Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Spoluzakladatel Applu je proti ztrátě 3,5mm jacku u iPhonu

  |  8 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak vystoupil proti vynechání klasické zdířky na sluchátka u chystaného iPhonu.

Steve Wozniak

Tip: Wozniak: Nemám rád uzavřený ekosystém Applu

Portálu Australian Financial Review k tomuto tématu řekl: „Jestli bude iPhonu 7 chybět jack na sluchátka, naštve to dost lidí.“

Připomeňme, že Apple s největší pravděpodobností iPhonu 7 a 7 Plus, které mají být vydány v září, odebere sluchátkový port. Což už ostatně provedla Motorola se svou řadou Moto Z či pár čínských výrobců… a přijetí tohoto kroku veřejností nebylo tak úplně pozitivní.

Ačkoliv Wozniak opustil Apple už v roce 1985, stále je na jeho výplatní pásce, ačkoliv v současné době pracuje v pozici „Chief Scientist“ ve firmě Fusion-io. Populární 3,5mm port na sluchátka je podle něj důležitý, dokonce vystoupil proti alternativě v podobě Bluetooth.

Apple-iphone-bez-3,5-mm-jacku

„Bluetooth bych nepoužil… nemám rád bezdrát. Mám auta, kde můžete hudbu zapojit nebo jít přes Bluetooth, a Bluetooth u stejné hudby zní prostě ploše.“

Wozniak se vyjádřil, že Bluetooth by měl být upgradován tak, aby měl vyšší šířku pásma a kvalitu zvuku, aby bezdrátové připojení přineslo lepší zvuk a bylo tak smysluplnou alternativou pro ty, kteří si již pořídili lepší sluchátka a nepovažují za praktické tahat si s sebou na cesty další vybavení v podobě Lightning adaptéru.

Zdroj: TechRadar

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
hate_appleXooPastelka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

To bylo křiku, když Apple zrušil disketovou mechaniku… Zrovna do toho auta se bude digitální rozhraní hodit víc, než analog. Apple sice „hodně“ lidí naštve, ale ve skutečnosti je to minorita uživatelů. Většina nějaká sluchátka ani neřeší a používá první, co jim přijde pod ruku.

Xoo
Xoo

Apple zrušil disketovou mechaniku teprve v době, kdy už ji 5 let nikdo nepoužíval.

Pastelka
Pastelka

No, vzhledem k tomu, že si to pamatuji, tak jen pro formu – bylo to 1998 u iMacu G3. U PC to trvalo zhruba dalších 10 let :) Tedy naprostá analogie k dnešnímu křiku kolem jacku.

Xoo
Xoo

iMac G3 z roku 99 se prodával stále ještě s floppy drive. Naposled jsem disketu použil někdy v roce 97…

Pastelka
Pastelka

iMac G3 byl takový ten barevný a částečně průhledný CRT monitor s velkou CD mechanikou ve spodní části. Kam přesně se ty diskety vkládaly?

Xoo
Xoo

Apple vynechá jack 3.5mm jenom z toho důvodu, aby donutil kupovat ovečky zvukově zcela podprůměrná sluchátka Beats, http://goo.gl/DzOt3M iPhone nepodporuje AptX, tak k němu žádná jiná wireless sluchátka než Beats nelze připojit bez ztráty kvality bezdrátového přenosu.

hate_apple
hate_apple

A ještě jsou bluetooth varianty Beats o hodně dražší. Že by chtěl Apple na nás zase vydělat?

Xoo
Xoo

Ani nejsou, rozdíl je „jen“ asi 100$ mezi obyč a wireless.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za "žumpu"

Česká eurokomisařka Jourová označila Facebook za „žumpu“

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Sociální síť Facebook leží v žaludku celé Evropské unii, zvláště pak eurokomisařce pro spravedlnost Věře Jourové. Ta na otázku…

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Čínská společnost Huawei soutěží s konkurenčním korejským Samsungem o to, kdo dřív přijde s prvním skládacím smartphonem. Dlouho bylo…

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Amazon zaplavil trh novými službami a produkty. Nás však bude zajímat jeden konkrétní – jmenuje se Fire TV Recast…

Mobilní zobrazení