Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Recenze hodinek Pebble Time Round: správný směr

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Chytré hodinky Pebble Time Round jsou nejtenčími, nejlehčími a snad i také nejhezčími smartwatch na trhu. Zatímco u konkurence přidávají jednu zbytečnou funkci za druhou, u Pebblu se snaží najít sílu v jednoduchosti. A oslovit konečně takové lidi, kteří chtějí na ruce hodinky, a ne překombinovaný malý počítač.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, vzhled, výdrž a nabíjení, voděodolnost
» 2. Kulatý displej, prostředí, notifikace a funkce, zhodnocení

Pokud se podíváte na současné portfólio chytrých hodinek Pebble, možná byste si řekli, že je nejnovější model Time Round jen kulatou verzí loňských modelů Time a Time Steel. To by ovšem byla chyba, změn je totiž podstatně více. Ať už jde ale o tenčí a lehčí provedení, unisexový design s možností výběru mezi dvěma velikostmi pásků nebo uzpůsobené kulaté prostředí, všechno de facto pramení „jen“ z přepracované konstrukce. A ne vždy jde bohužel o vylepšení jen pozitivního rázu.

Nejtenčí, nejlehčí a nejhezčí

Kulaté hodinky od Pebblu jsou hezké nejen na propagačních materiálech výrobce, ale také ve skutečnosti. Největší podíl na tom má moderní kulatý displej odkazující na klasické pojetí hodinek nebo také úžasně ultratenké provedení – s pouhými 7,5 mm jde o celosvětově nejtenčí chytré hodinky. A prvenství si model Time Round připisuje také za hmotnost 28 g (respektive 32 g v případě 20mm varianty). S tím budou spokojeni nejen muži, ale hlavně ženy. Pro ně je pak připravena o 4 gramy lehčí 14mm varianta. Nošení chytrých hodinek na ruce se tedy stává nejen modní, ale také praktickou záležitostí.

Výdrž kratší, přesto stále vynikající

Tělo Pebble Time Round zůstává vyrobené z luxusní nerezové oceli. Zpracování je také opět vynikající, stejně jako u modelů Time a Time Steel. Co se ale změnilo, je výdrž baterie. Do tenčího těla se pochopitelně nevešla stejně kapacitní baterie, a tak místo až týdenního používání na jedno nabití budete rádi, pokud vám hodinky vydrží 2 dny. V praxi ale nebyl problém dostat se i na 2 a půl nebo téměř 3 dny výdrže. Záleží na tom, jak moc budete hodinky zaměstnávat. V každém případě, výdrž zůstává u Pebblu jeho silnou stránkou, na rozdíl od konkurence (zejména Apple Watch nebo hodinek s Androidem Wear, které sotva vydrží jeden den).

Rychlejší nabíjení, menší voděodolnost

Další nespornou výhodou je rychlonabíjení. Pebble Time Round prakticky nabijete za pouhých 15 minut na další celý 1 den používání, hodinky jsou tedy plně nabité za zhruba 30 minut (což je celkově 2x rychleji než u modelu Time a Time Steel). Vynikající je také speciální magnetický konektor, který snadno přichytíte k tělu hodinek a okamžitě poté začne samotné nabíjení. Zcela nepochopitelně však kulatý model Time Round upustil od zvýšené voděodolnosti, s hodinkami není doporučeno se potápět nebo sprchovat, technicky produkt disponuje voděodolností proti vlhkosti a dešti (IPX7) a koneckonců vystavovat tekutinám není vhodné ani kožený pásek, který jsme měli u námi testovaného modelu.

Vynikající personalizace hodinek

Pásky si ale můžete, jak je u Pebblu již zvykem, díky jednoduchému mechanismu snadno měnit za jiné (stačí jen povolit zámek a pásek vycvaknout, s následným nasazením jiného pásku je to manuálně složitější). Na výběr máte mezi menším (dámským) 14mm provedením a větším (pánským) 20mm provedením. To dále přispívá k potřebné personalizaci hodinek, které by měly v případě každého z nás odrážet naší osobitost a pokud možno být i vhodně vybraným módním doplňkem nejen do společnosti. Vybírat si samozřejmě také můžete z různých barevných provedení a materiálů, stejně jako libovolně měnit ciferníky na hodinkách.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, vzhled, výdrž a nabíjení, voděodolnost
» 2. Kulatý displej, prostředí, notifikace a funkce, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

VČERA  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení