Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Recenze hry Riptide GP2: spousta vody, šílené triky a smrtící rychlost

  |  9 komentářů  |  autor:

Studio Vector Unit nám naservírovalo pokračování své závodní pecky. Riptide GP2 vás posadí do sedadla vodního skůtru, který si nezadá v rychlosti se silniční motorkou. V dnešní recenzi se podíváme, jak se závody na vodě vlastně hrají a jestli se Riptide GP2 vyplatí zakoupit.

Jakmile Riptide GP2 poprvé spustíte, okamžitě je jasné, že tohle není nějaké budgetové závodění, ale plnohodnotný titul se vším všudy. První díl Riptide GP si získal velkou popularitu, druhý jde dál a snad ve všech směrech původní titul vylepšuje. Zlepšila se fyzika, grafika, objevil se multiplayer a další. Navíc, titul je téměř klasického ražení, takže žádné zbytečné čekání na opravu vozidla, či nakupování vylepšení za reálné peníze, protože se dál již jinak nedostanete. Zde je vše podřízené hráči a ne bankovnímu kontu autorů. A tak to má přesně vypadat.

Jak se to ovládá? Výborně

Riptide GP2 dává hráči poměrně velkou volnost v tom, jak si hru přizpůsobí. Klasicky si tak ve hře můžete nastavit hlasitost hudby či zvuků, a to nezávisle na sobě, tak jako ovládání. To zde najdete ve třech módech. Buď nakláníte mobil a skútr dle toho zatáčí, případně je vždy celá polovina obrazovky určená pro zatočení daným směrem a stačí se tak pouze prsty dotýkat displeje, nebo máte ve spodní části displeje přímo šipky. Akcelerace je vždy automatická.

Už první obrazovka ve hře slibuje svým zpracováním zábavu na vysoké úrovni.

„Možnosti nastavení hry připomínají spíše PC herní titul, než hru na mobilní platformu.“

 

Co už není standardem, je možnost přizpůsobit si grafickou podobu hry. Riptide GP2 sice vše nastaví dle výkonu vašeho mobilního zařízení, přesto si můžete sami volit rozlišení, kvalitu textur, modelů, kvalitu vody, rozmazání obrazu při vysoké rychlosti apod. Pokud tedy máte i přes automatické nastavení pocit, že by hra mohla běžet rychleji, Riptide GP2 vám k tomu dává nástroje. Chválím.

Prezentace hry: Vše na špičkové úrovni

Hra má celkovou prezentaci na špičkové úrovni a nutno uznat, že tvůrci se opravdu vytáhli. Grafická stránka disponuje spoustou detailů, ať jsou to diváci podél trati na tribunách, stromy a stavby u tratí či dynamické stíny, kdy každý objekt vrhá svůj stín, tak jako slunce, které dokáže oslnit. Tato kombinace je obzvlášť působivá, když podjíždíte obří rotující generátor, kdy se střídavě noříte do stínu a střídavě vás oslňuje slunce. Taktéž postříkaný displej z vnitřní strany při prudkém dopadu do vody vypadá skvěle.

Zpracování vody a její reakce na skútry nemá téměř žádnou chybu.

„Z programátorského hlediska je Riptide GP2 po všech stránkách profesionální titul“

Fyzika je špičková, skútr rozráží vodu, skáče po vlnách a boří se do hladiny při dopadu. Pouze voda do kopců postrádá logiku. Zvuky jsou též velice dobré. Motory řvou, voda šplouchá, diváci ječí, když okolo nich jedete. A hudba? I když obecně taneční věci nemusím, hudební doprovod v Riptide GP2 jsem si velice rychle oblíbil. Hudba je moderní, rychlá a svojí dravostí vás nutí jet na hranici vašich možností.

