Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Update 1 pro Windows Phone 8.1 už je oficiálně venku

  |  12 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Microsoft ještě ani nepřinesl velkou aktualizaci na nové Windows Phone 8.1 a už je tady první Update 1 (známý také jako GDR1), který přináší nové funkce a pár změn. Je to ale opravdu jen dílčí aktualizace, která měla být snad raději součástí už původních Windows Phone 8.1.

Současné Windows Phone 8.1 přinášejí řadu větších i menších změn, mezi největší patří nové Akční centrum (notifikační centrum se zástupci rychlých přepínačů), konečně funkční kalendář, oddělené hlasitosti zvuků pro budík, vyzvánění a multimédia, vylepšené psaní na klávesnici či hlasová asistentka Cortana. Poslední dvě ze jmenovaných vylepšení však v ČR musíme zatím oželet. A co čekat od Windows Phone 8.1 Update 1? Dorazí již příští týden ve zkušební verzi programu Preview for Developers a pro ostatní pak zřejmě během září. Tady jsou nejdůležitější změny…

Cortana pro nové země

Hlasová asistentka Cortana bude s aktualizací Windows Phone 8.1 Update 1 fungovat nejen v domovské USA, ale nově také v Číně a Velké Británii (v beta verzi) plus v Kanadě, Indii a Austrálii (v ještě ranější alpha verzi). Na Českou republiku se stále nedostává a pravděpodobně ani jen tak nedostane – s ohledem, že na našem trhu stále nefunguje ani konkurenční Siri od Applu či služba Google Now.

Live Folders pro lepší uspořádání obrazovky

Pro Čechy největší změnou budou bezesporu tzv. Live Folders. Aplikace půjdou přesunout do složek jednoduchým přetažením a následně pojmenováním dané složky. Obrazovka s živými dlaždicemi tak bude o něco přehlednější.

Apps Corner pro nemajitele telefonu

Další větší novinkou bude tzv. Apps Corner, ve kterém nadefinujete aplikace a ty pak bude moci ve speciálním bezpečném režimu používat s omezením třeba vaše dítě či kdokoliv, komu telefon jen půjčíte. Apps Corner se bude tvářit jako úplně klasické prostředí s dlaždicemi, ovšem s omezenou nabídkou povolených aplikací.

Hromadné mazání SMS zpráv

V konverzacích s textovými SMS zprávami bude možné zaškrtnout libovolné zprávy a ty pak třeba hromadně smazat. To doposud možné nebylo.

To jsou výraznější ze změn, které Update 1 pro Windows Phone 8.1 přinese. Bohužel změn není mnoho a Microsoft by rozhodně udělal lépe, pokud by změny rovnou zahrnul do běžných Windows Phone 8.1. Většina lidí totiž stále oficiálně na velký update na verzi 8.1 čeká. Na druhou stranu je pozitivní, že se Microsoft snaží o rychlejší, leč méně výrazné, aktualizace.

zdroj: Blog Windows

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

12
Komentujte

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MartinKarolínalukyxzeitYegor Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Včera jsem instaloval 8.1 na lumii 1320 a moc radosti z toho nemám. Nejvýraznější je neschopný slovník našeptávání a hlavně nemožnost přidávat vlastní výrazy – předtím ta volba byla.

Tomogo
Tomogo

Ač se mi WP líbí jako koncept, tak pořád si nemohu odpustit jízlivou poznámku na adresu MS. Pořád je to jen systém vhodný pro nenáročného uživatele a ne pro člověka co chce od telefonu víc, než jen „telefonovat“.

adis002
adis002

Na WP píšu nouzově ve wordu/excelu, odpovídám na maily, čtu zprávy a sociální sítě, naviguju se z bodu A do bodu B a v neznámém městě používám virtuální realitu. Plus ty hovory a SMS. Nenapadá mě moc dalších věcí, k čemu by se dal telefon rozumně použít.

xzeit
xzeit

Focení, točení videí, sledování filmů/seriálů (jako nouzovka ve např. dopravním prostředku)poslech hudby, přístupový bod, a mnoho dalšího co si z něj uděláš.

Martin
Martin

Mě by bohatě stačilo, kdyby uměl alespoň základní věci, jako je příloha k emailu jiná než fotka a sdílené dokumenty Office, flash player pro Net, kopírování a vkládání buněk v Excelu, využívání vlastních složek na kartě ap. To umí téměř jaký koli obyč systém.

luky
luky

No ja na svoji Lumii delam uplne to same co pred tim na androidu

Radek
Radek

„…že na našem trhu stále nefunguje ani konkurenční Siri…“
Tak to není moc přesná informace. Se Siri si v našem regionu popovídáte a pár věcí vám i nastaví, i když je pravda, že její funkčnost je omezena a českou restauraci vám nenajde. Naopak Cortanu v telefonu s českým regionem vůbec nenajdete. Snad časem.

Luboš Srb
Luboš Srb

Je to myšlené, že Siri ani Cortanu zatím nelze ovládat češtinou… obě dvě samozřejmě lze i v ČR ovládat angličtinou.

Radek
Radek

Zas tak samozřejmé to určitě není. Je-li telefon nastaven na český region a český jazyk, tak má člověk smůlu. U Siri nic přenastavovat nemusíme. A že se něco ovládá v anglickém jazyce, přeci neznamená, že to nefunguje :)

Pastelka
Pastelka

Ráno jsem testoval Cortanu a v hlasovém pokynu mi akorát vyšlo zívnutí – potvrdila mi dotaz a „searching for porn“ :) Jsem si vzpomněl na Ballmera, jak zmínil, že na rozdíl od jablek jejich zařízení tohle problém nedělá – ale že to budou tlačit až tak tvrdě… to to asi čekal málokdo.

Yegor
Yegor

Je to žrádlo… Sotva je to venku, už update. Hold MS…

Karolína
Karolína

Nikde nemůžu vyhledat, kdy bude Update 1 uvolněn pro Lumie, resp. běžné uživatele. Nevíte?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Máte moc peněz? Kupte si Galaxy Note 9 s kilogramem zlata

Máte moc peněz? Kupte si Galaxy Note 9 s kilogramem zlata

VČERA  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Ruská společnost Caviar se rozhodla, že základní cenovka za telefon Galaxy Note 9 není odvážná. Nyní ho vylepšila kilogramem zlata,…

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

VČERA  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Testy v GeekBench vyzradily, jaké parametry můžeme u Motoroly Moto One čekat. Motorola tento týden uveřejnila nový smartphone Moto P30 cílený…

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

18. 8. 2018  |  Daniel Fousek  |  7 komentářů

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Mobilní zobrazení