Mobilizujeme.cz

Apple představil iPad Air a iPad mini 2: sblížení sourozenců

  |  komentovat  |  autor:

Apple oficiálně představil novou generaci svých tabletů. Menší iPad mini 2 má nově Retina displej (7,9″) a přibližuje se tak většímu novému iPadu Air (9,7″), který obligátně ubírá na hmotnosti, tloušťce a přitom přidává na výbavě.

iPad mini 2: prcek podruhé a lépe

Druhá generace menšího tabletu iPad je posunem v očekávaném směru. Vytýkané původní horší rozlišení s jemností jen 163 ppi na dané úhlopříčce 7,9″ doznalo potřebného posunu. Nový iPad mini 2 disponuje rozlišením 2048 x 1536 px, a to na úhlopříčce 7,9″ znamená jemnost 326 ppi. To je mimochodem totožné rozlišení, jako v případě nových iPhonů (5, 5S a 5C). Apple mu tak právem přisoudil marketingové Retina označení.

Další novinkou pro iPad mini je dvoujádrový procesor Apple A7, grafika PowerVR SGX (6. série) a po vzoru nového iPhonu 5S také pohybový M7 procesor. Na druhou stranu menším zklamáním je absence senzoru otisků prstů TouchID, o kterém se hodně mluvilo a zatím tak zůstává doménou jen iPhonu 5S. Nový iPad mini 2 také nabral na tloušťce a je o 0,3 mm tlustší (7,5 mm) a také o 23 gramů těžší (331 g).

iPad mini 2 půjde do prodeje v listopadu ve 4 paměťových verzích, s 16/32/64/128 GB vnitřní pamětí, a to ve stříbrno-bílém a šedivo-černém barevném provedení. Ceny začínají na hranici kolem 10 tisíc korun (16 GB Wi-Fi verze) a nejdražší iPad mini 2 pak vyjde až na zhruba 20 500 korun (128 GB 3G verze).


K iPadu mini 2 bude opět dostupný ochranný obal Smart Cover a Smart Case

iPad Air: nový design, nové funkce

Pokud by Apple pokračoval v klasickém označování, označil by tento iPad číslovkou 5. Z marketingového hlediska však zvolil příznačnější název iPad Air. A podobně jako ve stylu notebooků MacBook Air, také tablet iPad Air je oproti klasické verzi o něco tenčí, lehčí a má výrazně menší rámeček kolem dotykového displeje, aby doznal svému známému jménu. Konkrétně je nová generace klasického iPadu o 1,9 mm tenčí (z 9,4 mm pokles na 7,5 mm) a rovnou o 184 gramů lehčí (oproti 653 g jen 469 g), což je velký posun, když vezmeme v potaz zachování luxusní hliníkové konstrukce. Design vychází z menších iPadů mini.

Ostatní výbava se také přiblížila. Výkon obstarává dvoujádrový procesor Apple A7, nechybí ani nový pohybový senzor M7. Ani v případě iPadu Air se však nekoná čtečka otisků prstů, která byla předčasně oběma novým iPadům přisuzována. Displej pak přináší stejné rozlišení, jako menší iPad mini 2, tedy 2048 x 1536 px, ovšem na větší 9,7″ úhlopříčce, takže jemnosti tak dosahuje nižší.

 

iPad Air půjde do prodeje 1. listopadu taktéž ve 4 verzích s odlišnou velikostí vnitřní paměti (16/32/64/128 GB), barevné verze jsou také ve stylu nového iPhonu 5S, tedy stříbrno-bílé a šedivo-černé. Ceny začínají na hranici zhruba 12 tisíc korun za nejnižší verzi 16 GB s Wi-Fi a vyšplhají se až na 23 tisíc korun v případě verze 128 GB s 3G.

  
Ani iPad Air nepřijde zkrátka o ochranný kryt Smart Cover či Smart Case v různých barvách

ČLÁNKY:, , , ,
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

DNES  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

DNES  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení