Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

HP TouchPad – recenze tabletu s revolučním HP webOS 3.0

  |  7 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

HP TouchPad je první tablet se systémem webOS 3.0, který nabízí široké možnosti využití, byť nabídka aplikací a her není tak obsáhlá. Recenze tabletu HP TouchPad je koncipována tak, aby vás seznámila se všemi přednostmi tabletu a zároveň upozornila na nedostatky, kvůli kterým se ne každému může tablet zamlouvat.

HP TouchPad je tablet z dílny HP, o němž se bude vždy hovořit zejména kvůli masivnímu zlevnění prodejní ceny v průběhu srpna, kdy výrobce oznámil plány na ukončení výroby přístrojů a podpory webOS. Tablet má standardní konektory microUSB, 3,5 mm Jack, bezdrátové Wi-Fi i Bluetooth, svižný dvoujádrový procesor či 9,7“ LCD displej. S tiskárnami HP si rozumí na výbornou bezdrátově. Chybí snad jen lepší nabídka aplikací a her na obchodu HP App Catalog.


HP TouchPad – oficiální fotografie

Základní parametry – HP TouchPad

Rozměry a hmotnost240 x 190 x 13,7 mm
740 gramů
DisplejLCD, rozlišení XGA (768 x 1024 px, jemnost 132 dpi), 16 milionů barev, úhlopříčka 9,7“
podpora Multitouch ovládání, akcelerometr, gyroskop
Procesor a paměťdvoujádrový, 1,2 GHz (Qualcomm APQ8060), grafika Adreno 220
1GB RAM, 16/32 GB vnitřní flash disk
Operační systémHP webOS 3.0
KonektivitaWi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth 2.1
microUSB 2.0, 3,5 mm konektor Jack
Obsah balenínávod, baterie součástí tabletu, nabíječka s oddělitelným datovým USB kabelem, záruční list, hadřík na čištění
Cena a dostupnost8 000 Kč, červenec 2011

Krátké postřehy z testování tabletu HP TouchPad

Co se nám líbilo: jedinečný design tabletu, ideální 9,7“ LCD dotykový displej s LED podsvícením, videokamerka pro volání přes Skype, dvoujádrový 1,2 GHz procesor s grafikou Adreno 220 a 1GB operační pamětí, operační systém webOS 3.0, Wi-Fi, 3,5 mm Jack, microUSB, vnitřní paměť 16/32GB, emailový klient, klient sociální sítě Facebook, podpora Office souborů, kvalitní hudební výstup díky technologii Beats Audio, možnost bezdrátového nabíjení přes HP Touchstone, funkce okamžitého sdílení obsahu Touch-To-Share, gyroskop, magnetometr, kvalitní výdrž, česká diakritika se zobrazuje korektně v Office souborech i na webu

Co se nám nelíbilo: vyšší hmotnost tabletu (740 gramů), nedostatek aplikací ke stažení, chybějící GPS, česká lokalizace se oficiálně neobjeví, proto nelze ani psát s českými znaky, absence 3G modulu, hodil by se prohlížeč souborů (file manager) a lepší video přehrávač

http://www.youtube.com/watch?v=rJtShsHUWgE

TIP: Pro podrobné informace o tabletu HP TouchPad navštivte náš katalog.

Obsah balení: pěkná krabice bez sluchátek

HP TouchPad se nachází v sympatické ploché krabici, jejíž vnitřní část se vysouvá z jednoho boku. Uvnitř toho mnoho není – vedle samotného tabletu s implementovanou baterií se tu nachází nabíječka (naši americkou bylo potřeba upravit pomocí českého nástavce), datový USB kabel, hadřík na čištění nečistot, návod a záruční list. Překvapilo mě, že součástí balení nejsou sluchátka.

