Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

LG GD910 – recenze luxusního mobilu v hodinkách

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

LG GD910 je luxusní mobilní telefon v hodinkovém provedení, se kterým můžete volat jako slavný James Bond. Mobilohodinky mají dotykový displej uzpůsobený pro ovládání prsty, jednoduché menu, zvládají posílání zpráv a díky podpoře 3G a kamerky s nimi můžete uskutečňovat videohovory.

Koncept mobilního telefonu v hodinkách se u nás objevil již před několika málo lety. Jednalo se však jen o telefony tuzemských prodejců, pro které je vyrobili ne příliš známí výrobci z Číny. Nyní jsou tu konečně první mobilohodinky od předního výrobce mobilních telefonů, od rychle rostoucí a celosvětově známé společnosti LG.


LG GD910 – oficiální fotografie

Mobilohodinky LG GD910 se liší od předcházejících modelů ve všech oblastech. Vypadají moderně a luxusně, jsou z kvalitního materiálu, dostaly certifikaci IPX4 značící odolnost proti postříkání vodou, mají velmi pohodlné ovládání, hlasové vytáčení a zvládají dokonce i videohovory. Největším rozdílem je pak samotná pořizovací cena. Mobilohodinky LG GD910 vyjdou na bezmála 20 tisíc korun, čímž patří mezi nejdražší mobily na českém trhu!

TIP: Pro podrobné parametry mobilního telefonu LG GD910 navštivte katalog mobilů.

Základní parametry mobilohodinek LG GD910

Rozměry61 x 39 x 13,8 mm
Hmotnost84 g
Displejdotykový (kapacitní), TFT, rozlišení 128 x 160 px, 262 tisíc barev, úhlopříčka 1,4“
Paměťuživatelská paměť 65 MB
Operační systémprostředí LG
Fotoaparát a kamerkaVGA kamerka (640 x 480 px) pro videohovory i focení
Obsah balenínávod, CD, baterie, nabíječka, Bluetooth headset, redukce, otvírátko
Cena a dostupnost20 000 Kč, v prodeji

Krátké postřehy z testování LG GD910

Co se nám líbilo: odolnost proti postříkání vodou, dlouhá výdrž baterie, možnost délkové úpravy náramku (hodinky pasují opravdu na každou ruku), překvapivě pohodlné psaní zpráv a jakéhokoliv textu, hudební přehrávač k zabavení, veškeré základní organizační funkce

Co se nám nelíbilo: příliš velký dodávaný Bluetooth headset


Obsah balení

Výrobce dodává mobilohodinky LG GD910 ve velmi pěkné černé krabici společně s návodem, CD se softwarem k synchronizaci telefonu s PC, dále nabíječkou, malou dobíjecí stanicí, speciální redukcí k připojení malé dobíjecí stanice k PC či nabíječce a samozřejmostí je také bezdrátový Bluetooth headset. Vzhledem k jeho velikosti jsem jej však příliš nepoužíval a připojovat jej vždy narychlo jen kvůli hovoru mi připadalo zbytečné. Mnohem snazší je vždy využít vestavěný mikrofon přímo v hodinkách.

Vzhled a konstrukce

LG GD910 jsou první mobilohodinky od zavedeného výrobce mobilních telefonů. Už při prvním pohledu je to znát. Moderním a luxusním designem se odlišují od dřívějších modelů. Na pevné části hodinek vládne kov a tvrzené sklo, které kryje přední stranu s dotykovým displejem. Na krycím sklíčku není ani po delší době překvapivě žádný škrábanec. Konstrukce působí pevně, kvalitně. Hodinky navíc disponují certifikací IPX4, která značí odolnost proti postříkání vodou. Pokus by se vám i třeba více zpotila ruka, lze očekávat, že to hodinky s přehledem zvládnou.

Hodinky mají minimalistické rozměry 61 x 39 x 13,8 mm a hmotnost 84 gramů. O mnoho se tak v těchto oblastech neliší od běžných náramkových hodinek. Společnosti LG se tak povedl opravdu obdivuhodný kousek, implementovat většinu funkcí známých z mobilních telefonů včetně hovorů a posílání zpráv do takto kompaktních hodinek.