Herní obsah: Tady se nudit nebudete

Riptide GP2 se snaží, aby hráč dostal za své peníze co největší porci zábavy. Kromě klasické stíhací jízdy, kdy se boduje umístění, zde najdete třeba „Hot Lap“ tedy závod který  jedete pouze sami na čas, případně „Elimination“, ve které je každých 10 vteřin vyřazen poslední závodník, či „Freestyle“, kde jste hodnoceni za triky. Ty si nakupujete v obchodě za body, které dostáváte tím, jak ve hře postupujete dále. Jednoduché triky jako je držení se řidítek a vykopnutí do vzduchu, vám přidají trochu toho turba .. složitější triky, jako třeba ten, kdy se na řidítka postavíte a rozpažíte ruce, mnohdy doplní celý ukazatel. Komplikovanější triky ale vyžadují kromě zručnosti i delší dobu ve vzduchu. Turbo můžete použít kdykoli a podstatně krátkodobě zrychlí váš skútr. Ten jde navíc různě vylepšovat za vydělané peníze, ať je tím myšlena akcelerace, či třeba stabilita ovládání.

Triky, triky, triky. Hra vás do nich nenutí, čím lepší v nich ale budete, tím snažší budou závody.

„On-line multiplayer, vylepšování skútrů, několik režimů hry, výborná hudba, dlouhá herní doba. Hráčovo srdce zaplesá.“

Skútrů je ve hře 9 druhů a každý jde vylepšit ve čtyřech položkách o několika stupních. Navíc lze na skútr aplikovat paletu barev, tak jako na kombinézu jezdce. K dispozici máte 8 šampionátů, ve kterých se míchají různé tratě, ať zimní jeskyně, noční město, stadión či slunečná riviéra. Navíc hra obsahuje real-time multiplayer, kde závodíte proti až 3 živým hráčům a nutno podotknout, že zábava jde nahoru. Pouze škoda, že hra nevybírá hráče na stejné úrovni a se stejnou úrovní skútru. Není tedy problém narazit na někoho, kdo má lepší mašinu jak vy a hned po startu vám okamžitě zmizí z očí.

Závěr recenze hry Riptide GP2

Bez vytáček, tahle hra se opravdu povedla. Pokud máte rádi závodní tituly a toužíte po trochu té exotiky, je Riptide GP2 to pravé pro vás. Hra je profesionální po všech stránkách a těžko se na ní hledají slabá místa. Pro někoho to může být nevyvážený, ale chytlavý multiplayer, pro dalšího občas těžší řízení skútru, který, pokud v zatáčce chytne vlnu od soupeře, může díky poskočení, a tím pádem ztrátě kontaktu s vodou, vylétnout do příliš velkého a neplánovaného oblouku. S tím se ale na vodě musí počítat. Opravdu velká výhoda Riptide GP2 je systém, jakým autoři přistupují k mikrotransakcím. Předně, hra do nich absolutně nijak netlačí a nepodbízí se. Riptide GP2 jde dohrát zcela bez nutnosti investovat jedinou reálnou korunu a tak nákup herní měny je zde pouze pro nedočkavé. My ostatní si naopak nutnost bojovat o postup a jeho reálné dosažení budeme užívat. A třeba se potkáme v multiplayeru.

Přehled a zhodnocení

Výborné
skóre 5/5
Výrobce:Vector Unit
Dostupné na:Android, iOS
Žánr:Závody
Testováno na:Sony Xperia Tablet S (Android 4.1.2)
 výborná grafika a hudba nevyvážený multiplayer
skvělá fyzika
bohatý herní obsah
návyková hratelnost
možnosti nastavení
ČLÁNKY:, ,
Víme, které telefony Huawei dostanou Android 8 Oreo

Víme, které telefony Huawei dostanou Android 8 Oreo

17. 10. 2017  |    |  diskuze (0)

Huawei nám při příležitosti představení nových modelů řady Mate 10 prozradil, které telefony se dočkají aktualizace na nejnovější Android 8 Oreo. Tip: Dostanete…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (aktualizováno)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (aktualizováno)

DNES  |    |  17 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

HTC zve novináře. Představí za 2 týdny vlajkový model U11 Plus?

HTC zve novináře. Představí za 2 týdny vlajkový model U11 Plus?

DNES  |    |  diskuze (0)

I když HTC prodalo svou mobilní divizi, neznamená to, že přestanou produkovat smartphony. O tom se máme přesvědčit již 2. listopadu, kdy…

Mobilní zobrazení