Vzhled a konstrukce: jedinečný design tabletu

HP vyrobilo opravdu unikátní přístroj (tablet), který se od ostatních odlišuje už na první pohled. Tablet se kódově nazývá Topaz, podle kamene, stejně jako se měl druhý připravovaný tablet jmenovat Opal. Ten se nakonec do prodeje nikdy nedostane, a tak držíme v ruce jediného zástupce řady tabletů od HP.

HP TouchPad má konstrukci (o rozměrech 240 x 190 x 13,7 mm a hmotnosti 740 gramů) vyrobenou z plastů, nicméně na pohled i při držení v rukou není výrazně poznat, že by se jednalo o kdovíjak měkký plast, naopak. Design tabletu se naprosto vymyká třeba Apple iPadu či Samsungu Galaxy Tab 10.1, HP vsadilo na originalitu a vlastní myšlenky. Myslím, že se to docela vyplatilo, protože tablet je výjimečný, na pohled velmi zajímavý.

Přední stranu vyplňuje 9,7“ dotykový kapacitní LCD displej s LED podsvícením (tzv. LED-backlit), nad nímž je umístěna 1,3 Mpx videokamerka, pod ním pak jediné ovládací tlačítko (návrat na domovskou obrazovku). Přechod do boků tabletu odděluje gumová linie. Zadní část s boky je přitom jednotlitá, takže předek s vnitřnostmi je do ní doslova vložen.

 

Na pravém oblém boku jsou v horní části tlačítka hlasitosti, dole pak krytka, jejímž vysunutím zjistíme výrobní čísla tabletu. Předpokládám, že na tomto místě měl být umístěn slot pro SIM kartu ve verzi tabletu se 3G sítěmi. Na levém boku jsou zrcadlově umístěny dva velké otvory, zakryté síťovinou, za nimiž jsou stereo reproduktory. O kvalitě zvuku se zde nebudu nyní rozepisovat, ale jedním slovem je to bomba. Horní hrana patří 3,5 mm Jacku, otvoru s mikrofonem a tlačítko zámku displeje/vypnutí/zapnutí tabletu. Zbývá spodní hrana, kde je standardní microUSB port.

  

Oblé hrany na mě působí v kombinaci s oblým zadním krytem velmi dobře, tablet má svůj styl, kterému fandím. Jak jste si všimli, na zadní straně není umístěn fotoaparát, pouze velké logo HP a informace o schválení provozu zařízení. Lesklý černý povrch krytů je na jednu stranu neustále zapatlán od dotyků prstů, ale zas se odlišuje od jiných tabletů, a tak ani občasné utření hadříkem nemusí být kdovíjakým problémem pro uživatele.

  

Baterie a výdrž: regulací jasu ušetří baterii hodně času

V tabletu je vložena baterie s kapacitou 6300 mAh, typu lithium-polymer (Li-Pol). Nelze je samovolně vyjmout, k tomu by bylo potřeba servisního zákroku. Dobíjení je možné klasicky přes nabíječku s USB kabelem nebo bezdrátovým indukčním dobíjením přes HP Touchstone (nutné přikoupit), které využívá magnetické a elektromagnetické energie. V době psaní recenze se cena za dokovací stanici Touchstone pohybovala na hranici 40 dolarů. Nám však postačila klasická nabíječka, ke které bylo potřeba vzhledem k původu tabletu (Amerika) dokoupit redukci US-EU do zástrčky. Tablet potřebuje k nabíjení 5,3V, 2A. Nedivte se proto, že vám jej počítač při připojení přes USB nemusí dobíjet, protože takové napětí a především proud není v rozsahu (4,75-5,25V, max. 500mA).

 

Výdrž tabletu HP TouchPad mě opravdu překvapila. Běžně nebylo problém dobíjet po více než třech dnech, kdy jsem využíval aktivně Wi-Fi a webový prohlížeč, měl aktualizovanou neustále svou poštu i sociální sítě. Na druhou stranu, při hraní her, třeba Angry Birds HD, stačilo tak 5 hodin k vyčerpání celé baterie. U Wi-Fi, pokud ji máte trvale zapnutu, lze navíc nastavit vypnutí do režimu spánku v případě delšího nevyužívání, čímž šetříte procenta baterie.

