Mobilizujeme.cz

Mimozemský reproduktor od Samsungu si nás získal (recenze)

  |  1 komentář  |  autor:

Samsung má dobré nápady, kterým nelze upřít originalitu. Jedním z nich je i povedený futuristický reproduktor Samsung Bottle EO-SG710C s bezdrátovým nabíjením, přičemž společně s ním jsme v redakci otestovali také stanici Samsung Tray EP-PA710T s bezdrátovým nabíjením.

Na trhu je dnes nespočet různých bezdrátových reproduktorů, ovšem pokud chcete takový, který nebude stejný jako každý druhý, už takových kousků tolik nenajdete. Nový reproduktor od Samsungu vlastně není jen pouhým Bluetooth reproduktorem – je i chytrou svítilnou a hlavně přináší spoustu technologických možností, které příslušenství značně okoření.

Design a využití

Příslušenství od Samsungu je designované do tvaru lahve, a to včetně praktického poutka, za které můžete reproduktor s LED osvětlením jednoduše přenášet.

Reproduktor působí vcelku futuristickým dojmem, čímž může krásně zapadnout do modernějších interiérů ala Ikea styl. Přispívá k tomu i speciální dokoupitelná stanice s bezdrátovým nabíjením, na které má reprák přímo vyhrazené místo.

Pokud jde o využití, s reproduktorem díky jeho LED osvětlení s celou paletou barev vytvoříte tu pravou atmosféru a ještě posunete zážitek z poslechu hudby. Stačí si do telefonu stáhnout aplikaci Lux manager a příslušenství s ním spárovat přes Bluetooth.

Nepřijde mi však příliš praktické reproduktor nosit ven, ať už kvůli jeho velikosti a tedy horší přenositelnosti, tak pak i díky nižší odolnosti – jednak nemá příslušenství voděodolnost, a pak také u něj hrozí rychlé zašpinění spodní části s látkou.

Kromě poslechu hudby se dá reproduktor docela dobře využít i jako takové slabší osvětlení, nebo také může někomu posloužit pro poslech audioknih. Nicméně pro samotné čtení vzhledem k nižší úrovni osvětlení reproduktor vhodný rozhodně není.

Spárování a aplikace

První spárování telefonu s reproduktorem je velmi snadné, stačí jen na obou zařízeních aktivovat Bluetooth (u reproduktoru je speciální tlačítko, které stačí chvíli přidržet) a poté se přes tuto technologii připojit. Spárování je samozřejmě možné s jakýmkoliv zařízením vybaveným Bluetooth, ovšem pokud chcete reproduktor ovládat s více možnostmi, potřebujete aplikaci Lux manager – a ta je jen pro Android zařízení.

Bez telefonu, respektive tedy bez zmíněné aplikace, je ovládání reproduktoru podstatně primitivnější. Sice můžete na reproduktoru měnit například hlasitost, zastavit nebo spustit hudbu, či měnit úroveň podsvícení (a to dokonce i pohybem s reproduktorem, což se ale ne vždy povede), ovšem už nemůžete například vybírat z různých programových režimů, které si hrají se světlem. A že jsou velmi povedené.

V aplikaci si můžete například uložit různé barvy, abyste je měli následně kdykoliv k dispozici, dále lze využít režim časového usínání (jde o časovač, který pozvolna snižuje intenzitu světla, než usnete – jen si musíte nastavit časový odpočet), režim světelná vlna, režim pulsující světlo, režim světelná hudba, či režim svíčka. Nabídka možností je tedy poměrně široká. V každém případě pak nejen světlo, ale i zvuk vychází do všech stran, tedy na 360 stupňů. Doba poslechu hudby je až 8 hodin.

Zhodnocení

Futuristický reproduktor od Samsungu je neobyčejný a celkem zábavný. Za cenu 1799 korun nejde o žádnou dardu pro peněženky například majitelů vlajkových modelů Galaxy S7 a S7 Edge, ale klidně i starší generace Galaxy S6 a S6 Edge. A dost možná půjde o zajímavé příslušenství pro majitele teprve chystaných modelů Galaxy S8 a S8 Plus. Za stanici s bezdrátovým nabíjením si pak Samsung říká o 1399 korun, což také není úplně přehnaná částka.

Proč koupit?Proč nekoupit?
příznivá cena není voděodolný
krásný a praktický design nižší kvalita zvuku
barevné režimy Lux manager jen pro Android
360 stupňová hudba
bezdrátové nabíjení
ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná

DNES  |    |  diskuze (0)

Zatímco u stále více předních i méně známých značek se snaží designéři redukovat rámečky kolem displeje, u Sony je už několik generací…

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

iOS 11 udivuje změněným chováním Wi-Fi a Bluetooth přepínačů

DNES  |    |  diskuze (1)

Venku je s námi další velká aktualizace jablečného operačního systému iOS a opět je o čem mluvit. Systém je znovu pěkný, odladěný…

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

BlackBerry Krypton se poprvé ukazuje. Chce být moderní

DNES  |    |  diskuze (0)

Kanadská společnost BlackBerry pod taktovkou čínského TCL si pro nás již pár smartphonů s operačním systémem Android připravila. Nyní se objevují první…

Mobilní zobrazení