Mobilizujeme.cz

Yota Phone: velmi chytrý telefon se dvěma displeji a zaměřením na elektronické knihy

  |  1 komentář  |  autor:

Dva displeje, až přespříliš pravidelná konstrukce a zaměření na elektronické knihy. To jsou rysy, kterými se nový Yota Phone liší od svých konkurentů i nekonkurentů. Tento netradiční smartphone přináší nový způsob, jak využívat mobilní telefony na sto procent.

Společnost Yota Devices před několika dny představila nový Yota Phone, který mírně vybočuje z kategorie běžných chytrých telefonů, i když se k nim sám zařazuje. Je založen na operačním systému Android, který využívá k běhu aplikací na dvou displejích. Jedním je klasický LCD displej, který lze zpozorovat na přední straně zařízení. Druhý displej se chlubí technologií EPD (electronic paper display) disponující elektronickým inkoustem. Tento typ displejů je využíván zejména na čtečkách elektronických knih.

Ačkoliv jsou oba displeje jiného typu, přinášejí stejnou úhlopříčku dosahující 4,3 palce. Přední displej (LCD) nabízí rozlišení 1280 x 800 pixelů s hustotou 430 ppi. Je převážně určen pro hraní her, sledování filmů a celkové využívání systému Android. Druhá polovina, jak už bylo zmíněno, přináší EPD displej, který udělá radost pravidelným čtenářům e-knih a e-novinových článků.

Displeje se jednotlivě aktivují při manuálním spuštění, ale i při oznámeních ze sociálních sítí, kalendáře, nebo aplikací, které připomínají vydání nových článků na internetových médiích. Zatímco LCD displej spotřebovává podobné množství energie, jako u jiných telefonů, displej s elektronickým inkoustem naopak baterii šetří. Při čtení elektronických knih tak není nutné neustále nabíjet zařízení v porovnání s běžnými telefony a tablety.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ErWL-9q86kc

Nyní se přesuneme k části, která je pro řadu z nás rozhodující. Řadí se do ní dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz na každém jádře, fotoaparát s rozlišením 12 Mpx umístěný na zadní straně, dále fotoaparát na přední straně (blíže nespecifikovaný), interní paměť (volitelně 32 nebo 64 GB) a podpora LTE připojení. Android bude konkrétně ve verzi 4.2 Jelly Bean. Yota Phone bude představen na únorovém Mobile World Congress, a v polovině příštího roku vypuštěn na trh.

ČLÁNKY:, ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

VČERA  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení