Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung S8500 Wave – navigace Route 66 v akci (test)

  |  58 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Samsung a navigace v mobilu prozatím nebylo moc lákavé spojení. Jak je ale na tom vrcholný model Samsung S8500 Wave? Dokáže si své příznivce získat vedle unikátního Super AMOLED displeje a operačního systému Bada OS také GPS navigací?

V redakci pro Vás právě testujeme mobilní telefon Samsung S8500 Wave. Ještě než přineseme samotnou recenzi telefonu, máme pro vás ukázku, jak funguje GPS navigace Route 66, která je v každém Samsungu Wave již standardně připravena k instalaci. (Aktualizováno 22.7. 2010 – přečtěte si také recenzi Samsungu S8500 Wave).


Samsung S8500 Wave – oficiální fotografie

Nejprve nainstalujte navigaci na microSD kartu

Po zakoupení Samsungu Wave je nejprve nutné vložit do telefonu paměťovou kartu microSD. Ta však běžně není s telefonem dodávána přímo v balení. Jakmile si seženete microSD kartu, otevřete v menu telefonu aplikaci „navigace“. Během krátké chvilky se nainstaluje na kartu program Samsung LBS (v našem případě se jednalo o verzi 9.1). Vytvoří si složku SamsungNavigator a v ní podsložky pro mapy, nastavení a další věci. Je proto nutné mít v telefonu vždy právě danou microSD kartu. V případě vložení jiné microSD karty by se telefon snažil nainstalovat navigaci také tam. Bez paměťové karty pak navigace logicky nefunguje.

Propojte Samsung Wave s PC a nahrajte data k navigaci

Z vlastní zkušenosti doporučuji jako druhý krok propojit Samsung S8500 Wave s počítačem. Pomocí dodávaného datového USB kabelu připojte telefon k PC a na mobilu zvolte režim „velkokapacitní paměť“. Z telefonu se do počítače nainstalujou automaticky potřebné ovladače. Mezitím si již můžete začít stahovat program ROUTE 66 Sync, přes který posléze nahrajete do telefonu aktuální data k navigaci. Program má celkovou velikost téměř 160 MB.


Screenshoty obrazovky – program Route 66 Sync

Jakmile budete mít úspěšně připojený telefon k PC a nainstalovaný program Route 66 Sync, tak spusťte program Route 66 Sync a počkejte, než se v programu objeví, že je telefon úspěšně připojený. Poté si přímo v programu založte nový účet a vyhledejte si obsah, který potřebujete. Výrobce nabízí zdarma mapy České republiky (120 MB) a dvojici hlasů pro navigaci (mužský a ženský). Vybraný obsah si stáhněte do telefonu pomocí programu a poté v mobilu zvolte „více“ -> „stáhnout obsah“ -> „synchronizovat licenční klíče“. A konečně využívejte navigaci naplno.

Zkoušejte, nastavujte a navigujte

Navigace Route 66 se spustí v Samsungu Wave ihned po instalaci. Jelikož se mapové podklady stahují online z Internetu, tak v případě, že je zatím nemáte nahrané na paměťové kartě, je dobré mít u svého operátora nějaký datový tarif s vyšším limitem FUP či využít prozatím připojení k Wi-Fi síti. V nastavení můžete online mapy také rovnou vypnout, pokud byste se báli nechtěné útraty za přenesená data.

Navigace v Samsungu Wave má rozsáhlá nastavení. Můžete přepínat mezi 2D a 3D zobrazením, popřípadě využít i satelitní snímky, ve večerních hodinách můžete přepnout z denních barev do barev nočních, dále můžete rychle najít zajímavá místa ve vašem okolí jako například občerstvení, ubytování, zábavu, nakupování a mnohá další. Navigace jako taková nabízí pokročilé nastavení. Můžete si zvolit upozornění na zajímavá místa v okolí či upozornění na překročení rychlosti, a to hned na mnoha různých typech silničních komunikací. Trasy si lze ukládat do paměti a následně je znovu rychle použít.

Aktivujte si plnou verzi navigace

Navigaci Route 66 mohou uživatelé Samsungu S8500 Wave v některých zemí bezplatně používat po dobu 30 dnů od jejího prvního spuštění. V ČR to ovšem neplatí. Pokud chcete navigaci používat, musíte si i bez možnosti vyzkoušení rovnou zakoupit plnou verzi navigace (děkujeme čtenářům, kteří náš na tento fakt upozornili v diskuzi pod článkem). A tady je další znevýhodnění naší země. Ve světě funguje akce, že za necelých 6 EUR si můžete zajistit doživotní licenci na navigaci pro auto i pěší včetně hlasových pokynů (více na stránkách výrobce 66.com určených Samsungu Wave). V České republice si uživatel musí zvolit měsíční licenci za zhruba 6 EUR či roční licenci za zhruba 30 EUR.

