V Číně se zrodilo již několik zajímavých značek mobilních zařízení. Na tamní dětský den 4. června pak vzniklo Realme. Tedy značka, která cílí především na mladé a energické lidi. Za své krátké působení se však dá říci, že se dostala do povědomí mnoha fanoušků.
Novinka Realme GT Master Edition je pak ale možná malinko jiné a přesto přesně odpovídá filozofii výrobce. Nejedná se sice o zrovna nejlevnější kousek, nicméně vzhledem k výbavě se minimálně dle papírových specifikace konkurence jen těžko chytá. To ale nemusí ve výsledku nic znamenat. Důležité je, jaký je telefon v reálném využití. A to se pokusíme rozklíčovat v naší nové recenzi!
Konstrukce | kov a veganská kůže, 159,2 × 73,5 × 8 mm, 174 g |
---|---|
Displej | 6,43″, AMOLED, 120 Hz, 2400 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 409 PPI |
Operační systém | Android 11 + Realme UI 2.0 |
Čipset | 8jádrový, 2,4 GHz, Snapdragon 778G 5G |
Paměť | 8 GB RAM, úložiště 128 GB |
Fotoaparát | tři (64 Mpx hlavní 75° + 2 Mpx macro + 8 Mpx širokoúhlý 119°), clona f/1.8 + f/2.4 + f/2.2 , EIS, umělá inteligence, 2× optický zoom, LED blesk; přední 32 Mpx, clona f/2.5 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | 5G, Dual SIM, Bluetooth 5.2, NFC, Wi-Fi 6, GPS, USB-C, čtečka otisků pod displejem, 3,5mm jack |
Baterie | 4 300 mAh, rychlonabíjení 65 W |
Cena a dostupnost | od 8 999 Kč, září 2021 |
V Realme si u telefonu GT Master Edition zřejmě řekli, že musí vypadat skvěle, prémiově a na první pohled rozeznatelně od ostatních telefonů. K tomu si tedy přizvali japonského návrháře, pana Naota Fukusawu, který se toho ujal, jak je mu vlastní. Máme tu tedy poměrně ostře řezané hrany ve stylu Sony, což telefonu dodává ducha elegance. Zároveň je novinka taktéž velice úzká, konkrétně je řeč o tloušťce jen 8 milimetrů. Velice příjemná je i váha, která se zastavila na 174 gramech. V ruce tedy zařízení působí velice atraktivně, čemuž velkou měrou pomáhají také záda.
Čtěte také: Stylové Realme GT Master Edition s koženými zády vstupuje na náš trh se slevou
Čínská společnost totiž nevsadila na klasické materiály jako je kov, plast či sklo. Jelikož zde máme Master Edition (mistrovská edice – pozn. redakce), tak toto jméno musí nějak obhájit. Výrobce se tak rozhodl pro kůži. Aby ale pomohl svému marketingu a dobrému dojmu o společnosti, tak zde na zádech máme veganskou kůži.
Tento materiál pak v ruce působí poměrně dobře. Neklouže, není nepříjemně chladný a při zátěži se naopak nijak zvláště nezahřívá. V bocích navíc plynule přechází do bočního kovového rámečku. Záda však mají ještě jedno specifikum. Jsou zde obdélníkové výstupky, které mají evokovat cestovní zavazadlo. Návrhář to objasnil tak, že to má podporovat cestovního ducha u mladé generace. Jestli se to povedlo nebo ne, nechám na vás.
Po přesunutí k bočnímu rámu zjistíme, že se zde neodehrálo nic výjimečného. To znamená, že pravá strana hostí zamykací tlačítko, přičemž na opačném boku máme dvojici kláves pro ovládaní hlasitosti. Nad nimi si své místo našel šuplík pro dvě SIM karty. Zbytek máme pak ve spodní části. Dominantou je samozřejmě uprostřed umístěný USB-C konektor, jehož po levici doprovází 3,5mm jack a po pravici reproduktor.
Přední strana se následně nese v duchu trendů. Velký displej lemují malé rámečky; i když u toho spodního by se určitě ještě dalo ubrat. Podívanou pak narušuje pouze malý průstřel pro přední fotoaparát, ten je umístěn v levém horním rohu.
Jelikož zde máme zařízení, které má v názvu Master Edition, tak nějak přirozeně očekáváte, že bude vše o trochu lepší než u konkurence. To se bohužel nedá říci o reproduktoru. Jeho výstup je totiž naprosto průměrný. Při maximální hlasitosti je zvuk navíc poměrně plochý a postrádá výraznější basy. Nepotěší ani fakt, že je na všechnu práci sám. Stereo reprodukce by tomuto kousku slušela rozhodně více.
Pakliže chcete, aby váš smartphone měl u zákazníka šanci na úspěch, tak nesmíte zapomenout nasadit kvalitní displej. Již teď prozradím, že v Realme na této položce nešetřili a máme tu tedy krásný 6,43palcový AMOLED zobrazovač s rozlišením Full HD+, přičemž rozhodně potěší také 120Hz obnovovací frekvence pro plynulejší chod obrazu.
Velkým plusem je však funkce adaptivního ovládání frekvence. Telefon sám umí nastavovat plynulost od 45Hz do 120Hz. Telefon tedy sám určuje, kdy potřebujete vyšší frekvenci, na základě čehož dokáže lépe optimalizovat jednak zážitek a jednak výdrž baterie.
Zobrazovač se nadále pyšní velice solidní svítivostí. V řeči čísel se konkrétně jedná o 1 000 nitů. Pokud máte tedy své Realme GT Master Edition na přímém slunečním svitu, tak s čitelností není nejmenší problém. Vše navíc perfektně organizuje automatická regulace jasu, která přesně pozná, jak velký má jas být. To samé platí také při používání telefonu ve tmě či v noci. Zde je navíc noční režim pro filtr modrého světla, jenž se umí automatický zapínat při západu slunce a naopak vypnout při východu.
Asijský výrobce u svých telefonů používá poměrně masivní nadstavbu Realme UI, přičemž zde byla nasazena verze 2.0. Ta by se dala přirovnat k nadstavbě MIUI od Xiaomi. To znamená, že si můžete téměř vše nastavit k obrazu svému. Telefon tak lze například ovládat klasickými softwarovými tlačítky, nebo i gesty. Z další personalizace za zmínku rozhodně stojí režim vždy na displeji neboli always-on. Tady si můžete vybrat z několika vzhledů hodin a stylů oznámení.
A pokud jde o notifikace, tak ty má Realme zpracované téměř na jedničku. Krom zvukového upozornění tu máme i zmiňovaný always-On displej, plus rozsvícení krajů displeje. Dále potěší také minimalizace aplikací. Pakliže například surfujete po internetu, můžete si přes prohlížeč v malém okně otevřít třeba kalkulačku. K této funkci nepřímo navazuje také režim dvou aplikací v jedné obrazovce. Na jedné půlce můžete mí tedy rozběhlé například zprávy a v druhé kontakty. Funkce se hodí i pro posílení produktivity.
Opomenout nesmíme ani spuštění oblíbených aplikací. Jakmile telefon odemknete otiskem prstů, tak stačí onen prst chvíli podržet na displeji a vyjede vám nabídka oblíbených aplikací, které jednoduchým svajpnutím k potřebné ikonce otevřete. Zde si pak můžete buď navolit vaše prioritní aplikace, či je nechat telefon vybrat za vás dle využití.
Když telefony Realme dorazily do České republiky, tak měl jejich software jeden poměrně nepříjemný problém. A tím byl překlad do češtiny. Na to zde ale můžeme zapomenout. Žádné krkolomné názvy lámané napůl s angličtinou tu už nenalezneme. Vše je pojmenováno tak, jak byste čekali a bez chybiček. Také optimalizace byla povýšena na novou úroveň. Žhavá novinka Realme GT Master Edition v podstatě nezná bug. To si zaslouží pochvalu.
Dalo by se očekávat, že Realme GT Master Edition bude našlapaných telefonem bez kompromisů. Aby se však čínskému výrobci podařilo udržet přijatelnou cenu, tak zde máme malinko slabší, nicméně stále solidní výbavu. Uvnitř tohoto sympaťáka nalezneme procesor Qualcomm Snapdragon 778G ve spolupráci s 8 GB RAM. Ve zkratce to znamená, že s hrami tady skutečně není problém.
