Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple možná zruší Lightning konektor a přijde s lepším řešením

  |  8 komentářů  |  autor: Filip Matějka

Poprvé se voděodolnost telefonů kalifornské značky objevila u iPhonu 7 a samozřejmostí je i u nejnovějších modelů. Snad skoro všem je známo, že Apple u svých novodobých zařízení používá vlastní typ konektoru pod názvem Lightning, který do jisté míry voděodolnost u iPhonu narušuje. Pokud zařízení nabíjíte a konektor se dostane do kontaktu s vodou, může dojít ke zkratu a poškození celého telefonu. Jablečná korporace proto navrhuje nový konektor.

Z nejnovějších patentů, které si společnost nechala nedávno připsat, vyplývá, že Apple o tomto riziku ví a snaží se mu vyhnout. Jedním z řešení by mohla být změna tvaru a velikosti konektoru. Ten by měl mít hrotový tvar a utěsňovat tak vstup do zařízení, ale toto se zdá býti jako velmi jednoduché a přímočaré řešení.

Druhou možností, avšak o něco více futurističtější, je implementovat do telefonu či kabelu technologii schopnou po připojení konektoru vytvořit vakuovou izolaci a zabránit tak průchodu vody do vnitřku telefonu. Technologie by měla být založena na miniaturním generátoru, který by měl být schopen vyvinout takové vibrace, aby došlo k izolování. Není však vůbec vyloučeno, že by z Cupertinu na trh nemohl přijít nový samostatný nabíjecí kabel přímo určený pro tyto potřeby.

Tip: Recenze iPhone X: okno do budoucnosti

Americký gigant si nechává každý rok patentovat spoustu nových technologií, tak jako ostatní společnosti. Velké procento z nich ale zůstává jen „na papíře“ a pouze pár zásadních vylepšení se dostane ke koncovému uživateli. Proto lze také z dalších patentových nákresů vyčíst, že firma do budoucna uvažuje o izolování veškerého svého příslušenství, ale otázkou zůstává, jak moc je reálné tuto novou technologii vypustit do světa. Každopádně komplexní voděodolnost jablečných zařízení by měla být jedním z hlavních cílů do dalších let a je možné, že konektor Lightning už začíná vyhlížet svůj důchod.

Zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MangadeveloperLiborAdamMirek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mirek
Mirek

Přitom stačí tak málo. Konektor úplně zrušit a přibalit obyčejnou bezdrátovou nabijecku. Od doby co mam telefon s bezdrátovým nabijenim tak jsem konektor jeste nepoužil.

Adam
Adam

Bohužel, to není úplně štastné řešení. Od doby, co mám telefon s bezdrátovým nabíjením, jsem to nepoužil ani jednou.

Mirek
Mirek

To ze jste to použil jednou znamená ze je to špatně řešení? Ja si to třeba nemohu vynachválit a nemohu najít jedinou nevýhodu. Snad jen ze bezdrátová nabijecka do auta je dražší než nabíjecí kabel. Na druhou stranu lze do budoucna použit i pro me další telefony.
Nedovedu si nyní představit, ze bych měl telefon který bezdratove nabíjení nemá.
Mohu se zeptat jaká je nevýhoda bezdrátového nabíjení oproti nějakému zasouvani kabelu?
Děkuji

Libor
Libor

no třeba že když máte zasunutej konektor,tak telefon můžete používat a stále se nabíjí.Oproti tomu pokaždé když ho budete chtít použít a sundáte z nabíječky tak se nabíjení pozastaví,což mi nepřijde moc efektivní,navíc tu můžeme polemizovat o vlivu na baterii..Já sám bezdrátové nabíjení používám,ale nabíjím takhke jen přes noc..

Mirek
Mirek

Tak pokud není baterie úplně vybita a nebo nevedete hodinové hovory tak je to jedno. Co se tyče počtu nabijecich cyklu tak u soucasne používaných baterii přerušované nabíjení nijak nevadí. Nemají žádný paměťový efekt.
Pres noc jsem nabijel pouze pres kabel, když jsem jeste neměl telefon s bezdrátovým nabijenim. Nyní je tak jednoduché telefon “připojit” na nabijecku, ze me to nedělá problem třeba 10x za den. A hlavně mam diky tomuto takřka neustále nabitý telefon.

Manga
Manga

Za prvé bezdrátové nabíjení rychleji ničí baterii než rychlé nabíjení pomocí kabelu, za druhé je mnohem pomalejší, za třetí vyzařuje elektromagnetické pole, které může poškozovat buňky v lidském těle, k tomu ještě zcela není prozkoumáno jaký vliv může mít takové pole na lidského tělo a mozek
Další věci je sundávání mobilu z nabíječky kdy dochází k ubývání počtu nabijecich cyklů, baterie ma pouze omezený počet těchto cyklů to znamená 3x zvednu telefon z nabíječky, přijdu o 3 z třeba 400 cyklů nabíjení, paměťový efekt v tomto nehraje žádnou roli

Libor
Libor

co použít něco jako magnetický konektor,jako má Mac?

developer
developer

Možná nástup USB?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei představil nový typ paměťových karet NM Card

Huawei představil nový typ paměťových karet NM Card

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Na tiskové konferenci Huawei v Londýně jsme se dočkali kromě smartphonů i příslušenství, které ze současné produkce spíše mizí,…

Huawei Mate 20 Pro umí bezdrátově nabíjet i jiná zařízení

Huawei Mate 20 Pro umí bezdrátově nabíjet i jiná zařízení

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Huawei se na dnešní tiskovce vytáhl. Dočkali jsme se několika nových špičkových modelů, na nichž byste jen stěží hledali…

Huawei Mate 20 X: obr na práci i na hraní

Huawei Mate 20 X: obr na práci i na hraní

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Huawei dnes kromě dvou hlavních vlajkových modelů Mate 20 a Mate 20 Pro představil také One big thing obří…

Mobilní zobrazení