Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Sledujte živě Google I/O 2012, rozhodně je na co se těšit

  |  9 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Ve středu 27.6.2012 proběhla v San Franciscu konference Google I/O 2012, na které bylo prezentováno několik velice zajímavých novinek. Jisté je seznámení s novou verzí Androidu 4.1 Jelly Bean, s napětím se také čeká na Google Nexus tablet, představeny ale budou i další menší či větší změny. Sledovali jste s námi živě?

Znovu opakujeme, že veškeré důležité nové, ale i stávající, informace se dozvíte hned, jak budou k dispozici, v samostatném článku (článcích). Stejně tak novinky z dalších dní Google I/O. Doufáme, že se vám živé zpravodajství líbilo, svoje komentáře k němu i všem novinkám můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem. Za Mobilizujeme.cz se loučí Jakub Vrbacký.

20:45 – Nyní už konference opravdu končí. Na závěr je znovu pouštěn seskok z letadla za přítomnosti Google Glass. Pardon, omluva, nešlo o letadlo, ale vzducholoď. Předchozí informaci tedy prosím berte s rezervou.

20:44 – Android Developer Kit – všech 6000 vývojářů dostane Galaxy Nexus, Nexus 7, Nexus Q. Dnes večer.

20:41 – Na podiu opět Google+ a Party Mode. Propojení všech těchto funkcí s Google Glass se přímo nabízí. Samozřejmě v budoucnu. Oznámena je afterparty dnes večer tamního času. Z podia budou za okamžik poslány pozvánky všem přítomným. Party Mode v akci.

20:37 – Google Glass Explore Edition – dostupná na předobjednávku pouze pro účastníky konference na vyzkoušení. Pouze pro ty z USA. Tohle už není jen prototyp. Dorazit by jim měla na začátku příštího roku. Předobjednávka vyjde na 1500 dolarů.

20:31 – Na obrázku porovnána lehkost sdílení informací skrze Google Glass oproti do telefonu datlící uživatelce iPhonu. Pěkné, popichující.

20:30 –  I když sledujeme jen zprostředkovaně, obrázky z Google Glass se zdají dobře barevně vyvážené, bez zbytečných přepalů, šumů a dalších vad. Občas se sice obraz pokazí, ale to je zřejmě vina komunikačních spojení od brýlí až k plátnu. Zdůrazňováno je, že si díky Google Glass můžete uchovat vzpomínky na cokoliv přesně z vašeho pohledu.

20:27 – Testují se různé designy. Bez skel, dioptrické, sluneční. Též různé velikosti. Google chce, aby byly brýle nošeny.

20:23 – Vývoj beží už tři roky, dříve to byly jen nevzhledné brýle se spoustou drátů. Nyní je to designový doplněk s funkcemi navíc. Google Glass půjdou očividně spojit s dioptrickými brýlemi.

20:20 – V balíčku byly modré brýle, ostatní jsou černé. Modré umí více? Zatím nevíme. Další informace o Google Glass. Je na nich vypínač, spoušť fotoaparátu, mikrofony, uvnitř je lokátor. Dále akcelerometr, gyroskop a kompas, Wi-Fi, NFC. Prostě spousta velkých věcí v malých brýlích.

20:15 Měli jsme pravdu. A demonstrace byla vskutku efektní. Na podium byl přivezen balíček. Co v něm je? Na podium přicházejí i parašutisté a další. Na podiu je okolo 10 Google Glass.

20:13 – Přistáli na konferenční budově a asi vážně půjdou dovnitř. Že bychom měli pravdu? Jedou na kole – freestyle skok. Teď dolů z budovy – akční slaňování. Opět kolo a už je v sále!!!!

20:11 – V letadle je pět lidí s Google Glass. Všichni skáčou! Nas San Franciscem. Že by přišli do sálu? To bychom chtěli moc. Vše je v sále vidět na plátně. Všech pět obrazů.

20:10 – Pohled přes Google Glass je úchvatný. Ou, jedny jsou i na podiu. Toho jsme si nevšimli. Má je Sergey Brin. A jde se na skok.

20:09 – Google Glass. Demo! Bude živý seskok z letadla s brýlemi na očích!

20:08 – Videa k Nexusu 7 a Google Q.

20:06 – Po skončení párty se na zdi akce objeví události ode všech, kteří se zapojily přes Party Mode. Party Mode si našel cestu i do notifikační lišty.

