Mobilizujeme.cz

Microsoft kompletně kupuje mobilní divizi Nokie za 5,44 mld EUR

  |  11 komentářů  |  autor:

Společnosti Microsoft a Nokia se vzájemně dohodly na odkoupení mobilní divize a služeb firmy Nokia za celkových 5,44 mld EUR.

Po 150 letech dlouhé historie se finská Nokia rozhodla, že již nadále nebude u kormidla. Její primární aktivity převezme americký gigant Microsoft, který s Nokií výrazněji spolupracoval od roku 2011 v rámci chytrých telefonů Nokia řady Lumia. Tehdy bylo vytyčeno 5ti leté partnerství mezi oběma společnostmi. Pro další posun a zlepšení v boji s konkurencí se tento typ spolupráce prohloubí, respektive se zcela změní. Microsoft bude ovládat jak chytré telefony Lumia, tak klasické telefony, ze služeb pak například vše kolem mapových podkladů a koupě se vztahuje i na licencování patentů.

Co bude s ostatními partnery ekosystému Windows Phone? Bude Samsung, HTC, Huawei a další i nadále s Microsoftem spolupracovat na poli Windows Phone? A jakou úlohu dostane Stephen Elop, dosavadní ředitel Nokie, který přišel původně právě z Microsoftu?

Veškeré záležitosti Nokia uvede na pravou míru na tiskové konferenci, kterou můžete i vy sledovat naživo, začíná se v 11:00 našeho času.

Zajímavosti a slidy z tiskové konference


Dnešní oznámení o odkoupení mobilní divize Nokie by mělo být dokončeno do konce 1. čtvrtletí 2014


Kompletní přehled toho, co přebírá Microsoft a co zůstane Nokii, ta pokračuje v oblasti telekomunikací (infrastruktura NSN), lokalizačních služeb Here a patentového portfólia


Přehled o vzestupné tendenci a stálému růstu chytrých telefonů řady Lumia s Windows Phone


Proč telefony? Zjednodušeně, protože telefony pomáhají službám a služby opačně zase telefonům


Microsoft akvizicí získá přes 8 500 designových patentů, značky Lumia a Asha a licenci používat značku Nokia po dobu 10 let, co pak?


Sestavení staronového vedení, ředitel Stephen Elop bude prozatím na své pozici vedoucího mobilní divize pokračovat, podle informací však bude usilovat o v příštím roce volnou pozici ředitele samotného Microsoftu

Novým ředitelem firmy Nokie bude Risto Siilasmaa. Z firmy se naopak bude stěhovat 32 tisíc zaměstnanců, kteří zamíří do Microsoftu. K dokončení celé transakce dojde nejpozději do konce 1. čtvrletí příštího roku, pokud vše posvětí náležité orgány.

ČLÁNKY:, ,
Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

DNES  |    |  2 komentáře

Velmi očekávaný smartphone Nokia 8 je konečně tady. Po modelech střední třídy tu tak máme i vlajkový model, který nese tu nejlepší…

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

DNES  |    |  diskuze (0)

Mobilní svět se pomalu přehoupl do druhého pololetí, a to se nese především ve znamení Apple Keynote. Přesně té konference, na které…

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už je u japonské značky Sony zvykem, tak i letos nás čeká v pořadí druhý vlajkový model. Jako jeden z mála…

Mobilní zobrazení