Použitý čip rozhodně není žádné ořezávátko, což dokazuje taktéž skóre v AnTuTu benchmark testu, které se zastavilo na zhruba 520 tisících bodech. I s těmi nejnáročnějšími herními tituly zde tedy není problém. Lepšímu zážitku pomůže herní prostor, kdy telefon automaticky dokáže veškerý výkon přesměrovat pro danou hru. Veškeré hry si tak užijete na maximální detaily.
Je jasné, že pro úspěch telefonu je třeba myslet i konektivitu. V Realme se tak rozhodli, že nasadí vše, co mohou. Pochopitelně tu tak máme Wi-Fi 6. generace, Bluetooth ve verzi 5.2 či čtečku otisků pod displejem. Jedná se optickou verzi senzoru a funguje skvěle. S rychlostí ani přesností není žádný problém. Jen bych si ji dokázal představit malinko výše. Výhodou do budoucna je taktéž podpora moderního 5G připojení.
Asi největší slabina se zde skrývá v baterii. Nasazený akumulátor disponuje 4 300 mAh a 66W rychlostí dobíjení. A co to znamená pro zákazníka? Pakliže máte nastavenou adaptivní obnovovací frekvenci displeje, tak při vyšší zátěži baterie již budete v podvečer hledat nabíječku. Při šetrnějším užití se v klidu dostanete na jeden den. Výdrž je tedy opravdu tristní. Alespoň, že na plnou kapacitu se dostanete za zhruba hodinku a pár minut.
Když Realme s začalo s telefony, tak asi největší slabinou byly fotoaparáty. To ale již dnes neplatí. Realme GT Master Edition se za své tři fotoaparáty rozhodně nemusí stydět. Máme tu hlavní 64Mpx senzor se světelností f/1.8. Dále nechybí ultra-širokoúhlý snímač se záběrem 119 stupňů a rozlišením 8 Mpx. Jako poslední nasadil asijský výrobce makro senzor pro detailní snímky s 2Mpx rozlišením. A jak si tedy tato sestava vede v reálném využití?
Začneme od toho nejdůležitějšího, tedy hlavního snímače. Ten při klasickém focení produkuje kvalitní výsledky, kterým nechybí ostrost, barevná věrnost ani detaily. Senzoru nedělá problém dokonce ani šero či tma. S ubývajícím světlem jde pochopitelně i kvalita dolů, nicméně v tomto případě to není tak markantní. Ještě lepším výsledkům následně pomůže noční režim. Zde je jen jedna nevýhoda a to v rychlosti uzávěrky. V onom režimu totiž trvá udělat fotografii zhruba šest vteřin, přičemž další vteřinku trvá, než můžete znovu fotit.
Zbylé dva snímače jsou zde jen již do počtu. Ultra širokoúhlý senzor dokáže za dobrých podmínek vyprodukovat solidní výsledek, nicméně s ubývajícím světlem kvalita upadá. Makro 2 Mpx pak sice dokáže zachytit detaily, ale dobrého výsledku dosáhnete zhruba v pěti z deseti případů. Poměrně často se stává, že že je fotografie rozmazaná.
Ačkoliv se by se mohlo zdát, že Realme GT Master Edition to hraje na designovou stránku, tak ve skutečnosti tomu tak není. Pochopitelně, že vzhled je zde velkou zbraní a kožená záda dokáží opravdu zaujmout. Nicméně i samotná výbava stojí za pochvalu. Tato žhavá novinka sice není žádným trhačem asfaltu, i přesto zde s výkonem nejsou problémy.
Taktéž fotoaparáty nepatří mezi špičku. Ve své třídě si ale vedou velice solidně. Jedinou větší kaňkou na čistém ubruse je tak výdrž baterie na jedno nabití. Pokud se však s tímto faktorem naučíte fungovat, tak zjistíte, že Realme namíchalo velice povedený koktejl, na který konkurence nehledá recept snadno.
Jestliže je ale řeč o konkurenci, tak za za zmínku rozhodně stojí OnePlus Nord 2 se svým 50Mpx fotoaparátem, až 12GB paměti RAM či procesorem MediaTek Dimensity 1200. Potěší ale i 4 500mAh baterií, 6,43palcovým AMOLED displejem či cenou nepřesahující 13 tisíc korun.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
výkon | výdrž |
displej | fotoaparát (vyjma hlavního) |
systém | chybí bezdrátové nabíjení |
design a zpracování | |
rychlonabíjení |
V Číně se zrodilo již několik zajímavých značek mobilních zařízení. Na tamní dětský den 4. června pak vzniklo Realme. Tedy značka, která cílí především na mladé a energické lidi. Za své krátké působení se však dá říci, že se dostala do povědomí mnoha fanoušků.
