Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sony prodalo PC divizi VAIO, soustředí se na smartphony a tablety

  |  1 komentář  |  autor: Filip Kříž

Nedlouho poté, co se objevily spekulace o chystaném rozprodeji počítačové divize VAIO čínskému Lenovu, se věci probouzejí k životu. Divize ale nepoputuje přímo k Lenovu, nýbrž investiční skupině Japan Industrial Partners, v níž si Sony ponechá 5% podíl.

Sony-Vaio-Tap-11-obr1

Sony se tak rozhodlo na základě dlouhodobě neuspokojivých výsledků počítačové divize – VAIO je neustále ve ztrátě. To je způsobeno postupným oslabováním poptávky po počítačích a noteboocích, stejně jako potřebou zaměstnávat mnoho lidí pro zajištění technické podpory na dlouho dobu dopředu. Díky tomu vznikla nová společnost (JIP), která se bude starat o budoucí vývoj cílený na Japonsko. Výrobky řady VAIO se přestanou vyrábět již na konci března a celá restruktualizace má snížit výdaje až o pětinu. Změna se dotkne také zaměstnanců – až 5 000 jich má být propuštěno, zpět do společnosti JIP se jich vrátí maximálně 3 sta, pro další existuje šance na uplatnění se v jiné divizi společnosti.

„Společnost Sony chce ujistit všechny současné i budoucí majitele notebooků VAIO, že se pro ně z pohledu servisu nic nemění.“

Ačkoliv ani divize televizí není v současné době zisková, Sony vidí dílčí úspěchy zejména ve snižování ztráty a hodlá pokračovat v nastolené strategii, tedy soustředit se na high-end segment. Sony prý zvyšuje svou konkurenceschopnost, což dokládá tím, že je jednička na trhu domácím a britském, v oblasti 4K televizí. I přesto se japonský výrobce rozhodl, že z TV divize vytvoří samostatný subjekt, podobně, jako je tomu u přenosných zařízení (Sony Mobile).

Sony sales Q4

Důležité ovšem je, že veškeré soustředění se přesune právě na Sony Mobile, které se stará o chytré telefony a tablety. Právě mobilní divize zažila další úspěch, když se jí ve 4. čtvrtletí roku 2013 podařilo prodat 10,7 milionů smartphonů, čímž o 700 tisíc zvýšilo počet prodaných zařízení oproti předchozího kvartálu. Meziročně stoupl počet prodaných kusů ze 33 milionů na 40 milionů (pův. odhad Sony byl 42 mil.).

Můžeme tedy pouze doufat, že to japonskému výrobci pomůže a že zaměřením se na smartphony dojde k odstranění dlouhodobých nedostatků, jako jsou neodpovídající displeje nebo špatná optimalizace fotoaparátu.

zdroj: TZ, PhoneArena, PhoneArena 2

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Prestigio 3350 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Prestigio 3350
Prestigio 3350

Dobrý den plánujete udělat video pohled na velice levný Prestigio Multiphone 3350DUO ? Hodně by mne to zajímalo,jěstli se za ty prachy vyplatí ,mobil chci spíš na Občasné zabavení Napr. takové hry jako GTA SA,Real Racing 3,Modern Combat 4: Zero Hour,Asphalt 8: Airborne…Je na to vůbec vhodný ?
Děkuji za rychlou odpověď.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Posledních několik dní se na internetu objevuje stále více spekulací o chystaném modelu Xiaomi Mi Max 3. Včera jsme se dokonce…

Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

DNES  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Poslední dobou se zdá, že si pod sebou Facebook poměrně úspěšně řeže větev. Na začátku to byla „jen“ sociální síť, která…

Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Výrobky Applu jsou drahé. A co je drahé, to se krade. V americké Georgii si zloději přišli na v přepočtu zhruba…

Mobilní zobrazení