Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze hodinek Pebble Time Round: správný směr

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Chytré hodinky Pebble Time Round jsou nejtenčími, nejlehčími a snad i také nejhezčími smartwatch na trhu. Zatímco u konkurence přidávají jednu zbytečnou funkci za druhou, u Pebblu se snaží najít sílu v jednoduchosti. A oslovit konečně takové lidi, kteří chtějí na ruce hodinky, a ne překombinovaný malý počítač.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, vzhled, výdrž a nabíjení, voděodolnost
» 2. Kulatý displej, prostředí, notifikace a funkce, zhodnocení

Pokud se podíváte na současné portfólio chytrých hodinek Pebble, možná byste si řekli, že je nejnovější model Time Round jen kulatou verzí loňských modelů Time a Time Steel. To by ovšem byla chyba, změn je totiž podstatně více. Ať už jde ale o tenčí a lehčí provedení, unisexový design s možností výběru mezi dvěma velikostmi pásků nebo uzpůsobené kulaté prostředí, všechno de facto pramení „jen“ z přepracované konstrukce. A ne vždy jde bohužel o vylepšení jen pozitivního rázu.

Nejtenčí, nejlehčí a nejhezčí

Kulaté hodinky od Pebblu jsou hezké nejen na propagačních materiálech výrobce, ale také ve skutečnosti. Největší podíl na tom má moderní kulatý displej odkazující na klasické pojetí hodinek nebo také úžasně ultratenké provedení – s pouhými 7,5 mm jde o celosvětově nejtenčí chytré hodinky. A prvenství si model Time Round připisuje také za hmotnost 28 g (respektive 32 g v případě 20mm varianty). S tím budou spokojeni nejen muži, ale hlavně ženy. Pro ně je pak připravena o 4 gramy lehčí 14mm varianta. Nošení chytrých hodinek na ruce se tedy stává nejen modní, ale také praktickou záležitostí.

Výdrž kratší, přesto stále vynikající

Tělo Pebble Time Round zůstává vyrobené z luxusní nerezové oceli. Zpracování je také opět vynikající, stejně jako u modelů Time a Time Steel. Co se ale změnilo, je výdrž baterie. Do tenčího těla se pochopitelně nevešla stejně kapacitní baterie, a tak místo až týdenního používání na jedno nabití budete rádi, pokud vám hodinky vydrží 2 dny. V praxi ale nebyl problém dostat se i na 2 a půl nebo téměř 3 dny výdrže. Záleží na tom, jak moc budete hodinky zaměstnávat. V každém případě, výdrž zůstává u Pebblu jeho silnou stránkou, na rozdíl od konkurence (zejména Apple Watch nebo hodinek s Androidem Wear, které sotva vydrží jeden den).

Rychlejší nabíjení, menší voděodolnost

Další nespornou výhodou je rychlonabíjení. Pebble Time Round prakticky nabijete za pouhých 15 minut na další celý 1 den používání, hodinky jsou tedy plně nabité za zhruba 30 minut (což je celkově 2x rychleji než u modelu Time a Time Steel). Vynikající je také speciální magnetický konektor, který snadno přichytíte k tělu hodinek a okamžitě poté začne samotné nabíjení. Zcela nepochopitelně však kulatý model Time Round upustil od zvýšené voděodolnosti, s hodinkami není doporučeno se potápět nebo sprchovat, technicky produkt disponuje voděodolností proti vlhkosti a dešti (IPX7) a koneckonců vystavovat tekutinám není vhodné ani kožený pásek, který jsme měli u námi testovaného modelu.

Vynikající personalizace hodinek

Pásky si ale můžete, jak je u Pebblu již zvykem, díky jednoduchému mechanismu snadno měnit za jiné (stačí jen povolit zámek a pásek vycvaknout, s následným nasazením jiného pásku je to manuálně složitější). Na výběr máte mezi menším (dámským) 14mm provedením a větším (pánským) 20mm provedením. To dále přispívá k potřebné personalizaci hodinek, které by měly v případě každého z nás odrážet naší osobitost a pokud možno být i vhodně vybraným módním doplňkem nejen do společnosti. Vybírat si samozřejmě také můžete z různých barevných provedení a materiálů, stejně jako libovolně měnit ciferníky na hodinkách.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, vzhled, výdrž a nabíjení, voděodolnost
» 2. Kulatý displej, prostředí, notifikace a funkce, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Luboš Srb... Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
...
...

Zobrazování datumu??? Jak takovou věc vůbec můžete napsat? A není to za tento týden prvně, co to tady čtu.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

22. 6. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení