Recenze Realme Watch S Pro – Navrch huj, vespod fuj

Jakub Fišer
  • Realme to po nájezdu na trh se smartphony zkouší i v oblasti wearables
  • Hodinky Realme Watch S Pro nejsou jejich první, ale rozhodně nejzajímavější
  • Mají velký a pěkný displej, GPS čip a vydrží celý týden
  • Vyplatí se ale vzhledem k agresivní konkurenci?
Realme Watch S Pro, recenze
Realme Watch S Pro, recenze

Obsah balení

  • chytré hodinky Realme Watch S Pro se silikonovým řemínkem
  • nabíjecí dok s USB-A zakončením
  • technická brožurka a základní průvodce

Hodinky velké a odolné

V portfoliu výrobce z Číny – Realme – figurují Watch S Pro na absolutním vrcholku. Mezi svou konkurencí ale až takovým etalonem nejsou, to hlavně z hlediska designu. Na hodinkách je patrné, že co do zpracování a vzhledu bylo spořeno a spíše než smartwatch z roku 2021 připomínají podobně přístroje z předloni.

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter

Tělo hodinek je z oceli, jak upozorňuje výrobce na svých stránkách, prim na těle ale hraje i plast. Najdeme ho na spodní straně a volitelně i na řemínku. 1,39palcový ciferník kryje neznáme sklo, které ale odolává solidně a i když jsem se k němu nechoval zrovna jako v rukavičkách (masivním sportovním designem k tomu vybízí), neobjevila se ani jedna rýha. Kolem displeje pak obíhá ještě luneta s minutovými popisky 10 až 50.

Realme Watch S Pro, recenze
Realme Watch S Pro, recenze

Tělo vypadá dobře, jak již zaznělo, masivně a na ruce hodinky působí kvalitním dojmem. Výborná je i odolnost, ať už zmíněného krycího skla, nebo i samotného časostroje. Zvládnou i potopení do 50metrové hloubky.

Řemínek je peklo

Výtka ale letí směrem k řemínku. Ten, co dostanete v tuzemském prodejním balení je nic než nekvalitní guma vytvarovaná do podoby pásku. Je černý a příjemně poddajný, ale na kůži dře a zápěstí se pod ním ošklivě potí a otlačuje.

Kvalita řemínku je na minimální úrovni a výrobce tristně nepřibaluje žádný jiný. Na oficiálních stránkách si za příplatek můžete vybrat jinou barvu silikonového, případně i kožený (v přepočtu za směšných 300 korun). Ten jistě odvede mnohem lepší práci. Aspoň výměna řemínku je normální, najdeme zde 22milimetrovou osičku, takže si můžete nasadit klidně i svůj oblíbený řemínek z jiných hodinek.

Realme Watch S Pro, recenze
Realme Watch S Pro, recenze

Displej skvělý, jen ho neberte ven

Obrazovka u Realme Watch S Pro dosahuje solidní diagonály 1,39 palce a jde o AMOLED s technologií always-on. Je určitě dobře, že výrobce sem tuto funkci dostal, protože skvěle vyvažuje jiné nedostatky displeje. Těch není mnoho. Rozlišení 454 × 454 pixelů s celkovou jemností 326 pixelů na palec je zcela v pořádku. Barvy jsou příjemné a je vidět, že panel patří k těm lepším.

Displej je ale velmi těžko čitelný na přímém slunečním svitu. U rozsvíceného zobrazovače to ještě jakžtakž jde, ale i tak budete na sklo zuřivě ťukat v domnění, že hodinky je třeba „probudit“. To protože na nich nebude nic vidět. V oslavovaném always-on režimu pak venku není vidět vskutku nic a vše se jen nechutně leskne.

Realme Watch S Pro, recenze
Realme Watch S Pro, recenze

Vydrží celý týden

Předností podobných fitness zařízení s proprietárním systémem a velkým tělem bývá také baterie, která udrží produkt v chodu víc než jen pár pracovních dní. A to zde platí jednoznačně. Výrobce se chlubí 420mAh Li-ion baterií v těle a – teď pozor – až 14denní výdrží. Nebudu rozporovat, že při vypnutém always-on zobrazení a vypnuté GPS hodinky vydrží 14 dní, možná i víc.

Nicméně já je testoval a používal jako běžný uživatel, někdy jsem je trápil víc, někdy méně. A skutečnost je jednoduchá: v běžném provozu, v klasickém pracovním týdnu, kdy většinou homeoffice prokládáte venkovním sportováním, vydrží hodinky 6 dní. Pak už s 10 % škemrají o nabíječku. Ta je za 50 minut nabije z 10 na 90 %.

Systém bez lekcí jazyka

První vážný problém přijde ve chvíli, kdy vlastně hodinky zapnete a začnete v nich pořádně „listovat“. Zjistíte, že Watch S Pro používají vlastní proprietární systém, což je u časostroje do 5 tisíc – a někdy i dráž – naprostým evergreenem. Systém se trošku krkolomně ovládá, ale hlavně – nepodporuje český jazyk.

Realme Watch S Pro, recenze
Realme Watch S Pro, recenze

Aplikace v telefonu jménem Realme Link podle lokace Česká republika rovnou nastaví jazyk na angličtinu a hnout se s tím nedá. Na druhou stranu, angličtina zde není náročná a je to více méně o zvyku. Chápu ale, že to pro někoho může představovat přítěž. Konkurence jako Honor, Huawei, Xiaomi či Amazfit česky umí.

Ani ovládání není stoprocentní. Gestem odshora se otevírají notifikace, opačným gestem zespoda pak lehoučkou animací vstupujete do menu aplikací bez popisků. Zleva doprava pak listujete mezi fitness kroužky, počasím, spánkovými cykly, srdečním tepem, hudební přehrávačem a nabídkou rychlých přepínačů (ten bývá většinou jako stahovací roletka zeshora). Vše doplňují dvě tlačítka – jedno pro probuzení či zpět a druhé pro sportovní aktivity.

Sport zdar s Realme!

Hodinky jménem Watch S Pro se profilují jako prémiové, ale nabízí i širokou škálu sportovních a fitness módů a nástrojů. Na denní bází dokážou měřit srdeční tep, saturaci kyslíku v krvi a také vás provést dechovým cvičením. K dalším základním funkcím pak patří notifikace (jen ty o příchozím telefonátu mi ne a ne fungovat), budík, kompas nebo třeba vzdálená spoušť fotoaparátu.

Ze sportovních úkonů pak Realme počítá spálené kalorie, průměrný srdeční tep, nachozené kroky a ušlou vzdálenost, stejně jako průměrnou rychlost i kadenci. Ryze sportovních aktivit je 15 a je mezi nimi běh a chůze venku i vevnitř, cyklistika, turistika, plavání, jóga, silový trénink anebo hry jako košíková nebo kriket.

Náročnější uživatelé musí zapomenout na monitoring stresu, počítadlo menstruačního cyklu nebo třeba bezkontaktní placení. Na druhou stranu, za cenu necelých 4 tisíc korun je tohle víc než důstojná nabídka funkcí a vychytávek.

Realme Watch S Pro, recenze
Realme Watch S Pro, recenze

Další z levných „prémiovek“

Hodinky Realme Watch S Pro mají rozhodně příjemnou výdrž, dobrý – i když na slunci nečitelný – displej a k tomu obligátní nabídku fitness funkcí a dalších vychytávek. Avšak proti stejně drahé konkurenci buď ztrácí (jako třeba v případě Fitbit Versa 2), anebo hůř, nepřináší nic nového či speciálního.

Za cenu 3 490 Kč tak zákazník dostane srovnatelnou výbavu jako u konkurence, ale musí dát všanc podporu češtiny a třeba i možnost s hodinkami platit. Pokud se vám mermomocí líbí design a máte blízko ke značce Realme, zkuste levnější Watch S za 1 990 Kč. Vzdáte se jen oceli a always-on displeje.

Co se nám líbí?Co se nám nelíbí?
Plus výbava a funkcePlus zpracování
Plus vzhledPlus displej
Plus výdrž a nabíjeníPlus absence češtiny
Sledujte nás v Google Zprávách

Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články