Displej a ovládání: geniální LED podsvícení

HP TouchPad disponuje dotykovým kapacitním displejem typu LCD, který využívá LED podsvícení (tzv. LED-backlit), podobně jako televizory. Úhlopříčka displeje 9,7“ nabízí rozlišení 768 x 1024 px, s jemností bodů 132 dpi. Displej zobrazuje 16 milionů barev. Reakce na dotyk je okamžitá a vždy přesná, což vede k dokonalému uživatelskému komfortu. Každý dotyk na displej je doprovázen grafickým efektem, podobným dotknutí se hladiny vody. Pozorovací úhly jsou prakticky stejné, jako u moderních televizí, skoro 180 stupňů. Čitelnost na slunci je tak středně ideální při nejvyšším jasu, ale pro běžné používání dostačuje.

 

Tablet využívá senzor jasu, akcelerometr pro přetáčení obrazu na všechny čtyři strany a také tří-osý gyroskop a magnetometr. Nechybí podpora ovládání více prsty (Multitouch), který využijete v galerii nebo webovém prohlížeči. Klávesnici pro psaní v režimu QWERTZ (či QWERTY po zvolení) si lze jednoduše zmenšit nebo zvětšit, jak potřebujete. Slouží k tomu funkce dlouhého podržení tlačítka se zobrazením klávesnice na pravém dolním kraji softwarové klávesnice. Na výběr jsou velikosti XS, S, M a L. Na klávesnici se píše dobře v nejmenším i největším stavu, nicméně chybí zde citelně české znaky, byť některé jsou po přidržení konkrétních písmen i na americké klávesnici (třeba í,é,á). Česká lokalizace se pro tablet určitě nechystá.

 

Prostředí tabletu: intuitivní HP webOS 3.0 s nejistou budoucností

Největší radost neskrývám z operačního systému webOS 3.0, kterému fandím už od únorového uvedení na kongresu MWC v Barceloně, kde jsem měl možnost se s vychytávkami produktu osobně seznámit. Od té doby uplynulo mnoho času, a tak jsem očekával značný posun v rozvoji uživatelských možností tabletu, více aplikací přímo ušitých na míru tabletu atd. Bohužel, to se nakonec nestalo, HP se zřejmě důkladně soustředilo jen na to, co prezentovalo v únoru, a to dovedlo k dokonalosti.

HP TouchPad je vybaven dvoujádrovým procesorem Qualcomm APQ8060, grafikou Adreno 220 a operační paměťí RAM 1GB. Hodnoty slibující bezproblémový chod systému se potvrzují i v reálné situaci. Nesetkávám se prakticky s žádným zaseknutím v prostředí, při otvírání aplikací, procházení mezi již otevřenými atd. Vnitřní paměť si dovolil výrobce rozškatulkovat do dvou variant tabletu, s 16 či 32GB. Při hektickém pořízení tabletu přímo v jedné z poboček Best Buy jsem byl nakonec rád za 16GB verzi, byť ji, ani tu druhou, nelze dále rozšířit microSD kartou. Na druhou stranu můžete využít až 50GB na vzdálených serverech (formou cloudu) se službou Box.net, které získáte na základě registrace. Pořádný příděl místa, co říkáte?

Systém webOS 3.0 (při testování již verze 3.0.2) nabízí opravdu pokročilé funkce a mnoho zajímavých gest, na která jinde nenarazíme. Spuštění tabletu trvá déle, než jste zvyklí u telefonů, na to se připravte, tak minutu a půl. Základní obrazovka ukazuje v podstatě vše podstatné, co uživatel potřebuje. Na horní liště se vedle času a stavu baterie zobrazují i ikonky s přihlášenými účty, třeba Email, Facebook či WordPress. Po rozkliknutí ihned vidíte poslední příspěvky. Na liště je zcela vpravo také možnost rozkliknout další nabídku s procentuálním stavem baterie, časem a datumem, nastavením úrovně jasu a spouštěním Wi-Fi, VPN, Bluetooth, leteckého módu, povolením otáčení displeje a vypnutím zvuku (mute).

http://www.youtube.com/watch?v=Klyqeo2ZMNE

Obrazovka má nastavitelné pozadí a překrývají ho postupně spuštěné aplikace. Ty se shlukují k sobě a lze je i přesouvat dlouhým přidržením. Spodní okraj displeje patří liště s několika ikonkami rychlého spuštění (web, email, kalendář, zprávy, galerie, vstup do menu). Ze spuštěných aplikací se odchází tlačítkem pod displejem, kdy posléze vidíte aplikace spuštěné jakoby na obrazovce, pouze ve zmenšení. Zavřít aplikaci je přitom tak jednoduché – stačí aplikaci prstem posunout nad horní okraj displeje. Pokud tentýž pohyb prstu uděláte pod spodním okrajem displeje směrem vzhůru, dostanete se ihned do menu a nemusíte používat ikonku na displeji. Na obrazovce je ještě vyhledávací lišta, která umí vyhledávat v kontaktech, emailech či sociálních sítích.

Menu tabletu (označeno jako launcher) je rozděleno do čtyř po sobě jdoucích obrazovek. První seskupuje aplikace, které do tabletu umístil sám výrobce. Nalezneme tu webový prohlížeč, email, kalendář, zprávy, poznámky, Quickoffice, Adobe Reader, Bing Mapy, kontakty, hovory a videohovory, hudba, fotografie a video, Facebook Tablet, YouTube, hodiny a kalkulačka. Další aplikace přidáte z druhé obrazovky tak, že dlouze přidržíte prst na konkrétní a přesunete pohybem tam, kam požadujete. Dlouhým podržením prstu kdekoliv na obrazovkách lze také rychle jednotlivé aplikace vymazat z tabletu, stačí zvolit křížek u vybraných aplikací. Druhá obrazovka je označena jako downloads a naleznete v ní vše, co jste si do tabletu doinstalovali sami, skrze HP App Catalog (případně způsobem neoficiálním, ke kterému si povíme více už brzy). Třetí obrazovka „oblíbené“ slouží pro vybrané aplikace a hry, které spouštíte často a chcete je jednoduše mít na očích. Poslední obrazovka se týká nastavení tabletu.

Cokoliv spustíte, ať už hru, aplikaci či třeba nastavení Wi-Fi, vždy se otevře obrazovka na pozadí, která se ihned zvětší přes celý displej. Vy ji poté ukončíte výše popsaným způsobem. Domovská obrazovka je tedy vlastně multitaskingem tabletu, aplikace na ní ukončujete a přepínáte se mezi nimi. Dobré řešení, jedinečné. Tablet zálohuje vaše data pomocí služby Backup, a to na základě účtu u HP, který je vyžadován po prvním spuštění tabletu. To mi připomíná, že musím upozornit na nutnost být při prvním zapnutí tabletu v blízkosti funkční Wi-Fi sítě, jelikož si tablet potřebuje stáhnout instalační soubory. Aktualizaci systému zjistíte po spuštění Systém Updates, kdy se dozvíte v případě nově dostupné verze o novinkách a změnách, které na vás s aktualizací budou čekat.

Email, sociální sítě, volání: přehlednost na prvním místě

Kdo vlastní HP TouchPad, musí souhlasit s tvrzením, že správa emailových účtů či toho na Facebooku je jedním slovem luxus. Podobně propracované klienty bychom na tabletech hledali marně. Emailový klient dovoluje zároveň spravovat více účtů, na libovolných serverech. Vzhledově přitom připomíná Outlook. Systém třídí emaily do složek, jednotlivé účty rozděluje pod sebou (může i shlukovat do sebe), dovoluje označovat více emailů najednou, přesouvat mezi složkami či dokonce tisknout emaily tiskárnou s bezdrátovým rozhraním. Přílohy, jako obrázky či soubory Office, se dají ihned spustit nebo uložit.

Při vytváření nového emailu se nabízí možnost poslání více adresátům, s výběrem kontaktů napříč sociálními sítěmi a účty, se kterými je tablet spoután. Přidat lze přílohy – foto, hudba, dokument. Nechybí nastavení vysoké priority. Každý email má v patičce informaci o odeslání z HP TouchPadu. V emailovém klientu můžete rychle mazat jednotlivé emaily tak, že přejedete prstem po příchozím emailu zleva doprava či naopak, zobrazí se volba vymazání.

Sociální sítě zastupuje v tabletu Facebook Tablet, speciálně uzpůsobený pro práci na tomto tabletu. Na levém boku jsou připraveny volby jako nové příspěvky, zprávy, události, místa, přátelé a fotky. Pravá strana zobrazuje vždy obsah. Prostředí Facebooku se opravdu povedlo, na tabletu je radost v něm být. Nechybí ani možnosti jako přidávání místa aktuální polohy, fotografií a příspěvků. Kontakty z Facebooku jsou synchronizovány spolu s ostatními účty v tabletu. Mezi těmi je třeba Google, Skype, AIM, Yahoo! a další. Pod ikonkou YouTube se skrývá odkaz na webové stránky, uzpůsobené rozlišením přímo pro TouchPad.

S tabletem si lze i zavolat, a to přes Skype. Pokud máte přednabitý kredit na účtu, není problém volat i na mobilní a pevné sítě, v opačném případě jen na Skype kontakty, a to bez nebo s videem. HP TouchPad prostě má velký potenciál, který se snaží ve všech směrech zúročit.

Organizační funkce: poznámky, kalkulačka a vzorový kalendář

HP TouchPad si dokáže poradit se soubory Office (i 2007), a to prostřednictvím aplikace QuickOffice HD. Výrobce spolu s aktualizací systému na verzi 3.0.2 přinesl v nové verzi i možnost vytváření souborů ve Wordu a Excelu. Nechybí třeba změna písma, zarovnání, barva, styl či matematické funkce. Aplikace také zobrazí soubory PDF.

Kalendář je propracovaný, schopný uspokojit i hodně náročné uživatele. Funguje zde synchronizace s Googlem, případně s účtem HP webOS, upozornění ve zvolený čas, barevné značení kalendářních položek, atd. Využijeme také poznámky, v nichž je možno vyhledávat a barevně odlišovat nové záznamy. Kalkulačka zvládá pouze základní matematické operace, a je v tabletu spíše jako doplněk. Poslední funkcí jsou hodiny s nastavením budíků, u nichž lze definovat odklad buzení, schéma hodin a situaci, jak se má tablet zachovat v případě vypnutého vyzvánění (zda zvonit nebo být ztišen i při vyzvánění budíku).

Galerie, video, mapy: správa fotografií na jedničku

Tablet HP TouchPad využívá Bing Mapy a k určení polohy informace pomocí A-GPS (skrze připojení k internetu přes Wi-Fi). Ne vždy tak uvidíte přesně místo, kde se nalézáte. Mapy mají režimy zobrazení – standardní, satelitní, pohled ptačím okem (naklopená mapa), dále ukazují měřítko vzdálenosti, umí vyhledat trasu, přidávat místa mezi oblíbená. Škoda, že výrobce nezabudoval přímo GPS, se kterou by se dal TouchPad využívat kdekoliv jako solidní navigace.

Galerie sjednocuje fotografie i videa, a to nejen ta uložená v tabletu, ale i na účtu My TouchPad, sociální síti Facebook, Skype či emailových účtech. K dispozici tak máte v jednu chvíli všechny své fotografie na Facebooku i ty uložené v tabletu. Vytvářet můžete nová alba. Tablet se také hodí pro prohlížení fotografií, funguje jako digitální fotorámeček. Přehrávač videí podporuje soubory MP4, H.263 a H.264, třeba AVI tak nepřehraje a ani mezi videi nezobrazí. Adekvátní přehrávač bohužel schází.