20:03 – Pozvánky se automaticky objeví i v Google kalendáři. Party Mode – během akce se objevují chytré notifikace, které vás přimějí sdílet obsah na zeď párty, aby hosté přes internet nebyli o nic ochuzeni.

20:00 – Google+ Events: pozvěte svoje přátele na akci, reportujte z ní i po ní. Včetně obrázků a dalšího. Google také inovoval pozvánky, nyní až ve 24 grafických kabátcích.

19:56 – Skupinové hovory přes Google+ se speciálními efekty. Přidejte svojí babičce knír. Pro Android tablety dostupný dnes, pro iPad „very soon“. Nový Google+ pro smartphony s Androidem též dostupný dnes.

19:52 – Google+ má přes 250 milionů uživatelů. Představen je Google+ speciálně pro tablety. Na obrázku je jak Nexus 7, tak iPad.

19:50 – Že by něco s Google+, který slaví zítra první narozeniny? Proběhlo shrnující video prvního roku novorozence.

19:48 – Konference skončila, ale Google I/O probíhá další dva dny. Zajímavostí tak bude určitě více, ty důležité vám samozřejmě na Mobilizujeme.cz přineseme. Pozor, ještě není konec!

19:44 – Bojíme se, že v ČR si zase tolik neužijeme. Nexus Q bude za 299 dolarů opět v půli července. A opět v USA.

19:42 – Mezi sebou lze propojit více Google Q, hudbu nebo videa (i z YouTube) si tak můžete pouštět na více místech zároveň. I opačně se k jednomu Google Q může připojit více lidí.

19:39 – Na tabletu řeknete, že chcete něco přehrát, a Google Q to sám stáhne z Google Play a pomocí HDMI kabelu pošle do příslušného cílového zařízení. Google Q má NFC, konektor na Ethernet a další audio/video výstupy.

19:38 – Tak ne. Jedná se o kouli, ve které je drobný počítač s Androidem. Velký potlesk. Po obvodu je barvy měnící štěrbina. Ovládat jej lze přes tablet, ale skrze Cloud. Uvnitř je stejný čipset, jako v Galaxy Nexusu.

19:36 – To byl Nexus 7. Nyní Google Nexus Q. Co to je? Zřejmě se jedná o hudební reproduktor v podobě koule, který jistě bude umět něco více.

19:35 – Cena je 199 dolarů, dostupnost v půli července v Kanadě a dalších zemích, ČR mezi nimi není. S koupí dostanete 25 dolarů na kredit do Google Play.

19:33 – Demonstrována je i Alpha verze hry Dead Trigger, od vývojářů z České republiky.

19:30 – Jdeme na hry. Ty půjdou hrát s využitím akcelerometru. Demonstrace je velmi plynulá, počkáme si na skutečnost. 12 grafických jader ale očividně výkon má.

19:28 – Google Mapy – najdete si místo, a předem se do něj podívate, jak to uvnitř vypadá. Po přepnutí na Compass Mode se rozhlížíte po okolí s tím, jak otáčíte tabletem. Speciálně pro Google Nexus 7.

19:26 – Na homescreenu jsou interaktivní widgety. Dokáží rozpoznat hudbu okolo vás a směrovat vás do Google Play pro zakoupení skladby. Výchozím prohlížečem je Chrome.

19:24 – Nexus 7 je prý zrozen pro Google Play. Jsou demonstrovány časopisy, a procházení dalšího obsahu. Vše je interaktivní, lákadla v časopisech jsou interaktivní odkazy. Vše už je přímo v tabletu – všechen váš obsah.

19:21 – Záda vypadají na plast nebo kov, s plastickým logem nexus. Tablet je tenký a kompaktní, líbí se nám.

19:19 – Rozlišení 800 x 1280 px. Čtyřjádrová Tegra 3 a dalších 12 jader grafických – to je 16 jader! Přední kamerka, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, výdrž až devět hodin pro HD video, váha 340 gramů.

19:18 – Je tu tablet Google Nexus 7, vyrábí ho Asus. Už běží na Androidu 4.1. Uhlopříčka je logických 7″.

19:17 – V Google Play je nejvíce knih na světě, dostane se i na časopisy, seriály a muziku.

19:15 – Na Google Play budou chytré aktualizace aplikací – stáhne se vždy jen to nové, ne celá aplikace znovu. Google Cloud Messaging je novinka. O co přesně půjde, to se dozvíme později.

19:13 – Některé novinky se publiku líbí, na některé je třeba o potlesk si říci.

19:11 – Na Google Play je už 600 tisíc aplikací. Dostupné jsou ve 190 zemích.

19:09 – Jelly Bean bude dostupný jako první pro Galaxy Nexus OTA v polovině července. Vývojáři dostanou možnost už dnes. I na Motorolu XOOM se dostane v červenci.

19:06 – Google Now vás upozorní, že je načase vyrazit na vaši událost v kalendáři. Vše na základě vaší polohy, dopravní situace a dalších dat. Dovede vás doslova až na židli. Google Now se zapne swipnutím zespodu nahoru po obrazovce, nebo ikonou. Jeho možnosti budou však mimo USA velmi omezené.

19:03 – Nová funkce Google Now. Dokáže ukázat dopravní situaci, na zastávce nejbližší odjezdy, při cestě ulicí nejbližší kavárnu. Dokáže vás navést na místo vaší příští schůzky. Vyhledá cestu, zobrazí čas do cíle. Pomůže i při hledání odletu, sdělí vám aktuální výsledky sportovních klání.

19:01 – Hledání a pokládání dotazů. Výsledky budou prý rychlé, a také jsou. Na otázku: „Kdo je premiérem Japonska?“ se zobrazí odpověď i s obrázkem. Přibyla informace o zdroji i odkaz na „read more“. Hlasový asistent je povedený. Pohybem do strany se přepnete na výsledky vašeho dotazu, jako byste jej napsali do Googlu. S podporovanými jazyky to ovšem valné nebude.

18:57 – z notifikací půjde rovnou volat zpět, žádné přepínání do telefoní aplikace. Půjde i odpovídat na zprávy, vyskočí vám přednastavené typu „Budu tam za deset minut“, nebo si vytvoříte vlastní. Z notifikací půjde i komentovat nebo „Likovat“.

18:56 – Android Beam – připojování k periferiím pomací „tapnutí“ a NFC.

18:54 – Vylepšení fotoaparátu – nová animace při odletu pořízené fotografie. Při použití gesta pinch-to-zoom můžete přecházet mezi pořízenými fotografiemi i živým pohledem kamery.

18:53 – Rozpoznávání textu zatím jen v americké angličtině.

18:51 – Vylepšeny byly slovníky, které mají na práci prediktivní zadávání textu. Představeno bylo hlasové zadávání textu, které nepotřebuje připojení na internet.

18:50 – Při práci s widgetem na homescreenu (a mezi nimi) ostatní ikony uhýbají, při nedostatku mýsta se widget sám zmenší, aby přesně zaplnil volné místo.

18:48 – Na videu byla vysokorychlostní kamerou porovnána rychlost odezvy na Androidu ICS, proti byl postaven Android JB, který má o hodně svižnější reakce.

18:45 – Project Butter – nový engine. Zlepšujeme plynulost, odezvu i snímkovací frekvenci.

18:43 – A je tu Android 4.1 Jelly Bean.

18:40 – 400 milionů aktivovaných Android zařízení je na světě!

18:39 – Vic Gundotra děkuje všem příznivcům Googlu za přízeň.

18:38 – A jdeme na věc!

Pro mobilního nadšence je konference Google I/O 2012 v San Franciscu důležitá zejména dvěma věcmi. Android 4.1 Jelly Bean a Google Nexus tablet, to je, oč tu běží. Samotné přenosy ze všech dílčích prezentací můžete sledovat zde na stránkách Googlu. Pokud vás však zajímá představení Androidu samotného, to potom můžete sledovat buď zde na YouTube, nebo také přímo v tomto článku.

http://www.youtube.com/watch?v=_PmU9mpdnqM

Co za další novinky se očekává, a stejně tak i další informace najdete v tomto našem článku. Čekání na zahájení keynote si můžete zkrátit obdivováním sochy pro Android 4.1 Jelly Bean, která nově vyrostla před Googleplexem.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PavolLarryfreewiiJakub VrbackýPan Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pan
Pan

Překlepy, překlepy…

Pan
Pan

v nadpise

freewii
freewii

ta cena je dobra

Larry
Larry

Ten muž s brýlemi nebyl Eric Schmidt, ale Sergey Brin. A aplikací v Google Play fakt není jen 600 :/
Jinak dost dobrý článek, mohli jste tak streamovat i další keynoty.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí…

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá…

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se…

Mobilní zobrazení