Novinka Realme GT Master Edition je pak ale možná malinko jiné a přesto přesně odpovídá filozofii výrobce. Nejedná se sice o zrovna nejlevnější kousek, nicméně vzhledem k výbavě se minimálně dle papírových specifikace konkurence jen těžko chytá. To ale nemusí ve výsledku nic znamenat. Důležité je, jaký je telefon v reálném využití. A to se pokusíme rozklíčovat v naší nové recenzi!
Konstrukce | kov a veganská kůže, 159,2 × 73,5 × 8 mm, 174 g |
---|---|
Displej | 6,43″, AMOLED, 120 Hz, 2400 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 409 PPI |
Operační systém | Android 11 + Realme UI 2.0 |
Čipset | 8jádrový, 2,4 GHz, Snapdragon 778G 5G |
Paměť | 8 GB RAM, úložiště 128 GB |
Fotoaparát | tři (64 Mpx hlavní 75° + 2 Mpx macro + 8 Mpx širokoúhlý 119°), clona f/1.8 + f/2.4 + f/2.2 , EIS, umělá inteligence, 2× optický zoom, LED blesk; přední 32 Mpx, clona f/2.5 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | 5G, Dual SIM, Bluetooth 5.2, NFC, Wi-Fi 6, GPS, USB-C, čtečka otisků pod displejem, 3,5mm jack |
Baterie | 4 300 mAh, rychlonabíjení 65 W |
Cena a dostupnost | od 8 999 Kč, září 2021 |
V Realme si u telefonu GT Master Edition zřejmě řekli, že musí vypadat skvěle, prémiově a na první pohled rozeznatelně od ostatních telefonů. K tomu si tedy přizvali japonského návrháře, pana Naota Fukusawu, který se toho ujal, jak je mu vlastní. Máme tu tedy poměrně ostře řezané hrany ve stylu Sony, což telefonu dodává ducha elegance. Zároveň je novinka taktéž velice úzká, konkrétně je řeč o tloušťce jen 8 milimetrů. Velice příjemná je i váha, která se zastavila na 174 gramech. V ruce tedy zařízení působí velice atraktivně, čemuž velkou měrou pomáhají také záda.
Čtěte také: Stylové Realme GT Master Edition s koženými zády vstupuje na náš trh se slevou
Čínská společnost totiž nevsadila na klasické materiály jako je kov, plast či sklo. Jelikož zde máme Master Edition (mistrovská edice – pozn. redakce), tak toto jméno musí nějak obhájit. Výrobce se tak rozhodl pro kůži. Aby ale pomohl svému marketingu a dobrému dojmu o společnosti, tak zde na zádech máme veganskou kůži.
Tento materiál pak v ruce působí poměrně dobře. Neklouže, není nepříjemně chladný a při zátěži se naopak nijak zvláště nezahřívá. V bocích navíc plynule přechází do bočního kovového rámečku. Záda však mají ještě jedno specifikum. Jsou zde obdélníkové výstupky, které mají evokovat cestovní zavazadlo. Návrhář to objasnil tak, že to má podporovat cestovního ducha u mladé generace. Jestli se to povedlo nebo ne, nechám na vás.
Po přesunutí k bočnímu rámu zjistíme, že se zde neodehrálo nic výjimečného. To znamená, že pravá strana hostí zamykací tlačítko, přičemž na opačném boku máme dvojici kláves pro ovládaní hlasitosti. Nad nimi si své místo našel šuplík pro dvě SIM karty. Zbytek máme pak ve spodní části. Dominantou je samozřejmě uprostřed umístěný USB-C konektor, jehož po levici doprovází 3,5mm jack a po pravici reproduktor.
Přední strana se následně nese v duchu trendů. Velký displej lemují malé rámečky; i když u toho spodního by se určitě ještě dalo ubrat. Podívanou pak narušuje pouze malý průstřel pro přední fotoaparát, ten je umístěn v levém horním rohu.
