Ve světle koronaviru se pro WhatsApp zdvihá fialový vykřičník
WhatsApp používá víc jak miliarda aktivních uživatelů měsíčně a zájem o tuto platformu roste. Úspěch v době sociálního úpadku se ale nevyhýbá dlouholeté konkurenci v podobě platformy Viber.

Doporučujeme: Je něco lepší než WhatsApp? 3 modernější a bezpečnější alternativy
Když jsme informovali o zajímavých alternativách chatovací služby WhatsApp, nešlo nezmínit Viber, projekt japonské společnosti Rakuten. A i když Facebook drží s Messengerem a WhatsAppem nad mobilním chatování absolutní monopol, nyní se dostává ke slovu i zajímavá fialová konkurence.
Svou vinu na tom má samozřejmě celosvětová epidemie choroby Covid-19, která nutí lidi zůstávat doma a veškerý možný sociální kontakt provádět skrz smartphone, počítač či jakkoliv jinak přes internet. A, jak ukazují různé studie, internetová média, vývojáři aplikací a podobné virtuální subjekty mají v těchto nelehkých časech pré.
Viber roste raketovým tempem
Viber se v novém tiskové zprávě chlubí zajímavými statistikami. Za posledních pár týdnů, což má znamenat od začátku rozšíření epidemie v globálním měřítku (ne jen v Číně), uživatelé poslali o 134 % víc zpráv ve skupinách. Porovnání je s posledním lednovým týdnem.
Za posledních 14 dní se v průměru na jednoho uživatele zvýšil počet přijatých skupinových hovorů o 370 %, což už jednoznačně ukazuje nárůst zájmu. Průměrná angažovanost v komunitách vzrostla o 78 % a to v souvislosti s projekty, jakými je například aktuální zpravodajství deníku The Washington Post.

WhatsApp může ztratit pevninu
Je tak možné, že se pro WhatsApp, který má s Viberem mnohem víc společného než třeba s Messengerem od Facebooku (kupříkladu registraci pomocí čísla a ne pomocí facebookového účtu) zdvihá nebezpečná konkurence. Proč?
Asi nikomu neunikly bezpečnostní aféry WhatsAppu. Ten byl ze strany Organizace spojených národů (OSN) označen za chatovací platformu, kterou OSN nedoporučuje používat, kvůli bezpečnostním rizikům.
OSN toto prohlášení vydalo v reakci na malware, který měl tým hackeru saúdského prince zaslat právě prostřednictvím WhatsAppu nejbohatšímu muži světa – Jeffu Bezosovi. Ochranné systémy WhatsAppu podobné malwary musí odchytit a znemožnit jejich další šíření, což se bohužel nestalo.
zdroj: vlastní, Viber