Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Update 1 pro Windows Phone 8.1 už je oficiálně venku

  |  12 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Microsoft ještě ani nepřinesl velkou aktualizaci na nové Windows Phone 8.1 a už je tady první Update 1 (známý také jako GDR1), který přináší nové funkce a pár změn. Je to ale opravdu jen dílčí aktualizace, která měla být snad raději součástí už původních Windows Phone 8.1.

Současné Windows Phone 8.1 přinášejí řadu větších i menších změn, mezi největší patří nové Akční centrum (notifikační centrum se zástupci rychlých přepínačů), konečně funkční kalendář, oddělené hlasitosti zvuků pro budík, vyzvánění a multimédia, vylepšené psaní na klávesnici či hlasová asistentka Cortana. Poslední dvě ze jmenovaných vylepšení však v ČR musíme zatím oželet. A co čekat od Windows Phone 8.1 Update 1? Dorazí již příští týden ve zkušební verzi programu Preview for Developers a pro ostatní pak zřejmě během září. Tady jsou nejdůležitější změny…

Cortana pro nové země

Hlasová asistentka Cortana bude s aktualizací Windows Phone 8.1 Update 1 fungovat nejen v domovské USA, ale nově také v Číně a Velké Británii (v beta verzi) plus v Kanadě, Indii a Austrálii (v ještě ranější alpha verzi). Na Českou republiku se stále nedostává a pravděpodobně ani jen tak nedostane – s ohledem, že na našem trhu stále nefunguje ani konkurenční Siri od Applu či služba Google Now.

Live Folders pro lepší uspořádání obrazovky

Pro Čechy největší změnou budou bezesporu tzv. Live Folders. Aplikace půjdou přesunout do složek jednoduchým přetažením a následně pojmenováním dané složky. Obrazovka s živými dlaždicemi tak bude o něco přehlednější.

Apps Corner pro nemajitele telefonu

Další větší novinkou bude tzv. Apps Corner, ve kterém nadefinujete aplikace a ty pak bude moci ve speciálním bezpečném režimu používat s omezením třeba vaše dítě či kdokoliv, komu telefon jen půjčíte. Apps Corner se bude tvářit jako úplně klasické prostředí s dlaždicemi, ovšem s omezenou nabídkou povolených aplikací.

Hromadné mazání SMS zpráv

V konverzacích s textovými SMS zprávami bude možné zaškrtnout libovolné zprávy a ty pak třeba hromadně smazat. To doposud možné nebylo.

To jsou výraznější ze změn, které Update 1 pro Windows Phone 8.1 přinese. Bohužel změn není mnoho a Microsoft by rozhodně udělal lépe, pokud by změny rovnou zahrnul do běžných Windows Phone 8.1. Většina lidí totiž stále oficiálně na velký update na verzi 8.1 čeká. Na druhou stranu je pozitivní, že se Microsoft snaží o rychlejší, leč méně výrazné, aktualizace.

zdroj: Blog Windows

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Včera jsem instaloval 8.1 na lumii 1320 a moc radosti z toho nemám. Nejvýraznější je neschopný slovník našeptávání a hlavně nemožnost přidávat vlastní výrazy – předtím ta volba byla.

Tomogo
Tomogo

Ač se mi WP líbí jako koncept, tak pořád si nemohu odpustit jízlivou poznámku na adresu MS. Pořád je to jen systém vhodný pro nenáročného uživatele a ne pro člověka co chce od telefonu víc, než jen „telefonovat“.

adis002
adis002

Na WP píšu nouzově ve wordu/excelu, odpovídám na maily, čtu zprávy a sociální sítě, naviguju se z bodu A do bodu B a v neznámém městě používám virtuální realitu. Plus ty hovory a SMS. Nenapadá mě moc dalších věcí, k čemu by se dal telefon rozumně použít.

xzeit
xzeit

Focení, točení videí, sledování filmů/seriálů (jako nouzovka ve např. dopravním prostředku)poslech hudby, přístupový bod, a mnoho dalšího co si z něj uděláš.

Martin
Martin

Mě by bohatě stačilo, kdyby uměl alespoň základní věci, jako je příloha k emailu jiná než fotka a sdílené dokumenty Office, flash player pro Net, kopírování a vkládání buněk v Excelu, využívání vlastních složek na kartě ap. To umí téměř jaký koli obyč systém.

luky
luky

No ja na svoji Lumii delam uplne to same co pred tim na androidu

Radek
Radek

„…že na našem trhu stále nefunguje ani konkurenční Siri…“
Tak to není moc přesná informace. Se Siri si v našem regionu popovídáte a pár věcí vám i nastaví, i když je pravda, že její funkčnost je omezena a českou restauraci vám nenajde. Naopak Cortanu v telefonu s českým regionem vůbec nenajdete. Snad časem.

Yegor
Yegor

Je to žrádlo… Sotva je to venku, už update. Hold MS…

Karolína
Karolína

Nikde nemůžu vyhledat, kdy bude Update 1 uvolněn pro Lumie, resp. běžné uživatele. Nevíte?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nejnovější vlajkový model, který byl představený před dvěma týdny, si už zanedlouho najde cestu na český trh. Do té…

Mobilní zobrazení