Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Vyzkoušeli jsme neotřelé bezdrátové nabíječky. Čím zaujmou?

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Bezdrátové nabíjení telefonu je opravdu těžce návykové a jakmile ho jednou vyzkoušíte, rychle si zvyknete. A co teprve, pokud si vyberete některou z neotřelých bezdrátových nabíječek, které zaujmou nejen samotnou technologií pro nabíjení „vzduchem“, ale i něčím navíc?

Pro tyto účely jsme v redakci vyzkoušeli nejtenčí bezdrátovou nabíječku na českém trhu a také praktickou rychlou bezdrátovou nabíječku, obě na sobě mají značku Cellularline a jsou již nějakou dobu v prodeji za 600, respektive 1000 korun.

Ultratenká bezdrátová nabíječka má jen 6,5 mm!

První ze zmíněných speciálních bezdrátových nabíječek připomíná spíše pivní podtácek, než podložku s integrovaným bezdrátovým nabíjením. A ještě jednu věc mají obě věci společnou – nejsou příliš pevné a v případě nabíječky se dá dokonce hovořit o občasném zavrzání po promáčknutí. Ale kdo by to normálně dělal? V balení ještě najdete 160 cm dlouhý kabel, se kterým dobíjecí zařízení připojíte do elektrické sítě (samozřejmě je ještě nutné využít adaptér k nabíječce) a pak už jen stačí na podtácek položit telefon s podporou bezdrátového nabíjení Qi.

Nabíjení začne okamžitě, ať už jde o Samsungy, nové iPhony, či jiné telefony, které podporují bezdrátové nabíjení nejrozšířenějšího standardu Qi. A stav nabíjení je signalizovaný barevnou notifikací. Proti sklouznutí z podložky u například skleněných telefonů, které občas při položení na stůl připomínají svým majitelům zákony gravitace, je zde pogumovaný povrch, který smartphone dokonale udrží na svém místě. A bezdrátové nabíjení pak není zbytečně přerušeno, narozdíl od některých bezdrátových nabíječek u automobilů, se kterými v každé zatáčce telefon vylétne a nabíjení je neustále přerušováno.

Při praktickém testu jsem bezdrátově nabíjel Samsung Galaxy Note 8 s jeho obří 3300 mAh baterií z počátečních 15 % na plných 100 % cca 7 hod 10 min. Jde tedy o velmi pomalé nabíjení, které dosahuje s výstupným proudem 1 A výkonu jen 5 W, a to ještě musíme počítat se ztrátami. Nabíječka je vhodná jen pro toho, kdo třeba celý den sedí někde v kanceláři a chce telefon nabíjet v průběhu dne, kde pomalejší nabíjení nemusí vadit. Kdo je naopak celý den někde v terénu, pak po příchodu domů nebo do kanceláře samozřejmě raději využije rychlejší nabíjení přes kabel, nebo přes rychlejší bezdrátové nabíjení.

Rychlé adaptivní nabíjení je výrazně rychlejší

Druhá z testovaných bezdrátových nabíječek je díky kovovým okrajům podstatně bytelnější a také působí celkově hodnotnějším dojmem. I zde najdeme v balení 160 cm dlouhý kabel, se kterým nabíječku připojíte do elektrické sítě, ovšem opět potřebujete ještě adaptér od nabíječky. O stavu nabíjení informuje barevné podsvícení, díky čemuž můžete snadno a rychle zjistit, jestli se váš telefon bezdrátově nabíjí standardní rychlostí nebo využívá adaptivní rychlé nabíjení, kvůli kterému si právě tento o pár stovek dražší kousek budete pořizovat hlavně.

Při praktickém testu jsem opět využil Samsung Galaxy Note 8 a jeho baterii s kapacitou 3300 mAh dobil z původních 10 % na plných 100 % za cca 3 hod 30 min. To už je podstatně lepší, než v případě prvního testovaného kousku, jde o zhruba 2x rychlejší nabití. A oproti době, kterou budete u tohoto smartphonu potřebovat při rychlém nabíjení s kabelem, už nejde o tak výrazný rozdíl. Rychlá bezdrátová nabíječka se konkrétně chlubí výkonem až 13,5 W. A jenom pro zajímavost, velmi rychlé je i nabití zmíněného telefonu od Samsungu z 10 % na 40 %, což zabere jen zhruba 1 hodinu.

Pokud bych měl srovnávat tyto nabíječky například s originální rychlou bezdrátovou nabíječkou od Samsungu (včetně funkce stojánku), kterou máme taktéž v redakci k dispozici, pak za zhruba dvojnásobnou cenu (2000 korun) získáte taktéž velmi sympatické řešení s ještě rychlejším nabíjením, z 10 na 100 % to Notu 8 trvalo jen 2 hod 30 min. Obecně bych tedy nabíječky od Cellularline zhodnotil jako výrazně cenově dostupnější než některé originální nabíječky přímo od výrobců telefonů, ale současně po funkční stránce téměř srovnatelné a také celkem originální, svým způsobem.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi potvrzuje 5G a 10 GB RAM u modelu Mi Mix 3

Xiaomi potvrzuje 5G a 10 GB RAM u modelu Mi Mix 3

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Čínské Xiaomi již pilně připravuje třetí generací své bezrámečkové řady Mi Mix. O modelu Mi Mix 3 pak již…

Chytrý náramek Huawei Band 3 Pro: vylepšení v novém balení

Chytrý náramek Huawei Band 3 Pro: vylepšení v novém balení

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínský Huawei na své akci v Londýně představil nejen nové vlajkové lodě mezi smartphony, ale i svůj nejnovější fitness náramek,…

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: když vlajková loď nestačí

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: když vlajková loď nestačí

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Huawei dle očekávání představila svoje nové vlajkové lodi Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Dost velkým překvapením…

Mobilní zobrazení