Jelikož zde máme zařízení, které má v názvu Master Edition, tak nějak přirozeně očekáváte, že bude vše o trochu lepší než u konkurence. To se bohužel nedá říci o reproduktoru. Jeho výstup je totiž naprosto průměrný. Při maximální hlasitosti je zvuk navíc poměrně plochý a postrádá výraznější basy. Nepotěší ani fakt, že je na všechnu práci sám. Stereo reprodukce by tomuto kousku slušela rozhodně více.
Pakliže chcete, aby váš smartphone měl u zákazníka šanci na úspěch, tak nesmíte zapomenout nasadit kvalitní displej. Již teď prozradím, že v Realme na této položce nešetřili a máme tu tedy krásný 6,43palcový AMOLED zobrazovač s rozlišením Full HD+, přičemž rozhodně potěší také 120Hz obnovovací frekvence pro plynulejší chod obrazu.
Velkým plusem je však funkce adaptivního ovládání frekvence. Telefon sám umí nastavovat plynulost od 45Hz do 120Hz. Telefon tedy sám určuje, kdy potřebujete vyšší frekvenci, na základě čehož dokáže lépe optimalizovat jednak zážitek a jednak výdrž baterie.
Zobrazovač se nadále pyšní velice solidní svítivostí. V řeči čísel se konkrétně jedná o 1 000 nitů. Pokud máte tedy své Realme GT Master Edition na přímém slunečním svitu, tak s čitelností není nejmenší problém. Vše navíc perfektně organizuje automatická regulace jasu, která přesně pozná, jak velký má jas být. To samé platí také při používání telefonu ve tmě či v noci. Zde je navíc noční režim pro filtr modrého světla, jenž se umí automatický zapínat při západu slunce a naopak vypnout při východu.
Asijský výrobce u svých telefonů používá poměrně masivní nadstavbu Realme UI, přičemž zde byla nasazena verze 2.0. Ta by se dala přirovnat k nadstavbě MIUI od Xiaomi. To znamená, že si můžete téměř vše nastavit k obrazu svému. Telefon tak lze například ovládat klasickými softwarovými tlačítky, nebo i gesty. Z další personalizace za zmínku rozhodně stojí režim vždy na displeji neboli always-on. Tady si můžete vybrat z několika vzhledů hodin a stylů oznámení.
A pokud jde o notifikace, tak ty má Realme zpracované téměř na jedničku. Krom zvukového upozornění tu máme i zmiňovaný always-On displej, plus rozsvícení krajů displeje. Dále potěší také minimalizace aplikací. Pakliže například surfujete po internetu, můžete si přes prohlížeč v malém okně otevřít třeba kalkulačku. K této funkci nepřímo navazuje také režim dvou aplikací v jedné obrazovce. Na jedné půlce můžete mí tedy rozběhlé například zprávy a v druhé kontakty. Funkce se hodí i pro posílení produktivity.
Opomenout nesmíme ani spuštění oblíbených aplikací. Jakmile telefon odemknete otiskem prstů, tak stačí onen prst chvíli podržet na displeji a vyjede vám nabídka oblíbených aplikací, které jednoduchým svajpnutím k potřebné ikonce otevřete. Zde si pak můžete buď navolit vaše prioritní aplikace, či je nechat telefon vybrat za vás dle využití.
Když telefony Realme dorazily do České republiky, tak měl jejich software jeden poměrně nepříjemný problém. A tím byl překlad do češtiny. Na to zde ale můžeme zapomenout. Žádné krkolomné názvy lámané napůl s angličtinou tu už nenalezneme. Vše je pojmenováno tak, jak byste čekali a bez chybiček. Také optimalizace byla povýšena na novou úroveň. Žhavá novinka Realme GT Master Edition v podstatě nezná bug. To si zaslouží pochvalu.
Dalo by se očekávat, že Realme GT Master Edition bude našlapaných telefonem bez kompromisů. Aby se však čínskému výrobci podařilo udržet přijatelnou cenu, tak zde máme malinko slabší, nicméně stále solidní výbavu. Uvnitř tohoto sympaťáka nalezneme procesor Qualcomm Snapdragon 778G ve spolupráci s 8 GB RAM. Ve zkratce to znamená, že s hrami tady skutečně není problém.