Hudba, hry, aplikace: stereo reproduktory s Beats Audio

V tabletu nejsou předinstalované žádné hry, nicméně dostatek jich lze nalézt v katalogu aplikací od HP, a to zdarma nebo za poplatek. Stejné je to i v případě aplikací. Nabídka titulů není rozhodně tak obsáhlá, jako třeba na Android Marketu či App Storu, ale základní aplikace tu v podstatě naleznete. Líbí se mi přehlednost katalogu, s rozdělením do kategorií a detailním popisem každého titulu, včetně hodnocení uživatelů a jejich příspěvků.

http://www.youtube.com/watch?v=Q-XhWRMKa5w

Hudební přehrávač je jednou z chloub tabletu, a to nejen díky velice dobře hrajícím stereo reproduktorům, za jejichž kvalitou stojí světoznámá firma Beats by Dr. Dre. Prostředí přehrávače je promyšlené – v režimu na šířku je po levé straně zobrazena knihovna s obsahem dle interpretů, skladeb, alb, žánrů a vytvářených playlistů, vpravo výčet skladeb. Dolní část obrazovky zabírá přehrávač s tlačítky, dobou hraní, hlasitostí, opakováním či volbou náhodného hraní. Přehrávač spustíte i v celoobrazovkovém režimu, kdy se zobrazují obaly alb v případě, že tuto informaci skladby mají v sobě uloženu. V nastavení tabletu můžete přehrávači dovolit používat technologii Beats Audio. Po prvním poslechu už tuto kvalitu zvuku nevypnete, to vám garantuji. Přehrávač podporuje soubory MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR, QCELP, WAV. S vlastními sluchátky si užijete dobrého poslechu také, přičemž hlasitost je podle mého na hodně vysoké úrovni.

Konektivita, webový prohlížeč: se 3G modulem by byl pánem

Jak už jste se z průběhu naší recenze dozvěděli, tablet nemá 3G modul, a tak se musí spoléhat na připojení k internetu přes sítě Wi-Fi (podpora 802.11 a/b/g/n, certifikáty WPA, WPA2, WEP, 802.1X). Pro spojení na kratší vzdálenosti, třeba s tiskárnou či telefonem, slouží Bluetooth 2.1 s A2DP profilem pro stereo poslech (můžete poslouchat hudbu s bezdrátovými sluchátky). Datové přenosy přes počítač zajistí USB kabel skrze microUSB 2.0 s podporou Hi-Speed přenosů. Poslech hudby je možný přes 3,5 mm konektor Jack. Tablet podporuje funkci Touch-To-Share, se kterou lze pouhým přiblížením telefonu HP (Veer či Pre 3) k tabletu sdílet obsah z jednoho přístroje na druhý. Příkladem je třeba otevřená webová stránka na tabletu a vy chvátáte do práce, proto přiblížíte telefon k tabletu a ihned máte obsah na něm, po cestě můžete v práci pokračovat na telefonu. Funguje to samozřejmě i opačně.

Webový prohlížeč je v tabletu v základní verzi, která korektně a perfektně zobrazí každou webovou stránku včetně flashových animací či videí (podpora Adobe Flash). Prohlížeč si pamatuje navštívené stránky, zapamatuje si přihlašování a umí otevírat více oken. Pokud byste chtěli vylepšený prohlížeč (Advanced Web Browser for webOS), naleznete jej na HP App Catalogu za tři dolary. Bohužel pro nás v Česku neexistuje možnost stažení, jelikož platební karty, vyjma amerických, tablet neuznává. Druhou možností, jak do telefonu dostat nejen tento webový prohlížeč, ale další aplikace, je použít sadu vývojářských nástrojů (více si povíme v samostatném článku).

