Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Spoluzakladatel Applu je proti ztrátě 3,5mm jacku u iPhonu

  |  8 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak vystoupil proti vynechání klasické zdířky na sluchátka u chystaného iPhonu.

Steve Wozniak

Tip: Wozniak: Nemám rád uzavřený ekosystém Applu

Portálu Australian Financial Review k tomuto tématu řekl: „Jestli bude iPhonu 7 chybět jack na sluchátka, naštve to dost lidí.“

Připomeňme, že Apple s největší pravděpodobností iPhonu 7 a 7 Plus, které mají být vydány v září, odebere sluchátkový port. Což už ostatně provedla Motorola se svou řadou Moto Z či pár čínských výrobců… a přijetí tohoto kroku veřejností nebylo tak úplně pozitivní.

Ačkoliv Wozniak opustil Apple už v roce 1985, stále je na jeho výplatní pásce, ačkoliv v současné době pracuje v pozici „Chief Scientist“ ve firmě Fusion-io. Populární 3,5mm port na sluchátka je podle něj důležitý, dokonce vystoupil proti alternativě v podobě Bluetooth.

Apple-iphone-bez-3,5-mm-jacku

„Bluetooth bych nepoužil… nemám rád bezdrát. Mám auta, kde můžete hudbu zapojit nebo jít přes Bluetooth, a Bluetooth u stejné hudby zní prostě ploše.“

Wozniak se vyjádřil, že Bluetooth by měl být upgradován tak, aby měl vyšší šířku pásma a kvalitu zvuku, aby bezdrátové připojení přineslo lepší zvuk a bylo tak smysluplnou alternativou pro ty, kteří si již pořídili lepší sluchátka a nepovažují za praktické tahat si s sebou na cesty další vybavení v podobě Lightning adaptéru.

Zdroj: TechRadar

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
hate_appleXooPastelka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

To bylo křiku, když Apple zrušil disketovou mechaniku… Zrovna do toho auta se bude digitální rozhraní hodit víc, než analog. Apple sice „hodně“ lidí naštve, ale ve skutečnosti je to minorita uživatelů. Většina nějaká sluchátka ani neřeší a používá první, co jim přijde pod ruku.

Xoo
Xoo

Apple zrušil disketovou mechaniku teprve v době, kdy už ji 5 let nikdo nepoužíval.

Pastelka
Pastelka

No, vzhledem k tomu, že si to pamatuji, tak jen pro formu – bylo to 1998 u iMacu G3. U PC to trvalo zhruba dalších 10 let :) Tedy naprostá analogie k dnešnímu křiku kolem jacku.

Xoo
Xoo

iMac G3 z roku 99 se prodával stále ještě s floppy drive. Naposled jsem disketu použil někdy v roce 97…

Pastelka
Pastelka

iMac G3 byl takový ten barevný a částečně průhledný CRT monitor s velkou CD mechanikou ve spodní části. Kam přesně se ty diskety vkládaly?

Xoo
Xoo

Apple vynechá jack 3.5mm jenom z toho důvodu, aby donutil kupovat ovečky zvukově zcela podprůměrná sluchátka Beats, http://goo.gl/DzOt3M iPhone nepodporuje AptX, tak k němu žádná jiná wireless sluchátka než Beats nelze připojit bez ztráty kvality bezdrátového přenosu.

hate_apple
hate_apple

A ještě jsou bluetooth varianty Beats o hodně dražší. Že by chtěl Apple na nás zase vydělat?

Xoo
Xoo

Ani nejsou, rozdíl je „jen“ asi 100$ mezi obyč a wireless.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

22. 6. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení