5 důvodů, proč byste si měli k telefonu pořídit bezdrátová sluchátka
- Drátoví pamětníci prominou – nastala éra bezdrátového zvuku!
- Ať se to někomu líbí nebo ne, kabely jsou pryč a hudba se teď poslouchá bezdrátově
- Tady je 5 důvodů, proč byste si měli k telefonu pořídit bezdrátová sluchátka

Sluchátka patří k telefonu podobně jako chytré hodinky a ví to i výrobci, proto je na trhu obrovský výběr bezdrátových sluchátek všech možných typů, značek i cen. True Wireless (TWS) už dnes koupíte od pár stovek až do desítek tisíc korun. Liší se pak hlavně kvalita zvuku, zpracování a doprovodné funkce.
Jednoduchost – nikde žádné kabely
První zkušenost s bezdrátovými peckami či špuntíky bývá většinou ta, že se s nimi mnohem snáz funguje, především díky absenci jakýchkoliv kabelů, které při práci nebo při chůzi akorát tak vadí. Odpadá také obvyklá starost, kdy jste chtěli poslouchat hudbu, ale polovinu cesty domů MHD jste rozmotávali tenoučký kabílek.
Výdrž je dostačující
Tady samozřejmě nutno poznamenat, že velmi záleží na ceně, kterou si nastavíte jako strop. Kvalitní bezdráty ale dovedou hrát klidně i 7 nebo 8 hodin, a to i víc. Nehledě faktu, že s dobíjecím pouzdrem kolikrát zmáknou i celý den a výdrž vás tak v žádném případě nelimituje. A pokud ano, měli byste se zamyslet nad nákupem kvalitnějších sluchátek s lepším baterií…
Doporučujeme: Test bezdrátových sluchátek – Apple vs. Huawei vs. Samsung. Kdo vyhrál?

Můžete si je vzít kamkoliv, i do vody!
Díky rozmanitosti trhu s bezdrátovými sluchátky už máme k dispozici tolik různých variant, že si vybere skutečně každý. A co je na tom nejlepší? Tento typ příslušenství se skutečně dá použít kdykoliv. Při běhání jsou pohodlnější než drátové, to jsme už probrali. Ale co třeba do vody? Už jste viděli, že by si někdo bral sluchátka s kabelem do sprchy nebo bazénu? Těžko. S bezdrátovými to ale jde, jak ukazují třeba JBL Endurance nebo i špuntíky od Sony či Sennheiser.
Zvuk v žádném případě není horší
Ve společnosti panuje mýtus, že bezdrátová sluchátka mají horší zvuk než ta drátová – asi protože někoho napadlo, že vzduchem se zvuk šíří hůř. To je i není pravda. Moderní bezdrátová sluchátka nabízí tak kvalitní kodeky, že si je vychutnají i audiofilové. Jediné, na co byste měli myslet, je latence. Na trhu však objevíte i takové bezdráty, které se specializují na hraní a latence je tam nerozeznatelná od old-school drátových.
Čtěte také: Vie Zone – Revoluční sluchátka, která mají za úkol víc než jen poslech hudby

Funkce jako ANC či režim propustnost
S bezdrátovými sluchátky se také zvedá a vylepšuje segment poslechu jako takových. Není tomu tak dávno, co dorazila funkce aktivního potlačení okolního ruchu, v angličtině Active Noise Cancelling (ANC). Skvělá technologie pro poslech bez rušení. A na podobné koleji stojí také technologie ambientního režimu, kdy si můžete do uší nechat vpouštět zvuky z okolí, abyste nemuseli za každých okolností sluchadla sundávat.
Jak jste na tom s bezdrátovými sluchátky vy? Už taky máte vlastní, nebo teprve hledáte?