Závěr recenze tabletu HP TouchPad

HP TouchPad si dovolím charakterizovat slovem „jedinečný“. Oproti konkurentům je založen na vlastní, odlišné platformě, která má velký potenciál. Výrobce jej však evidentně nedokáže zúročit v takové míře, aby s tabletem porážel konkurenci. Proto se v srpnu rozhodl, že ukončí vývoj a výrobu nejen tabletu a nabídne webOS ostatním formou licencí na užívání. Osobně si myslím, že to je osudová chyba, která HP bude stát do budoucna mnoho potenciálních uživatelů, kteří po zařízeních s webOS dychtí. Nic na tom nezmění současná mánie, kdy výrobce dává tablet i telefony HP Pre 3 a Veer za symbolické ceny.

 

Tablet nenahrazuje mobilní telefon, má zaměření především na služby spojené s internetovým připojením. Absencí 3G modulu si nicméně trochu škodí, k dokonalosti by jej měl mít. HP TouchPad rádi využijete také na kvalitní hudební poslech, přehrávání videí, prohlížení fotografií a práci – správu emailových účtů, vytváření záznamů do kalendáře, vytváření a čtení souborů Office či hraní her.

Jestli se vám podaří ještě tablet sehnat za výprodejovou cenu, pak získáte zařízení s jednoznačně nejlepším poměrem cena/výkon, které vám budou mnozí závidět. Výrobce i nadále garantuje aktualizace systému, proto nemusíte mít obavy, že by tablet za pár týdnů začal „strádat“. Jak dlouho to HP vydrží, ovšem nevíme.

zajímavý design chybí GSM modul
revoluční systém webOS 3.0 nedostatek aplikací
Wi-Fi, Bluetooth
volání přes Skype
Office soubory
povedený webový prohlížeč
bezdrátové dobíjení
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
igDejvidPOBIJindřich SrbLukas Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
JohnyAsbest
JohnyAsbest

na to, že v USA stojí 99 USD a v Angli a Francii 99 Eur, tak nějaký český vykuk viz:http://petr-stepanek.eu/index.php?main_page=product_info&products_id=15336
se nestydí za cenu 16 tisíc korun……………..neskutečnééé

Lukas
Lukas

Můžu poprosit o nějaký odkaz kde se prodává za těch cca 99 Eur?:) Nikde jsem takou cenu bohužel nenašel, a pokud ano tak je již dávno vyprodáno. Díky.

POBI
POBI

Prosím o zveřejnění článku,kterak si koupit aplikace tady v česku, navnadil jste mě v článku a tablet mi za týden přijde domů :)

Dejvid
Dejvid

Tak co už ho máš??Máš nějaké reakce co se ti líbí a co ne?

Dejvid
Dejvid

Tak za týden ho mám taky doma 32gb,naštěstí mám v USA rodinu a zrovna letí do ČR tak jsem si ho nechal okamžitě koupit,už se na něj těším jak malej kluk.Zajímalo by mně jak se tam dají doinstalovat aplikace mimo hpstore teda pokud to vůbec jde?Třeba jako u Android.

ig
ig

Doplnil bych recenzi o své zkušenosti po pár dnech užívání TP – jsou veskrze jen pozitivní. Předeslal bych, že jsem si TP pořizoval jako „gaučový“ tablet a z toho vycházejíci mé nároky – web, mail, skype, občas hudba a video. To splňuje perfektně. Mám také verzi z USA, takže adaptér obsahoval jen americkou koncovku – je tedy nutná napájecí redukce nebo zakoupit bezdrátový nabíjecí stojan Touchstone (drahý, ale skvělý), nebo celý ‚Palm international charger kit‘, oba již mají asi 4 základní koncovky. UK verze má UK i EU koncovky. Prý funguje i Ipad adaptér. Displej TP se sice rychle osahá… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Mobilní zobrazení