Telefon se skládá z ovládací pevné části a náramku. Náramek lze libovolně povolovat a utahovat, takže pak hodinky sedí skutečně na takřka jakoukoliv ruku. Na přední straně ovládací části hodinek najdeme dotykový displej a nad ním pouze kamerku s reproduktorem. Pod displejem je umístěno logo výrobce.

Na pravé straně jsou umístěna jediná mechanická tlačítka určená k ovládání telefonu. Dvojici hovorových kláves pro přijmutí a ukončení hovoru doplňuje vracečka. Červené tlačítko má kromě ukončení hovoru ještě další dvě funkce, a to vrácení se na pohotovostní obrazovku s hodinami a při delším přidržením této klávesy vypneme telefon. Zeleným tlačítkem lze kromě přijmutí hovoru vyvolat nabídku s možnostmi například u galerie obrázků.

Baterie a výdrž

Vzhledem k velikosti hodinek LG GD910, a navíc i velikosti malé kulaté baterie, jsem se před testováním obával příliš krátké výdrže. Baterie Li-Ion však i přes své miniaturní rozměry udrží telefon s běžnou zátěží kolem 2 až 3 dnů. To jsou výborné výsledky. Pokud ale budete hojně používat Bluetooth headset, výdrž se zkrátí zhruba o necelý den.

Displej, prostředí a ovládání

LG GD910 je vybaveno dotykovým TFT displejem s rozlišením 128 x 160 px, schopností zobrazit až 262 tisíc barev a úhlopříčkou 1,4 palce. Ovládání telefonu prsty je velmi jednoduché a pohodlné díky použití kapacitní dotykové technologie. Displej je dobře čitelný i na přímém slunečním světle. Pro zjištění aktuálního času se stačí podívat na displej hodinek, i když je již zhaslý. Telefon má totiž tzv. hodiny úsporného režimu, které automaticky naskočí vždy po vypnutí podsvícení displeje. Pokud byste nedokázali údaj přečíst například z důvodu přímého světla, stačí stisknout jedno z trojice tlačítek na pravé straně hodinek.

Speciálně navržený systém od LG se skládá z pětice obrazovek (hodiny, vytáčení, menu, kalendář a pohotovostní obrazovka), mezi kterými lze pohodlně přecházet gestem posunutím prstu po displeji vlevo či vpravo. U obrazovky s hodinami si můžete vertikálním posunutím vybrat dle libosti jeden z typů digitálních nebo analogových hodin. Reakce telefonu jsou bleskové a přechod je plynulý. Přesnost dotyku je naprosto vyhovující. Není tak problém napsat například krátkou SMS zprávu, a to dokonce i za chůze.

Telefonování a zprávy

Do hodinek LG GD910 si můžete uložit až 1000 kontaktů a až 500 zpráv. To by mělo takřka každému stačit. Telefon nabízí na danou velikost displeje velmi přehledný telefonní seznam, ve kterém je nejrychlejší vyhledat daný kontakt napsání prvních dvou písmen. S hodinkami můžete uskutečnit jak běžné GSM hovory, tak v 3G sítích dokonce i videohovory. Telefon nepostrádá ani vyzváněcí profily (normální a tichý) a velmi vítanou funkcí je hlasové vytáčení. V češtině však bohužel tato funkce není podporovaná.

Hodinky nabízejí dvojí způsob hovoru. Buď si dáte na ucho bezdrátový Bluetooth headset nebo mluvíte přímo do mikrofonu na hodinkách ala James Bond. První způsob mi nepřišel příliš praktický z dlouhodobého hlediska. Manažer, který si potřebuje zavolat za jízdy v autě nebo když má právě plné ruce práce, asi headset využije. Běžný člověk, který již naopak není v práci, ale pravděpodobně nebude Bluetooth headset nosit na uchu celý den. Z toho důvodu mi také nezbývalo nic jiného, než volat s hodinkami u pusy. Jenže ani tento způsob není naprosto dokonalý. Druhou stranu vždy slyšíte z hlasitého reproduktoru, u kterého nelze měnit hlasitost, a přicházíte tak zkrátka o soukromí.

LG GD910 zvládá velmi bravurně psaní SMS zpráv. K dispozici je klávesnice přes téměř celý displej. Psaný text vidíte pouze na jedné řádce. Pokud přestanete psát, automaticky se vám zobrazí celá zpráva přes celý displej, a pokud se na něj ani nevejde, začne se obrazovka pomalu posouvat, než se vám zobrazí celá zpráva. Po klepnutí kamkoliv na displej můžete v psaní pokračovat. Během psaní můžete využít slovník T9 s českou diakritikou. Po vystoupení z editoru s klávesnicí se vám zobrazí také celkový počet zpráv, ve kterých bude napsaný text odeslán. Multimediální zprávy MMS telefon nepodporuje.

Multimediální funkce

LG GD910 je vybaveno vnitřní pamětí 65 MB, která musí stačit na veškeré soubory. Multimediální obsah se nachází ve správci souborů. Telefon podporuje obrázky, hudební soubory a v sekci ostatní se nachází jiné soubory. Například video (3GP ani MP4) však hodinky nepřehrají. V hudebním přehrávači jsou skladby seřazeny podle interpretů, alb, žánrů a nechybí ani playlisty. V nastavení je k dispozici náhodné přehrávání skladeb, opakování skladeb či dokonce ekvalizér s přednastavenými režimy. Nad displejem je umístěna VGA kamerka (640 x 480 px) pro videohovory i focení. Video však nahrávat neumí.

Zkušební fotografie pořízené hodinkami LG GD910

Organizační a datové funkce

Hodinky LG GD910 zvládají většinu dnešních organizačních funkcí. K dispozici je kalendář, budík, stopky, kalkulačka, úkoly, diktafon (nahraje až hodinový záznam), poznámky a převodník jednotek. Z datových funkcí přináší hodinky GPRS, EDGE a dokonce 3G včetně HSDPA (až 7,2 Mb/s). Využití rychlých dat je však prakticky jen u videohovorů. Výrobce se rozhodl, že hodinky nenabídnou internetový prohlížeč, což musím označit za správné rozhodnutí. Na malém displeji byste si asi surfování na Internetu moc neužili. Telefon dále přináší Bluetooth 2.0 pro připojení bezdrátového Bluetooth headsetu a USB rozhraní pro připojení telefonu k PC. Díky režimu Mass Storage si můžete do hodinek pohodlně přesunout jakékoliv soubory.

Závěr recenze LG GD910

LG GD910 je luxusní a spolehlivý mobilní telefon, na který by byl pyšný i samotný James Bond. Společnost LG se jako první přední výrobce chopila konceptu mobilohodinek a hned napoprvé jej dotáhl takřka k dokonalosti. Telefon vyniká především profesionálním konstrukčním provedením, pohodlným dotykovým ovládáním, dlouhou výdrží a vysokou kvalitou hovoru. Výrobce navíc přidal podporu 3G pro uskutečňování videohovorů. Kdo si chce ale pořídit jeden z nejoriginálnějších a nejluxusnějších telefonů, musí sáhnout hlouběji do kapsy. Mobilohodinky LG GD910 přijdou na bezmála 20 tisíc korun.

kovový a minimalistický design chybí regulace hlasitosti
pohodlné ovládání hlasové vytáčení není v češtině
vysoká kvalita hovoru
3G a videohovory
výdrž telefonu
ČLÁNKY:,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smicc Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
smicc
smicc

telefon je do rukách a ne na ruce. Ti koreani a japonci vymyslejí vžicky tak ohromní blbosti, že mi tady v Evropu jenom koukáme. To je prostě james Bond live!:)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Facebook chce zavádět automatický překlad angličtiny a španělštiny v aplikaci Messenger. O tento překlad se bude starat AI, která bude aktivní…

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

DNES  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Představte si, že si koupíte telefon, který je prost jakýchkoliv otvorů, vstupů a podobně. Vypadá to, že k něčemu takovému Apple…

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Systém rozpoznávání tváří se stává čím dál tím populárnějším. Nejen mezi smartphony, ale už si hledá cestu i do tabletů. Xiaomi…

Mobilní zobrazení