Použitý čip rozhodně není žádné ořezávátko, což dokazuje taktéž skóre v AnTuTu benchmark testu, které se zastavilo na zhruba 520 tisících bodech. I s těmi nejnáročnějšími herními tituly zde tedy není problém. Lepšímu zážitku pomůže herní prostor, kdy telefon automaticky dokáže veškerý výkon přesměrovat pro danou hru. Veškeré hry si tak užijete na maximální detaily.
Je jasné, že pro úspěch telefonu je třeba myslet i konektivitu. V Realme se tak rozhodli, že nasadí vše, co mohou. Pochopitelně tu tak máme Wi-Fi 6. generace, Bluetooth ve verzi 5.2 či čtečku otisků pod displejem. Jedná se optickou verzi senzoru a funguje skvěle. S rychlostí ani přesností není žádný problém. Jen bych si ji dokázal představit malinko výše. Výhodou do budoucna je taktéž podpora moderního 5G připojení.
Asi největší slabina se zde skrývá v baterii. Nasazený akumulátor disponuje 4 300 mAh a 66W rychlostí dobíjení. A co to znamená pro zákazníka? Pakliže máte nastavenou adaptivní obnovovací frekvenci displeje, tak při vyšší zátěži baterie již budete v podvečer hledat nabíječku. Při šetrnějším užití se v klidu dostanete na jeden den. Výdrž je tedy opravdu tristní. Alespoň, že na plnou kapacitu se dostanete za zhruba hodinku a pár minut.
Když Realme s začalo s telefony, tak asi největší slabinou byly fotoaparáty. To ale již dnes neplatí. Realme GT Master Edition se za své tři fotoaparáty rozhodně nemusí stydět. Máme tu hlavní 64Mpx senzor se světelností f/1.8. Dále nechybí ultra-širokoúhlý snímač se záběrem 119 stupňů a rozlišením 8 Mpx. Jako poslední nasadil asijský výrobce makro senzor pro detailní snímky s 2Mpx rozlišením. A jak si tedy tato sestava vede v reálném využití?
Začneme od toho nejdůležitějšího, tedy hlavního snímače. Ten při klasickém focení produkuje kvalitní výsledky, kterým nechybí ostrost, barevná věrnost ani detaily. Senzoru nedělá problém dokonce ani šero či tma. S ubývajícím světlem jde pochopitelně i kvalita dolů, nicméně v tomto případě to není tak markantní. Ještě lepším výsledkům následně pomůže noční režim. Zde je jen jedna nevýhoda a to v rychlosti uzávěrky. V onom režimu totiž trvá udělat fotografii zhruba šest vteřin, přičemž další vteřinku trvá, než můžete znovu fotit.
Zbylé dva snímače jsou zde jen již do počtu. Ultra širokoúhlý senzor dokáže za dobrých podmínek vyprodukovat solidní výsledek, nicméně s ubývajícím světlem kvalita upadá. Makro 2 Mpx pak sice dokáže zachytit detaily, ale dobrého výsledku dosáhnete zhruba v pěti z deseti případů. Poměrně často se stává, že že je fotografie rozmazaná.
Ačkoliv se by se mohlo zdát, že Realme GT Master Edition to hraje na designovou stránku, tak ve skutečnosti tomu tak není. Pochopitelně, že vzhled je zde velkou zbraní a kožená záda dokáží opravdu zaujmout. Nicméně i samotná výbava stojí za pochvalu. Tato žhavá novinka sice není žádným trhačem asfaltu, i přesto zde s výkonem nejsou problémy.
Taktéž fotoaparáty nepatří mezi špičku. Ve své třídě si ale vedou velice solidně. Jedinou větší kaňkou na čistém ubruse je tak výdrž baterie na jedno nabití. Pokud se však s tímto faktorem naučíte fungovat, tak zjistíte, že Realme namíchalo velice povedený koktejl, na který konkurence nehledá recept snadno.
Jestliže je ale řeč o konkurenci, tak za za zmínku rozhodně stojí OnePlus Nord 2 se svým 50Mpx fotoaparátem, až 12GB paměti RAM či procesorem MediaTek Dimensity 1200. Potěší ale i 4 500mAh baterií, 6,43palcovým AMOLED displejem či cenou nepřesahující 13 tisíc korun.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
výkon | výdrž |
displej | fotoaparát (vyjma hlavního) |
systém | chybí bezdrátové nabíjení |
design a zpracování | |
rychlonabíjení |