe často upozornily se zpožděním, či až při manuální aktualizaci aplikace. To však může být chyba appky a ne telefonu.
Na papíře to v případě testovaného telefonu vypadá velice obstojně. To znamená přítomnost procesoru Qualcomm Snapdragon 680 ve spolupráci se 4 GB RAM. Na bezproblémový chod MIUI 13 to v pohodě stačí. Při náročnějších úkonech by to však lehce pokulhává.
V benchmarku AnTuTu si pak smartphone vysloužil skóre zhruba 248 tisíc bodů, což je v této cenové relaci jakýmsi standardem. Čísla jsou pak sice pěkná, nicméně vám úplně nemusí prozradit, jak se Redmi Note 11 popere s náročnými hrami.
Tak například Shadow Fight 3 zvládá poměrně bez problému, ačkoliv načítání je opravdu zdlouhavé. Máme tu ale náročnější tituly jako je Call of Duty nebo Asphalt 9, které ani po snížení detailů neběží úplně nejlépe. Hry tedy telefon zvládá, jen se musíte spokojit s tím, že to nebude na maximální detaily a herní zážitek zkrátka nebude tak intenzivní.
Energii tomuto zařízení dodává 5 000mAh akumulátor, jenž v kombinaci s povedenou optimalizací systému dokáže majiteli vykouzlit úsměv na tváři. Při zapnutých 90 Hz a náročnějšímu využívání telefonu se v pohodě dostanete na den a půl.
Pokud se spokojíte s pomalejším 60Hz displejem, tak vás novinka odmění až dvěma dny na jedno nabití. To mimochodem probíhá rychlostí 33 W a na plnou kapacitu baterie se ze zhruba 20 % dostanete za hodinu a půl.
Ve stále levnějších smartphonech dnes nacházíme lepší a lepší fotoaparáty. Proto se i v Redmi rozhodli do svého nového modelu Note 11 nasadit to nejlepší, co jim napjatý rozpočet dovolí. Setkáváme se zde tedy rovnou se čtyřmi zadními fotoaparáty. Největší pozornost je samozřejmě upřena na hlavní senzor, jehož rozlišení je 50 Mpx a světelnost f/1.8.
Jeho výsledky jsou následně na poměrně vysoké úrovni. Za dobrých světelných podmínek jsou fotky krásně barevně vykresleny, šum téměř neexistuje a detaily jsou ostré i při přiblížení. Méně slavné to je ale po setmění, kdy jde kvalita rapidně dolů. Chybí detaily, barevná věrnost a šum je maximální. Příliš nepomáhá ani dedikovaný noční režim, který musíte manuálně zapnout.
Dále tu máme 8Mpx ultra-široký senzor, jenž fotí tak, jak byste od něj v této kategorii očekávali. To znamená, že při ideálních podmínkách jsou snímky naprosto v pořádku a jsou i barevně věrné. S ubývajícím světlem je to ale horší a snímky již nejsou tak prokreslené a detailní. Poslední dvojící je zde objektiv s 2× přiblížením a makro senzor. Ten dokáže vyfotit detailní fotografii i na zhruba 5 centimetrů, přičemž snímek vypadá opravdu dobře.
Opomenout bychom neměli ani video. To ale Redmi Note 11 zvládá pouze v rozlišení 1080p při 30 FPS. Video tedy není zrovna nejoptimálnější, nicméně na zachycení momentů to v pohodě stačí. Co se týče selfie fotoaparátu, tak 8Mpx kamerka poslouží především pro snímky na sociální sítě. Velké fotografické schopnosti opravdu nečekejte.
Za střídmou zmínku stojí také fotoaplikace, která by se dala jednoduše popsat tak, že neví, kde jí hlava stojí. Vše je tak nějak nešikovně uspořádáno a není tam, kde byste čekali. Tak například abyste fotili 50Mpx senzorem, tak musíte svajpnout do nabídky umístěné vpravo.
Zde mimo jiné aktivujete i noční režim. Pak tu ale máme makro, které nalezneme po otevření nabídky v pravé horní části, kde se mimo jiné nachází i ovládání umělé inteligence, jenž napomáhá lepším fotografiím. Dále se v této části nachází přepínání HDR, blesku ale i funkce Google Lens.
Novinka Redmi Note 11 má dozajista potenciál na to, aby se stala králem své kategorie kolem 5 tisíc korun. Rozhodně má taktéž na co navazovat, jelikož modely řady Redmi Note sklízí úspěchy již několik let. Tentokrát se tak výrobce rozhodl vsadit na svižný povedený displej, více než obstojnou baterii nebo vcelku solidní fotoaparáty.
Není to ale jen růžové, i zde najdeme několik negativních vlastností. Například fotografie ve večerních hodinách nejsou zrovna ideální. Po dechu pak telefon lapá při několika zapnutých aplikacích či při hraní náročných her.
Ve své kategorii se však jedná o silného hráče, který potrápí veškerou konkurenci. A o kom je vlastně řeč? Tak například takové Realme 9i, které bylo zrovna představeno a slibuje 6,6palcový 90Hz LCD displej, také čipset Snapdragon 680 a dokonce 6 GB RAM. Potěší také 5 000mAh baterií nebo zadním trojnásobným fotoaparátem v čele s 50Mpx senzorem.
Pakliže si nějaké dvě až pět stovek připlatíte, tak se můžete dostat na úroveň sesterského modelu Poco M4 Pro 5G. To, jak z názvu vyplývá, podporuje moderní 5G připojení. V telefonu dále nalezneme procesor MediaTek Dimensity 810 či duální fotoaparát: 50 + 8 Mpx. Samozřejmostí je rychlý 90Hz displej o úhlopříčce 6,6 palce nebo dostatečně velký 5 000mAh akumulátor.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
frekvence displeje | výkon při hrách |
zpracování | průměrné nabíjení |
systém | focení v noci |
focení ve dne | zobrazovač |