Vlajkové Samsungy mají novou funkci. Čekali jsme na ni dlouhých 9 let

Ondřej Koníček
Samsung Galaxy S25 Ultra | foto: Samsung
Samsung Galaxy S25 Ultra | foto: Samsung

Samsung přichází u vlajkové řady Galaxy S25 s funkcí Seamless Updates, která je součástí Androidu již od roku 2016. Co to pro uživatele znamená?

Na Samsungy míří nová funkce

Google a Samsung jsou spolu v partnerském vztahu a spolupracují na spoustě věcí. Z jejich spolupráce vznikla například funkce Circle to Search, Google bude v novém Androidu 16 využívat kodeky, které vyvinul Samsung a ten mu například vyrábí procesor Tensor, který pohání telefony Pixel. Oba technologické giganty zkrátka pojí spousta projektů.

Když s něčím Google přijde, Samsung to často nasazuje do svých telefonů mezi prvními. Ne vždy to ale tak dopadá a je to i případ aktualizací systému s označením Seamless Updates. Google tento prvek do systému Android nasadil již v roce 2016, nicméně jihokorejský výrobce ho do svých telefonů aplikuje až nyní, po dlouhých devíti letech.

Respektive ho nyní, jak informuje web GSMArena, aplikuje do svých vlajkových telefonů Galaxy S25, což je ještě absurdnější. Dalo by se pochopit, kdyby funkcí Seamless Updates jeho nejlepší telefony disponovaly dříve a Samsung ji postupně rozšiřoval na levnější telefony. Jenže je to naopak. Jako první se objevila v modelu Galaxy A55, který spadá do střední třídy.

Telefony řady Samsung Galaxy S25 | foto: Mobil Pohotovost
Telefony řady Samsung Galaxy S25 | foto: Mobil Pohotovost

Samsung si připravoval půdu

Realita je tedy taková, že Samsung si vyzkoušel funkci Seamless Updates před rokem, když představil model Galaxy A55 a nyní ji tedy milostivě posílá na své vlajky. Vše evidentně fungovalo dobře a nyní může přijít rozsáhlejší nasazení. Co ale vlastně funkce Seamless Updates nabízí, proč je velmi praktická a proč byste ji ve svém telefonu měli chtít?

Jedná se o výrazné zpříjemnění procesu aktualizace systému, kdy můžete používat svůj telefon i v době, kdy se nahrává update systému. Paměť je v tomto případě rozdělena na dvě části, respektive oddíly, a zatímco telefon při běžném používání využívá jednu část, aktualizace se plynule stahuje a instaluje na druhou, která není využívána.

Po dokončení instalace telefon restartujete a při restartu se aktualizace přehraje na oddíl se systémem. Vše se děje odděleně, takže je to rychlejší a telefon lze pořád používat. Tím, že update probíhá na pozadí a za běhu, tak vlastně zabere jen o něco více času než klasické restartování telefonu. Samsung tedy vítáme v roce 2016 a jsme rádi, že tuto vymoženost konečně nasadil.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Ondřej Koníček - Redaktor

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře


Nejnovější články