Nevíte, na kterém prstu nosit chytrý prsten a bojíte se zeptat?
V redakci jsme otestovali mraky prstenů a známe odpověď
Nebojte se, není to žádná raketová věda
Chytré prsteny začínají být neuvěřitelně trendy. Nosí je významní sportovci, influenceři nebo zástupci vlády. A není divu, vždyť dokážou plnohodnotně nahradit chytré hodinky a přitom o prstenu na ruce prakticky ani nevíte. No a pokud si zrovna chcete chytrý prsten pořídit, ale nevíte, na jaký prst jej nasadit, čtěte dále.
Na jaký prst nasadit chytrý prsten?
Mnozí z vás si jistě řeknou, že to úplně fuk. Na to můžeme říci pouze jedno – ne, není. Většina propagačních materiálů ukazuje chytré prsteny na ukazováčku a má to velmi pragmatický důvod. Pokud je totiž prsten nasazen na ukazováčku, přichází do kontaktu pouze s jedním prstem, prostředníčkem. A proč je to tak důležité?
Pokud byste si nasadili prsten například na zmíněný prostředníček, bude „šikanován“ z obou stran ostatními prsty. Nejen, že je to nepohodlné, ale zároveň tím dochází k neustálému pohybu (nebo při sportu i rotaci) prstenu. Senzorům v tu chvíli nepomáháte a pokud se prsten otočí na prstu moc, hrozí, že nebude v tu chvíli měřit a zpracovávat data správně.
Teď, když jsme si vyjasnili konkrétní prst, je potřeba se zaměřit ještě na to, jakou ruku obohatíte o tento gadget. Obecně se dá říct, že je úplně jedno, zda prsten nasadíte na levou nebo pravou ruku. Důležité je pouze to, aby se vám prsten nosil příjemně a nikde netlačil či nepřekážel. Pokud jste třeba celý život zvyklí nosit prsteny na pravé ruce, je hloupost, abyste najednou svůj zvyk měnili a chytrý prsten nasadili na levačku.
Jaký prsten si ale vybrat?
Na trhu je hromada výrobců, přičemž mezi ty nejpopulárnější patří Oura nebo Ultrahuman. Obě tyto značky poskytují pro své zákazníky testovací sady, díky kterým si hravě vyberete svou velikost. A co je nejlepší, tato služba je v obou případech zcela zdarma.
Technologiím se věnuji už dlouhých 14 let. Mobily, umělá inteligence, elektromobily – nic mi není cizí. Za tu dobu jsem sepsal tisíce článků, natočil tisíce videí a nasbíral statisíce sledujících na sociálních sítích.
Technologiím se věnuji už dlouhých 14 let. Mobily, umělá inteligence, elektromobily – nic mi není cizí. Za tu dobu jsem sepsal tisíce článků, natočil tisíce videí a nasbíral statisíce sledujících na sociálních sítích.