Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Yota Phone: velmi chytrý telefon se dvěma displeji a zaměřením na elektronické knihy

  |  1 komentář  |  autor: Petr Dolanský

Dva displeje, až přespříliš pravidelná konstrukce a zaměření na elektronické knihy. To jsou rysy, kterými se nový Yota Phone liší od svých konkurentů i nekonkurentů. Tento netradiční smartphone přináší nový způsob, jak využívat mobilní telefony na sto procent.

Společnost Yota Devices před několika dny představila nový Yota Phone, který mírně vybočuje z kategorie běžných chytrých telefonů, i když se k nim sám zařazuje. Je založen na operačním systému Android, který využívá k běhu aplikací na dvou displejích. Jedním je klasický LCD displej, který lze zpozorovat na přední straně zařízení. Druhý displej se chlubí technologií EPD (electronic paper display) disponující elektronickým inkoustem. Tento typ displejů je využíván zejména na čtečkách elektronických knih.

Ačkoliv jsou oba displeje jiného typu, přinášejí stejnou úhlopříčku dosahující 4,3 palce. Přední displej (LCD) nabízí rozlišení 1280 x 800 pixelů s hustotou 430 ppi. Je převážně určen pro hraní her, sledování filmů a celkové využívání systému Android. Druhá polovina, jak už bylo zmíněno, přináší EPD displej, který udělá radost pravidelným čtenářům e-knih a e-novinových článků.

Displeje se jednotlivě aktivují při manuálním spuštění, ale i při oznámeních ze sociálních sítí, kalendáře, nebo aplikací, které připomínají vydání nových článků na internetových médiích. Zatímco LCD displej spotřebovává podobné množství energie, jako u jiných telefonů, displej s elektronickým inkoustem naopak baterii šetří. Při čtení elektronických knih tak není nutné neustále nabíjet zařízení v porovnání s běžnými telefony a tablety.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ErWL-9q86kc

Nyní se přesuneme k části, která je pro řadu z nás rozhodující. Řadí se do ní dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz na každém jádře, fotoaparát s rozlišením 12 Mpx umístěný na zadní straně, dále fotoaparát na přední straně (blíže nespecifikovaný), interní paměť (volitelně 32 nebo 64 GB) a podpora LTE připojení. Android bude konkrétně ve verzi 4.2 Jelly Bean. Yota Phone bude představen na únorovém Mobile World Congress, a v polovině příštího roku vypuštěn na trh.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Ladislav
Ladislav

Ten se mi moc líbí :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

VČERA  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení