Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Samsung S8500 Wave – navigace Route 66 v akci (test)

  |  58 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Samsung a navigace v mobilu prozatím nebylo moc lákavé spojení. Jak je ale na tom vrcholný model Samsung S8500 Wave? Dokáže si své příznivce získat vedle unikátního Super AMOLED displeje a operačního systému Bada OS také GPS navigací?

V redakci pro Vás právě testujeme mobilní telefon Samsung S8500 Wave. Ještě než přineseme samotnou recenzi telefonu, máme pro vás ukázku, jak funguje GPS navigace Route 66, která je v každém Samsungu Wave již standardně připravena k instalaci. (Aktualizováno 22.7. 2010 – přečtěte si také recenzi Samsungu S8500 Wave).


Samsung S8500 Wave – oficiální fotografie

Nejprve nainstalujte navigaci na microSD kartu

Po zakoupení Samsungu Wave je nejprve nutné vložit do telefonu paměťovou kartu microSD. Ta však běžně není s telefonem dodávána přímo v balení. Jakmile si seženete microSD kartu, otevřete v menu telefonu aplikaci „navigace“. Během krátké chvilky se nainstaluje na kartu program Samsung LBS (v našem případě se jednalo o verzi 9.1). Vytvoří si složku SamsungNavigator a v ní podsložky pro mapy, nastavení a další věci. Je proto nutné mít v telefonu vždy právě danou microSD kartu. V případě vložení jiné microSD karty by se telefon snažil nainstalovat navigaci také tam. Bez paměťové karty pak navigace logicky nefunguje.

Propojte Samsung Wave s PC a nahrajte data k navigaci

Z vlastní zkušenosti doporučuji jako druhý krok propojit Samsung S8500 Wave s počítačem. Pomocí dodávaného datového USB kabelu připojte telefon k PC a na mobilu zvolte režim „velkokapacitní paměť“. Z telefonu se do počítače nainstalujou automaticky potřebné ovladače. Mezitím si již můžete začít stahovat program ROUTE 66 Sync, přes který posléze nahrajete do telefonu aktuální data k navigaci. Program má celkovou velikost téměř 160 MB.


Screenshoty obrazovky – program Route 66 Sync

Jakmile budete mít úspěšně připojený telefon k PC a nainstalovaný program Route 66 Sync, tak spusťte program Route 66 Sync a počkejte, než se v programu objeví, že je telefon úspěšně připojený. Poté si přímo v programu založte nový účet a vyhledejte si obsah, který potřebujete. Výrobce nabízí zdarma mapy České republiky (120 MB) a dvojici hlasů pro navigaci (mužský a ženský). Vybraný obsah si stáhněte do telefonu pomocí programu a poté v mobilu zvolte „více“ -> „stáhnout obsah“ -> „synchronizovat licenční klíče“. A konečně využívejte navigaci naplno.

Zkoušejte, nastavujte a navigujte

Navigace Route 66 se spustí v Samsungu Wave ihned po instalaci. Jelikož se mapové podklady stahují online z Internetu, tak v případě, že je zatím nemáte nahrané na paměťové kartě, je dobré mít u svého operátora nějaký datový tarif s vyšším limitem FUP či využít prozatím připojení k Wi-Fi síti. V nastavení můžete online mapy také rovnou vypnout, pokud byste se báli nechtěné útraty za přenesená data.

Navigace v Samsungu Wave má rozsáhlá nastavení. Můžete přepínat mezi 2D a 3D zobrazením, popřípadě využít i satelitní snímky, ve večerních hodinách můžete přepnout z denních barev do barev nočních, dále můžete rychle najít zajímavá místa ve vašem okolí jako například občerstvení, ubytování, zábavu, nakupování a mnohá další. Navigace jako taková nabízí pokročilé nastavení. Můžete si zvolit upozornění na zajímavá místa v okolí či upozornění na překročení rychlosti, a to hned na mnoha různých typech silničních komunikací. Trasy si lze ukládat do paměti a následně je znovu rychle použít.

Aktivujte si plnou verzi navigace

Navigaci Route 66 mohou uživatelé Samsungu S8500 Wave v některých zemí bezplatně používat po dobu 30 dnů od jejího prvního spuštění. V ČR to ovšem neplatí. Pokud chcete navigaci používat, musíte si i bez možnosti vyzkoušení rovnou zakoupit plnou verzi navigace (děkujeme čtenářům, kteří náš na tento fakt upozornili v diskuzi pod článkem). A tady je další znevýhodnění naší země. Ve světě funguje akce, že za necelých 6 EUR si můžete zajistit doživotní licenci na navigaci pro auto i pěší včetně hlasových pokynů (více na stránkách výrobce 66.com určených Samsungu Wave). V České republice si uživatel musí zvolit měsíční licenci za zhruba 6 EUR či roční licenci za zhruba 30 EUR.

Zhodnocení navigace Route 66 u Samsungu S8500 Wave

Samsung S8500 Wave nabízí velmi kvalitní navigaci Route 66, která se řadí díky kombinaci rychlého operačního systému Bada OS s unikátním Super AMOLED displejem k nejlepším navigacím v mobilu na trhu. Hodně mi ale vadila složitost celého procesu, než jsem se dostal k plnohodnotné navigaci včetně mapových podkladů a hlasových pokynů v českém jazyce. Tady má obrovskou výhodu Nokia, která nabízí u některých modelů rovnou přednastavenou navigaci včetně map a českých pokynů. Kdo se dokáže prokousat zatím neučesanou a dosti neznámou cestou, může být velmi spokojen. Navigace Route 66 toho nabízí opravdu spoustu. Dokážu si ji představit jako velmi kvalitní náhradu za běžnou jednoúčelovou navigaci. Teď už jen zbývá navigaci mnohem více propagovat a hlavně přijít se zajímavější cenovou nabídkou.

bleskové nalezení polohy navigaci si musíte nejprve zakoupit
rychlé reakce zdlouhavý proces (stažení map, aj.)
rozsáhlé nastavení
možnost režimu na šířku
kompas
ČLÁNKY:, ,
Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

Leagoo má nyní velké Black Friday slevy na TomTopu

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Black Friday slevy probíhají na stránkách prodejce TomTop. Leagoo S8 Specifikace  5,72″ Sharp displej, 1440 x 1080 px, 18:9 1,5 GHz…

Apple plánuje vyrábět iPhony z recyklovaných materiálů

Apple plánuje vyrábět iPhony z recyklovaných materiálů

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Apple se snaží jít s dobou a být stále více „eco-friendly“, a proto neustále zlepšuje svoji environmentální politiku, jejíž součástí je…

Facebook Messenger nyní podporuje posílání 4K fotek

Facebook Messenger nyní podporuje posílání 4K fotek

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Jak jistě víte, Facebook Messenger a kvalita posílaných fotek nejsou zrovna přátelé. Při zasílání fotek na tento komunikátor jste si určitě…

Mobilní zobrazení