Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

watchOS 3: okamžité spuštění aplikací a ruční psaní

  |  komentovat  |  autor: Lumír Kratochvíl

Apple na WWDC 2016 představil novou verzi operačního systému pro Apple Watch. Vývojářská verze watchOS 3 přinese mnohem rychlejší spouštění oblíbených aplikací, rozpoznávání ručního psaní a vylepšený design.

Apple slaví s hodinkami Apple Watch (recenze) obrovský úspěch a tak není divu, že se je snaží neustále zlepšovat, aby si udržel zájem zákazníků. Jako první vylepšení uvedl tzv. „instant launch“ (okamžité spuštění), které spustí oblíbené aplikace až 7 krát rychleji oproti předchozí verzi watchOS 2. O vybírání vašich oblíbených aplikací se budou starat samotné hodinky. Hodinky se od vás budou učit, kdy jakou aplikaci používáte. Celé to funguje tak, že hodinky zjistí, že se každé ráno díváte například na výsledky fotbalového utkání z předešlé noci a tak se aplikace automaticky zapne na pozadí, načte data a v okamžiku, kdy jí otevřete, už bude spuštěná a mít načtená data. Tím si ušetříte zdlouhavé čekání při zapínání aplikace a následném načtení jejich dat.

watch-os3-vysledky

Dále se Apple zaměřil na zlepšení uživatelského komfortu. Vylepšené prostředí hodinek zahrnuje „control center“, do kterého se dostanete jednoduchým tažením prstu z dolní části obrazovky směrem nahoru, stejně tak jako u iPhonu. Postranní tlačítko bylo přemapováno tak, aby se po jeho stisknutí spustil, místo seznamu kontaktů, seznam posledních a běžících aplikací na pozadí. Apple také přidal několik nových ciferníků, včetně Minnie a velice oblíbených kruhů znázorňujících aktivitu.

watchOS 3 nyní obsahuje i novou bezpečnostní funkci, kdy stačí na pár vteřin podržet postranní tlačítko a stisknout volání na tísňovou linku, kterou hodinky vytočí přes mobilní síť nebo Wi-Fi. Velmi užitečnou funkcí pro cestovatele může být, že pokud se zrovna nacházíte v zahraničí, tak hodinky automaticky zavolají na tísňovou linku daného státu. Navíc po skončení hovoru Apple Watch automaticky pošlou vašemu předem vybranému kontaktu sms s informací, kde se právě nacházíte.

Apple se zmínil, že jednou z nejpoužívanějších funkcí hodinek je měření fitness aktivity. Proto vytvořil novou aplikaci, která uživatele propojí s ostatními uživateli této aplikace, aby mezi sebou mohli sdílet své dosazené výsledky a tím se motivovat k lepším výsledkům. Uživatelé budou moci vidět váš postup, srdeční tep, atd. Apple se také zaměřil na aplikaci pro vozíčkáře, aplikace nyní zvládá několik algoritmů pro rozpoznávání různých druhů roztáčení kol, které se promítají do kruhů aktivit.

watch-os3-psani

Další uvedená aplikace se jmenuje „Breathe“ (dech) a je vytvořená pro povzbuzení vás v relaxaci pomocí dýchacích technik. Dokonce poskytuje i vibrační odezvu, pokud budete chtít mít při tomto cvičení zavřené oči.

Kromě toho všeho watchOS 3 zpřístupňuje Apple Pay pro aplikace třetích stran, běh na pozadí pro fitness aplikace, API pro mikrofon, video a další. Vývojářská verze je jako obvykle dostupná již dnes s tím, že k oficiálnímu uvolnění pro veřejnost dojde na podzim toho roku.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení