Honor má náruč ambiciózních plánů! Chce zdvojnásobit prodeje v celém světě

Ondřej Koníček
  • Honor se za ten rok, co se osamostatnil od Huawei, neuvěřitelně zvedl
  • Firmě se prakticky podařilo obnovit si původní pozici
  • Dařilo se jí hlavně v Číně, ale usnout na vavřínech určitě neplánuje
Honor 50
Honor 50

Rozvod společností Huawei a Honor byl velká věc. Majitel Honoru, čínský gigant Huawei, svou dceřinnou firmu prodal v listopadu roku 2020 a nutno podotknout, že to prospělo oběma stranám. Honor se mohl opět vrátit ke Google službám, klasickému Androidu a dalo by se říct, že mu po prodeji pořádně narostla křídla.

Honoru se daří, hlavně na Čínském trhu

Od doby prodeje Huawei se Honoru povedlo na domácím, čínském trhu neuvěřitelně zvednout. Dostal se do žebříčku největších výrobců na tamním trhu, a to konkrétně na páté místo a začíná se výrazně zvedat i v globálním měřítku (přes Notebookcheck).

Honor patřil mezi nejzajímavější vystavovatele na mobilním veletrhu MWC 2022 v Barceloně, kde představil svou novou vlajkovou řadu Magic 4. Jak je vidět, výrobce se začíná více zaměřovat na globální nasazení svých produktů, protože ještě svou minulou špičkovou řadu, Magic 3, představil jen v Číně.


Čtěte také: Vyzkoušeli jsme Honor Magic V! Skládací modelka možná Čechy vůbec nepotěší


Honor Magic 4
Honor Magic 4

Honor jak obří, globální značka

Úspěch na domácím trhu je zcela jistě skvělý a Honor určitě těší, ale aby se z této značky stala opravdu hodnotná firma, je nutné uspět také na globálních trzích. A právě do toho se chce Honor v následujících měsících pořádně opřít.

Do konce roku 2022 má Honor v plánu celosvětově výrazně zvýšit své podíly, a toho lze dosáhnout jedinou cestou – uvolněním více produktů na větší množství trhů. Dojde tedy na rozšíření nabídky z globálního pohledu a mluví se třeba o nasazení řady X-series či vlajkové série i na trhy mimo Čínu.

Minimálně v Evropě na to jde Honor dobře

Honor má celosvětově více než 11 tisíc zaměstnanců a 6 velkých, vývojových center, která jsou například v Japonsku či Francii. Kromě toho také v poslední době uzavřel smlouvy a partnerství s asi dvěma stovkami operátorů, včetně evropských Bouygues, H3G, Orange, SFR, Telefonica a Vodafone. Jak je vidět, Honor nechce nechat nic náhodě a začíná pořádně vystrkovat růžky.

Za zmínku stojí také fakt, že modelová řada Honor 50 se úspěšně prodává ve 49 zemích světa a je pravděpodobné, že její nástupce na tom bude v tomto ohledu ještě lépe.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Ondřej Koníček - Redaktor

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře


Nejnovější články