Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze Healbe GoBe 2: nejvšestrannější fitness náramek?

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Fišer

Naše zdraví máme víceméně všichni ve vlastních rukou. Svět se naštěstí dostává do doby, kdy zdraví není lhostejné téměř nikomu a jdeme mu tak trochu naproti. Každý se pokoušíme občas aktivně pohnout, jít si zaběhat nebo jen upřednostnit chůzi před jízdou. Ke sledování naší aktivity se hodí malý pomocník na zápěstí. My jsme pro vás vyzkoušeli fitness náramek Healbe GoBe 2, údajně ten nejlepší na trhu.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, design, měření aktivit
» 2. Výdrž baterie, zhodnocení

Ve světě chytrých fitness náramků jsou stálice, přes které není jednoduché uspět. Firmy jako Fitbit, Garmin a do nedávna ještě i Jawbone. Pak se ale objeví do té doby neznámý výrobce, který může s pověstí zmiňovaných značek slušně zamávat.

Napadá mě zajímavý příměr: Healbe je totiž pro svět fitness náramků totéž, co byl Pebble pro svět chytrých hodinek. Společnost Pebble přišla, ozářila nás fantastickou nabídkou svých produktů, ale v tu nejlepší chvíli také odešla. Healbe na to jde trochu jinak, nabízí totiž přesně to, co mohou trochu náročnější zákazníci chtít.

Marketingová kampaň náramku GoBe 2 není nijak přehnaně složitá; vlastně vsází pouze na jedinou kartu. Healbe GoBe 2 má být prý nejlepší chytrý sportovní náramek na trhu. Upřímně, neoslovilo vás to? Kdo by přece nechtěl vyzkoušet nejlepší chytrý fitness náramek na trhu, že? Rovnou teď vám mohu prozradit, že naprosto dokonalý není, ale pozor, v tom, na co se specializuje, je náramek od Healbe skutečná špička.

Plastový design zrovna nenadchne

Tělo náramku nijak extra nevybočuje z řady klasických sport trackerů. Možná by mohlo být o něco menší, ale při zjištění, kolik senzorů se do těla musí vejít, jsme za velikost ještě rádi. Zhruba šest rozdílných senzorů najdeme v těle Healbe GoBe 2, které tak nejen pěkně ztloustlo, ale je i velké a široké. To mimo jiné znamená, že například pod manžetu košile jej neschováte.

Je to ale možná dobře, neboť díky větším rozměrům se na vrchní část náramku vešel digitální displej, který pomocí větších diod jednoduše informuje o dění ve vašem těle. Můžete tak klidně zkontrolovat srdeční tep nebo rovnováhu kalorií přímo na malém displeji náramku a netřeba tak vytahovat z kapsy smartphone. Navíc náramek umí zobrazovat čas, což se hodí ve chvílích, kdy si sundaváte hodinky, ale náramek se rozhodnete nechat připnutý.

Zásadní problém je ale vidět na zpracování. Ne, že by snad design nestál za moc, ten je naopak zvládnutý velice pěkně. Vroubkování „na displeji“ působí pěkně a rozhodně lépe, než kdyby zůstal design plochý. Kolem a kolem ale vypadá Healbe GoBe 2 spíše než jako seriózní fitness náramek s fůrou senzorů jako hračka z tržnice. Plastové tělo a gumový náramek nepůsobí vůbec pěkně, ačkoliv funkci ochrany splňují skvěle; všechno navíc padne a nikde nevrže. Osobní výhrady jsem měl spíše k řemínku, který mi přišel neskutečně tvrdý, nepoddajný a při porovnání s tím u Apple Watch, které jsem používal simultánně s náramkem, se u něj zkrátka podepsala nižší pořizovací cena celého zařízení.

Mistr svého řemesla

Healbe GoBe 2 se specializuje na měření vašich denních aktivit (koneckonců jako každý chytrý náramek), ale k tomu si přidává velice slušný výpočet přijatých a spálených kalorií nebo například úroveň hydratace. Mimo tyto „extrabuřty“, kterými GoBe 2 disponuje, ale měří i klasické hodnoty, jako třeba ušlou vzdálenost, počet kroků, úroveň stresu, kvalitu spánku a samozřejmě hladinu srdečního tepu a krevního tlaku, protože co by to bylo za řádný sportovní doplněk, kdyby neuměl měřit srdeční tep.

Všechny aktivity, které náramek měří, si můžete prohlížet v samostatné aplikaci, která je dostupná jak pro iOS, tak pro Android. Není nijak složitá a zobrazí všechny nutné informace. Pokud se vám ale z jakéhosi důvodu nelíbí, není problém všechna data odkázat do Apple Health, respektive využít službu Google Fit. Občas se ale může stát, že náramek se sám odpojí a vy tak musíte pro zkontrolování údajů opět provést párování.

 

Časem mi i přišlo, jako by náramek počítal s tím, že ho nikdy neodepnete a při aktivitách, které nevyžadují jeho přítomnost, se automaticky vypne a vy tak musíte opět znovu párovat. Je to rozhodně škoda, protože téměř každý den se našla chvíle, kdy jsem si náramek aspoň na moment sundal, protože řekněme ve chvílích, kdy se snadno ušpiníte, si asi nechcete ušpinit i náramek, a tak ho sundáte, podobně jako byste sundali i klasické hodinky. Naštěstí pro takové chvilky je náramek vybaven odolností proti prachu a slušnou vodotěsností.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, design, měření aktivit
» 2. Výdrž baterie, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
fialkap Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
fialkap
fialkap

prosím vás, opravdu umí měřit krevní tlak? To by byla slušná výhoda oproti ostatním. Dlouhou dobu takový hledám. Rozhodně důležitější nežli „nějaký“ puls.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za "žumpu"

Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za „žumpu“

DNES  |  Jakub Fišer  |  4 komentáře

Sociální síť Facebook leží v žaludku celé Evropské unii, zvláště pak eurokomisařce pro spravedlnost Věře Jourové. Ta na otázku…

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Čínská společnost Huawei soutěží s konkurenčním korejským Samsungem o to, kdo dřív přijde s prvním skládacím smartphonem. Dlouho bylo…

Mobilní zobrazení