Za zkázu Galaxy Note 7 může patrně jeho design
Galaxy Note 7 byl pro Samsung z hlediska designu v mnohém výzvou a to může být právě důvodem, proč ho museli i napodruhé stáhnout z pultů obchodů. Pravděpodobně za celou kauzu mohou elegantní ostré hrany telefonu, které vyvíjejí nepřiměřený tlak na akumulátor.
Tip: RIP: problematický Galaxy Note 7 definitivně skončil
Samsung při výrobě těla Note 7 využil nejtvrdší hliníkové slitiny (série 7000), která je 1,3x silnější a 1,2x odolnější proti poškrábání, než ta u Galaxy S7. Navíc Samsung použil při výrobě displeje prozatím poměrně vzácnou metodu 3D tepelného tvarování, která mu umožnila vytvořit tak ostré zakřivení krycího skla (jak je vidět na obrázku výše). Jde tedy o první naprosto symetrický Note, jež má záda i sklo se stejným zakřivením.
Jde o nejužší Note z celé řady a to může být právě důvod, proč se samovolně vzněcuje. Během prvního svolávání telefonů unikl dokument korejské agentury pro ochranu spotřebitele, kde se uvádí, že akumulátor, vyrobený dceřinou společností Samsungu, byl o vlásek větší, než původně měl být. Izolační desky, které oddělují anodu a katodu, byly moc blízko okrajům baterie, a tím byly náchylnější k tlakové deformaci, jež zkratovala baterii a způsobila tepelnou reakci. Také našli problémy s izolační páskou článků baterií a s obalem záporné elektrody.
I když by tyto problémy samostatně neměly způsobit explozi, zdá se, že jejich sloučením vznikne poměrně nebezpečné kombo, obzvláště pokud se do toho zapojí i tlak na izolační desky. Jedna z teorií pokládá za viníka právě výše zmíněné zakřivení stran zařízení. Izolační desky se zřejmě nacházejí na okraji baterie a je-li těsnění proti vniknutí vody dostatečně pevné, může tyto destičky vystavovat nepřiměřenému tlaku na těch nejnáchylnějších místech. Na obrázku níže se můžete přesvědčit, jak jsou izolační plátky od společnosti SDI příliš blízko kraji. To by ve spojení s výrobní vadou akumulátorů mohlo vysvětlovat jejich první stáhnutí z trhu.
Druhé stáhnutí stále zůstává záhadou. Stále jde o problém baterie, i přestože výrobní vada akumulátorů byla odstraněna firmou ATL, takže izolační desky by měly být na jiných místech a pravděpodobně i pevnější. Přesto problém přetrvává. Může jít opravdu o problém s designem celého zařízení, kdy velmi ostré strany v kombinaci s vodotěsností vyvíjejí nepřiměřený tlak na akumulátor. Pokud se tato hypotéza potvrdí, je pravděpodobné, že zprvu skvěle vypadající Note 7 skončí v propadlišti elektronických dějin.
Zdroj: Phonearena