Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

watchOS 3: okamžité spuštění aplikací a ruční psaní

  |  komentovat  |  autor: Lumír Kratochvíl

Apple na WWDC 2016 představil novou verzi operačního systému pro Apple Watch. Vývojářská verze watchOS 3 přinese mnohem rychlejší spouštění oblíbených aplikací, rozpoznávání ručního psaní a vylepšený design.

Apple slaví s hodinkami Apple Watch (recenze) obrovský úspěch a tak není divu, že se je snaží neustále zlepšovat, aby si udržel zájem zákazníků. Jako první vylepšení uvedl tzv. „instant launch“ (okamžité spuštění), které spustí oblíbené aplikace až 7 krát rychleji oproti předchozí verzi watchOS 2. O vybírání vašich oblíbených aplikací se budou starat samotné hodinky. Hodinky se od vás budou učit, kdy jakou aplikaci používáte. Celé to funguje tak, že hodinky zjistí, že se každé ráno díváte například na výsledky fotbalového utkání z předešlé noci a tak se aplikace automaticky zapne na pozadí, načte data a v okamžiku, kdy jí otevřete, už bude spuštěná a mít načtená data. Tím si ušetříte zdlouhavé čekání při zapínání aplikace a následném načtení jejich dat.

watch-os3-vysledky

Dále se Apple zaměřil na zlepšení uživatelského komfortu. Vylepšené prostředí hodinek zahrnuje „control center“, do kterého se dostanete jednoduchým tažením prstu z dolní části obrazovky směrem nahoru, stejně tak jako u iPhonu. Postranní tlačítko bylo přemapováno tak, aby se po jeho stisknutí spustil, místo seznamu kontaktů, seznam posledních a běžících aplikací na pozadí. Apple také přidal několik nových ciferníků, včetně Minnie a velice oblíbených kruhů znázorňujících aktivitu.

watchOS 3 nyní obsahuje i novou bezpečnostní funkci, kdy stačí na pár vteřin podržet postranní tlačítko a stisknout volání na tísňovou linku, kterou hodinky vytočí přes mobilní síť nebo Wi-Fi. Velmi užitečnou funkcí pro cestovatele může být, že pokud se zrovna nacházíte v zahraničí, tak hodinky automaticky zavolají na tísňovou linku daného státu. Navíc po skončení hovoru Apple Watch automaticky pošlou vašemu předem vybranému kontaktu sms s informací, kde se právě nacházíte.

Apple se zmínil, že jednou z nejpoužívanějších funkcí hodinek je měření fitness aktivity. Proto vytvořil novou aplikaci, která uživatele propojí s ostatními uživateli této aplikace, aby mezi sebou mohli sdílet své dosazené výsledky a tím se motivovat k lepším výsledkům. Uživatelé budou moci vidět váš postup, srdeční tep, atd. Apple se také zaměřil na aplikaci pro vozíčkáře, aplikace nyní zvládá několik algoritmů pro rozpoznávání různých druhů roztáčení kol, které se promítají do kruhů aktivit.

watch-os3-psani

Další uvedená aplikace se jmenuje „Breathe“ (dech) a je vytvořená pro povzbuzení vás v relaxaci pomocí dýchacích technik. Dokonce poskytuje i vibrační odezvu, pokud budete chtít mít při tomto cvičení zavřené oči.

Kromě toho všeho watchOS 3 zpřístupňuje Apple Pay pro aplikace třetích stran, běh na pozadí pro fitness aplikace, API pro mikrofon, video a další. Vývojářská verze je jako obvykle dostupná již dnes s tím, že k oficiálnímu uvolnění pro veřejnost dojde na podzim toho roku.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
E-shop TomTop nabízí smartphone HomTom S7 se slevou 38%!

E-shop TomTop nabízí smartphone HomTom S7 se slevou 38%!

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Máte v plánu zakoupit si nový telefon, ale děsí vás výše cen, která mnohdy sahá až ke 30 000 korunám? Internetový…

Čínské Xiaomi chystá na 3. červenec akci! Co představí?

Čínské Xiaomi chystá na 3. červenec akci! Co představí?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Dnešní den představilo Xiaomi novinku Redmi 6 Pro a tablet Mi Pad 4. Již nyní se ale spekuluje o tom, co…

Xiaomi Mi Pad 4: malý, ale proklatě šikovný

Xiaomi Mi Pad 4: malý, ale proklatě šikovný

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Xiaomi konečně představuje svoji další generaci tabletové řady Mi Pad. V tomto článku se společně podíváme na to, co od něho…

Mobilní zobrazení