Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

BlackBerry PlayBook OS2 – těšme se na spoustu novinek a vylepšení

  |  1 komentář  |  autor: David Kovařík

BlackBerry již na podzim minulého roku nalákalo zákazníky na některá vylepšení, která přijdou s uvedením nové verze operačního systému pro tablet PlayBook. PlayBook OS2 přinese především komfortnější ovládání systému, nový e-mailový klient, či provázanost se sociálními sítěmi. Toto byl však pouze malý výčet nových funkcí, novinek je ve skutečnosti samozřejmě mnohem více.

Mnoho uživatelů oblíbeného tabletu od kanadské společnosti RIM již netrpělivě očekává novou verzi operačního systému pro jejich tablet BlackBerry PlayBook. Na tiskové konferenci, která se konala na veletrhu CES 2012 v Las Vegas výrobce poodhalil řadu novinek a musíme uznat, že je opravdu na co se těšit. Pojďme se tedy společně podívat na výčet těch nejzajímavějších inovací nové verze systému. Jednou z nejdůležitějších novinek je implementace e-mailového klienta do složky zpráv. Mimo to budou zprávy nabízet také synchronizaci s nejrůznějšími sociálními sítěmi, jako jsou Facebook, Twitter, LinkedIn a další.

TIP: nepřehlédněte preview tabletu BlackBerry PlayBook

Ovládání, editace textu a odesílání zpráv by přitom mělo být velice jednoduché a intuitivní. Další příjemnou zprávou je přítomnost aplikací Kontakty a Kalendář, které nabízí plnou synchronizaci s e-mailovými účty a sociálními sítěmi. Veškeré kontakty z těchto zdrojů tak budete mít přímo v jednom adresáři, včetně veškerých dostupných informacích o něm. V kalendáři si pak můžete filtrovat události týkající se určité osoby, ať už z vašeho profilu například na Facebooku, či kontaktu ve vašem e-mailu.

Názorná ukázka spravování kontaktů, e-mailu a kalendáře


Lákavě zní také funkce nazvaná BlackBerry Bridge. Ta pomocí bezdrátové technologie Bluetooth propojí tablet PlayBook s některým z BlackBerry smartphonů. Možnosti této technologie jsou opravdu bohaté – od využití hardwarové klávesnice a touchpadu vašeho smartphonu místo klávesnice a myši až po vzdálené prohlížení souborů či e-mailů z vašeho smartphonu. Nově přidaná aplikace Documents To Go otevře nové možnosti v editaci mnoha textových a tabulkových souborů včetně prezentací PowerPoint. Rozšířená podpora virtuální klávesnice či tvorba a editace tabulkových grafů se jistě též bude hodit. Další aplikace Print To Go nabízí zajímavou možnost si jednoduše „vytisknout“ různý obsah do vašeho PlayBook tabletu. Jedná se samozřejmě o digitální tisk, využívající konektivity Wi-Fi. Přenos zahrnuje například dokumenty, obrázky, či mapy, které pak bude možné jednoduše třídit a spravovat.

Dálkové ovládání pomocí smartphonu BlackBerry v praxi


BlackBerry neopomíjelo ani zábavní odvětví. Spuštěna bude služba Video Store, která nabídne k dispozici tisíce filmů a televizních pořadů. Uživatelé se nebudou muset bát zdlouhavého čekání při stahování, svůj oblíbený pořad či film bude totiž možné spustit již během samotného stahování souboru – takzvaný streamovaný přenos. Obraz pak bude možné přenést například na vaši televizi či monitor pomocí HDMI výstupu.  Ze začátku bude Video Store dostupný pouze v USA, během roku by se však měl rozšířit i do dalších zemí. RIM myslí také na aplikace třetích stran pro svůj OS, které by měly vyčnívat především kvalitou. Toho chce společnost dosáhnout dostatečnou podporou vývojářů. Na PlayBooku OS2 bychom se tak mohli dočkat hitů, jako jsou Angry Birds, Cut the Rope, Groupon, Thomson Reuters, Zinio a mnoho dalších.

Co se dostupnosti týče, nového updatu bychom se mohli dočkat již příští měsíc, čili v únoru. Majitelé PlayBooku, buďte tedy na pozoru, jelikož je opravdu na co se těšit.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
albert
albert

nevěřím svým očím. spousta popisovaných novinek a programů již dávno funguje ve verzi 1. pane kovařík, viděl jste vůbec někdy playbook? příště opisujte z lepšího nebo aktuálnějšího překladu…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Modulární telefon Moto Z asi není třeba představovat. Když se před dvěma lety objevil na trhu, nabízel líbivý design, ultimátní výbavu…

Mobilní zobrazení