Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Apple možná u příštího iPhonu vynechá audio jack

  |  13 komentářů  |  autor: Petr Uhlíř

Apple přinesl s každou generací iPhonu ztenčení telefonu (kromě poslední 6S). Stále tenčí zařízení však mohou produkovat další ústupek: jack pro sluchátka by mohl v další generaci chybět. Jak ho Apple dokáže nahradit? A bude to bez audio konektoru, který je známý napříč segmenty, možné?

Zpráva se serveru Macotakara (Mac Treasure Tracing Club) tvrdí, že příští iPhone by se mohl ztenčit natolik, že by se do něj nevměstnal 3,5 mm audio jack, který by nahradil konektor Lightning pro nabíjení, přenos dat a hudby. Díky vynechání audio jacku by se mohl nový iPhone ztenčit až o 1 mm oproti iPhone 6S. Zní to dobře, ale pro svá vlastní sluchátka byste museli využít redukce nebo Bluetooth (pokud jej vaše sluchátka podporují).

Osobně si myslím, že by tento nápad byl spíš na škodu a Apple by možná šlap vedle. Co myslíte vy? Přivítali byste tenčí tělo nebo pohodlný poslech hudby přes 3,5 mm audio jack?

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
shield
shield

Však ať to udělá aspoň si ho nikdo nekoupí a ještě se bude ohýbat jako ip6plus

JFKe
JFKe

to jsou zase zoufalý řeči do vzduchu, iphone si budou kupovat lidi furt a je fuk kolik stojí nebo jestli má jack nebo lightning.. asi to nechápeš ale pro miliony lidí je cena iphonu uplně směšná a nepotřebujou řešit nějaký android nesmysly :-) prostě si koupí to co umí všechno a nejsou s tim problémy a to je jedině iphone jedno jakej

Jokeer
Jokeer

Souhlas, pro západní země je částka za IPhone směšná. Nevidím důvod to řešit, Apple si stejně udělá co bude chtít. Apple zkrátka chce, aby s sebou lidi tahali redukce. Majitelé posledního MacBooku 12 si na to již jistě zvykli :D

Martin
Martin

Aha s ishitem nejsou problémy haha sem se krásně zasmál žij tvůj vlhký sen dá že ip6s nemá problémy ten má problémů víc než dost. A to nemluvím o tabletu.

Jiří
Jiří

Ty by sis ho koupil i kdyby vynechali displej ty olane :D

Pastelka
Pastelka

Kdyby šlo jen o velikost, tak mohou mít například 2,5 mm a použít redukci. S ohledem na zvuk by to bylo čistější řešení, než případná aktivní redukce na Lightning. Další věcí je solidní odolnost jacku proti nechtěnému vytržení. Lightning drží jen na dobré slovo :)
Neposledně, jsou tenčí telefony (tuším až 4,75 mm) a 3,5mm jacka mají. To, že se na Lightning rozšíří modely aktivních sluchátek je celkem pravděpodobné, ale že by zavrhli analogový výstup bez výrazného jiného přínosu je docela nepravděpodobné.

tonda
tonda

No to já úplně zbožnuji , tahat po kapsách redukce a podobný nesmysly. To je prostě paráda a ještě to budu obhajovat jak je to skvěle. Iph useři , nepřeháníte to už trošku s tou debilitou ?

Jiří
Jiří

Iphone umí všechno? Ale běž :D přesně proto jsem na androidu a žádné trapné 1gb pro práci :) mám 3gb a 1.8 volných tak si strčt ten předražený šunt někde :D

Tomas
Tomas

Nejde o počet Gb RAM,ale optimalizaci softwaru,ale to už by jsi mohl vědět.Takže na stejnou práci co potřebuje tvůj telefon s debildroidem 3gb stačí iPhonu „trapný“ 1gb

Martin
Martin

No vidíš já mám debildroid s 1Gb ram a jede krásně bez sekání tak pomlč.

Zadrak
Zadrak

Tak ono by se vedle absence jacku muselo také řešit to, že tenčí telefon znamená zase slabší baterku, Apple sice umí slušně optimalizovat, ale vše optimalizovat nejde a u telefonu jim asi na rozdíl od hodinek lidi nebudou tolik „žrát“, že výdrž na jedno nabytí půl dne stačí… i když někomu možná ano… ;)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Číňané jsou pro své kopírování opravdu známí a pokud jde konkrétně o telefony, nejčastěji se snaží napodobit výrobky…

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  2 komentáře

Doba zvětšování telefonů už pominula a nyní se výrobci soustředí hlavně na to, jak do menšího těla nacpat…

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Zhruba v polovině září došlo ke změně metodiky testování fotoaparátů DxOMark ve smartphonech. Od té doby již odborníci…

Mobilní zobrazení