Zhodnocení navigace Route 66 u Samsungu S8500 Wave

Samsung S8500 Wave nabízí velmi kvalitní navigaci Route 66, která se řadí díky kombinaci rychlého operačního systému Bada OS s unikátním Super AMOLED displejem k nejlepším navigacím v mobilu na trhu. Hodně mi ale vadila složitost celého procesu, než jsem se dostal k plnohodnotné navigaci včetně mapových podkladů a hlasových pokynů v českém jazyce. Tady má obrovskou výhodu Nokia, která nabízí u některých modelů rovnou přednastavenou navigaci včetně map a českých pokynů. Kdo se dokáže prokousat zatím neučesanou a dosti neznámou cestou, může být velmi spokojen. Navigace Route 66 toho nabízí opravdu spoustu. Dokážu si ji představit jako velmi kvalitní náhradu za běžnou jednoúčelovou navigaci. Teď už jen zbývá navigaci mnohem více propagovat a hlavně přijít se zajímavější cenovou nabídkou.

bleskové nalezení polohy navigaci si musíte nejprve zakoupit
rychlé reakce zdlouhavý proces (stažení map, aj.)
rozsáhlé nastavení
možnost režimu na šířku
kompas
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
31 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
PetrMichalPavelBélaPetr 513 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marek
Marek

Tak ta navigace na 30dni funguje, samsung postupne doplnuje imei cisla k aktivaci takze kdyz si pockate tak funguje i u nas :-) a dozivotne pak jde koupit taky evropa za 50eur :-)

samurai70
samurai70

Přesně tak, mám Wave 14dní a na dovolené a zpátky včera funguje bez problému, dokonce je navigování celkem přesné a rychlé vč. map stejných jako třeba v Navigonech (Navteq 2Q/2010) jen možnosti nastavení nejsou tak rozsáhlé jak popisuje autor čl. (zadávání souřadnic, chyby v historii apod.)

Zdenda
Zdenda

Už jsem několikrát četl, že lze koupit doživotní licenci za 50eur, ale prosím vás kde? Rád bych si ji koupil, ale nevím jak na to.

Pet
Pet
Vítek
Vítek

Ahoj, jak dlouho to trvá, než to Samsung doplní ? Právě pře imei se při koupi registrace nedostanu….

Zdenda
Zdenda

Tak jsem to udělal všechno podle návodu, ale bohužel nemohu nic přes route koupit,ani se registrovat. Protože mi to zahlásí:navigační software nebylo rozpoznáno,spusťte navigační aplikaci alespoň jednou,dříve než poprvé připojíte zařízení k počítači. Což jsem samozřejmě dělal, ale po spuštění navigace v telefonu běží Samsung LBS a pak to zahlásí:nepodařilo se spustit modul navigace. A tak to je pořád dokola. Takže nic. Co s tím?Samozřejmě, že kartu v telefonu mám a je tam nainstalovaný adresář SamsungNavigator s podsložkama.

jhares
jhares

Je potreba zapnout mobil do rezimu Velkokapacitni zarizeni po pripojeni k PC.

Dědek
Dědek

Vypněte všechny aplikace na telefonu a budete mít přístup ke kartě. Potom se můžete zaregistrovat.

Postolka
Postolka

Má tato navigace(Route 66)český dabing?…V přiloženém videu je sice čeština ale s anglickým dabingem…Děkuji

tom
tom

Za sebe mohu rict,ze mi mesicni navigace funguje a tel. jsem koupil v CR

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Snapchat přidal několik filtrů určených speciálně pro kočky

Snapchat přidal několik filtrů určených speciálně pro kočky

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (1)

Nedávno jsme psali o tom, že aplikace Snapchat se nehodlá vzdát a bude dělat všechno pro to, aby se…

Do ČR dorazí jen Mate 20 Pro, ostatní novinky zůstanou doma

Do ČR dorazí jen Mate 20 Pro, ostatní novinky zůstanou doma

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Huawei včera na tiskovce v Londýně předvedl světu dost možná to nejlepší, co smartphonový průmysl dokáže vyprodukovat. Novinek bylo…

Huawei Watch GT: elegance, výdrž a odolnost

Huawei Watch GT: elegance, výdrž a odolnost

DNES  |  David Hublar  |  diskuze (0)

Na dlouho očekávané konferenci v Londýně Huawei představil své nové špičkové smartphony řady Mate 20 a mimo jiné také…

Mobilní zobrazení